PDA

View Full Version : Дали съществува подобна любов ?



whoiammm
01-28-2012, 16:16
Винаги съм се чудил съществува ли подобна любов като в филмите I walk to remember и The notebook ? И изпитвали ли сте подоба любов ? Какво е чувството ? Как свърши всичко ? Аз няма как да знам понеже съм още на 15 надявам се някой ден да разбера .. е хайде вие сте очаквам отговори .. Ще следя темата ;pP

NightGuardian
01-28-2012, 16:23
Няма такова животно.

ADMIRALKA14
01-28-2012, 17:11
Няма такова животно.

+1

Не се филмирай излишно. Поспри малко с романтичните драми.

TheBeliever
01-28-2012, 17:11
Ще е хубаво да се научиш да разграничаваш филмовите истории от истинския живот. В противен случай си обречена на разочарования.

whoiammm
01-28-2012, 18:16
Момче съм и току що изгледах тоя The notebook .. много ме изкефи филма много е добър и вие съвсем ми разбихте надеждите за истинска ЛЮБОВ .. Всеки 2-ри бил влюбен. Навсякъде се чува обичам те ала бала но всъщност такова нещо е или някфа голяма радкост или просто не съществува. Айде мерси все пак за отговорите ..;)

antineutral
01-28-2012, 18:33
Като по филмите едва ли, и все пак...:
http://nadyaspasova.blogspot.com/2009/10/blog-post_19.html

valdesbg
01-28-2012, 19:01
Я за "необразованите" смелете в две изречения за каква любов става дума?

toad
01-28-2012, 19:11
Дали съществува подобна любов?Вероятно да.Дали хората тук са я изпитвали?Вероятно не.

Lalalalaa
01-28-2012, 19:17
Аз съм на 15 и съм ПОВЕЧЕ ОТ УБЕДЕНА, че НЯМА ТАКОВА НЕЩО !! :)

fluffy_^
01-28-2012, 19:50
Аз съм на 15 и съм ПОВЕЧЕ ОТ УБЕДЕНА, че НЯМА ТАКОВА НЕЩО !! :)


Защо някакси от всички коментари който казват че няма такава любов твоят ми звучеше най неубедителен :D :D

Blab
01-28-2012, 19:52
Я за "необразованите" смелете в две изречения за каква любов става дума?
за всепоглъщаща любов - отдадена, опиваща, разпиляване, обсесия, идея фикс, за висш егоизъм, садо-мазохизъм, осмисляне на живота с присъствието на другия, пълно посвещение, потъване, мания до самозбрава.

//нещо такова


едит:
хората обичат по различен начин. ако двама, проявяващи се по този начин, се съберат, вероятно ще се състои такава любов.

SisiStrange
01-28-2012, 20:03
Честно казано, не мисля, че една нормална връзка с хора, които имат нормални животи, хобита, стрес, работа и тн. могат да изживяват нещо толкова филмирано. Те се карат, сдобряват се, понякога си казват неща, които не мислят, ревнуват се, в един момент с нещо се издразнят и не си говорят някой и друг час... Това не им пречи да се обичат истински.

kyon
01-28-2012, 20:15
Моята връзка е много по хубава от тези дето си гледала.
Ако оценяваш и най - малките неща и ти ще имаш такива връзки.

valdesbg
01-28-2012, 20:36
Ахааа, че може бе - тийн любовта е такава :)

После децата порастват и разбират че има и други неща освен любов.

THEODOROS
01-29-2012, 07:48
Според мен има ..

Dying
01-29-2012, 09:38
Знаеш ли, не знам как ще го приемеш ти, но аз мога да ти кажа, нещо на което съм свидетел, че дори и участник.. С първата ми любов се запознах по много интересен начин.. валеше дъжд, аз се блъснах в него и го попитах " може ли да се снимаме".. след което той ме покани на танц под дъжда... и от там всичко беше красиво.. но всяка приказка си има своя край.!

xXxMixXx
01-29-2012, 10:10
Това, че рано или късно чувствата между вас изчезват НЕ означава, че не е било истинско.
Според мен има любов като по филмите, но просто не продължава дълго. :)

SisiStrange
01-29-2012, 10:59
^ Въобще не е нужно чувствата някога да изчезнат. Просто се променят.

