PDA

View Full Version : На колко години искате да станете татковци и майки?



D1esel
01-27-2012, 14:25
И колко деца искате да имате?

Аз на 40 и 1 или 2 деца, в зависимост от това как съм финансово. Нека ви е ят 8)

yakuza_
01-27-2012, 14:46
не бих разрешил на жена си да ражда, не желая други да и гледат путката

shadow4e
01-27-2012, 14:59
И на гинеколог ли ще й забраниш да ходи хахаха Ако хване буби, как ще се лекувате? :Д

D1esel
01-27-2012, 15:00
Az iskam da buda na okolo 30 ,sus stabilna rabota i dohodi,Lichno jilishte ,i nay vajnoto da sum namerila choveka s kogoto bih suzdala deca i semeistvo kato cyalo : ) neka vi e yatt hahahahaa

Ехее много амбиции бе! Ами почвай от сега да работиш по тия въпроси, че няма време!

D1esel
01-27-2012, 15:01
не бих разрешил на жена си да ражда, не желая други да и гледат путката

Ама тя може да роди и с цезарово. Тогава не се гледа пу*ката :D

yakuza_
01-27-2012, 15:23
И на гинеколог ли ще й забраниш да ходи хахаха Ако хване буби, как ще се лекувате? :Д

ако хване, ще я върна на сутеньора й

Cold_Tearsss
01-27-2012, 15:28
На мнението съм, че около 37-39 ще бъде идеално. Недай си Боже по рано. Три деца, при условието, че мога да си ги позволя финансово и времево. :D

D1esel
01-27-2012, 15:46
На мнението съм, че около 37-39 ще бъде идеално. Недай си Боже по рано. Три деца, при условието, че мога да си ги позволя финансово и времево. :D

А какъв ти е пола?

Concussion
01-27-2012, 15:55
Не искам да се размножавам :( Иначе 26-40 някъде.

yakuza_
01-27-2012, 15:58
Само аз ли бих изтърпял максимум 1 чаве, ако ще с 20-тачки да си трия задника.

bubkaa93
01-27-2012, 16:01
на 40 искате да имате деца .. мисля,че е прекалено късно
аз бих искала след 2-3 години може би

Thrombocyte
01-27-2012, 16:02
*лафовете от Тошово време ще завалят след малко*

Някъде около 30, но не и след 35г.

LovEsIckk
01-27-2012, 16:03
25-26 ми е идеална възраст да стана мама. Не искам да раждам,когато вече съм лелка.

Concussion
01-27-2012, 16:14
на 40 искате да имате деца .. мисля,че е прекалено късно
аз бих искала след 2-3 години може би

бОли ме кУра к'во мислиш ти за моя живот, душицо!

D1esel
01-27-2012, 16:17
Само аз ли бих изтърпял максимум 1 чаве, ако ще с 20-тачки да си трия задника.

Според мен, пич, половината от нашето поколение няма да имат деца, защото няма да искат. Прекалено сме глезени, не мислиш ли?

А иначе и аз предпочитам 1 детенце, ама с 2 къщата е по-пълна :) Ако имам пари 1-2. Ако нямам пари - 1. Но в никакъв случай, разбира се ако съм жив и здрав, няма да позволя да остана без дете! За мен това е най-голямото щастие и поне аз не бих се чувствал щастлив без дете/деца.

D1esel
01-27-2012, 16:19
на 40 искате да имате деца .. мисля,че е прекалено късно
аз бих искала след 2-3 години може би

Почти половината от нашето поколение няма да имат деца. А тези, които ще имат, половината поне ще са родители на около 40-50. В това бъдете сигурни! Батко ви Дизел го казва.

D1esel
01-27-2012, 16:19
25-26 ми е идеална възраст да стана мама. Не искам да раждам,когато вече съм лелка.

А колко деца искаш да родиш тогава?

LovEsIckk
01-27-2012, 16:34
колкото Господ даде.. но лично аз искам 2

ShtrudeL
01-28-2012, 09:15
Вие нормални ли сте? :> На тая възраст, на която искате е дори рисковано да се ражда. :> А аз на 13 си мислех, че искам да родя на около 22-3-4, за да съм млада и готина мама и детенцето ми да се хвали с мен хаха
Сега естествено нямам представа и ми изглежда много страшно и отговорно и хич не съм готова де, но ми се струва тъпо да станеш мама, когато се очаква да ставаш вече баба.

Mi6inka
01-28-2012, 10:06
Аз вече имам дете.

EinGutesKind
01-28-2012, 10:12
Никога няма да имам деца и жена :grin:

BolnotoTele
01-28-2012, 10:20
на 25 и 30

D1esel
01-28-2012, 10:57
Вие нормални ли сте? :> На тая възраст, на която искате е дори рисковано да се ражда. :> А аз на 13 си мислех, че искам да родя на около 22-3-4, за да съм млада и готина мама и детенцето ми да се хвали с мен хаха
Сега естествено нямам представа и ми изглежда много страшно и отговорно и хич не съм готова де, но ми се струва тъпо да станеш мама, когато се очаква да ставаш вече баба.

А кой е казал, че трябва да се умира на 70? :D Аз ще живея до 100! на 40 тати, а на 80 - дядо :)

D1esel
01-28-2012, 10:57
Аз вече имам дете.

На колко си и на колко го роди? Как го гледаш?

D1esel
01-28-2012, 10:58
на 25 и 30

КОЛКО? ///

Cold_Tearsss
01-28-2012, 23:11
А какъв ти е пола? Очевадно е...

MaLyKoLiU
01-28-2012, 23:35
Искам още сега мамка му...не искам когато съм на 50, то да е на 10...
Искам да мога да тичам с него и т.н.
Искам да го мачкам, стискам, тръскам, сменям памперсите и т.н.
Много ме радват когато на работа видя някое бебе как спи в кошница и са го сложили в количката :D
http://svyat.com/wp-content/uploads/2010/01/bebe16-300x293.jpg <3<3<3
За бройката и пола... първо едно момченце и след 2-3 години момиченце примерно :D

PainMonopoly
01-29-2012, 07:56
Не знам кога ще е, но сега съм много далеч от ставането на баща. Още не съм сигурен дали съм си изживял пубертета. :lol: Трябва да съм достигнал нужната зрялост, за да гледам деца и да съм готов да си причиня подобно робство. И трябва да намеря жената, която ще ми роди деца и да бъда сигурен, че ще бъде тя. Предполагам, че ще стане след 30. Оптимално около 35, но по-добре да не е след 40. Но пък не съм сигурен доколко това подлежи на планиране.

Сега децата ме ужасяват и дори не знам как по дяволите се общува с деца. Това не ме притеснява обаче. Видях, че към жена мога да бъда доста отдаден, вероятно ще бъда така и към децата си и ще бъда горд family guy. :D

Относно броя - вероятно 2. Смятам, че е по-добре за децата когато си имат брат/сестра. За 3 вече не знам къде ще ги сложа, но ако имам възможност и желание, мога да направя и толкова. И без това се раждат недостатъчно български бели деца.

BolnotoTele
01-29-2012, 08:29
Относно броя - вероятно 2. Смятам, че е по-добре за децата когато си имат брат/сестра. За 3 вече не знам къде ще ги сложа, но ако имам възможност и желание, мога да направя и толкова. И без това се раждат недостатъчно български бели деца.плюсче

Дизеле, кво колко? 2 деца?

