PDA

View Full Version : Harvard...<3



Страници : [1] 2

watergirlblue
01-29-2012, 12:12
Значи въпроса ми е следен: има ли някой който иска да ходи там или се е пробвал на зипитите...аз искам да уча журналистика там или в Колумбийския университет...10 клас съм и знам че записванията тръгват от много рано...така че някои насоки няма да ми пречат..:)

slicky
01-29-2012, 13:39
Имаш ли пари?

watergirlblue
01-29-2012, 14:22
ми не че искам да самонадейнича, но парите не са ми проблем...:))

slicky
01-29-2012, 14:50
Не се ли надценяваш малкО?

bloodyF
01-29-2012, 15:11
слики, откъде знаеш че баща й не е мутра или някой депутат/министър?
хахах не че ме интересува къв е баща ти, ама освен с парички няма да те приемат там (пък в другите страни корупцията е минимизирана и ще се наложи не просто парички, ами купища пари за дарения и подобрения да се дадат)

в columbian има english and comparative literature ,което не съм сигурна какво е даже
в харвард нищо подобно

това че в госип гърл ходят да учат там, не значи че и ти ще учиш там..

didenceeto
01-29-2012, 15:20
имам приятели, които родителите им не са милионери, но са учили там. Не зависи само от парите, първо гледай успеха да ти е 6.00 :).

watergirlblue
01-29-2012, 15:45
успехът ми е 5.97...тожа с парите го казах ж смис яе мога да си позжолш таксите, а не яе ще корумпирам ншкого...не се надценшжам, просто имам цели...и Госип Гърл не гледам..:))

lightcameraction
01-29-2012, 15:58
^ нда,нда ..ясно.
Едва ли нямаш 6.00 точно заради българския,понеже той ти е на доста високо ниво,особено добро впечатление ми направи правописа ти,отличаваш се доста от останалите хора и според мен това ще ти помогне много за Харвард.
Успех мило момиче,спокойно,ако някога си си мислила,че няма как да влезеш Харвард,защото 80% от децата в България сигурно имат 6.00 ,това изобщо не е така,ти може би си една от малкото ,която има 6.00.
Искам и също така да знаеш по пътя ти за Харвард,че до колкото бях чел в една статия,повечето от учениците наистина последната година или последните 1-2 години преди кандидатстване са отваряли теми във форуми за 12 годишни и от там са намирали информацията,ако си мислиш,че са правили проучвания и са се готвили с години,това е абсурд и ако някой твърди такова нещо,извади му очите и ги изпържи за закуска на бъдещите си колеги в Харвард.
Естествено и парите не са проблем,сигурно ти дават по 10 лева на ден,според мен са напълно достатъчни,пък и ти имаш 6.00 ще вземеш 100 милиона стипендия минимум.
Също така,всички тук ще ти кажат,как всичко е възможно и ще ти дадат примери,как от 1 милиард човека,някой си са го приели и точно ти може да си този човек,с много труд,фейсбук и кафета..такова де,много труд учене и четене ще те приемат в Харвард и изобщо не си закъсняла спокойно,2-3 месеца уроци и влизаш.

Успех,и не си трови нервите и не се напрягай толкова, ти си доста умно момиче,та,не си трови нервите да обясняваш тук на хората защо искаш да ходиш точно там,не си мисли,че някой си е помислил за секундичка,за една стотна дори ,че искаш да идеш там ,защото си гледала много филми и да може всичките ти роднини да те хвалят колко си умна и после да станеш президент на САЩ или да станеш всеизвестна актриса и да виждаш супер умни и готини момченЦа,все пак имаш 6.00.
Спокойно ,никой не си е помислял такова нещо,всички знаем,че отиваш там за друго.
Успех в Харвард.

scrooper
01-29-2012, 16:22
:) всъщност би трябвало да се намери все някой запознат тук, но по- добре не разчитай, ами се вдигни до някоя агенция за кандидатстване в чужбина и питай каквото те инт.

Cold_Tearsss
01-29-2012, 16:57
В България е добре да учиш, а вече специализацията /зависи от специалността/ може и в чужбина. Журналистика въобще не ти я препоръчвам има други много по-добри специалности.

HolyShit
01-29-2012, 17:03
^ нда,нда ..ясно.
Едва ли нямаш 6.00 точно заради българския,понеже той ти е на доста високо ниво,особено добро впечатление ми направи правописа ти,отличаваш се доста от останалите хора и според мен това ще ти помогне много за Харвард.
Успех мило момиче,спокойно,ако някога си си мислила,че няма как да влезеш Харвард,защото 80% от децата в България сигурно имат 6.00 ,това изобщо не е така,ти може би си една от малкото ,която има 6.00.
Искам и също така да знаеш по пътя ти за Харвард,че до колкото бях чел в една статия,повечето от учениците наистина последната година или последните 1-2 години преди кандидатстване са отваряли теми във форуми за 12 годишни и от там са намирали информацията,ако си мислиш,че са правили проучвания и са се готвили с години,това е абсурд и ако някой твърди такова нещо,извади му очите и ги изпържи за закуска на бъдещите си колеги в Харвард.
Естествено и парите не са проблем,сигурно ти дават по 10 лева на ден,според мен са напълно достатъчни,пък и ти имаш 6.00 ще вземеш 100 милиона стипендия минимум.
Също така,всички тук ще ти кажат,как всичко е възможно и ще ти дадат примери,как от 1 милиард човека,някой си са го приели и точно ти може да си този човек,с много труд,фейсбук и кафета..такова де,много труд учене и четене ще те приемат в Харвард и изобщо не си закъсняла спокойно,2-3 месеца уроци и влизаш.

