PDA

View Full Version : Проблем с кожата на лицето



steli___star
01-28-2012, 12:26
Момичета... случвало ли ви се е кожата на лицето да ви е суха и грапава, така да кажа.... мажа се редовно с кремове и прочистващи препарати за лице и кожата ми е била винаги гладка и мека... някои ми казват че е заради студа но не е сигурно... може ли съвети какво да правя???

granger
01-28-2012, 12:33
Има голяма вероятност да е заради студа илизаради прекомерна употреба на препарати със салицилов спирт. Като цяло е хубаво преди да излезеш да се намажеш с някакъв крем,който предпазва от студ.

steli___star
01-28-2012, 12:38
аз ве използвам препарати със спирт ами почистващи гелове тоници и кремове... мерси за бързия отговор...

пAteNцЕ
01-28-2012, 14:05
колко вода пиеш ????

SwEeTMuFFiN
01-28-2012, 15:54
много съм чела за кожата и аз от опит знам че за да ти е такава или си я дехидратирала (с прекалена употреба на спиртни препарати) както каза една сърформистка по-горе или по възможното е да ти пе получават лишей на места на лицето. те са точно такива грапави и сухи. и аз съм имала като ползвах салицилов спирт прекалено. спри малко с мазилата за третиране на несъваршенствата и се мажи сутрин и вечер с хидратиращ крем за лице и наблягай на сухите места. така поне 1 седмица и ако се оправят отново започни с нещата със спирт ама продължавай да си мажеш кремовете след като си почистила лицето. и няма лошо да ползваш обикновен тоник, аз ползвам на гарниер един зелен, то не исушава. и с памука не трбва да натискаш на кожата, всичко това ще се отрази на кожата ти след години, като ти изтъни пласта под външната кожа-дермисът. аз като четох една книга за такива работи, че слънцето вреди много ако нямаш крем със слънцезащитен фактор, дори през облаци и прозорците във вкъщи и изобщо сичко вредно ;@

steli___star
01-28-2012, 16:55
не използвам салицилов спирт или каквито и да е спиртни препарати... имам хидратиращи и почистващи кремове... никога не съм имала проблем със слънцето... на 13 години съм...

steli___star
01-28-2012, 16:55
и пия много вода... повече от 2 литра на ден

steli___star
01-28-2012, 16:57
не са лишеи...

пAteNцЕ
01-29-2012, 12:41
консултирай се с козметик или дерматолог току виж ти решат проблема :)