PDA

View Full Version : Какъв е шансът да съм бременна? :[



Cascade
01-26-2012, 12:29
На 30.12. след по-страстен секс цикълът ми дойде беше слаб и траеше 3,4 дена,не беше нормален цикъл отидох на гинеколог,не ми намери нищо освен течност в малкия таз,но нали обичам да чета по форуми и разбрах,че това е един от признаците на цветна бременност и същия ден ден си направих тест беше отрицателен реших да си направя още 2 след няколко дни и те бяха отрицателни.На 15 този месец обаче отново ми дойде и това според мен си ми беше истинския цикъл обилен с леки съсиреци и продължителност 7 дена,свърши ми на 22,но от вчера имам странни болки в яйчниците и матката нещо като следменструални болки се получава и гърдите ми все още са големи,не ме болят при допир обаче аз отново решавам,че нещо не е наред и пак си купих тест направих го със сутрешна урина и той се оказа отрицателен,мин.седмица отидох за вторичен преглед,не ми откри нищо освен,че течността в малкия таз се е увеличила леко и започвам да се притеснявам на какво може да се дължи.С партньора ми се пазим с презерватив + прекъснат полов акт,т.е дори и с презерватив не свършва в мен,но все пак не знам всичко е възможно...От както ми е свършил цикалът обаче не спират болките в яйчниците и имам леки придърпвания в корема ии не знам какво да си мисля...

bloodyF
01-26-2012, 14:12
щом 100 теста са били отрицателни, дошло ти е и си е било наред, няма как да си бременна..
а и тоя лекар, освен ако не е някой много зле, няма как да не забележи при преглед такова нещо, според мене
поне при рутинните прегледи, винаги би бил го забелязал на ехографа..

granger
01-26-2012, 14:17
Тва е женската логика , не ми се обиждай , но това да си направиш около 5 теста и да си ходила на преглед и да са ти казали какъв е проблема , и ти пак да питаш :D То бива паника,бива ,ама толкова не бива! Щом си ходила на лекар,той 100% щеше да види дали си бременна,няма как да го пропусне това, а и освен това щом имаш течност в малкия таз-може и от това да е.Ти не попита ли за тези болки?!

Cascade
01-26-2012, 15:00
Аз сега съм се притеснила,че съм бременна и до такава степен се филмирам,че ми става нервно чак...Ужасно е да си жена..и сега мисля др седмица пак да си направя тест.

granger
01-26-2012, 15:36
Ти сериозно ли?! Колко отрицателни теста , ще те накарат да повярваш ,че НЕ СИ БРЕМЕННА?! Щом и на лекар си била, извинявай , но да продължаваш , да твърдиш ,че си бременна си е чиста глупост!

windowlicker
01-27-2012, 03:40
Аз не знам дали има смисъл да коментирам по темата. Така или иначе авторката няма да слуша. Само един житейски съвет ще ти дам. Предполагам си под 18, затова прекалено си млада, за да си създаваш такова напрежение за нещол, което очевидно не трябва. Остави си нервите за сериозни неща, защото ако още си толкова малка и така се вкарваш във филма от невъзможни неща не си те представям след 5-6 години когато наистина започнеш да имаш проблеми.

Cascade
01-27-2012, 06:55
На 19 съм просто ако се е случило нещо няма да е желано точно в този момент,а и имам твърде други неща,за които да мисля и не ми понася идеята,че има дори 10% шанс да се е случило нещо.. :/

marilyn
01-27-2012, 07:45
Добре, аз не разбрах скъсал ви се е презерватива ли? Защото ако не ви се е скъсал как ще мислиш, че си бременна?

MaLkaTa_LaDy
01-27-2012, 08:18
Ти си ненормална, честно! Правила си 100 теста - всички отрицателни, като се има предвид, че новите тестове отчитат и цветна бременност. Била си на гинеколог - не ти е казал, че си бременна. Имаш си цикъл и защо по дяволите вместо да питаш гинеколога докато си при него, сега питаш нас?!

daq96
01-27-2012, 08:36
Направила си си близо 5 теста-отрицателни, при гинеколог ги си ходила-нищо, и все още смяташ че си бременна...
И само заради кървавото течение ли питаш???

UltraBlue
01-27-2012, 12:47
http://prikachi.com/images/328/4315328a.jpg

djipsito
01-27-2012, 12:57
Иди и на друг гинеколог. Този гледа ли ти яйчниците ?
И аз имах такива шантави проблеми, още ги имам. Веднъж бях 3 седмици в "цикъл", този месец пак се проточи повече от обикновенното и не е нормално. Ама аз си знам проблема - поликистозни яйчници. Имах и аз такива болки, а по принцип никога нищо не ме е боляло преди, по време или след менструация, освен малко кръста.

Ходих при два гинеколога, няколко пъти, едната ми казва едно, другите нищо не казват, все едно ми няма нищо. Питам, разпитвам и нищо не ми казват. Размотават ме и ме карат да чакам 3 месеца за резултат от цитонамазка.

Абе.. иди на друг гинеколог и питай всичко, което те интересува, без да се притесняваш. Бъди малко нахална ако трябва. Аз се оставях да ме размотават, докато накрая не издържах и се развиках в кабинета. Явно още в началото трябваше така да реагирам, за да ми обърне някой шибаняк внимание.

Друго, не искам да те плаша, просто ще ти дам пример, че едните ти лепват няква диагноза и те тъпчат с лекарства, а като идеш при друг, става ясно, че нищо ти няма. На една позната й бяха казали, че единия яйчник не функционира и че има рак. Тва в България, после идва тук и отива по спешност да я прегледат пак и й казват, че всичко е нормално и няма рак, яйчниците също са добре..

Имай предвид, че по принцип цитонамазка на момичета под 25 не трябва да се прави, защото до 25 годишна възраст матката се изменя и е възможно да се появят някви аномалии, които след време изчезват от самосебеси (матката се "самолекува" един вид). Като станеш на 25 вече би трябвало всичко да е нормално и ако не е, тогава трябва да те лекуват. И все пак има изключения и е хубаво да вземеш някакви мерки отрано. Просто не се доверявай на един единствен гинеколог, а посети още някой, за да си по-сигурна.

alekota
01-27-2012, 19:35
Не си БРЕМЕННА Е...НА си

GunSnSteelflowers
01-27-2012, 19:48
и ме карат да чакам 3 месеца за резултат от цитонамазка.
wtf? 3 месеца за една цитонамазка...

djipsito
01-27-2012, 21:35
wtf? 3 месеца за една цитонамазка...

И аз така реагирах.