PDA

View Full Version : Приблем с микрофон само в скайп



Team
01-26-2012, 14:15
Значи като си говоря с приятели микрофона ми спира да бачка като не говоря после като искам да говоря треба да кажа 2-3 думи да се включи микрофона и така постоянно много е досадно, нещо като компа е като не го ползвам " заспива" някой да има същия проблем да ми помогне? и моля не ми казвайте виж в настройките или еди си кво щото не го намерих а търсих бая значи предполагам че аз съм супер глупав така че моля помощ много е важно!!!

npp
01-26-2012, 15:11
прилича на noise gate ефект, търси за такава опция някъде в настройките на скайпа, звуковата карта, или микрофона

Team
01-26-2012, 19:59
можеш ли да ми окажеш точен път щото търся и не намирам, на седмица съм с версия на скайпа 4.2 и съм на бг

npp
01-26-2012, 20:57
напиши марките и точните модели на микрофона и звуковата карта

Team
01-27-2012, 11:15
нее от микрофона или от звуковата карта

npp
01-27-2012, 13:09
прочети това: http://community.skype.com/t5/Call-quality/microphone-off/m-p/98806#M871

може би става въпрос за noise reduction опция

Team
01-27-2012, 18:08
искаш ли ми дадеш некакво скайпче да ми го обясниш? или пиши на моя ruben.arm

npp
01-27-2012, 21:01
за съжаление досега не съм работил с настройките на скайп и го нямам инсталиран при мен, но все пак мога да се опитам да преведа онова, което човека от форума казва:

1) make sure skype is set with your internal mic as the default device. - т.е. трябва да провериш дали за основно устройство на скайпа е зададен микрофона

2) go to system setting -> sounds -> input and adjust your gains - т.е. отиди до системни(-те) настройки --> звук(-ци) --> включи и настрой нивото на входният сигнал

3) check the ambient noise reduction box to prevent background noise from changing the mic gain - т.е. провери опцията за редукция на обкръжаващия шум/звук за да предотвратиш промяна на входния сигнал на микрофона

4) keep your system window open so when 3 seconds later skype turns the volume wide open or all the way off again you can adjust it faster - т.е. дръж системния прозорец отворен така когато 3 секунди по-късно скайпа променя силата на звука ти ще можеш да го настройваш по-бързо