LovEsIckk
01-29-2012, 08:39
Колкото по-възрастна е жената, решила да стане майка и носеща дете в корема си - толкова по-голяма възможност да пометне или да се роди с малформации и заболявания.
На моя приятелка,майка и е роди на 42 - спомням си,че правеха постоянно изследвания - и по време на бременността и след това. Детенцето се роди живо и здраво и за сега не дава някакви признаци за някоя болест - въпреки,че майката беше възрастна,пиеше от време на време и пушеше здраво..Но са редки случаите в които на така възраст и при такива обстоятелства , може да родиш здраво и читаво детенце.
Истината е , че младите казват, че държат на кариерата, също така им се живее.. Преминават през сериозни,прекрасни връзки в които могат да създадат поколение, но чуят ли за тва бягат като попарени.
В последствие остават 40 годишни самотници, защото цял живот са бягали от отговорност и от връзките си. Сещат се кво е станало и тръгват да обикалят по ин витро процедури. Току виж се е пръкнало едно бебе, айде може да не ти е от голямата любов, от която си избягал , щото е искал дете от теб.. Просто от някой си, някакво си бебе.. ей така да ти запълва временцето и да не си самотен. Та така да си се отчел с едно бебе пред родителите и приятелите си. Да не ти тежи на съвеста, че от егоизма и безотговорността си, не си направил най-важното в този живот. Та така, карай за детенцето.. много важно , като няма да е щастливо с млади, готини мама и тати. Нали си има лелка на 45 години, която е прекалено заета да създава и да се грижи за деца,защото трябва да ходи на работа и да скача от легло на легло,защото няма нищо сериозно в живота си.Хмм.. и на тази възраст,вече няма и да има.

BolnotoTele
01-29-2012, 08:45
Хой за кучките които искат само да им ебат путките без да раждат и без да се омъжват

anonymous708973
01-29-2012, 08:48
25-26 ми е идеална възраст да стана мама. Не искам да раждам,когато вече съм лелка.

Точно. Ся ми е готино всички да казват, че майка ми е супер млада и готина, а като бях по-малка, ни мислеха за сестри, въпреки че визуално не си мязаме много. За протокола - появила съм се, когато е била на 22.
Не ме кефи варианта човекът до мен да става татко на 35, късничко е и точно когато трябва да има нерви да се разправя с тийнейджъри, той ще е на 50. Тцъ.
Броят на децата зависи от материалното състояние, но ми се иска да са 2-3. Полезно е да имаш брат или сестра, научаваш се на доста неща. Искам и момче, и момиче, за да изпитам всичките радости и болки на това да си родител.

PainMonopoly
01-29-2012, 09:04
Времената се менят. Поколението на родителите ни е правело деца на по 20-25. Сега обаче нито един от връстниците ми, които познавам, няма нито деца, нито е женен.

За сметка на това обаче средната продължителност на живота се повишава (да, повишава се, дори и в България), съответно и вероятно ние ще се пенсионираме на 70, а не на 60 като бабите и дядовците ни.

Главният проблем на късната поява на деца за мен като мъж е, че може и да не мога да ги издържам докато са студенти. Обаче така както се очертава, дори и да ми се роди дете на 40, когато стана на 70, ще е на 30, до 25 евентуално ще е ходил/а в университет, тоест максимум до 65 ще трябва да му давам пари, което не е толкова непосилно.

Perchem
01-29-2012, 09:06
до 20 някъде

D1esel
01-29-2012, 09:31
Времената се менят. Поколението на родителите ни е правело деца на по 20-25. Сега обаче нито един от връстниците ми, които познавам, няма нито деца, нито е женен.

За сметка на това обаче средната продължителност на живота се повишава (да, повишава се, дори и в България), съответно и вероятно ние ще се пенсионираме на 70, а не на 60 като бабите и дядовците ни.

Главният проблем на късната поява на деца за мен като мъж е, че може и да не мога да ги издържам докато са студенти. Обаче така както се очертава, дори и да ми се роди дете на 40, когато стана на 70, ще е на 30, до 25 евентуално ще е ходил/а в университет, тоест максимум до 65 ще трябва да му давам пари, което не е толкова непосилно.

И сега раждат на по 20 - 25, но се чудят къде да живеят, с какви пари да го гледат и т.н. :D Аз си мисля, че просто масово 35-45 ще е върастта, в която хората от нашето поколение ще станем родители.

D1esel
01-29-2012, 09:36
Колкото по-възрастна е жената, решила да стане майка и носеща дете в корема си - толкова по-голяма възможност да пометне или да се роди с малформации и заболявания.
На моя приятелка,майка и е роди на 42 - спомням си,че правеха постоянно изследвания - и по време на бременността и след това. Детенцето се роди живо и здраво и за сега не дава някакви признаци за някоя болест - въпреки,че майката беше възрастна,пиеше от време на време и пушеше здраво..Но са редки случаите в които на така възраст и при такива обстоятелства , може да родиш здраво и читаво детенце.
Истината е , че младите казват, че държат на кариерата, също така им се живее.. Преминават през сериозни,прекрасни връзки в които могат да създадат поколение, но чуят ли за тва бягат като попарени.
В последствие остават 40 годишни самотници, защото цял живот са бягали от отговорност и от връзките си. Сещат се кво е станало и тръгват да обикалят по ин витро процедури. Току виж се е пръкнало едно бебе, айде може да не ти е от голямата любов, от която си избягал , щото е искал дете от теб.. Просто от някой си, някакво си бебе.. ей така да ти запълва временцето и да не си самотен. Та така да си се отчел с едно бебе пред родителите и приятелите си. Да не ти тежи на съвеста, че от егоизма и безотговорността си, не си направил най-важното в този живот. Та така, карай за детенцето.. много важно , като няма да е щастливо с млади, готини мама и тати. Нали си има лелка на 45 години, която е прекалено заета да създава и да се грижи за деца,защото трябва да ходи на работа и да скача от легло на легло,защото няма нищо сериозно в живота си.Хмм.. и на тази възраст,вече няма и да има.

Говориш пълни глупости :D Това с малформациите, което говориш може да се случи както на 16 годишна, така и на 50 годишна майка. Въобще знаеш ли какво е малформация? :D Досега всички, които са станали майки след 40, които понавам, са родили здрави деца и то без инвитро! Познавам няколко такива жени и мъже, приятели на родителите ми. Но за сметка на това познавам една около 30 годишна, тя дори ми е роднина някаква, която е минимум 100 кила, пуши цигара след цигара, и тя и мъжа ѝ, а от 2007г. се опитват да заченат и все пометва. Малформациите не зависят от възрастта, а от дравословното състояние на човека.

D1esel
01-29-2012, 09:38
Точно. Ся ми е готино всички да казват, че майка ми е супер млада и готина, а като бях по-малка, ни мислеха за сестри, въпреки че визуално не си мязаме много. За протокола - появила съм се, когато е била на 22.
Не ме кефи варианта човекът до мен да става татко на 35, късничко е и точно когато трябва да има нерви да се разправя с тийнейджъри, той ще е на 50. Тцъ.
Броят на децата зависи от материалното състояние, но ми се иска да са 2-3. Полезно е да имаш брат или сестра, научаваш се на доста неща. Искам и момче, и момиче, за да изпитам всичките радости и болки на това да си родител.

Защо всички си мислите, че на 50 години човек трябва да умира, или че трябва да е останал без нерви? :D

MaLyKoLiU
01-29-2012, 10:00
Стига сте се оправдавали с парите...
Нима родителите ни са имали хиляди за да ни гледат ?
Просто сегашното поколение сме толкова разглезени, че в един момент в страната ще останат 3 милиона население, като 2 от тях са 50+ другите 0,5 ще са 18-50 и 0,5 до 18 години :/
С тези темпове рано или късно ще се затрием... :/

Човек когато има желание, намира и средства... помислете колко давате на месец за цигари, дрешки и т.н.

D1esel
01-29-2012, 10:02
Стига сте се оправдавали с парите...
Нима родителите ни са имали хиляди за да ни гледат ?
Просто сегашното поколение сме толкова разглезени, че в един момент в страната ще останат 3 милиона население, като 2 от тях са 50+ другите 0,5 ще са 18-50 и 0,5 до 18 години :/
С тези темпове рано или късно ще се затрием... :/

Човек когато има желание, намира и средства... помислете колко давате на месец за цигари, дрешки и т.н.

Ми айде прави деца сега! Давай! Колко ти е заплатата? :D

При нашите родители нещата са били различни, както от финансова, така и от морална гледна точка. Ние сме различни. Да, глезени сме повече, но глезени е имало винаги.