Успех,и не си трови нервите и не се напрягай толкова, ти си доста умно момиче,та,не си трови нервите да обясняваш тук на хората защо искаш да ходиш точно там,не си мисли,че някой си е помислил за секундичка,за една стотна дори ,че искаш да идеш там ,защото си гледала много филми и да може всичките ти роднини да те хвалят колко си умна и после да станеш президент на САЩ или да станеш всеизвестна актриса и да виждаш супер умни и готини момченЦа,все пак имаш 6.00.
Спокойно ,никой не си е помислял такова нещо,всички знаем,че отиваш там за друго.
Успех в Харвард.

МНОГО ДОБРЕ КАЗАНО НАИСТИНА!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nakadah
01-29-2012, 17:27
Нека сме реалисти! Стъпи на земята!

gabri3lla
01-29-2012, 17:33
Момичето пита нещо, вие голямо дървене, е**ти!

sunman
01-29-2012, 17:39
Като гледам как пише,няма да отговарям!!

Nakadah
01-29-2012, 17:40
44udq se dali izbo6to znaetet kakvo e Harvard? :D
Магазин за обувки!?

BrokenInnocence
01-29-2012, 19:51
Стъпи на земята? Че какво не му е земното на Харвард? Там учат хора, не извънземни, при това доста българи също така. И изобщо не е толкова трудно да се влезе, колкото всички си мислят, за Бога. И защо всички след като чуят Харвард се сещат само и единствено за кифленски сериали? Както и да е, по темата... Наистина трябва да си поддържаш добрия успех, да можеш да говориш отлично английски (за което можеш и сама да се досетиш), ще ти трябва TOEFL, най-вероятно и SAT, за които можеш да започнеш да се подготвяш и отсега, освен това специално за Щатите изключително голям плюс са извънкласните дейности, тъй че колкото повече толкова по-добре - всичко от танци до "помагах на другарчето с уроците" ще ти е само от полза, имаш 2 години да натрупаш сериозен списък с такива неща, ако има и някакъв вид спорт още по-добре. Но наистина трябва да погледнеш точно какви специалности има там, защото може и журналистика изобщо да няма.

lightcameraction
01-29-2012, 20:16
ще ти кажа само,че ако беше толкова умна и различна от останалите за каквато се мислиш,щеше да си по-напред от 12 годишни лапешкяри за т'ва как се влиза в Харвард.Ако толкова знаеш за Харвард,защо не правиш проучвания ,а чакаш на готово?Та ти си изключително неграмотна независимо дали си изцяло българка или не си. това с клавиатурата всички го знаем.
тя е вече 11 клас забога кога мислите,че ще се подготви за ХАРВАРД
ХАРВАРД - вие чувате ли какво ви го казвам,ХАРВАРД..
И стига с тея глупости ' защо като чуете ' ,да като чуя Харвард.К'во си мислите,че с 1 година подготовка на няк'ви смешни изпити и ще влезе ли?
Хората учат от както са се родили или поне от 12-13 , тя имала 6ца по биология и вече ще влиза в Харвард,айде моля ти се,последна година ти е ,а не знаеш абсолютно нищо ..

HolyShit
01-29-2012, 20:23
Само с един разговор на живо мога да те разбера дали въобще ставаш за някой Български и до къде ще стигнеш.
Просто има хора,на които капацитетът им е ограничен,всеки човек има,но някои почват...Там където ти свършваш.
Та така:

1- Ужасно си неграмотна
2- Оценката не е мерило за акъл
3- Ако учиш в някое даскало , в което може да висиш по кафетата и да се чудиш къде да се завреш , вместо да учиш и имаш 6,това не те прави достойна за висшо,не за Харвард ,а по принцип за какъвто и да е уни.Щом имаш пари,може да видиш някъде,ще ти ги дадат.Ама няма да имаш хляб,защото никой не ходи при човек,неразбиращ от професията си..

bloodyF
01-29-2012, 20:28
за тия, които седнаха да защитават кифлата с нереални фантазии ще кажа едно
ако тя беше умна и имаше поне малко акъл в тая празна глава, нямаше да седи да пита по форуми за бъдещето си, ами щеше да отиде във интеграл или някъде си и да й разяснят нещата..
ти ще станеш сервитьорка по морето, мойто момиче, докато седиш и кибичиш на фейса и пред огледалото-другояче няма как да стане ;)

HolyShit
01-29-2012, 20:32
Може и да правиш свирки,според зависи,може и тарифата да си вдигнеш и да се окаже много доходно :)

Поредната краткосрочна сензация.Дано сме живи и здрави след 2-3-4 години да пишеш какво е станало ;)

Nakadah
01-29-2012, 20:34
Силно ме съмнява че говориш няколко езика! Ама силно!

