PDA

View Full Version : НОКТИ



gerityySUN
01-25-2012, 18:53
Значи от малка имам навика да си гриза ноктите :x . По едно време спрях, но пак започнах и сега съм решила да ги пусна [те си растът нормално и не се чупят] . Въпросът ми е как да порастнат по-бързо .. някакъв лак или крем илии... идея нямам вече. Знам само ,че искам да порастнат по-бързо. :D:D:D

Twilight_23
01-25-2012, 20:22
Вземи си заздравител на ИКАРОВ на мен ми помага и за разтеж

ralinka17
01-26-2012, 11:24
И аз ще ти кажа същото вземи си масло за нокти на Икаров или на Макси заздравителя , или на Пърфект има много голям избор , но ти препоръвам най-много на Икаров .

FuCKkK13
01-26-2012, 11:31
икаров... на мен ми растат по-бързо и от зехтин.. мажеш си пръстите и ръцете със зехтин и разтриваш 15-20 мин всеки ден..

betty-dimitrova
01-27-2012, 11:35
Като за начало си вземи лак за нокти против гризане, за да ако несъзнателно си ги пъхнеш в устата да ти загорчи и да ги махнеш. След това вече ползвай лаковете изброени горе.

sonq02
02-01-2012, 11:37
От както се помня имам проблем с набраздените си нокти,иначе са много здрави-не се чупят,не се разслояват,но немога да се отарма от тези чертички по тях.Моля помогнете....

xagonyx
02-01-2012, 11:57
^ има пилички за тази цел. Моята е от обикновен магазин за козметика, има 3(обикновено) вида повърхност на пилата, първата е малко по-груба - с нея си търкаш отгоре ноктите, задължително си сложи под тях домакинска хартия или нещо, на което да пада праха. После мини на следващата ''област'' от пилата, заглажда допълнително, третата е много гладка, малко като кожена седи - много хубаво ''лъсват'' ноктите. Лакирам със заздравител после. Обикновено отделните повърхности са в различен цвят, пък и на пипане ще усети коя е най-грапава и коя най-гладка. Не са скъпи, взех си последно за 1,50 лв.

такава имам сега:

http://i44.tinypic.com/xgmwq1.jpg
http://i41.tinypic.com/2rfg3gn.jpg

mynichkaTanq
02-01-2012, 16:42
икаров е решението

mariqanastasova
02-01-2012, 16:46
икаров е решението

Точно така!

anonymous708973
02-01-2012, 18:05
А последно гризеш ли ги или не?
Единственият ефикасен начин да се откажеш от тоя вреден навик е твоята собствена воля. Никакви лепенки, горчиви лакове, люти чушки и прочее няма да ти помогнат. Казвам го като човек, който си гризеше ноктите десетина години. Изпиляваш ги до дъно, лакираш ги и преди да ги отгризнеш, погледни колко са хубави и си помисли дали искаш да ги развалиш. Гризи си химикалите, ако искаш, за да не посягаш към ноктите.

За пилата ти казаха.
Маслото за нокти на Икаров е страхотно. Купи си една опаковка (струва 2.50 някъде), мажеш я по ЧИСТИ нокти, масажираш 20-30 минутки, докато гледаш някой сериал, бършеш, миеш. Няма смисъл да се лакираш през това време, защото трябва да си триеш лака всеки ден, а лакочистителят не е най-добрият приятел на ноктите ти.
Ако имаш въпроси, питай, ще се радвам да помогна.

gersinkaa
02-03-2012, 13:48
Ох.. Това гризане на нокти.. И аз имах такъв проблем, но със силна воля всичко се постига.. Моите ги гризях до дъно, до кръв.. Накрая казах ''край'' и ги изчаках 2 седмици да пораснат малко. Сега са по-дълги и ги лакирвам. Както е казала PinkPan7her като ги видя и се питам ''наистина ли искаш да ги съсипеш..'' и така се отказвам :)

Emma123
02-03-2012, 14:09
А маслото на Ираков само върху нокти, без лак ли се нанася и масажира ?

Fairynicolette
02-03-2012, 14:17
Купи си витамин А на капсули,не са скъпи 3-4 лв 60бр.И аз от малка си гриза ноктите и само това ми помага да ги пусна твърди и здрави :)

FuCKkK13
02-03-2012, 14:33
за маслото на икаров - без лак,масажира се.. има си инструкции в листовката :)

иначе за вит.А и аз трябва да пробвам,но моя проблем е че се цепят.. сега са малко по-добре,но все пак..

mynichkaTanq
02-03-2012, 14:40
Да си призная аз като малка много си гризях ноктите и майка ми е купувала какви ли не мазила, лакове дори и ми е търкала с чушка ръцете, но аз съм упорита и само гризях. Един ден обаче видях една жена с много хубави нокти и аз си казах, че ще си ги пускам и така с много голяма воля и упоритост спрях да си ги гризя.

За въпросчето ти: Стимоланта се нанася без друг лак!

Fairynicolette
02-03-2012, 14:55
Аз от маслото за нокти на Икаров не останах очарована...единственото нещо,от което ми пораснаха беше витамин А (може и Геритамин)

Glam0rous
02-03-2012, 16:20
Най-хубавият заздравител е на Mavala http://www.euro-woman.net/mavala_files/MavScientifique.jpg
Слага се 2 пъти в седмицата, за 5 минутки попива в ноктите и резултата на здрави и хубави нокти идва много бързо. Поне при мен и братовчедката така стана. За да не се цепят и разслояват се ползва стъклена пила за нокти. Ето така изглежда тя http://vianperfect.bg/productst/uploads/stuklena-pila-malka.jpg Пак супер ефикасна е. И колкото и неприемливо да звучи за хубави нокти е най-добре да не се лакират. Защото в лака има такива химикали и боклуци, които съсипват ноктите и предизвикват това цепене и чупене. Най-малко има формалдехид, който още докато се лакираш и се надишаш с него ти скапва огранизма.

Dagichka
02-03-2012, 16:56
Мислех да правя нова тема, но пак е в областта за ноктите затова ще питам тук, надявам се аторката да няма против ^^ Аз не си гриза ноктите, винаги гледам да са изпилени, лакирани и в добро състояние.. но преди няколко дни докато си отворя таблетка с витамини ли какво беше и нокътят на палеца на лявата ми ръка се пропука буквално по средата :х няколко дни не го пипах, сложих лепенка, но днес реших и внимателно с ножичка изрязах и като видях колко навътре се е сцепил направо ми стана лошо.. Та въпросът ми е да мажа/слагам ли нещо за да се оправи по-бързо или?

FuCKkK13
02-03-2012, 17:25
^ най-добре ходи с лепенка докато ти израсне или иди на маникюрист да ти го залепи.. слага се едно отгоре,когато е така сцепен нокатя и ти израства с това докато не израсне напълно :)

иначе за разслояването - и стъклена пила ползвам.. по-добре са вече,но не всички нокти са спрели да се цепят..

loliipops
02-03-2012, 21:08
както пише по-горе стимуланта на Икаров ,той не е скъп мисля, че ми излезе около 3 лв и мирише на лимон