MaLyKoLiU
01-29-2012, 10:03
Все още се намират такива които се женят млади...
Една съученичка се омъжи преди около 3 месеца...
А от нея точно най-малко го очаквах... :O

D1esel
01-29-2012, 10:07
Все още се намират такива които се женят млади...
Една съученичка се омъжи преди около 3 месеца...
А от нея точно най-малко го очаквах... :O

И сега ще има: "къде ще живееме, с какви пари ще го гледаме това дете, защо по дяволите не използвахме презерватив..." :(

MaLyKoLiU
01-29-2012, 10:07
Ми айде прави деца сега! Давай! Колко ти е заплатата? :D

720 брутно... като се одържат данъците около 600 чисто :)
В момента ми стига точно за да си изкарам месеца... имайки в предвид, че всеки ден си купувам разни простотии, които не са ми нужни... плащам и лаптоп на изплащане, интернет и помагам на майка ми за сметките вкъщи... :)


И сега ще има: "къде ще живееме, с какви пари ще го гледаме това дете, защо по дяволите не използвахме презерватив..." :(
Казах, че се е омъжила, а не, че е бременна... а и техните имат пари...

D1esel
01-29-2012, 10:13
720 брутно... като се одържат данъците около 600 чисто :)
В момента ми стига точно за да си изкарам месеца... имайки в предвид, че всеки ден си купувам разни простотии, които не са ми нужни... плащам и лаптоп на изплащане, интернет и помагам на майка ми за сметките вкъщи... :)


Казах, че се е омъжила, а не, че е бременна... а и техните имат пари...

Значи с тия 600 лева можеш да гледаш себе си и дете, така ли мислиш? Поне жилище, лично твое, имаш ли?

А като се е омъжила, значи е бременна. Просто още не си разбрал :D

yakuza_
01-29-2012, 10:19
Вие не сте хора, деца преди 30 се надявам да нямам.

D1esel
01-29-2012, 10:20
Вие не сте хора, деца преди 30 се надявам да нямам.

Подкрепям. :D И все пак, ако имах адски много пари, може би щях да се престраша. :D

MaLyKoLiU
01-29-2012, 10:20
И защо пък да не мога ?
Апартамента в който живея е на мое име...

П.П. Трима колеги станаха татковци откакто работя в Кауфа...
Единия взима колкото мен и е татко от 6 месеца... не се е оплаквал до сега...
Другия стана татко лятото, заплатата му беше по-висока, защото беше ръководител в един от отделите, но напусна защото му прецакаха отпуската и му писна... :D
Третия взимаше колкото втория, бебето му би трябвало да се е родило преди няколко дена... живееше под наем в съседния апартамент (скоро не съм го виждал, може да се е преместил), уволниха го миналия месец защото правеше брак за по няколко хиляди лева на седмица... до колкото знам си е намерил друга работа...

П.П.2 И тримата са под 30 :)

D1esel
01-29-2012, 10:28
И защо пък да не мога ?
Апартамента в който живея е на мое име...

П.П. Трима колеги станаха татковци откакто работя в Кауфа...
Единия взима колкото мен и е татко от 6 месеца... не се е оплаквал до сега...
Другия стана татко лятото, заплатата му беше по-висока, защото беше ръководител в един от отделите, но напусна защото му прецакаха отпуската и му писна... :D
Третия взимаше колкото втория, бебето му би трябвало да се е родило преди няколко дена... живееше под наем в съседния апартамент (скоро не съм го виждал, може да се е преместил), уволниха го миналия месец защото правеше брак за по няколко хиляди лева на седмица... до колкото знам си е намерил друга работа...

П.П.2 И тримата са под 30 :)

П.П. - и тримата са прости кауфландаджии :D

Тоя дето взима колкото теб и е татко от 6 месеца не се е оплаквал, защото българинът не обича да си признава, че му е трудно и, че не си е планирал нещата както трябва.

А другия, след като е стигнал да "бракува" стоки, т.е. да краде, само можеш да се сетиш какво му е положението.

В твоя случай, имаш жилище, но въпреки това 600-те лева са крайно недостатъчни, за да гледаш дете! Ако си кадърен, със сигурност ще се издигнеш, разбира се и тогава всичко може, не те познавам просто. Ако живееш сам с жена и дете, 1200-300 лева най-малко трябват! А иначе с лишения, и 1000 може да стигнат, ама защо животът трябва да е мъка, когато може да е и песен, ако изчакаш още 5-6 години? Ти си знаеш де.

yakuza_
01-29-2012, 10:35
За да си направиш врещяща фабрика за лайна, трябва да си го обмислил ...

D1esel
01-29-2012, 10:42
За да си направиш врещяща фабрика за лайна, трябва да си го обмислил ...

Ама и ти си един значи.... :D

PainMonopoly
01-29-2012, 11:54
Стига сте се оправдавали с парите...
Нима родителите ни са имали хиляди за да ни гледат ?
Просто сегашното поколение сме толкова разглезени, че в един момент в страната ще останат 3 милиона население, като 2 от тях са 50+ другите 0,5 ще са 18-50 и 0,5 до 18 години :/
Това е вярно, но за да прави дете, човек трябва най-малко да се е отделил изцяло финансово от родителите си, което не може да се каже за хора, които още учат.

fen7asy
01-29-2012, 12:50
25-26 ми е идеална възраст да стана мама. Не искам да раждам,когато вече съм лелка.

и аз така, и мама е била така, че и баба май
тва е най-нормалната възраст за раждане.

yakuza_
01-29-2012, 16:27
ти твойте може само от издръжки да ги гледаш

NightGuardian
01-29-2012, 16:29
ти твойте може само от издръжки да ги гледаш

:D :D :D :D :D

EinGutesKind
01-29-2012, 16:39
За едно дете се искат много повече от 500 лева ... предпочитам да са си за мен, вместо да ги давам за деца :grin:

awerw
01-29-2012, 16:51
За едно дете се искат много повече от 500 лева ... предпочитам да са си за мен, вместо да ги давам за деца :grin:

ти си цяло дете ;д

EinGutesKind
01-29-2012, 16:57
о, благодаря ти :oops:

Сиромахкиня
01-29-2012, 19:13
От 28-29 до 35.
Като бях малка и аз исках да ставам млада мама, за да си има детето готини родители и да се хвали, но започнах да се осъзнавам и вече не мисля, че това е най-правилно :Д

Иначе, искам едно, смисъл, не знам как бих изтърпяла две, макар че от демографска гледна точка бих имала и две, но според зависи как върви с първото. И примерно да са с разлика от около 4-5 годинки.

D1esel
01-29-2012, 19:22
От 28-29 до 35.
Като бях малка и аз исках да ставам млада мама, за да си има детето готини родители и да се хвали, но започнах да се осъзнавам и вече не мисля, че това е най-правилно :Д

Иначе, искам едно, смисъл, не знам как бих изтърпяла две, макар че от демографска гледна точка бих имала и две, но според зависи как върви с първото. И примерно да са с разлика от около 4-5 годинки. Ами накрая на 40 ще решиш да са 0 сигурно :D

Miichelle
01-29-2012, 19:45
Не съм сигурна дали въобще искам деца. Обичам децата, особенно дебелите, пухкави бебенца :3 Но това да е моето дете.. Някак не се виждам като майка. Може би след 5-6 години мисленето ще ми е друго, кой знае...

D1esel
01-29-2012, 20:03
Не съм сигурна дали въобще искам деца. Обичам децата, особенно дебелите, пухкави бебенца :3 Но това да е моето дете.. Някак не се виждам като майка. Може би след 5-6 години мисленето ще ми е друго, кой знае...
УЖАС! Ти си нечовек!

psychopath
01-29-2012, 20:06
Когато се чувствам достатъчно готов и отговорен...когато намеря подходящата жена.
Не мога да знам кога ще бъде това. :)
При всички положения не искам в близките 4-5 години, както и да не е много късно, примерно до 35 : ?

