PDA

View Full Version : ИСТОРИЯ- ПОМОЩ !!!



SITYSI
01-29-2012, 09:23
ЗДРАВЕЙТЕ! В ПЕТЪК ГОСПОЖАТА ПО ИСТОРИЯ НИ ДАДЕ ЗА ДОМАШНО ДА НАПИШЕМ НЕЩО КАТО РЕФЕРАТ ПО ЕДНА ОТ ТЕМИТЕ : КОГА ВЪЗНИКНАЛ КУЛТЪТ КЪМ ХРИСТИЯНСТВОТО; КАКВИ ХОРА И ОТ КОГО БИЛИ ОБЯВАВАНИ ЗА СВЕТИИ; С КОИ КАЧЕСТВА БИЛИ ПРИМЕР ЗА ХРИСТИЯНИТЕ; КЪДЕ И КАК СЕ ИЗОБРАЗЯВАТ СВЕТИИТЕ; КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВАТ МОЩИТЕ НА СВЕТИИТЕ И ЗАЩО СЕ ПОЧИТАТ; КАК СЕ Е ПОРОДИЛО ПОКЛОННИЧЕСТВОТО В ЗАПАДНА ЕВРОПА И КОИ СА БИЛИ НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ПОКЛОННИЧЕСКИ ЦЕНТРОВЕ.
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ,ЗАЩОТО ИЗ ИНТЕРНЕТ МНОГО МАЛКО ИНФОРМАЦИЯ НАМИРАМ...

brutaLxxbunny
01-29-2012, 18:21
Пиши с малки букви, защото ТАКА ВАДИШ ОЧИТЕ. Мързеше ме да чета, ако го напишеш нормално може и да си направя труда -.-

kuklichka_bg
01-29-2012, 22:14
В интернет има достатъчно.Дай една тема за църквата и ще ти излези,порови се малко.

LeprikonA
01-30-2012, 07:55
още по-интересен момент - НЯМАШ ЛИ УЧЕБНИК? там, видиш ли, трябва да пише всичко, пък и не може да няма в нета. я виж ти, то ставалo лесно с ЕДНА дума : http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D 1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

SITYSI
01-30-2012, 13:17
looll kolko ste drujelubni :)) az vi molq za pomo6t,a vie :X
purvo, v u4ebnika tva e uprajnitelen urok i vuob6te nqma text. vtoro, kato ne iskate ne go 4etete vse nqkoi vi e vinoven... treto, rovila sum se v neta, ne e kato da 4akam na gotovo
misleh si,4e moje bi nqkoi 6te mi pomogne, no ne, tvurde zaeti da budete sakrasti4ni i zlobni nqmate vreme za ni6to drugo :)))))

Chacho
01-30-2012, 16:08
Като искаш да ти се помогне, можеш поне да се постараеш хората да напишеш четливо молбата си.
Второ, ти помагала ли си досега?

SITYSI
01-30-2012, 16:42
Purvo, ne razbiram koe sumnapisala "ne4etlivo" :)
Vtoro, da pomagala sum v razli4ni forumi s kakvoto moga. I sled kato samo 6te napadate horata,po-dobre ne pi6ete... :)

mariqanastasova
01-30-2012, 17:13
Винаги помагам ,ама на мен никой не ми помага!
Виж този сайт може да ти помогне
http://hristianstvo.start.bg/

LeprikonA
01-30-2012, 17:51
написах "християнство" в гугъл, направо нета прерових, определено. за да е упражнителен урок, значи до сега сте го учили и сега го упражнявате.

да, недружелюбна съм към хора, които си измислят извинения.

SITYSI
01-31-2012, 05:42
moje li samo da mi kaje6 kakvi izvineniq :)
i 4estno kazano v uprajnitelniq urok i recepta na nqkvi krale ima6e,ama tva ne ozna4ava,4e sme go u4ili :)
plus tova temata za hristiqnstvoto v wikipedia sum q gledala,no ne mi vur6i rabota.
kakto i da e blagodarq vi za pomo6tta :) :) :) napravo ste veliki :) :) :)

brutaLxxbunny
01-31-2012, 16:31
Е, да, ще се почуствам повече от велика от факта, че помагам на някой в тинейджърски форум. Ще ти отговоря на някои от въпросите, защото не се оправям с години, а за някои неща не съм съвсем сигурна.

КАКВИ ХОРА И ОТ КОГО БИЛИ ОБЯВАВАНИ ЗА СВЕТИИ? Принципно, за светии са обявявани хора, които са умрели мъченически, например първият български мъченик е Енравота - брат на Маламир, който е наказан със смърт от самия Маламир, заради християнската си вяра. Светиите са обявявани от Църквата, тя трябва да ги признае като такива.
С КОИ КАЧЕСТВА БИЛИ ПРИМЕР ЗА ХРИСТИЯНИТЕ? Смирение и само смирение. Девизът на християните е "Като ти ударят едната буза, обърни другата". Тоест, за ценност се смятали скромността, отдадеността на религията и примирението. Също и любовта - всичко живо, що е създадено от Бога, трябва да се обича. На това учат всички християнски текстове и учители.
КЪДЕ И КАК СЕ ИЗОБРАЗЯВАТ СВЕТИИТЕ? Къде.. главно в църквите предполагам. Що се отнася до изобразяването на светиите - всичко се подчинява на точно определени правила. Когато се изобразявал светия, не е важно как изглежда, а какво трябва да е посланието. Потърси по-обстойно в Интернет, това е тема за поне 1 страница изписване, а мен ме мързи.
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВАТ МОЩИТЕ НА СВЕТИИТЕ И ЗАЩО СЕ ПОЧИТАТ? - Мощите на светиите представляват части от.. ами, от тях самите всъщност - бедрена кост, кост от ръката му, etc. Почитат ги, защото вярвам в целебните им качества.

Моля.

SITYSI
01-31-2012, 19:05
kakto ve4e kazah :blagodarq :)))

Fiction7577
02-02-2012, 06:59
На колко си.... 7 клас имаш ли? И не се дърли насреща на хората, щот` очевидно не си толкова умна колкото си мислиш.

SITYSI
02-02-2012, 07:56
wow wow wow, to ne bqha obidi,to ne bqha tupi komentari... purvo ne sum tolkova malka za kolkoto me misli6 :) vtoro,mai naistina ne sum tolkova "umna" kakto ti kazva6 6tom kato vi otgovarqm ... ama kakvo iska6 da vi kaja "okk obijdaite pravete kvoto si iskate, vie ste nai-velikite" ? e nqma puk. i spored men tozi forum ne e za da pokazva6 da drugiq kolko e tup 6tom iska pomo6t, a za da si pomagame i da se durjim normalno... vse pak ne iskam tolkova mnogo, nali :)