PDA

View Full Version : Нуждая се от съвет.



xXxMixXx
01-28-2012, 13:44
Преди известно време ходих с едно много важно за мен момче в продължение на 3 месеца. Разделихме се, защото аз му казах, че "не съм сигурна, че искам да си имам приятел" и защото наистина нямах време да се виждаме често. Той винаги ме е разбирал и когато му го казах това, той ми каза, че трябва да поговорим на следващия ден. А през това време (цялата нощ) аз обмислях нещата между нас и взех решение да не се разделяме.
Така и стана, излязохме на следващия ден и започнахме да говорим. Той ми каза, че най-вероятно съм си променила мнението (тоест, че вече най-вероятно не искам да се разделяме) и беше прав. Аз обаче исках да разбера неговото мнение, без той да се влияе от моето. Попитах го директно: "Ти искаш ли да продължим да сме заедно?". Той ми отговори: "До сега винаги съм бил готов да проявявам разбиране към теб. Знам, че искаш да учиш и да се развиваш и аз нямам нищо против, но след тези думи, които ми каза вчера просто мисля, че е по-добре да се разделим". И така ми отидоха всичките думи на вятъра. Просто се съгласих с него и приключихме темата.
От този разговор мина вече 1 месец и ние си пишем, но само приятелски, а аз НАИСТИНА искам да оправя нещата между нас. Той е бил нараняван достатъчно пъти, за да заеме отбранителна позиция от мен. Преди 4 дена говорих с него в училище като му казах "Ако ти кажа, че искам да се опитам да оправя нещата между нас, ще ми дадеш ли шанс?". Той ми каза "Не". От тогава не си пишем, а той адски много ми липсва и имам чувството, че просто иска да провери дали толкова лесно ще се откажа от него!
Как трябва да постъпя според Вас?

qkakukla2
01-28-2012, 14:10
Има ли чувства между вас, бори се.

xXxMixXx
01-28-2012, 14:18
Благодаря за мнението. Виждам начина, по който ме гледа ... Определено има чувства, но се страхува да не го нараня.

valdesbg
01-28-2012, 19:00
Сама си се вкарала във филма. Другия път да не бързаш :) И тоя филм "Иска да види колко ми пука за него" не съществува.

На негово място, аз също бих постъпил така. И бтв "Нямам време да се виждаме" не е равно на "не съм сигурна че искам да си имам приятел". Изразявай това, което мислиш.

Какво да направиш - не му досаждай. Казал ти е ясно какво мисли. Какво ти си мислиш че му се върти в главата е без никакво значение. По много причини.

Dying
01-29-2012, 10:47
Излез от филма, ако го искаш иди и му кажи, че може да сте щастливи заедно, и ако той не иска, той е единствения губещ..!

Josefinne
01-29-2012, 11:01
Честно казано мисля, че трябва да помислиш още малко дали наистина трябва да се съберете. Минал е един месец, но ти все още мислиш, че раздялата ви е била грешка, само защото онази вечер си размислила и след това не си посмяла да му го кажеш. Струва ми се, че момчето е видяло твоята колебливост и не е готов да се върне при теб, защото ти сама не си готова да се върнеш при него. Моят съвет е да се опиташ да приемеш факта, че сега сте разделени, да видиш живота си без него, да спреш да мислиш за това дали раздялата ви е била грешка или не и да я приемеш като нещо обективно, нещо, което се е случило. Да, може да се съберете по-късно. Но сега не е моментът да мислиш за това. Сега е моментът да бъдеш сама, за да провериш как се чувстваш сама. За съжаление цялата ситуация е резултат на това, че ти си побързала да говориш с него, преди сама да си обмислила ситуацията.
Моето лично мнение е ( разбира се никой не е длъжен да го споделя ), че време за любов винаги има, винаги трябва да се намира. Факт е, че животът от ден на ден, от поколение на поколение става все по-натоварен. За това, ако докато си в гимназията не намираш време за любов, за близост, никога няма да имаш време за нея.

xXxMixXx
01-29-2012, 11:34
В момента сме в приятелски отношения, пишем си нормално. Не е като да съм го загубила. Просто явно наистина трябва да обмисля дали трябва да се събираме отново.
И ще се опитам да организирам по-добре дните си, за да имам време за всичко. Благодаря за съветите.

alekota
01-29-2012, 15:03
Основната причина за всички проблеми при жените е ,че твърде много мислите и и изпускате важните неща !