D1esel
01-29-2012, 20:22
Когато се чувствам достатъчно готов и отговорен...когато намеря подходящата жена.
Не мога да знам кога ще бъде това. :)
При всички положения не искам в близките 4-5 години, както и да не е много късно, примерно до 35 : ?
Побързай, че колкото по-рано забремениш някоя ученичка, толкова по-рано ще се докажеш на родата като мъж! :D

psychopath
01-29-2012, 20:25
Побързай, че колкото по-рано забремениш някоя ученичка, толкова по-рано ще се докажеш на родата като мъж! :D

Това беше върха на неадекватността. :)

D1esel
01-29-2012, 20:28
Това беше върха на неадекватността. :)

И истината! :D Не си никакъв мъж докато публично не докажеш, че си топнал чушлето.

shadow4e
01-29-2012, 20:32
Ти откъде знаеш, че не е имало развяване на чаршаф? :Д

D1esel
01-29-2012, 20:33
Ти откъде знаеш, че не е имало развяване на чаршаф? :Д

:D :D :D: :D :D :D :D Бях забравил за този интелигентен обичай :D

psychopath
01-29-2012, 20:41
ХхХАХАХАХАХАХАХАХАХ


ХИТЛЕР БЕШЕ ПРАВ!

всичко т'ва е следствие от толерантността...

psychopath
01-29-2012, 20:42
Ти откъде знаеш, че не е имало развяване на чаршаф? :Д

хахахахахахахаха :>

NightGuardian
01-29-2012, 21:05
до към 30.

D1esel
01-29-2012, 21:20
ХхХАХАХАХАХАХАХАХАХ


ХИТЛЕР БЕШЕ ПРАВ!

всичко т'ва е следствие от толерантността... За кое е бил прав? И за каква толерантност говориш? :D

psychopath
01-29-2012, 21:37
За всичко!!! :D

D1esel
01-29-2012, 21:49
За всичко!!! :D

Да, трябваше да спечели той войната. Сега тамън щяха да ни е*ат снажните германци, а не кривите евреи :( То разликата е от небето до земята, нали?

NaOH
01-29-2012, 22:17
Няма как да се планира това нещо - живота е непредсказуем. Може след 2 години да ми се роди дете, може и след 10. Това е прекалено сериозно и неясно нещо, за да се говори за него за в бъдеще. Същото важи и за брака. Готов съм да имам дете само когато знам, че ще мога да издържам семейството ми, без да го лишавам от нищо, ако ще и това да стане когато стана на 30 и нагоре. С едни 600-700 лева заплата няма да мога да направя нищо. Много хора казват, че парите не са от значение, но тези хора са балъци. Семейство не се отглежда с 1000 лева месечно.

D1esel
01-29-2012, 22:29
Няма как да се планира това нещо - живота е непредсказуем. Може след 2 години да ми се роди дете, може и след 10. Това е прекалено сериозно и неясно нещо, за да се говори за него за в бъдеще. Същото важи и за брака. Готов съм да имам дете само когато знам, че ще мога да издържам семейството ми, без да го лишавам от нищо, ако ще и това да стане когато стана на 30 и нагоре. С едни 600-700 лева заплата няма да мога да направя нищо. Много хора казват, че парите не са от значение, но тези хора са балъци. Семейство не се отглежда с 1000 лева месечно.

Само 1000? :O На нас с тати и и 6 000 не ни стигат, пък представям си, ак обяхме само с 1000 :O

yakuza_
01-29-2012, 22:38
при положение, че не плащаш квартира, живееш в малък град, с 1000 лева мисля, че ще си изгледаш детето

NomNomNom
01-29-2012, 23:20
Когато започна да взимам заплата над 2500лв месечно, тогава. За да мога да взема бавачка и да не излизам в/по майчинство, или както се казва. Евентуално. Не изпитвам желание за деца, но родителите ми биха се радвали и бих направила този жест за тях. Не желая да сменям памперси, или да не си доспивам. Докато имам избор - ще работя и ще уча колкото се налага, за да си спестя това. Също така, трябва да си подбера подходящ баща, което , да речем, ми се вижда възможно. Не, че няма да го обичам, просто няма да правя неща, които не са необходими, а именно- да полагам такива нелеки грижи, които са полагали за мен.
Наречете ме егоист, студена и незряла, но никога не съм изпитвала желание за такива неща, и за раждане и гледане на деца като цяло. Не съм по семействата и т.н. Предпочитам да се отдам на работа, полезна за обществото.

С кеф ще си осиновя, и малки, и големи деца, но мои не искам. Достатъчно навън гладуват.

П.С - Евентуално едно. Ще ми е криво, ако е момче, но може би втори път няма да се прежаля, само и само да ми се роди момиче.

M216
01-30-2012, 01:09
Изобщо не искаме.

cTaCka
01-30-2012, 03:56
Здравейте всички дебатиращи ожесточено тук. Майка ми ме е родила когато е била на 18,за мен е добре, че го е направила на тази възръст, но на нея и е било много трудно. Ако мога да избирам бих предпочела около 23-4,защото ще бъда много по-добра в даването на съвети и обучаване на навици и помагането за изграждане на характер ако съм млада майка.
Бих искала 2 деца с разлика примерно 2-3 години (ако са мои), но повече бих предпочела едно мое и едно осиновено, защото както каза тая мацка преди мен има много гладуващи деца навън, копнеещи за любов и майчинска ласка.
Задължително с цезарово сечение, искам да изпитам родилните мъки, но като си представя как ще съм там доло след това..
п.с Познавам хора, които момчето е на 21 а момичето на 17 и искаха дете, момичето забременя, но заради родителите на момчето го махнаха. Е това не го разбирам вече ! А и на 50 ще можете ли да сте в час с детето си, ако то е на 10?! Ами като стане на 20 ?!

MaLyKoLiU
01-30-2012, 06:39
А другия, след като е стигнал да "бракува" стоки, т.е. да краде, само можеш да се сетиш какво му е положението.

Бракуването знаеш ли какво е ?
Стока със изтекъл срок на годност или счупена или нещо друго се изхвърля... той няма как да я открадне защото се изхвърля с охраната на магазина... правеше извънземни поръчки, стоката не можеше да се продаде, изтичаше й срока докато седи в склада и после я хвърля... и накрая изхвърлиха него...

А за това с парите, трябвало поне минимум 1000 лева месечно :/ Мен нима са ме гледали с толкова ? Имам 2ма братя, майка ми е разведена и взима учителска заплата, работеше на 2 места... хайде познайте с колко пари на месец ни е отгледала...
Вярно с много лишения и трудности, но си ни отгледа 3ма...

EinGutesKind
01-30-2012, 07:39
Колко хора В БЪЛГАРИЯ взимат заплати над 2500 лева :razz: я се съвземете :lol:

PainMonopoly
01-30-2012, 08:01
Колко хора В БЪЛГАРИЯ взимат заплати над 2500 лева :razz: я се съвземете :lol:В сектора, към който се е насочила, 2500 са си средна заплата.

yakuza_
01-30-2012, 08:27
дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас дас

PainMonopoly
01-30-2012, 08:42
Омномном?
......

NomNomNom
01-30-2012, 09:51
В сектора, към който се е насочила, 2500 са си средна заплата.

То първо ниво поддръжка (кол център ) в HP взимат до 1800лв , зависи дали не са наети от друга фирма-посредник , и какви умения точно си има човека. А то се изискват минимални. Какво остава за другите позиции.

Наско, причината, поради която няма да пиша психология ( евентуално задочно , ако ми е скучно, но предпочитам задочно още една инженерна :Д ) е, че имам семейство за което искам да се грижа и с 400лв ще се налага те да ми помагат, не аз на тях, а не искам да е така :Д

choparkopar
01-30-2012, 10:04
Ако приятелят ми се съгласи за сурогатна майка, още сега бих станала мама :D

EinGutesKind
01-30-2012, 10:55
Много хора гледат децата си с 300-400 лева месечно ... не е невъзможно

M216
01-30-2012, 11:25
То първо ниво поддръжка (кол център ) в HP взимат до 1800лв , зависи дали не са наети от друга фирма-посредник , и какви умения точно си има човека. А то се изискват минимални. Какво остава за другите позиции.
Аз отговарям на минималните изисквания - нищо не разбирам и мога да стоя на телефона по половин час на ден.

