PDA

View Full Version : Лошо оросяване на крайниците



DragonLady
01-28-2012, 22:55
Привет! От както се помня имам следният проблем - лошо оросяване на крайниците ( недостиг на кръв казано с други думи ) и винаги съм си живяла с него, но днеска беше капката, която преля чашата на търпението ми. Чаках автобуса около 5 минути, като преди това бях вървяла още 10 ( това към 9 вечерта днес ) и буквално не си чувствах пръстите на ръцете и на краката. После започна една непоносима болка в пръстите на ръцете ми, а бях с ръкавици - кожени с пух отвътре. Допитвала съм се до личният си лекар по този въпрос, но тя ми каза само нещо от сорта на " Ами какво да ти кажа мойто момиче, явно оросяването на крайниците ти е лошо " и нищо повече, нито ми изписа разни витамини нито нищо ( знам че така се процедира, понеже приятелят ми е със същият проблем и пие витамини за това ) ... Искам да ви попитам възможно ли е по някакъв начин да подобря положението си, било то с витамини или други методи. Мерси предварително.

antineutral
01-29-2012, 05:35
Как си с движението, спорт?

SweetySmallDevil
01-29-2012, 16:02
Най-вероятно ти е ниско кръвното .... пии кафе или някакви чайове, които вдигат кръвното, зелен или черен чай например ... за друго не се сещам :)

berrynia
01-29-2012, 16:25
остави ги тия витамини. спорт

ImmortalSportFreak
01-29-2012, 17:37
Наистина-спортът е решението.И на мен ми се е случвало да ме болят пръстите,ама бях с тънки и мокри ръкавици в единия случай(борба със снежни топки преди това ;д),а в другия-бях на ски и беше супер ветровито на планината и адски студено.
Спортът е решението-редовното движение влияе брилятно на кръвообращението! ;) Няма нужда от лекар,витамини.. и майка ми питаше личния лекар,но той каза че при някои хора е нормално(7 клас като повече учех и почти нямах време за спорт непрекъснато ми бяха студени ръцете зимата ;Х).Сега като си спортувам нормално(даже съм супер активна,НЕ мога да живея без движение)-кръвта ми ври направо,както казват приятелите ми и родителите.Даже ми се е случвало е в това време със снега да ходя по къс ръкав за 10ина минути и нито се разболявах,нито ми беше студено! ;)

DragonLady
01-29-2012, 21:46
Най-вероятно ти е ниско кръвното .... пии кафе или някакви чайове, които вдигат кръвното, зелен или черен чай например ... за друго не се сещам :)

Да, с ниско кръвно съм.
Мерси за съветите ви!!! Няма да откажа и още някой :D

Noja
01-29-2012, 23:03
Чаиове с билки препоръчително е сама да си си ги набрала имуностимолиращи и ядки, салати по възможност най много от нещата да са домашни и в съчетание със спорт не би трябвало да имаш проблеми. Аз незнам какво кръвно налягане имам, но ако съм по неактивен за по дълак период от време и при мен почват да ми стават студени краката и ръцете, спортувам ли по малко е друго нещо, но като цяло по здравословно хранене съчетано със спорт би трябвало да оправят нещата.

antineutral
01-30-2012, 11:01
С риск да повторя казаното от всички, ако имаш възможност не ползвай транспорт. Това е възможно най-добрия начин, без да се ангажираш допълнително със спорт, движение и т.н. защото все пак е до темперамент нещата и до физиология, не всеки му се рита футбол, естествено. Но да ходиш пеш никак не пречи, лошото е, че все пак жертва време(ако не е град с размерите на София, където транспортът е задължителен, във всеки друг град спокойно може да се извърви много път пеша, стига да няма пречки). Чисто практически е много удобно решение за ежедневието. И моето оросяване не е от най-добрите, но понеже постоянно ходя пеша, наваксвам. 3 км на ден все е нещо. Зимата вярно е малко трудничко, но от от напролет в поне един свободен ден винаги човек може да поскитва. Отделно, че понякога е хубаво и да удариш един 20-30 км преход, но айде да не е прекалено все пак :)

npp
02-01-2012, 09:59
като ставаш от сън, влез в банята, пусни за малко студената вода да тече по пода на банята и след това я спри - достатъчно е пода да се намокри, после започни да ходиш боса върху мократа повърхност, но внимавай да не се подхлъзнеш, тази процедура помага за оросяване на крайниците и целият организъм, прави го всеки ден, също така, масажирай си краката с ръце пред вентилаторна или др. подобен вид отоплителна печка - всъщност най-добре такава, която е без вентилатор, но внимавай кожата или тялото да не прегряват - това също помага, спортувай нещо, но не на студено, а в някаква добре затоплена фитнес зала - все пак зима е

bai gergi
10-09-2015, 14:16
спорта сам по себе си не по мага.. 1 година тренирах борба и не съм забелязал някаква промяна била тя положителна или отрицателна

poleta
10-10-2015, 16:44
До голяма степен аз също имам този проблем. Особено зимата си пазя ръцете винаги топли, но определено стигнах и до друг вид решение. Проблема с оросяването като цяло е проблем на организма и си изисква цялостно възстановяване на баланса в него, съчетано със строго специализирани насоки към произхода на проблема. Аз не мога да ти гарантирам изцяло решаването на проблема, но мога да ти дам възможността да се запознаеш с продукти които стабилизират и балансират процесите в организма като цяло, подсилват имунитета и влияят върху подобряване на състоянието. Пиши ми на пощата и ще ти дам много повече информация poleta1971@abv.bg