PDA

View Full Version : Матура философия



sanlivkata
01-27-2012, 11:59
Някои мисли ли да се явява на матура философия.Ако има такъв моля да сподели от къде е започнал и какво учи,защото моята госпожа ми дава всичко разбъркано и ми се струва няма да се справя...Поръчах си "Матура за отличен" но там само въпроси.. Та ще съм благодарна ако някои ме насочи на някъде :))

sanlivkata
01-31-2012, 10:22
Ехооо никoй ли няма от тук който ще е на матура философия?

mimsssssss
01-31-2012, 10:50
Матурата е трудна, няма какво да те лъжа. В 10клас си мислех да държа матура именно по Философия, но се отказах, тъй като нямаше да кандидатствам след това с матурата. Препоръчвам ти същото - дръж матура по нещо, което си учила и знаеш и оценката да ти е минимум 5, за да не ти развали дипломата. А след това вече си кандидатствай с изпити. И още повече, че в повечето университета балобразуващата оценка ако е взета от матурата, коефициента и е по-малък. При мен беше оценка от матурата х 1, а от изпита х 1,20, според теб кое е по-добре?

pifiella
01-31-2012, 14:46
Не виждам нищо сложно по философия!
Една матура по история дали е по-лесна със своите 83934234 години и дати или по география?
Всеки държи матура по това,което иска.
Аз ще държа по философия.Сега съм 11 клас.Как се подготвям?Ами чета си от учебниците за 9 и 10 клас,правя тестове,взимам допълнителни часове.
Общо взето не съм се много притеснила не се и насилвам много.Просто нямам време да уча по философия,като се подготвям по химия и биология.
Не смятам,че е толкова трудна самата матура-да за човек,който не е пипнал и не знам за каква става на въпрос,със сигурност е ужасна.Но ако си четеш последователно,правиш по някои тест ще си изкраш хубава оценка.Все пак и есето е много важно - пиши примерни есета,упражнявай се.Сега има олимпиада по филосфия -отиди,пробвай се!
Аз миналата година на шега отидох и се бях класирала за националната.Нищо не губиш като пробваш!
А и,ако това ще те успокой познавам 6-7 човека,които без особени усилия са си изкарали 4,50-5,00.......
Успех!

mimsssssss
01-31-2012, 15:58
Ами аз на една примерна по философия бях изкарала 4,20 и имаше мега много неща, дето не ги знаех и не ги бяхме учили, така че си трябва и извънкласна литература. Иначе географията е лесна, там бях направила 5,20 :) Ама аз държах биология, там нямаше тема и ми се видя най-логично, и не сгреших определено.
Иначе това за матурите го казвам, защото момиче от моя клас ходеше на частни уроци по математика и реши че и матурата ще и е по мат. Тя уроците ги почна уж заради кандидатстудентските, ама нямала време да се готви и за втори предмет, та айде математика. Накрая изкара 4,10 на матурата и си срезили дипломата... беше я яд, ама късно се усети.

sanlivkata
02-02-2012, 15:54
Мислех да кандидатствам с тази матура но се отказах...Ще се явя на изпит,но вече е късно да променям решението си за втората матура.Живея в малък град ходя на консултации при моята госпожа няма къде другаде,но с нея главно решаваме матури...А аз не мога да уча така.Поръчах си няколко книжки имам и учебници,но като цяло материала е доста голям и никъде не пише кое точно ще ми трябва.Започнах малко по малко да изваждам най-важното според мен,но мисля,че няма да се справя много добре защото се подготвям сама.И за това реших да питам дали има някои които ще се явява на същата матура,за да ми даде някои полезен съвет.