D1esel
01-30-2012, 13:50
Аз отговарям на минималните изисквания - нищо не разбирам и мога да стоя на телефона по половин час на ден.

Глобале, а ти защо не искаш да имаш деца? От теб не го очаквах.

jumpin
01-30-2012, 16:37
Когато започна да взимам заплата над 2500лв месечно, тогава. За да мога да взема бавачка и да не излизам в/по майчинство, или както се казва. Евентуално. Не изпитвам желание за деца, но родителите ми биха се радвали и бих направила този жест за тях. Не желая да сменям памперси, или да не си доспивам. Докато имам избор - ще работя и ще уча колкото се налага, за да си спестя това. Също така, трябва да си подбера подходящ баща, което , да речем, ми се вижда възможно. Не, че няма да го обичам, просто няма да правя неща, които не са необходими, а именно- да полагам такива нелеки грижи, които са полагали за мен.
Наречете ме егоист, студена и незряла, но никога не съм изпитвала желание за такива неща, и за раждане и гледане на деца като цяло. Не съм по семействата и т.н. Предпочитам да се отдам на работа, полезна за обществото.

С кеф ще си осиновя, и малки, и големи деца, но мои не искам. Достатъчно навън гладуват.

П.С - Евентуално едно. Ще ми е криво, ако е момче, но може би втори път няма да се прежаля, само и само да ми се роди момиче.
Бати анормалната куче ..

M216
01-30-2012, 22:12
Глобале, а ти защо не искаш да имаш деца? От теб не го очаквах.
Защото така.

D1esel
01-31-2012, 09:16
Много тежки мисли ще изкажа ако навлезем в темата, но да кажем, че съм достатъчно разочарован от живота, за да искам да го причиня на други.
Помисли само - бебето се ражда и започва да плаче - това от хубаво ли е? И така - години наред. За мен болката няма компенсация. Не бих се подложил на болка в името на каквото и да е.
Да не говорим, че за хубав живот се искат много пари и грижи. Е, аз за себе си не мога да се грижа, а какво остава за друг.
Не ми е приятно, че са ме карали да ходя на детска градина, на училище, после университет, после евентуално цял живот трудов лагер, за другите неща въобще и да не изброявам. Знам, че сега е по-лесно от преди, но все пак не искам.
А пък през какви препятствия съм минавал и колко пъти е трябвало да полагам нечовешки усилия, за да остана жив и здрав, въобще не ми се говори. Защото сега можеше въобще да не пиша тук, а да живея на улицата бездомен някъде 2-3 години докато мизерията ме убие. Особено както родителите ми са ме зарязали и не говорят с мен от 10 години.

Пич, много съжалявам, че не говориш с родителите си. Не знам какво се е случило, че да не си говорите, но каквото и да е то - разбирам защо не искаш деца. Страхуваш се от нови трудности, искаш да си почиваш от живота, искаш спокойствие. И моя живот е доста сложен, но не бих се лишил от удоволствието да създам живот и да дам всичко от себе си за него. Не се предавай, почини си няколко години, порадвай се спокойно на живота, ако можеш, и действай по въпроса! Дай на детето си това, което на теб ти е липсвало при твоите родители. :) Горе главата, момче!

yakuza_
01-31-2012, 09:55
По постовете на аналекс мога спокойно да кажа, че проблема е в неговия телевизор, а не този на родителите му.

D1esel
01-31-2012, 10:18
По постовете на аналекс мога спокойно да кажа, че проблема е в неговия телевизор, а не този на родителите му.

Ами ако родителите му санякакви селяни, които си мислят, че най-лошото, което може да им се случи е това, синът им да гледа романтични филми, вместо да рита спукана топка с другите съселянчета?

EinGutesKind
01-31-2012, 10:48
Страхуваш се от нови трудности, искаш да си почиваш от живота, искаш спокойствие.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Concussion
01-31-2012, 12:15
Много хора гледат децата си с 300-400 лева месечно ... не е невъзможно

Моите например :lol: Понякога и с 200-300 (тия месеци особено) ... сиромашко чедо съм, не се оплаквам

jumpin
01-31-2012, 12:29
Моите например :lol: Понякога и с 200-300 (тия месеци особено) ... сиромашко чедо съм, не се оплаквам
Same here .. Хората си мислят,че трябва да имаш някакво голямо богатство,за да гледаш дете.Колко заблудени копелета,има по тоя свят. :lol:

mmm_sweet
01-31-2012, 12:31
Най-рано на 27 години,2 деца със сравнително голяма възрастова разлика (поне 6-7 години) :)

Miichelle
01-31-2012, 12:42
Вашите все с по 2000 лева на месец са ви гледали, аре стига.... Когато аз съм се родила, нашите са били доста закъсали, вече с 4 годишно дете. А и след това все са намерили пари за операциите ми. Парите не са оправдание

D1esel
01-31-2012, 12:50
Вашите все с по 2000 лева на месец са ви гледали, аре стига.... Когато аз съм се родила, нашите са били доста закъсали, вече с 4 годишно дете. А и след това все са намерили пари за операциите ми. Парите не са оправдание

Kaкви операции?

Miichelle
01-31-2012, 12:53
Няма значение какви са били, просто е било нужно да се направят бързо.

M216
01-31-2012, 13:44
не бих се лишил от удоволствието да създам живот и да дам всичко от себе си за него. Не се предавай, почини си няколко години, порадвай се спокойно на живота, ако можеш, и действай по въпроса! Дай на детето си това, което на теб ти е липсвало при твоите родители. :)
И за теб това е удоволствие? Първо искам да дам на себе си това, което ми е нужно преди да мисля за други!

EinGutesKind
01-31-2012, 13:52
Тук съм напълно съгласен със Сашето :lol:

D1esel
01-31-2012, 13:55
И за теб това е удоволствие? Първо искам да дам на себе си това, което ми е нужно преди да мисля за други! А като го дадеш на себе си това ,което искаш, тогава какво ще правиш? Ще си поживееш няколко години добре, а после?

M216
01-31-2012, 14:04
А ич?
.........

M216
01-31-2012, 14:08
..................

M216
01-31-2012, 14:12
..............

D1esel
01-31-2012, 14:28
Заблудени сте вие. Винаги може и с по-малко. Докога - докато стигнем африканците ли?
Аз например обвинявам наште, че са ме отглеждали с недостатъчно пари. Че са родили и второ дете, след като не са могли да осигурят добър живот на първото си. Аз например до към 18-тата си година съм гладувал. Единствената полза от това е, че не съм надебелял - сега гладувам съзнателно, за да нямам шкембе. Но е неприятно доста.
Ти ли си по-малкия, или пък си по-големия брат? А и друго да те питам, което ако искаш може разбира се изобщо да го пренебрегнеш, защото не си длъжен да отговаряш, разбира се. Каква е причината да не говориш с родителите си от толкова време?

jumpin
01-31-2012, 14:31
Заблудени сте вие. Винаги може и с по-малко. Докога - докато стигнем африканците ли?
Аз например обвинявам наште, че са ме отглеждали с недостатъчно пари. Че са родили и второ дете, след като не са могли да осигурят добър живот на първото си. Аз например до към 18-тата си година съм гладувал. Единствената полза от това е, че не съм надебелял - сега гладувам съзнателно, за да нямам шкембе. Но е неприятно доста.
На теб,май целият ти свят е крив а?Ми вземи се самоубий,поне ще си прекратиш "болките". :lol:

M216
01-31-2012, 14:46
..................

M216
01-31-2012, 14:48
..................