Cold_Tearsss
01-29-2012, 20:46
Тук го обърнахте на Кой е по - по - най.
http://vbox7.com/play:8d553afb

HolyShit
01-29-2012, 20:55
Продължавай да пишеш на латиница,това показва селският манталитет.
Продължавай докато стигнеш целите си (Харвард) и мерси,че ми оправи деня.Как няма после да ти помогне интернет да се оправиш..Тамън бях болен и ми вдигна духа и имам по-голям шанс да се оправя...

CrazyButEverybodyLikesIt
01-29-2012, 20:57
Не го приемай лично,но мислиш ли,че тези,които са влезли в Харвард са стояли в някакви форуми и sa pisali takaQ???
Както казаха горе има деца,които от 11-12 годишни се подготвят а ти 11 клас тепърва....Не че хейтвам,но мисля че тая тема е просто да се изфукаш,че имаш пари,говориш няколко езика и т.н...

HolyShit
01-29-2012, 21:00
Оставете я момичето,бе....Тя вече смята,че е влезнала в Харварт и е на върха на своята кариера......

HolyShit
01-29-2012, 21:12
Аре стига кисна във форума,ами вари да учиш.В Харвард не оценяват по тийн форум и фейсбук.

HolyShit
01-29-2012, 21:33
Много дразниш с тая латиница и ако не направиш нещо по въпроса,ще пиша до модератор.Поне не замествай букви с цифри.....

HolyShit
01-29-2012, 21:50
Така да е. :(

kuklichka_bg
01-29-2012, 22:21
Простотията гарници няма просто...

watergirlblue
01-30-2012, 07:39
и така и какво като ми изтриха псотовете?! много голям ли те прави това? :Д смешен си да знаеш...ако все пак се намери някой който не си бърше гъза с копринена хартия и иска да сподели мнение е свободен да го направи без ни най-малко да се впечатляава от мнението на форумните "звезди" , които реално не са нещо повече от мишки..:)

dreamwalker
01-30-2012, 07:58
Желая ти успех! Ако си достатъчно упорита ще постигнеш целта си. Имаш пълната ми подкрепа.
Чудя се, тези които са наспамили темата, нямат ли си друга работа...;]] Критикуват правописа ти, но забелязвам, че и техния не е на ниво. На човек понякога му се налага да е дебелокож и да отсява полезното от глупостите, които му се говорят.

DisappointedDreamer
01-30-2012, 07:59
Първо, Харвард е един от университетите, които напълно покривaт разходите, ако семейството ти няма финансова възможност.

Това, че имаш 6.00 диплома въобще не значи, че ще те приемат. Всички, които кандидатстват в Харвард имат отлични, максимални успехи. Трябва някак си да се отличиш от всички останали - Харвард търси това, интересни, можеzhти и хора, с истории.

Има толкова много да се говори по тази тема, че не знам откъде да започна. Предлагам ти да се откажеш още от сега.

watergirlblue
01-30-2012, 08:01
Желая ти успех! Ако си достатъчно упорита ще постигнеш целта си. Имаш пълната ми подкрепа.
Чудя се, тези които са наспамили темата, нямат ли си друга работа...;]]
На човек понякога му се налага да е дебелокож.

благодаря! :)
наспамили са щото са объркали форума с Фейсбука...:ддд не ми пречи да си пишат...по-забавно е...:)

watergirlblue
01-30-2012, 08:04
Първо, Харвард е един от университетите, които напълно покривaт разходите, ако семейството ти няма финансова възможност.

Това, че имаш 6.00 диплома въобще не значи, че ще те приемат. Всички, които кандидатстват в Харвард имат отлични, максимални успехи. Трябва някак си да се отличиш от всички останали - Харвард търси това, интересни, можеzhти и хора, с истории.

Има толкова много да се говори по тази тема, че не знам откъде да започна. Предлагам ти да се откажеш още от сега.

мога да се откажа да говоря но не и да се откажа целта си...ако не бяха изтрили постовете ми щеше да видиш как няколко пъти казвам че съм информира, а това което търся е просто някой който се е пробвал и знае какво е...ходила съм в разни агенции но там те подготвят за изпит и ти казват цени, обстановка...съвсем друго ще е мнението на човек който е отишъл, видял и т.н. ако искаш да споделиш нещо ще се радвам :) не съм казал че ще ме приемат защото имам отличен, това те го попитаха...и оценката ми далеч не е от Българския език..

dreamwalker
01-30-2012, 08:12
Ако всички се бяха отказвали от целите си, светът нямаше да е това, което е сега. Ако разбираш какво искам да ти кажа.

