PDA

View Full Version : Боядисване



vesito95
01-29-2012, 09:25
Здравейте сладури, от 1 седмица търся инфо в нета за боядисването,защото съм полудяла на тази тема :D И .. реших да ви попитам няколко въпроса... Така.. косата ми се омазнява бързо , светло кестенява е и я мия 3 пъти седмично. Искам да си я боядисам в цвят шоколад, но една приятелка ми каза, че при положение, че я мия толкова често , боята много бързо ще ми падне. Да ви питам .. горе/долу колко ще ми издържи боята при това миене ? Амонячна или безамонячна да използвам ? Мога ли да се боядисам в домашни условия или е по - добре да го направя при фризьор за първи път ?
Мерси предварително и съжалявам, ако има такава тема :)

kuklichka_bg
01-29-2012, 22:35
Не се боядисвай!Първо боята ще падне да,но после ако продължищ ще трябва редовно да се боядисваш,заради корените си.Косата се изгаря и ....Отделно шоколадовото мисля че е с отенък на червено..Като цяло по-хубаво си стой с твоя цвят.

choparkopar
01-30-2012, 09:09
Съгласна съм, че косата ти ще изгори и 100% ще съжаляваш. Аз също имам доста мазна коса , боядисвах се редовно 2-3 години и забелязах, че започна по-бавно да ми се омазнява, така че поне ще може да разредиш миенето, но пък ще трябва да полагаш повече грижи, за да не ти стои...проскубана и накъсана.

vesito95
01-30-2012, 10:16
мерси много момичета, може да сложа някой друг раздвижен кичур , малко да променим изглeда :D :D :D

Hayashi
01-30-2012, 21:05
Всъщност ако ти е безамонячна боята и няма да се изсветляваш преди да се боядисаш няма да ти се увреди толкова много косата. Ако ти е близък цвета до този в който ще се боядисаш няма нужда да се притесняваш за корените.
Аз се боядисвам сама в домашни условия и боята ми се задържа в точния цвят до 6 седмици. А и аз се къпя по 2-3 пъти на седмица.