NomNomNom
01-31-2012, 14:52
Same here .. Хората си мислят,че трябва да имаш някакво голямо богатство,за да гледаш дете.Колко заблудени копелета,има по тоя свят. :lol:

Сладурчета, това си е ваше мнение.

Като сте тръгнали да се състезавате, родена съм в семейство на келнери , без образование, в едно градче - Самоков.
Баща ми е алкохолик и комарджия, и е проигравал всичко. Майка ми е изхранвала и неговите родители, и мен, и него.
Не им е било лесно и на двамата.
А и повечето пари са отивали за лекарствата ми. Мишел, не си единствената с недъзи.

Та, за да промени това майка ми , е започнала от нулата - започнала е да учи към 25г. - сега има висше и 3 магистратури ( едната я кара сега ) , за да може да осигури на всички по-нормален стандарт на живот.

Никога не съм била алчна и не съм искала нищо за себе си , даже ми е неудобно да искам пари, когато нямам . Примерно, сега ми свърши заплатата и наистина не искам, но трябва да взема пари от нея.

И ми се иска да мога да й върна жеста , и този на баща ми , защото на скоро го пречупих и вече всичко е наред, за първи път от както съм се родила.


Та, трябва да изкарвам пари, за да помагам и на друга част от семейството.

И като някой ден имам дете , не желая да му се случва това, което на мен - родителите му всеки ден да садват, че нямат за хляб , или че ходи със скъсани обувки. На мен никога не ми е дремело за това, и сега още ходя с две нокии за 10лв , но ми е много болно, че преди нашите бяха разтроени, че не могат да ми осигурят по-добро.

Трябва да изкарвам пари за да си реализирам всички проекти, и ако имате късмет, един ден ще имате хубава промяна в образователната си система.

Та, хората които ми говорят за 300-400лв - радвам се, че можете да си позволите да живеете с толкова, но за съжаление , аз не мога, защото се чувствам отговорна за всички около мен + целият свят и заради това ми е необходимо да се бъхтя повече , за да помогна на повече народ.

И да, като започна да взимам над 2500лв , тогава ще правя деца, по-рано ще ми пречат. И това за бавачката остава, не мога да съм добра майка .

M216
01-31-2012, 15:11
..................

D1esel
01-31-2012, 15:30
И да добавя - с 300-400 лв - на мен само парното ми е към 150-200 лв, а за ток още 70-100 лв ако искам да ми е топло. Освен това трябва и за вода, Интернет, данъци, здравна осигуровка, такси, телефони, транспорт и естествено за храна и дрехи. Също трябва и за фонд Излизане. Компютърът също струва пари и трябва да се обновява. Аз 4 години събирах пари за компютър, който вече е стар. Също трябва да може от време на време да си купуваш и играчки и подаръчета. Е, как я правите тази сметка?
Бяха изчислили, че за нормален живот на 4-членно семейство трябват към 2000-2500 лв на месец.
Така е. Освен ако нямат кредит за жилище! Тогава добави още 800-1200 отгоре. А относно това за родителите ти, да ти кажа има такива хора. На баща ми родителите са същите-те не раждат деца, за да направят от тях хора, а за да има кой да ги гледа на старини. Това е отвратителен начин на мислене, поне според мен! Разбира се, че детето като пораснало трябва и е длъжно да се грижи за родителите си, но когато вече е подредило живота си и когато вече наистина не могат да се оправят сами. Откакто е започнал да работи, и досега, винаги голям процент от заплатата му отива за техния комфорт, дори и когато не сме имали ние пари. Те имат хубав дом, имат военни пенсии, получават наем и двамата живеят с доход около 800-900 лева, хиляда едва ли има. То не бяха ненжуни ремонти, подменяне на коли, почивки и какво ли още не. Според мен няма нищо лошо да им помага, но като знам как са го пращали с 10 лева, понеже като студент е учил в друг град, а са давали повече пари за пиене и цигари, ме хваща много яд. А сами разбирате, че баща ми е е толкова богат, колкото го представям :D И на нас винаги парите не ни стигат, все има някаква сметка, която не я е платил, но не сме за оплакване.

jumpin
01-31-2012, 15:56
Това,че някой е попаднал в лоша среда е до късмет .. Но това не значи,че трябва да лишиш създаването на нов живот.И какви са тези измислени сметки,които ги мислите .. 200 лева за парно? Ти от Марс ли падаш или 24/7 парното ти е до края?За няколко месеца сме живеели с 200 лева?!И какво от това,да не съм умрял?Да не майка ми и баща ми да са виновни за това?Бих искал да имам даже брат или сестра въпреки,че не живея при завидливи условия на живот.По-добре щастлив и беден от колкото нещастен и богат .. Парите са временно нещо.Както идват могат така и за миг да си отидат.Не разбрахте май,че парите не са всичко.Лигльовци,ще чакат 100 бона на месец да изкарват за да отглеждат деца ..

flain
01-31-2012, 15:59
Абе вие се надявайте до тогава да сте живи и здрави пак другото е лесно :))

D1esel
01-31-2012, 16:26
Това,че някой е попаднал в лоша среда е до късмет .. Но това не значи,че трябва да лишиш създаването на нов живот.И какви са тези измислени сметки,които ги мислите .. 200 лева за парно? Ти от Марс ли падаш или 24/7 парното ти е до края?За няколко месеца сме живеели с 200 лева?!И какво от това,да не съм умрял?Да не майка ми и баща ми да са виновни за това?Бих искал да имам даже брат или сестра въпреки,че не живея при завидливи условия на живот.По-добре щастлив и беден от колкото нещастен и богат .. Парите са временно нещо.Както идват могат така и за миг да си отидат.Не разбрахте май,че парите не са всичко.Лигльовци,ще чакат 100 бона на месец да изкарват за да отглеждат деца ..
Ти май падаш от Марс, ние на Земята, поне в София, България, плащаме сметки по 200-300 лева за парно.

jumpin
01-31-2012, 16:30
Ти май падаш от Марс, ние на Земята, поне в София, България, плащаме сметки по 200-300 лева за парно.
София,ли е единственият град в България?

divacheee
01-31-2012, 16:43
Такаа прочетох цялата тема и ще ви кажа и аз какво мисля. Майка ми е била на 20 като съм се родила, баща ми на 26. Не съм била планувано бебе,родителите ми са били млади,луди .. без собствено жилище и без заделени пари. Родителите ми не са богати, живеят в малък град и на месец дохода им е около 1000лв. не винаги стигат, но родителите ми са ме отгледали без да са ме лишавали от нищо, може да не съм го получила веднага, но от каквото имах нужда го имах. .. Искам да кажа, че парите не са толкова важни, голяма част от хората живеят с минималната заплата и въпреки всичко имат дечица, да трудно им е.. но се справят. Когато бях малка исках да стана мама още на 19-20( нямах планове да уча), в момента съм на 23, след няколко месеца живот и здраве ще завърша образованието си.. Вече започвам да се замислям за деца. Братовчедка ми (ако има значение тя е родена 89-та) роди преди година и няколко месеца едно ангелче и го обичам като мое дете.. Разтапям се всеки път като ми се усмихне с неговите два зъба и половина и ми каже "кака" .. Аз съм едно дете и винаги съм искала да имам по-голям брат.. Един ден живот и здраве искам две дечица- момиче и момче :)

Децата са най-хубавото нещо в този живот ..

FuCKkK13
01-31-2012, 16:49
когато трябва да имам и колкото трябва да имам.. по принцип искам да не съм над 25г. и да имам повече от 1 деца,но това Господ го решава.. дано стане.. това,което аз го решавам е да имам добро бъдеще и децата ми да живеят нормално... какво значи нормално ? да не ги лишавам,но и да не им купувам прекалено.. да взимам заплата така че през месеца да живеем добре,да мога да си купя примерно 1 парцалка на месец за мен (естествено,че за децата нещата за купуване ще са повече,но все пак) и като ида на почивка да мога да си изкарам добре без пресмятане на пари и без дилеми дали ще ми стигнат за еди какво си.. за какви пари искам да взимам.. зависи къде живея,но както казах колкото да живея нормално и да не ми се налага да лишавам децата си от нещо :)

awerw
01-31-2012, 16:51
сигурно към 27, знам ли..... искам да съм доста стабилен финансово за дете....