HolyShit
01-30-2012, 08:12
Момиче..Сериозно ли смяташ,че във тийн форум за 12-13 годишни ще седне да пише някой кандидаствал и завършил в Харвард? Колко ограничена трябва да е логическата ти дейност? По математика,ако имаш над 3 не знам .. :)

dreamwalker
01-30-2012, 08:15
Защо смяташ, че тя иска да и пише някой кандидатствал и завършил Харвард?

watergirlblue
01-30-2012, 08:22
"оценките не са мерило за акъл" какво толкова се палиш не мога да разбера! като е за малки ти какво пправиш още тук? айде остави ме намира че, забавно-забавно ма то па стана вече и досадно...малко ти се изтъркаха коментарите...ако на теб във форума ти обръщат внимание само некви шестокласници, ще те светна че тук има и хора на възраст 20 че и повече....намери си някой на твоито ниво (ако има такива ) и си мери работите с него, вместо да се правиш на интересен щото не ме познаваш...:) ;)

HolyShit
01-30-2012, 08:22
Защото го казва не само един път.Едва ли има някой тук,който реално да не се забавлява.В крайна сметка може пък да ни се ядоса и на пук наистина да се пробва за Харвард xahxahxa ...

HolyShit
01-30-2012, 08:27
"оценките не са мерило за акъл" какво толкова се палиш не мога да разбера! като е за малки ти какво пправиш още тук? айде остави ме намира че, забавно-забавно ма то па стана вече и досадно...малко ти се изтъркаха коментарите...ако на теб във форума ти обръщат внимание само некви шестокласници, ще те светна че тук има и хора на възраст 20 че и повече....намери си някой на твоито ниво (ако има такива ) и си мери работите с него, вместо да се правиш на интересен щото не ме познаваш...:) ;)

Май нещо избягваш въпросите ?


Момиче..Сериозно ли смяташ,че във тийн форум за 12-13 годишни ще седне да пише някой кандидаствал и завършил в Харвард? Колко ограничена трябва да е логическата ти дейност? По математика,ако имаш над 3 не знам ..

Сериозно ли смяташ,че някой влезнал в Харвард/независимо от годините/ ще седне да пише във тийнфорум и точно в твойта тема?
Айде да видим колко такива ще се намерят...(rofl) ....

dreamwalker
01-30-2012, 08:29
А ТИ защо продължаваш да се занимаваш с тази тема? ;]

HolyShit
01-30-2012, 08:32
Защото мога да ти го позволя.
А и в момента нямам какво да правя.. :)

watergirlblue
01-30-2012, 08:35
не, мисля че някои чиито брат или тем подобни се е пробвал...трябва да знаеш обаче че учениците на Харвард са семпли хора и колкото и да са богати не седат по мутренски кафенета и да говорят колко са по-напред от останалите...:) със сигурност няма да се намери някой студент от там, но може да се намери някой който иска да ходи...ти очевидно не си за там, но поне ти пожелавам да не спиш по улиците цял живот! ;хх не исках да съм груба, но малко взе да ми писваш...аз няма да спра а ти какво ще направиш? ще прибягаш пак до някой модератор ли? :ддд

DisappointedDreamer
01-30-2012, 08:37
мога да се откажа да говоря но не и да се откажа целта си...ако не бяха изтрили постовете ми щеше да видиш как няколко пъти казвам че съм информира, а това което търся е просто някой който се е пробвал и знае какво е...ходила съм в разни агенции но там те подготвят за изпит и ти казват цени, обстановка...съвсем друго ще е мнението на човек който е отишъл, видял и т.н. ако искаш да споделиш нещо ще се радвам :) не съм казал че ще ме приемат защото имам отличен, това те го попитаха...и оценката ми далеч не е от Българския език..

Има книга написана от Георги Въков, момче от Пловдив, което кандидатства в Харвард и го приемат с пълна стипендия, покривайки му всички разходи. Купи си я, прочети я, там е описано всичко, но момчето е било далеч по-сериозно и начетено.

Но, той не се е сетил последната година, че иска в Харвард да учи.

- ще ти трябва САТ
- ще ти трябва САТ II

^Тези се взимат сега, лятото. Колкото по-рано, толкова по-добре, за да може да се явиш по-късно още веднъж, ако не си харесваш резултатите.

Университетите в САЩ обожават извънкласните дейности - ако кандидатстваш с журналистика, трябва примерно да показеш, че си била на чело на клуба по дебат, или пък, че си бил редактор на вестника в училище, каквото и да е било, пък ако спортуваш и си доброволец в Червения Кръст, още по-добре.

Трето, в Харвард кандидатстват ученици, които имат отлични дипломи, отлични резултати на САТ и САТ II, отлични извънкласни дейности. Трябва да се отличиш от тази тълпа, да ги впечатлиш с нещо, което другите не могат да предложат.

