PDA

View Full Version : Икономически Университет - Варна



ObreCheNa
01-27-2012, 15:03
Здравейте!
Тази година ще кандидатствам в Икономически Университет - Варна, мисля да запиша специалност Мениджмънт ( редовно ). Има ли някой, който също мисли да кандидатства в този университет и каква специалност мисли да записва?

JoLLiE92
09-03-2012, 10:17
Аз съм втори курс МИО :) Заповядай, много е яко ;д

valentinadr
09-03-2012, 16:25
Аз съм първи курс счетоводство и контрол

aks13v
09-03-2012, 22:46
ОО така нареченият публичен дом. Много добре сте се уредили ако целта не ви е учене.

DragonLady
09-03-2012, 22:54
ОО така нареченият публичен дом. Много добре сте се уредили ако целта не ви е учене.

Хахах има я и тая част. Жени много, повечето лесни курвета ( познавам ги голяма част от тях от гимназията където съм завършила ). Нищо лично към никой, но товаси е самата истина.
Имам доста познати и бивши съученици там, и по това, което са ми казвали работата е много зле. Изпитите се вземат едва едва, на един да те скъсат, не можеш да продължиш с другите докато не го вземеш ( познавам пълни отличници в даскало, които в момента се чудят как да си вземат 3ките на ликвидациите ). Рушвети се бутат яко, както за приема, така и за самото обучение, изпити или ако имаш невзети упражнение, лекции, практики и тн. семестриални занимания. Като цяло работата хич не е на добре, но решението си е твое.
Я кажи в крайна сметка приеха ли те там и къде записа?

valentinadr
09-04-2012, 09:17
Нещо май сте се объркали,Винса може би е един от най свестните университети в БГ.Рошветите се отнасят за софийските уневерситети,ама не ви виня,кисело е гроздето:DDDD

valentinadr
09-04-2012, 09:25
не мога да разбаре как може да има толкова прости и задръстени хора в този сайт,не си казвай мнението другаде,че яко ще се изложиш

JoLLiE92
09-04-2012, 09:33
И аз щях да казвам, че за рушвет не съм чувала досега, точно всички ми обясняват колко са безкомпромисни преподавателите и няма как да минеш ако не знаеш минимума, но реших да не се обаждам.
Това, че се минава трудно, е недостатък, така ли? Интересно..
Такова понятие като невзети упражнения и лекции просто няма, защото при нас няма заверки :) Не знам откъде си го измисляш това. Права си, че във Варна винса е с лошо име, но фръцлите, които влизат там лесно и в кофти специалности, го напускат след максимум втори курс. В моята специалност няма курвета и чалгарки.
Има и малоумни преподаватели, наистина, но са единици и никога не съм чула да е поискал пари или още повече секс от студентка, за да мине, каквито слухове има за прехваления софийски.

DragonLady
09-06-2012, 23:40
не мога да разбаре как може да има толкова прости и задръстени хора в този сайт,не си казвай мнението другаде,че яко ще се изложиш

Простата в случая излизаш ти с това си изказване. Простият човек пише по тоя вулгарен начин.
JoLLiE92 права си че от специалност до специалност има разлика, аз говорех като цяло, т.е за повечето специалности, че се срещат доста от тези индивиди с курвенски и чалга манталитети.
Не е недостатък, че се минава трудно, даже напротив, говорех за случайте в който преподавател дори не поглежда работата на студента и директно слага двойката ( случи се зимната сесия на мои роднина ), но се надявам това да се еденици. Колкото до рушветите те са май повече при самото кандидатстване. В тая връзка ще си позволя да разкажа една случка:
Моя съученичка имаше на теста 9 грешки от 80 въпроса и и писаха 4.50, а на моя прителка, която преди изпита освен 50те лева за него, даде и още 200 ( или 250 бяха нз не помня точно ) за някакви подготвителни курсове за изпита организирани от винс, имаше 15 грешки от 80 въпроса и и писаха 5.00 ... А и двете момичета бяха на предварителен изпит по история. Изводите мисля, че са повече от ясни.

karamelcheto92
09-07-2012, 06:51
И аз съм приета там със специалност Стокознание

JoLLiE92
09-08-2012, 15:38
DragonLady, аз ходих на курс по английски за кандидатстването, трябваше ми за моята специалност. Още в началото ни казаха да не очакваме да ни дадат отговорите наготово или че на изпита ще има буквално това, което сме упражнявали. Същия тип упражнения бяха, но не буквално същите. Нашия университет смея да твърдя е един от най-малко корумпираните. Просто защото вземат огромни заплати ;д
От преподавателите има боклуци, които късат без причина, но не за пари или нещо такова, а просто защото са малоумници. Но засега съм попаднала на един такъв и на доста добри примери. Има някои , които просто държат да научиш нещата и няма да те пуснат ей така без да знаеш. Има по-изискващи и по-толерантни.
Кандидат-студентските изпити са пълна пародия , абсолютно съгласна съм. Аз от математическа гимназия се явих на изпит математика, който е малоумен, и имах 4.25. Просто е така направено, че имаш 2 минути и 15 секунди за задача и трябва да ги научиш наизуст. Накрая си влязох с матурата безпроблемно.
Също кофти е , че дипломата е от голямо значение, а моята беше малко по-лоша от на някакви от СОУ в на майка си кътните зъби, но с много повече знания. Но тези, които не стават, не успяват да завършат обикновено. Иначе проблемът на университета е преписването и затова разни малоумници с мозък колкото пуканка завършват, но после не могат да упражняват професията си и имат хвърчаща диплома.
Във всеки университет има предварителни курсове за изпитите и е обществена тайна, че това е легалният начин да платиш, за да влезеш. Но не ти го дават сдъвкано и изплюто. Не съм чула някой да казва, че е дал пари за да вземе изпит или че е чувал нещо подобно.

pifiella
09-08-2012, 18:02
Корупцията е навсякъде. Най-тъпото е, че всеки говори без да знае и без да се замисля само, защото е чул нещо и трябва да го предаде нататък... Не визирам темата или някои от вас.