PDA

View Full Version : бягане..



CrazyBabyDoll
01-27-2012, 16:39
От лятото започнах да се занимавам с бягане.Бягах на равен терен ,но и на стълби бягах редувах ги.Откакто застудя времето не съм бягала,преди това съм тренирала кик бокс.Таа на въпроса ,напоследък докато се качвам по стъпала усещам болка в колената и се притеснявам дали е възможно да е от бягането ,защото почти всеки ден бягах .

awerw
01-27-2012, 16:44
хмм, зависи по колко километра си бягала..... има вариант да те болят ставите от бягането, но има вариант и да е от студа, а има и вариант да те болят от това, че не си бягала скоро....

RainBerry
01-27-2012, 17:49
Ако изобщо не си се раздвижвала, скоро време, то е нормално при повечко натоварване да се получава това. Съмнявам се да е нещо сериозно, защото нямаше да се появи чак сега, но ако все пак си много притеснена - посети лекар. Последствия от твърде много бягане се появяват няколко дена след самото бягане, а последствията от неправилно бягане, доколкото знам може да се развият постепенно. Според мен, не е нещо сериозно. :)

CrazyBabyDoll
01-28-2012, 09:01
ем май е това ,че не съм се натоварвала скоро.Поуспокоих се малко :)

Noja
01-29-2012, 23:29
Аз като тренирам се поправям иначе съм като изсъхнал, но при всеки е различно, но както са казали по горе най вероятно е някоя от изброените причини.

Chacho
01-29-2012, 23:34
Мхм. И не пропускай качествената разгрявка - няколко клякания, въртене в колената, подскоци, т.н.

CrazyBabyDoll
02-03-2012, 19:42
Аз винаги преди да бягам загрявам и разтягам :)

alexchyyyyy
02-04-2012, 00:33
Купи си еликсир.. :|

Chacho
02-04-2012, 05:21
Аз винаги преди да бягам загрявам и разтягам :)

Между другото, самото разтягане си иска хубава загрявка. От по-обстойно разтягане са ме боляли коленете.

CrazyBabyDoll
02-04-2012, 17:33
Мхмм възможно е . Дали тези болки ще ми повлияят за по напред на бягането,защото сега не тренирам нищо,но мисля като се постопли пак да почна и се страхувам да не почнат да ме болят повече.Че доста си ги натоварвам .

RainBerry
02-04-2012, 17:35
Е, предполагам няма още от първия път да се нахвърляш на някакво извънземно натоварване. Първата тренировка, по-леко, втората ще увеличиш натоварването и тн. постепенно. Както Чачо каза, загряваш хубаво и след това разтягаш.

awerw
02-04-2012, 17:37
Мхмм възможно е . Дали тези болки ще ми повлияят за по напред на бягането,защото сега не тренирам нищо,но мисля като се постопли пак да почна и се страхувам да не почнат да ме болят повече.Че доста си ги натоварвам .

проба-грешка ;д

techkata
02-05-2012, 11:17
Мхмм възможно е . Дали тези болки ще ми повлияят за по напред на бягането,защото сега не тренирам нищо,но мисля като се постопли пак да почна и се страхувам да не почнат да ме болят повече.Че доста си ги натоварвам .

ми няма да се претоварваш първата седмица леки тренировки и след това постепенно натоварваи повече и повече