D1esel
01-31-2012, 16:57
София,ли е единственият град в България?

Чувал съм, че дори в София парното е по-евтино, отколкото в Русе, Плевен, Търново, Варна и Пловдив. :D

M216
01-31-2012, 17:01
....................

EinGutesKind
01-31-2012, 17:05
Парите са временни, днес ги има, утре ги няма. Ама и вие бая си понадувате сметките, ако човек се ограничи, може и с 200 лева да изкара месеца

D1esel
01-31-2012, 17:11
Че защо им дава пари? Да им ги спре! Винаги съм се чудел на хората, които родителите им са ги мъчили като малки, а после те им дават пари вместо да ги наказват.

Защото баща ми е добър, съжалява ги непрекъснато, а те непрекъснато хленчат че нямат пари. Всяко второ изречение, буквално, им е свързано с пари.

D1esel
01-31-2012, 17:12
Парите са временни, днес ги има, утре ги няма. Ама и вие бая си понадувате сметките, ако човек се ограничи, може и с 200 лева да изкара месеца

Човек, ти чуваш ли се? :D У нас е 18 градуса, парното не работи непрекъснато, а само когато сме си вкъщи и сметките са по 200-300 лева от ноември досега :D

EinGutesKind
01-31-2012, 17:21
Човек, ти чуваш ли се? :D У нас е 18 градуса, парното не работи непрекъснато, а само когато сме си вкъщи и сметките са по 200-300 лева от ноември досега :D

Има и други начини за отопление, плюс това винаги можеш да се завиеш с едно одеало и да не хабиш ток за това :D като има желание, има и начини .... в миналото като е нямало парно и хората са спяли по пещерите, да не са измряли от това?

D1esel
01-31-2012, 17:24
Има и други начини за отопление, плюс това винаги можеш да се завиеш с едно одеало и да не хабиш ток за това :D като има желание, има и начини .... в миналото като е нямало парно и хората са спяли по пещерите, да не са измряли от това?

Начини - колкото искаш. Но за да ти бъде топло, цената на всички източници излиза една и съща. И климатик имаме вкъщи, пробвали сме да се топлим само с него, а сметката за тока беше колкото и за парно. Само дето платихме и още 70 лева за топла вода тогава :D

M216
01-31-2012, 17:31
.........................

jumpin
01-31-2012, 17:32
Казвам ти,в моя град каква е ситуацията(Сливен).Ако държиш 20-21 градуса във вас(което не е малко),максимум парното ти излиза 60-70 лева.Ние не сме на топла вода,а на бойлер,като сметнеш перални,хладилници максимум токът е 70 лева.Телефон максимум 20 лева.Водата се движи около 30-40 лева.Като сметнеш и другите по-детайлни работи като:интернет,GSM и цифрова,излиза максимум 250 лева сметки.Какви 300 лева парно и 100 ток ми ги мислите,не ви знам ..

Bukuuu
01-31-2012, 17:34
Ами за мен лично най-добрата възраст да стана майка е някъде 26-27 години. Като за начало искам да имам едно дете и ако съм финансово стабилна и всичко ми е наред може да си направим и още едно.
Не е никак на добре да се ражда прекалено късно. При по възрастните майки има по-голяма вероятност детето да се роди с някаква мутационна болест.

D1esel
01-31-2012, 17:37
Казвам ти,в моя град каква е ситуацията(Сливен).Ако държиш 20-21 градуса във вас(което не е малко),максимум парното ти излиза 60-70 лева.Ние не сме на топла вода,а на бойлер,като сметнеш перални,хладилници максимум токът е 70 лева.Телефон максимум 20 лева.Водата се движи около 30-40 лева.Като сметнеш и другите по-детайлни работи като:интернет,GSM и цифрова,излиза максимум 250 лева сметки.Какви 300 лева парно и 100 ток ми ги мислите,не ви знам ..

60-70 лева парно? :razz:

M216
01-31-2012, 17:42
....................

D1esel
01-31-2012, 17:44
Ами сори, ама аз съм се зарекъл, че от топло няма да пестя, защото за мен това е голяма нужда и необходимост. Лятото с 200 лв може и да изкараш и даже и да ти останат. Аз примерно не мога да спя пълноценно или изобщо да заспя ако ми е студено. А ми е студено под 28 градуса.

To затова всички сутрин в трамвая са с егати сенките :D И аз като ми е студено не мога да спя. Но 22-23 градуса са ми перфе през лятото :D

jumpin
01-31-2012, 17:44
Лош късмет е от гледна точка на жертвата. От гледна точка на родителите това е безотговорност или преднамерено зли действия не в интерес на детето.
Ти може и още 10 деца да си родиш. Ако не ги родиш, това лишаване от живот ли е? Ами може да са и 20. Защо да не ги родиш?
Ето ми я сметката - над 150 лв за парно като радиаторът в едната стая е изключен, защото не се ползва. Сега заради студа сигурно ще е още повече. Да, докрая ми е парното, но Топлофикация регулира подаването и в по-топлите дни пуска по-малко. Ето ми я и сметката за ток - 70 лв и естествено съм пестил, иначе щеше да е 300, защото съм топлолюбив.
Те африканците сигурно и с 50 лв живеят и пак не умират - ама това живот ли е? Поне в Африка е топло и няма нужда от най-големия разход - парното.
Това, че ти се задоволяваш с малко, си е твой проблем - не искай обаче и другите да са като теб. Ти може да се радваш да ядеш само хляб и сол и да пиеш вода, ама това не е здравословно на първо място.
Как ще съм щастлив и беден, това ми го обясни. Аз ако съм беден, ще съм нещастен. И защо трябва да съм нещастен ако съм богат?
Ами аз примерно бях свикнал да ям по един шоколад на ден. Я ми кажи кое е по-добре - да ям по един шоколад на ден и/или всеки ден да ям сладолед ако е здравословно или да си имам брат или сестра, но да не ям и да стоя гладен? Излиза, че точно ти си лигльо, че искаш брат или сестра.
Алооооо,чичо Скруджжжжж как смееее?За последно ти отговарям,защото много ми падаш в очите.Говоря ти като от гледна точка,продължаване на рода,а не възможност за безкрайно размножаване.Щом,не можеш да си щастлив като нямаш много пари,къв си бе,света вода ненапита ли?Лигльо съм бил,защото съм искал сестра или брат. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Моля спрете го много е добър :lol: :lol: :lol: .Щом за теб парите са по-важни от човек,има един град Раднево разполагат с много добри специалисти и клиника,може и да ти помогнат. http://www.vratovrazka.bg/images/stories/skuka/interesting/interesting_stuff/scrooge.jpg

D1esel
01-31-2012, 17:44
Глобале, извинявай за личния въпрос, ама ти от къде изкарваш пари, за да живееш? И по колко си изкарваш?

M216
01-31-2012, 17:46
.........................

M216
01-31-2012, 17:46
.............................

D1esel
01-31-2012, 17:48
Ама то аз, и когато съм бил най-богат, също постоянно съм казвал, че парите не стигат. Те никога не стигат. Не е глупав този, който яде баницата, а този, който му я дава. Ти нали каза, че имали 8-900 лв на месец. Това си е предостатъчно, пък и щом са го мъчили като малък, той сам си е виновен, че им дава. Те защо не са му давали като малък?

Защото са пиели, пушили и дядо ми е имал мерцедес преди 89-та. Да, истина е. А цял живот е бил старшина.

M216
01-31-2012, 17:50
..................

EinGutesKind
01-31-2012, 17:55
Че аз при пуснато парно на макс и печка на макс спя с юрган, дори и лятото, какво повече да се завивам от това? Ами въздуха, който дишам и който се допира до кожата ми, него как ще го стопля - на мен ми се разстройва целия организъм, когато на кожата ми е студено. И шапчица също ли да си слагам?
В миналото хората са живели по 30 години и са умирали от тежките условия на живот.