Ако смяташ, че притежаваш такива качества, заповядай, бе my guest. Но силно се съмнявам, че някога ще успееш.

HolyShit
01-30-2012, 08:39
Не..Просто ме дразнеше латиницата,а съобразно правилата на форума трябва да пишеш на кирилица,а не на латиница.
Та така..Да,ще спя по улиците..Колко си далеч от истината , дъщеричката на тати... Щом знаеш какви са хората,защо не се свързваш с тях,ами питаш в тийн-форумите? :)

btw..Ако не пиша в темата ти,ще замре,защото никой няма да отговори :) Ако не забелязваш ..

watergirlblue
01-30-2012, 08:42
не ми е притрябавало да ми я съживяваш...да те хваля или да ти ръкопляскам :д

dreamwalker
01-30-2012, 08:43
Прав/a си HolyShit. Правиш добра реклама. Трябва да се заемеш с маркетинг.

HolyShit
01-30-2012, 08:48
Твоите цели са почти като моите за НАСА.С една дума невъзможни.Въпреки,че в сайта на НАСА си пише нещата и как приемат,общо взето почти всичко ми е пределно ясно,че това няма да стане и няма нужда да вирея в облаците.Може да мине някой друга година,да порастнеш(не физически разбира се) и да стъпиш на земята най-сетне,дано не е късно тогава :) . ..

HolyShit
01-30-2012, 08:48
Прав/a си HolyShit. Правиш добра реклама. Трябва да се заемеш с маркетинг.

Btw..Иронично или не,уча в такава паралелка :D

dreamwalker
01-30-2012, 08:50
Браво на теб. От километри се вижда, че имаш талант.

DisappointedDreamer
01-30-2012, 08:57
Не е невъзможно, но в точно този случай, точно с този човек, си е направо смешно. Има хора, които с години правят всичко възможно, за да влязат там, а авторката се е събудила един ден, след като е гледала някои много мотивиращ филм по ХБО или BTV, и е решила, в края на 10-ти клас, началото на 11, което е прекалено късно, да кандидатства в най-добрият университет в света, които и изисква най-много от кандидатите си.

NqkfaNikakva21
01-30-2012, 08:58
Мисля, че всички университети/колежи ще се избият за теб.

anonymous708973
01-30-2012, 08:58
Трето, в Харвард кандидатстват ученици, които имат отлични дипломи, отлични резултати на САТ и САТ II, отлични извънкласни дейности. Трябва да се отличиш от тази тълпа, да ги впечатлиш с нещо, което другите не могат да предложат.


Мхм.
И приемат 8.6% от всички кандидатствали, а процентът чужденци от всички студенти там е 6.
Прави си сметката.

dreamwalker
01-30-2012, 09:05
^Три страници само за това се говори.

DisappointedDreamer
01-30-2012, 09:33
^Три страници само за това се говори.

Еми, ти какво искаш да и кажем? Нали тя попита?

NomNomNom
01-30-2012, 09:43
Вече трябва да си започнала да се готвиш за сатовете, отделно си виж на сайта изискванията. Трябва да имаш постижения - олимпиади и т.н.

П.С: – Вървете в чужбина, България е моя :Д

dreamwalker
01-30-2012, 10:04
Еми, ти какво искаш да и кажем? Нали тя попита?
Това беше насочено към Розовата пантера.
И по-точно: "Прави си сметката."

DisappointedDreamer
01-30-2012, 10:44
Еми, ти какво искаш да и кажем? Нали тя попита?

^А това си беше насочено точно към тебе.

dreamwalker
01-30-2012, 11:20
Това го разбрах колкото и да е странно ;]

watergirlblue
01-30-2012, 11:37
Вече трябва да си започнала да се готвиш за сатовете, отделно си виж на сайта изискванията. Трябва да имаш постижения - олимпиади и т.н.

П.С: – Вървете в чужбина, България е моя :Д

готвя се за сатовете от доста време сега лятото ще го карам...благодаря! :)

DisappointedDreamer
01-30-2012, 11:42
Пиши после да видим как е минало.

slicky
01-30-2012, 12:36
И сега кво? Отказа ли се?

smile12345
01-30-2012, 12:39
Стъпи на земята? Че какво не му е земното на Харвард? Там учат хора, не извънземни, при това доста българи също така. И изобщо не е толкова трудно да се влезе, колкото всички си мислят, за Бога. И защо всички след като чуят Харвард се сещат само и единствено за кифленски сериали? Както и да е, по темата... Наистина трябва да си поддържаш добрия успех, да можеш да говориш отлично английски (за което можеш и сама да се досетиш), ще ти трябва TOEFL, най-вероятно и SAT, за които можеш да започнеш да се подготвяш и отсега, освен това специално за Щатите изключително голям плюс са извънкласните дейности, тъй че колкото повече толкова по-добре - всичко от танци до "помагах на другарчето с уроците" ще ти е само от полза, имаш 2 години да натрупаш сериозен списък с такива неща, ако има и някакъв вид спорт още по-добре. Но наистина трябва да погледнеш точно какви специалности има там, защото може и журналистика изобщо да няма.