Josefinne
01-29-2012, 11:28
Не мисля, че в този форум влизат хора над 45 години, за да ти отговорят. Аз лично вярвам, че човек може завинаги да пази един човек в сърцето си, но това не трябва да го спира да продължи с живота си, нито пък да го спира да обича и други хора.

wezinka
01-31-2012, 20:31
Абе има и романтични моменти като по филмите, но като живот - рядко! :)

toad
01-31-2012, 20:51
Абе има и романтични моменти като по филмите, но като живот - рядко! :)

Рядко , но се случват . Човечеството е преминало през много епохи , войни и промени . Това засяга съдбите на милиони . Логично е да има дори и по-драматични любовни истории ;)

D3X
01-31-2012, 21:25
Това става само по филмите. :) Примерно мен ме бяха заляли с кафе и на следващата седмица ходех с този човек. :) Но това се случва доста рядко. :)

maybelinee
01-31-2012, 21:58
не мисля ,че има :)

anonymous708973
02-01-2012, 06:06
за всепоглъщаща любов - отдадена, опиваща, разпиляване, обсесия, идея фикс, за висш егоизъм, садо-мазохизъм, осмисляне на живота с присъствието на другия, пълно посвещение, потъване, мания до самозбрава.

//нещо такова


едит:
хората обичат по различен начин. ако двама, проявяващи се по този начин, се съберат, вероятно ще се състои такава любов.

Бих казала, че съм доста отдаден човек, но това описание ми звучи по-скоро като плашеща, нездравословна и идеализираща мания по някого, отколкото като истинска любов.

dimitar_ak
02-01-2012, 08:33
The Notebook ми хареса, но другият беше толкова лигав и захаросан, че направо да ти се отще.

Blab
02-01-2012, 08:44
Бих казала, че съм доста отдаден човек, но това описание ми звучи по-скоро като плашеща, нездравословна и идеализираща мания по някого, отколкото като истинска любов.
разбира се, че е такава. по Фром;
но пък кой може да отрече, че човечеството е болно? какво лошо в това двама души да се лекуват един-друг, без никой да губи/страда. за мен е ок, докато има баланс в пазарните отношения;

ronyrony
02-03-2012, 02:02
има само във филмите хахах

БожиятАгнец
02-03-2012, 03:50
Не се реализирам чрез връзките си и не искам партньор, който да действа и мисли по този начин.
Не ми харесва излшно да се драматизира и усложнява положението.
Според мен такава любов не е любов, а болно желание за разнообразяване и внасяне на цвят в нечий сив и празен живот.
Хора с болно желание да страдат и да имат проблеми, за да се чувстват живи...
Не казвам, че има напълно хармонична двойка обичащи се, която да няма проблеми, но идеята да гледаш на любовта, като на болка, мъка и страдание, което ще търпиш цял живот и в чието име ще живееш е извратена.
Такава любов лесно се създава между две празни и безсмислени личности, като оправдание за съществуването им и запълване на години.
Е, на екрана, разбира се, изглежда много по-вълшебно, романтично и редно.

extreme16
02-03-2012, 06:56
Всеки явно си има собствена представа за истинска любов, защото "всепоглъщаща любов - отдадена, опиваща, разпиляване, обсесия, идея фикс, за висш егоизъм, садо-мазохизъм, осмисляне на живота с присъствието на другия, пълно посвещение, потъване, мания до самозбрава." това според мен е ужасно стряскащо.
Любовта по филмите може и да съществува, все пак всеки търси нещо като "идеал" (идеал не означава, че индивида трябва да е дразнещ романтик с плашещо влюбен поглед или нещо подобно), който може и да се срещне някъде, все пак живота е като филмите, всички играем своите роли. Аз лично не слагам любовта на първо място, нямам голяма нужда от нея.
След като прочетох коментарите по горе, ще кажа само, че любовта няма нищо общо с пазарните отношения (ако имаше, единия щеше да получава точно толкова, колкото му се предлага), иначе ще е много скучна и кратка любов, ако съществува :д .

alleyy
02-04-2012, 12:35
Аз вярвам , че съществува такава любов ! :)

againstyou
02-04-2012, 15:44
Няма такова животно.

Толкова вярно. ;p