PDA

View Full Version : Към какво се насочихте след 7 клас?



mariqanastasova
01-26-2012, 16:56
Въпросите ми са :Към какво се насочихте след 7 клас?Кога решихте това?Притеснявахте ли се преди и след матурата ?Колко изкарахте на матурите по БЕЛ И МАТЕМАТИКА ?В кое училище сте сега,доволни ли сте ,защо ?
Аз съм 7 клас.Обичам да рисувам и чертая,но също така и да програмирам.Насочила съм се към строителен техникум или търговска гимназия.Не мога да избера ако ме приемат дай боже и във двете гимназии коя да избера...Ще ме питате ами защо не говориш със твои близки,приятели и т.н.Веднага ще ви отговоря ,че всяка вечер говоря с моите родили по тема Матури ,училища ,желания и т.н.Но така и не мога да се насоча към точно училище.Хем едното по нещо ми харесва,хем другото.Та искам да ви питам какви предпочитания имате към тези гимназии...

mlakniwe2
01-26-2012, 17:06
Аз писах всички гимназии във Варна и просто ей тъй което даскало се падне, исках да вляза в ТОХА, но ме приеха в Механото, но не съжалявам, по математика на изпита имах 3,28 май беше пък по БЕЛ-4 и нещо, пиши първо тия двете училища и после още няколко за всеки случай ако те приемат и където та приемат-но според мен търговската гимназия е по-подходяща за момиче/счетоводство и разни такива, което не е никак лесно/, от колкото строителният

mariqanastasova
01-26-2012, 17:07
Аз писах всички гимназии във Варна и просто ей тъй което даскало се падне, исках да вляза в ТОХА, но ме приеха в Механото, но не съжалявам, по математика на изпита имах 3,28 май беше пък по БЕЛ-4 и нещо, пиши първо тия двете училища и после още няколко за всеки случай ако те приемат и където та приемат-но според мен търговската гимназия е по-подходяща за момиче/счетоводство и разни такива, което не е никак лесно/, от колкото строителният

Благодаря ти !!!

BrainlessROCKBABY
01-27-2012, 11:22
В 7. клас бях голям бот - БЕЛ 5.670, Математика - 5.170 ;д;д
На първо желание писах ПМГ с анлгийски и математика, малко ми е трудно ся, ама.. На 2. беше ГРЕ с френски, после испански и така ;д

Помисли добре какво искаш!

crazybebe
01-27-2012, 14:11
по БЕЛ-5.40 , а по математика - 5.29 ... притеснявах се само за преразказа .. всичко друго ми беше ток и жица и даже и аз се учудих,че не се притеснявах .. не е нищо страшно .. замисли се къде ще имаш по-голямо бъдеще .. и сама си прецени .. но за момента е важно да знаеш/учиш езици .. за работа - има време :)

smile12345
01-27-2012, 17:47
Бях си решила от 4ти клас да вляза в езикова,не се притеснявах особено...бала ми беше 34,250...във 2ра немска в София съм,мн съм доволна все пак това исках!Ако бях на твое място щях да избера търговската,защото обучението,учителите,учени ците са на по-високо ниво от тези в строителния(мое мнение).Познавам хора и от 2те училища и ТБГ е по-яка,но обичаш да чертаеш,рисуваш-еми запиши се в строителния,може да станеш архитект,инженер или нещо от сорта.И за двете гимназии трябва да си добра по математика. ...[=

Hayashi
01-27-2012, 21:35
Като казваш матури се сещам, че такива не съм държала. xD
Иначе исках да уча древни езици в София. Съответно не ме огря, защото отказаха да ме пуснат "толкова" далеко.
Влезнах в езикова. Не съжалявам, сега ще имам възможност да отида в чужбина.

Allex
01-28-2012, 18:43
Първо си мислих за математика и информатика.. но математика ми върви доста.. и прецених че ще бъде пълен провал ако остана в същото даскало в някаква паралелка..в която няма да си имам представа за нищо.. и накрая на 7 клас казах на нашите отивам в МГ с биология и химя.. Не се притеснявах въобще.. По бел май имах някъде към 4.20, а по математика към 4.40 .. сега съм в математическа гимназия и съм супер доволен.. макар че ни спират тока от учение е много по-добре отколкото в старото даскало където учиш 2 урока и пишеш домашна за най-много 30 минути..

irrationalDecision
01-28-2012, 20:01
Езикова. Профилираните са ок, ако си сигурна,че след гимназия искаш да следваш пак това. Иначе няма смисъл.За какво ти е да учиш примерно счетоводство, финанси или банково дело като специални предмети, ако в 10-11 клас разбереш, че искаш да учиш медицина или нещо хуманитарно? Има време, ориентацията и желанията се променят.А езиковата е по-стандартна гимназия, без чак такова профилиране, с научаване на добро ниво на език.Като човек се ориентира на 16-17 години с какво наистина иска да се занимава, почва да си натиска по тези предмети, с които ще кандидатства и така.
Поне така си мисля аз.Такъв беше моят избор и съм доволна от него.
От изпитите естествено се притеснявах,но споко, не са толкова страшни, ако си си учил през годината. Изкарах си яки оценки и имах бал почти 35.

sunisup
01-29-2012, 10:14
Относно решението-до последно сама не бях решила къде да вляза.Някои познати и приятели казваха едно,други съвсем различно.Дори след като минаха изпитите още не бях готова,но с помощта на родителите ми избрах гимназия.
Преди матурите не се притеснявах много,може би само денят преди нея.Но даскалите много ни бяха наплашили,че ще бъде трудно,камери бла бла,но изобщо не беше така.В самия ден бях даже много спокойна,изобщо не се притеснявах.А и за мен беше лесно,ходих на уроци и решавах много по-трудни неща.
По Български изкарах 5,78 а по математика 4 и нещо.
Мисля,че е най-важно ти къде искаш да учиш,със какво искаш да се занимаваш и така!Успех!

scar.ss
01-29-2012, 11:07
БЕЛ- 5.916; Математика- 5.100
Аз се насочих към езиоковите и писах първо със немски вички възможни. И естествено после писах и АЕ. Желанията ми бяха мисля само 5. Имах висок бал и си влязах по първо желание.
Насочих се към езиковите по простата причина, че ако искам да напусна страната ще имам поне 2 езика във задния джоб. Дай Боже и повече, живот и здраве. Плюс това аз смятам, че мястото, където се учи език, е езиковата гимназия. Не ПМГ със АЕ или НЕ, не МГ със АЕ или НЕ, ами просто ЕГ! Най-добре е ти сама да прецениш с какво искаш да с езанимаваш и къде. Тъй като можеш да научиш езика във ЕГ и после да си учиш висшо.
Най-важното е ти сама да прецениш. Понкога родителите изискват от теб нещо, което те сами не са постигнали. Нашите искаха да ме пращат във другата ЕГ, но аз си държах на своето и писах там, където смятах аз за добре. И да ти кажа не съжалявам. Чувам и доста нехубави нещата за другата гимназия.