+1 и мисля,че единствените българи,които учат в Харвард имат американско гражданство или са от американския колеж в София!Ако наистина искаше да влезеш в Харвард щеше да си поне малко запозната с това кога се кандидатвства! Родителите ти сигурно са богати и ако искат да учиш там щяха да започнат да те подготвят с уроци от малка..

DisappointedDreamer
01-30-2012, 12:50
+1 и мисля,че единствените българи,които учат в Харвард имат американско гражданство или са от американския колеж в София!Ако наистина искаше да влезеш в Харвард щеше да си поне малко запозната с това кога се кандидатвства! Родителите ти сигурно са богати и ако искат да учиш там щяха да започнат да те подготвят с уроци от малка..

^Не е вярно.

Chacho
01-30-2012, 14:40
На един познат внучката учи в Харвард. Има награда (или 2) от международна олимпиада по литература, плюс доста местни награди, плюс отлични SAT. Давам го като база за сравнение.

Между другото, въпроса не е само влизането. Повечето хора не могат да изкретат българските топ университети като хората, камо ли някой по-елитен чуждестранен.

И нищо лично към тези, които следват или смятат да следват журналистика, но като цяло това е малоумна специалност и по-трезвите хора, които смятат да се занимават с това, записват филология.

DisappointedDreamer
01-30-2012, 15:03
На един познат внучката учи в Харвард. Има награда (или 2) от международна олимпиада по литература, плюс доста местни награди, плюс отлични SAT. Давам го като база за сравнение.

Между другото, въпроса не е само влизането. Повечето хора не могат да изкретат българските топ университети като хората, камо ли някой по-елитен чуждестранен.

И нищо лично към тези, които следват или смятат да следват журналистика, но като цяло това е малоумна специалност и по-трезвите хора, които смятат да се занимават с това, записват филология.

Така си е.

Pantheratigris
01-30-2012, 15:14
Хора,тези класации на университети са нещо толкова субективно.Харвард ,мога да ти кажа,не предлага ниво на журналистика,каквото има в някой не чак толкова известен университет,който на всичкото отгоре е и по-евтин.Аз също съм 10 клас ,искам да следвам медицина и съм се запознал с някои университети,които са специализирани в преподаването на медицина или природо-научни специалности.Тъй че,моят първи съвет е- тъй като вече си избрала специалността ,проучи курсовете които се предават.В твоят случай още по-добре е че явно имаш доста пари,които малко или много ще ти помогнат

slicky
01-30-2012, 15:38
Много се чудя на тези, където така напират за най-добрите унита в света. Интересно ми е дали осъзнават какво зубрене си пада, живот между сградата на унито и библиотеката и супер много изпити. Не съм против университетите, но да си пропилееш най-сладките си години в такова учене според мен е пълна загуба на време. Пък и гаранция няма, че ще успееш, дори и ако си завършил добър университет(уж теоретично шансовете ти се увеличават). Ако завършиш Харвард не можеш да се върнеш в БГ, просто е неприложимо. Пък и не се знае дали ще успееш да се приспособиш към американския начин на живот, защото не прилича много на българския. И все пак не ми се вярва да успееш, вземи слез на земята и си харесай нещо по-нормално.

Savage14
01-30-2012, 15:52
Не смятам, че ще имаш особени проблеми да влезнеш в Харвард щом имаш 6.00. Лесно е.
Подаваш молба за euthnasia, но тъй като това в България все още не е узаконено ще трябва да се свържеш с посолството на някоя европейски страна, в която този процес е позволен например Холандия и те ще те информират по-подробно какво трябва да правиш.
Ще ти инжектират една спринцовка от която след като се събудиш ще имаш още по-големи знания и ще се представиш по-добре на теста.
Успех! :)

Chacho
01-30-2012, 15:54
Не съм против университетите, но да си пропилееш най-сладките си години в такова учене според мен е пълна загуба на време.

Хората, които имат полза да влизат в такива университети, намират излизанията и останалите сладости за пропиляно време. Моите наблюдения са, че докато се усетят за тая истина, повечето просто отпадат, дори и да са влезли на по-елитно място. (случва се и в елитните БГ унита, какво остава за чужбина)

watergirlblue
01-31-2012, 05:12
+1 и мисля,че единствените българи,които учат в Харвард имат американско гражданство или са от американския колеж в София!Ако наистина искаше да влезеш в Харвард щеше да си поне малко запозната с това кога се кандидатвства! Родителите ти сигурно са богати и ако искат да учиш там щяха да започнат да те подготвят с уроци от малка..

