PDA

View Full Version : Татус - надпис на латински !



darka1
01-26-2012, 09:51
Здравейте, не ме нападайте, че има много такива теми - видях ги и не откривам това, което ми трябва ! Искам да си направя татус на дясната плешка, но не искам изтърканите пеперуди и цветя. Знам, че много хора имат и на латински, но това е, което ми харесва, а има и други причини, които ме карат да се интересувам от този език. Искам да бъде нещо много лично и да не го разбират много хора, но въпросът е, че не знам латински, а всичко, което намерих в интернет, е буквално преведено и все са много кратки, а аз искам нещо по дълго, за да станат поне 2-3 реда. Има ли някой от вас, който знае латински, или пък знае сайт, в който мога да намеря по-добър превод от този, който предлагат различите сайтове ( и то превод на отделни думи ). Засега искам нещо от сорта на " Живееш един живот - живей сега, мисли, действай смело, обичай, мечтай " или " Живея един живот и ще го живея смело, защото съдбата обича смелите "

Благодаря предварително на тези, които ще се отнесат с разбиране и няма да ме нападнат с думите '' кои сме ние, че да ти казваме " :)

darka1
01-26-2012, 12:31
Никой ли няма мнение, бе ;dddd ужас

DrunkLad
01-26-2012, 12:46
пробва ли в гугъл преводач ?

darka1
01-26-2012, 13:31
Да, и ми излиза съвсем различно една дума на едно място и същата в преводача. Нищо общо! Затова искам да разбера кое е вярното в крайна сметка.

paradosou
01-26-2012, 13:47
Омг, никакъв гугъл преводач, там са само ориентировъчни преводите, колкото да разбереш основния смисъл :Д

Emma123
01-26-2012, 13:53
На колко си, наистина ли искаш татус !? Обмисли го добре .. :) :)

bloodyF
01-26-2012, 14:23
solus semel vivis- това означава живея един живот
Fortuna favet fortibus- това-съдбата обича смелите

darka1
01-26-2012, 18:04
solus semel vivis- това означава живея един живот
Fortuna favet fortibus- това-съдбата обича смелите

И аз си мислих за второто. Даже май вече го реших. Въпреки че и първото ми харесва. А сихурна л иси, че '' живея един живот'' се превежда така ? Иначе съм на 16 и все още не съм супер убедена, но нали живеем един живот, няма смисъл да отлагам. :)

darka1
01-26-2012, 19:44
А знаете ли как е " няма невъзможни неща " ?? :))

anunu
01-26-2012, 19:53
Не си прави такива надписи,след година-две ще ти омръзнат. Ще се вайкаш защо си си писала такива глупости по тялото. Ако наистина искаш татус изчакай малко,обмисли го още и ако все още искаш си направи нещо значимо и важно за теб,а не някакви си изтъркани мисли.

darka1
01-26-2012, 20:02
Не си прави такива надписи,след година-две ще ти омръзнат. Ще се вайкаш защо си си писала такива глупости по тялото. Ако наистина искаш татус изчакай малко,обмисли го още и ако все още искаш си направи нещо значимо и важно за теб,а не някакви си изтъркани мисли.

И какво е значимото за теб - цветенца, сърца и ангелчета, които ги има всеки втори ? За мен тези мисли не са без значение, аз често мисля прекалено много, затова искам нещо, което да ми напомня, че трябва да съм малко по-лекомислена, да живея сега. Никога няма пак да бъда на 16, нали ?

darka1
01-26-2012, 20:03
Прекалено примерна съм за годините си, а сега е времето да живея по-безотговорно и това не значи да живея безрасъдно, а по-скоро да съм малко по-освободена :)

darka1
01-26-2012, 20:50
МОЛЯ ВИ ЗА ЕДНО ПОСЛЕДНО НЕЩО - НЯКОЙ, КОЙТО ЗНАЕ ЛАТИНСКИ, ДА МИ КАЖЕ КАК Е '' ЗАТОВА ЩЕ СЕ БОРЯ '' ... намерих нещо от сорта на ita pugna bit, но никъде не мога да проверя дали е така, а много търсих !

anunu
01-26-2012, 20:55
Точно това,че си на 16 и след 2-3 годинки ще имаш съвсем друго мислене! Аз още като бях на 14 исках татус обаче изчаках. Станах на 16 и си направих супер як надпис,който означава адски много за мен и никога няма да съвалявам,че го направих. Просто ти давам съвет да не бързаш. За к'во трябва да си правиш татус на който пише да бъдеш по-лекомислена. Хахаха. Напиши си го на челото ако искаш!

darka1
01-27-2012, 07:39
Ххаха ти изобщо знаеш ли какво ще си пиша в крайна сметка, а и ти си била на 16, нали ?

koshtramba
01-27-2012, 07:58
Направи си : Estne volumen in toga, an solum tibi libet me viedere? :D:D:D

darka1
01-27-2012, 08:15
Направи си : Estne volumen in toga, an solum tibi libet me viedere? :D:D:D


Ееееех колко сте интересни ;ddd

darka1
01-28-2012, 11:20
Много сдухани сте станали в тоя форум ахаах