Ух милото то, ела бати да го гушне (hug) о, всъщност не може, ще ти се протърка кожичката :razz:

M216
01-31-2012, 17:57
.....................

M216
01-31-2012, 18:07
..............

M216
01-31-2012, 18:15
...................................

M216
01-31-2012, 18:18
Защото са пиели, пушили и дядо ми е имал мерцедес преди 89-та. Да, истина е. А цял живот е бил старшина.
Е, ами тогава той сам си е виновен. И сега защо баща ти да му плаща сметката?

anonymous708973
01-31-2012, 18:25
Дизел, сумите, които казваш, са абсолютно нереални. Вкъщи сме 4 човека, топлим навсякъде (в хола и детската - 24-5 градуса, в спалнята отоплението се включва по-силно вечерта) и сметката за тока варира между 120 и 180. Какви 300 лв те гонят?

D1esel
01-31-2012, 19:04
С какво се топлите? Баща ти ходи със секирата в парка ли? :D

M216
01-31-2012, 19:09
120-180 също не е малко.

D1esel
01-31-2012, 19:15
120-180 също не е малко.
To e нормално, ама в тоя студ под 230-240 - абсурд да платят.

GD
01-31-2012, 19:21
Аз искам на 30 да имам деца и то не едно а три :)

toad
01-31-2012, 19:25
По-добре да нямам ;)

xXxMixXx
01-31-2012, 20:33
На 25-26 ми се струва нормално да имам деца и човек до себе си.

anonymous708973
02-01-2012, 06:24
С какво се топлите? Баща ти ходи със секирата в парка ли? :D

Не нареждай :)
2 климатика и печка в спалнята, която е на втората степен (2 са) и набримчена на 5-6.

anonimnaags
02-01-2012, 08:04
na 25 - 26... най много двечки иначе е трудно

BgHtH
02-01-2012, 08:41
PinkPan7her въобще не са нереални.
Двама живеем в квартирата и за декември платихме 140лв. ток за 1 радиатор (2500w) и 1 бойлер и 2 компютъра, при положение че около 8ми ни нямаше 1 седмица.
По темата - никакви деца! Едно че съм зверски егоцентричен, откакто се помня никога не съм искал деца, нито съм се виждал като родител, та ми се вижда много тъпо да жертвам време и удобства в такава простотия дето съм сигурен че няма да ме прави щастлив. Второ, в държава в която половината население живее месец за месец и се чуди как да си оправи сметките трябва да е углавно престъпление създаването на деца. Сега родителите ми са в сравнително добро материално положение, обаче през периода '92-98ма с две учителски заплати, дето ако не ме лъже паметта тогава беше нещо като 120лв. а майка ми беше година и половина в майчински с брат ми през '94та, мисля че можете да си представите кво е било. Радвам се че съм бил малък и не съм осъзнавал през кво са минали нашите за да изхранят мен и брат ми.

NomNomNom
02-02-2012, 18:13
Относно сметките за тока у нас, в Самоков - ясно ви е какви са температурите, топлим 2 стаи с конвектнорни печки , имаме готварска печка, пералня, бойлер , телевизори, компютри, лампи, хладилник, малки домакински уреди - нашите плащат всяка зима от 350лв до 400лв ток. Вярно, че изолацията на къщата е кофти и наистина, вижда ми се невъзможно да плащаме по-малко.
И всичко идва от печките, ако стоим на студено - няма да имаме таква сметка. Другите неща са нормални да ги имаме.
За сметка на това не плащаме дърва, въглища, парно, топла вода.

Та, не смятам скоро да раждам дете, защото не желая да мъча толкова членове на семейството заради него О.о. По-добре с покрив над главата си и вързани към трафопоста , от колкото с един повече - навън , или без ток.

anonymous708973
02-02-2012, 18:30
350-400 НА МЕСЕЦ?!

D1esel
02-02-2012, 19:00
350-400 НА МЕСЕЦ?!

Наистина не мога да повярвам как падате от марс.

NomNomNom
02-03-2012, 10:11
350-400 НА МЕСЕЦ?!
Да, а печките трябва да работят денонощно, защото навън пада около -20 градуса, и пак е хладно.
Това е от както се помня. Даже майка ми и баща ми си живеят сами и топлят само 2 стаи /нейната и неговата/, и понякога кухнята.

DaNGeRousLy
02-03-2012, 10:16
На много !

jumpin
02-03-2012, 10:44
нашите плащат всяка зима от 350лв до 400лв ток
Ние,че не даваме толкова за дръвътъ за цяла зима бе. :razz: :razz: :lol: :lol:

PainMonopoly
02-03-2012, 11:22
Тук стана искрено и лично :lol:

Не знам какво се учудвате един на друг на сметките, има много фактори, които влияят върху тях, най-важен от които може би е изолацията.

Апартамента в София е ново строителство, с най-новата възможна изолационна технология. Пускам една малка самоделна печка за по 2 часа на ден, изключвам я и ми е топло цял ден. Включвам я и през нощта (на нощна тарифа) докато спя, но обикновено се събуждам от жега и я изключвам, така че и тогава не върви повече от 2-3 часа. Естествено, не стоя по тениска, по анцуг съм, но температурата си се върти около 20 градуса, което си е съвсем нормално.

Къщата в Стара Загора от друга страна е с локално парно на въглища, което се пуска през деня и пак не успява да задържи повече от 19 градуса, а когато спре да се поддържа вечерта, веднага пада до 16-17 и трябва да работят електрически печки цяла нощ в стаите, в които има хора. Но пък изолация има само отвътре и само на единия етаж, външна изолация няма, а дограмата е дървена.

Остават и всички останали фактори като град, големина на жилището и това доколко обитателите му са разглезени.

ohluv
02-03-2012, 22:53
В Пловдив най-високата сметка за ток ни е била 180-90 лв. за зимата.Имаме 2 климатика и една печка на дърва и въглища,и в 3 стаи от апаратамента е топло винаги.За жалост това не се единствените разходи да отлгедаш челяд :D иначе ония ден сънувах,че са ми се родили тризнаци и се сепнах малko.

NomNomNom
02-04-2012, 09:34
В Пловдив най-високата сметка за ток ни е била 180-90 лв. за зимата.Имаме 2 климатика и една печка на дърва и въглища,и в 3 стаи от апаратамента е топло винаги.За жалост това не се единствените разходи да отлгедаш челяд :D иначе ония ден сънувах,че са ми се родили тризнаци и се сепнах малko.

Аз сънувах, че трябва да родя 5 иранчета, но от мен излязоха само три и всички бяха ЛОЛ.
А леля ми роди малко котенце o.o

starburst
02-04-2012, 20:29
Не преди 30

IWannaBeSedated
02-06-2012, 10:54
След 25-26.

Monnie
02-07-2012, 13:06
Не преди 30
same



.

Glamour92
02-07-2012, 13:28
25-30...едничко ще е-просто за всеки случай,ако се проваля като родител,поне да няма много пострадали xDD

MaLyKoLiU
02-07-2012, 13:38
NomNomNom, сменете печките с климатици... :)
Бяхме с конвекторна печка и тока ни не падаше под 230 едната зима...
Сега сме с климатик и за януари тока ни е 144 лева... отопляваме 2 стаи с него и нямаме изолация... като няколко вечери когато температурите падаха под -12 пускахме и печката на 50% :)
Сложим ли изолация печката няма да се налага да я пускаме и при -20 :)
П.П. Имаме телевизор, компютър, 2 лаптопа, бойлер (който не изключваме)...

neikovaa
02-08-2012, 12:37
поне над 35 ... 2 деца ми се виждат напълно нормално

Glamour92
02-08-2012, 12:39
^вероятността да родиш дете с генетични аномалии в такава преклонна възраст е висока,нали знаеш? не че е задължително,де...