единственото което казах за парите бе че не те са проблемът ми...родителите ми не дават мнениe, аз си го избрах...майка ми от малка ме оставя сама да се оправям с нещата за това не са ме записвали никъде когато съм била на 5 или 6...Аз знам кога и как се кандидаства ...исках мнение като на Chacho малко по-различно е ако някой е отишъл и видял...

Nakadah
01-31-2012, 06:24
Watergirlblue, я ми обесни какво е това нещо САТ, че аз за пръв път го чувам и видиш ли някой от нас също искат да научат нещо по този въпрос.

watergirlblue
01-31-2012, 07:06
SAT е приемен изпит за колежи и университети, в САЩ...състои се от три части: математика, критическо четене и творческо писане като се използва единствено английски език...Сат 1 е по-разпростанен, Сат 2 не е задължителен..:)

Nakadah
01-31-2012, 07:15
Граматически правелно ли е water girl blue на английски?

DisappointedDreamer
01-31-2012, 07:24
^Хаха, Nakadah те започна. :lol:

Въпроса му за САТ беше ирония. Той е напълно наясно с всичко това.

И да, nickname-ът ти не е грамaтически правилен.

watergirlblue
01-31-2012, 07:52
за разлика от глупавия му въпрос моя отговор си е точен..:ддд..и да "ме е почнал" не ми пука, щото ако наистина както си мислите не ми пукаше за Харвард щях отдавна да не отговарям...но като вас под път и над път и то...в края на краищата се свиква...а за тези които не са наясно, а очевидно много ги интересува ще кажа че никнеймът ми не трябва да значи синьото морско момиче, ами е съставен от 2 думи: морско момиче и второто име на Ана Блу (по ограничеността ви съдя че едва ли знаете коя е тя)...тъй като за никнейма не е позволено да се използват точки или долна черта го слях...така че моят никнейм няма нищо грешно , стига да се разчете вярно, което изобщо не очаквам от вас...сега като не се получи с това трябва да измислите друго заяждане...;)

DisappointedDreamer
01-31-2012, 08:14
Аз не се заяждам.. И все пак не може да очакваш ние да разчетем мислите ти.

И пак повтарям - успех. Пиши ми като влезеш в Харвард :lol:

DisappointedDreamer
01-31-2012, 08:15
И коя е Анна Blue?

DisappointedDreamer
01-31-2012, 08:19
Ако е някоя музикална личност си е направо за смях :lol:

Не можеш да наречеш даден човек ограничен само, защото има различен вкус в музиката, и въобще не е чувал/а за тази Anna Blue.

HolyShit
01-31-2012, 08:24
SAT е приемен изпит за колежи и университети, в САЩ...състои се от три части: математика, критическо четене и творческо писане като се използва единствено английски език...Сат 1 е по-разпростанен, Сат 2 не е задължителен..:)

Адски зле.До сега таех поне малки надежди да се справиш..Логическото ти мислене е на отрицателно.Недей се мъчи момиче,пак ти го казвам.Ще си го спомняш някога ;;

Nickname
01-31-2012, 08:45
Да питаш тук за Харвард никак не те приближава по - близо. Тук, дори и за по - елитните български университети, не се говори със сериозен маниер (предимно). Не очаквай, както вече казаха, да влязат хора с пряк опит и да те съветват. Начинът, по който трябва да търсиш, каквото и да било, свързано с това, е далеч от рамките на един форум за тийнейджъри. :) . Не знам до колко си амбицирана извън един форум и няма да се хващам за правописа, никнейма ти, всичките ":ддд", които използваш, това, че не ти "пукало" какво мислят за теб, както вече 4 страници се случва. По - скоро проблемът ти, преди всичко друго, е наистина, че търсиш на грешното място. :) A little knowledge is a dangerous thing, както казва Pope.

HolyShit
01-31-2012, 08:47
А ти знаеш ли английски и на какво ниво ?

Nickname
01-31-2012, 08:49
Това какво значение би трябвало да има?

DisappointedDreamer
01-31-2012, 09:01
http://prikachi.com/images.php?images/591/4332591C.jpg

Това е прехвалената г-ца. Ама по нищо не се различаваш от кифлите. И въобще не приличаш на сериозна ученичка, смятаща да кандидатства в Харвард.

smiirnoff
01-31-2012, 09:03
HolyShit - http://bg.wiktionary.org/wiki/%D1%82%D0%B0%D1%8F
Когато упреквате някого за правописа му, първо проверете своя. Не искам да обидя никого, но е изключително грозно да се заяждате така. Момичето има мечта - реална, нереална, не определяте нито вие, нито аз. Явно е, че е задала въпроса си на грешното място, че не е запозната с приемните изпити и пр. Начинът по който изказвате мнението си е толкова грозен и дори не ви приляга. Когато децата ви имат мечти, толкова грубо ли ще ги обезкуражите? Едва ли.

HolyShit
01-31-2012, 09:09
HolyShit - http://bg.wiktionary.org/wiki/%D1%82%D0%B0%D1%8F
Когато упреквате някого за правописа му, първо проверете своя. Не искам да обидя никого, но е изключително грозно да се заяждате така. Момичето има мечта - реална, нереална, не определяте нито вие, нито аз. Явно е, че е задала въпроса си на грешното място, че не е запозната с приемните изпити и пр. Начинът по който изказвате мнението си е толкова грозен и дори не ви приляга. Когато децата ви имат мечти, толкова грубо ли ще ги обезкуражите? Едва ли.

Аз не смятам да одя в Харвард..Приземен съм и знам как се пише точно това.Ама дали ме ебе или не е друг въпрос.


Това какво значение би трябвало да има?

http://prikachi.com/images/660/4332660B.jpg

smiirnoff
01-31-2012, 09:14
Тези, които учат в Харвард какви са тогава, щом като ти си "приземен"?

HolyShit
01-31-2012, 09:17
Какви да са , нормални зубъри.
Аз само като гледам авторката как пише неуморно във фън темите във форума..Точно за Харвард е ..:)

Nickname
01-31-2012, 09:22
Колко подготвена/умна/реално гледаща към тази идея е авторката не е нещо, за което ще имам отношение. Просто исках да й кажа, както и го направих, че си е несериозно да пита за такова нещо в един такъв форум и че има много по - обмислени начини да търси.
И се занимавам с английски професионално.

smiirnoff
01-31-2012, 09:23
HolyShit - Е, може да не е за Харвард, но грубото отношение явно няма да ѝ промени мнението.

HolyShit
01-31-2012, 09:25
И се занимавам с английски професионално.

who cares ?

Nickname
01-31-2012, 09:31
Знаех си, че щях да изневеря на себе си, пишейки в такава тема. :)
Have fun, guys

HolyShit
01-31-2012, 09:33
Done,boss
10 шибани букви

dreamwalker
01-31-2012, 13:04
Smiirnoff, предполагам, че си забелязала, че "някои" потребители тук не са експерти по правилно писане, просто имат свободно време и човек, с когото да се заяждат.

watergirlblue
01-31-2012, 13:51
http://prikachi.com/images.php?images/591/4332591C.jpg

Това е прехвалената г-ца. Ама по нищо не се различаваш от кифлите. И въобще не приличаш на сериозна ученичка, смятаща да кандидатства в Харвард.

ако хората искаха да гледат мои снимки щяха да си намерят...ако твоята представа за отличниците е да са с очила големи колкото лупи за мен не е така...:)

Crazytu
01-31-2012, 15:06
Watergirlblue, не се надявай някой от този форум да отговори на въпросите ти. Всичко зависи от теб и от възможностите ти, ако наистина го искаш и си достатъчно упорита защо пък да не постигнеш целта си, колкото и трудно да е.
Един съвет от мен, наблягай повече на уроците и извънкласните занимания и по-малко на компютъра. Хем няма да се занимаваш с ограничени хора. Успех! :]

DisappointedDreamer
01-31-2012, 15:18
Влезеш ли в Харвард, ще се гръмна.

И представата ми не е такава. Но със сигурност не е и такава като теб. Лицето ти въобще не притежава интелигентна физиономия.

Както и е да е. Ако наистина искаше да постигнеш нещо толкова голямo, нямаше да бъдеш такава, нито пък да пишеш в този форум.

Чао от мен.

Crazytu
01-31-2012, 15:23
Според мен от една снимка или 4-5 мнения няма как да разбереш каква е.. Чувал/а ли си за фразата "Никога не съди за книгата по корицата." ?

HolyShit
01-31-2012, 16:04
По лицето не може да се съди за човек,умна физиономия,какво е това ? :O
Но по писането доста повече може да се познае......

mariqanastasova
01-31-2012, 16:19
watergirlblue пита въпрос относно Харвард, а вие и се нахвърляте така.Това е ужасно.Пишете за въпроса ,който е задала или изобщо не си правете труда!!!

mariqanastasova
01-31-2012, 16:21
Влезеш ли в Харвард, ще се гръмна.

И представата ми не е такава. Но със сигурност не е и такава като теб. Лицето ти въобще не притежава интелигентна физиономия.

Както и е да е. Ако наистина искаше да постигнеш нещо толкова голямo, нямаше да бъдеш такава, нито пък да пишеш в този форум.

Чао от мен.

Такава глупост никога не съм чувала -"Лицето ти въобще не притежава интелигентна физиономия"

mariqanastasova
01-31-2012, 16:22
HolyShit - http://bg.wiktionary.org/wiki/%D1%82%D0%B0%D1%8F
Когато упреквате някого за правописа му, първо проверете своя. Не искам да обидя никого, но е изключително грозно да се заяждате така. Момичето има мечта - реална, нереална, не определяте нито вие, нито аз. Явно е, че е задала въпроса си на грешното място, че не е запозната с приемните изпити и пр. Начинът по който изказвате мнението си е толкова грозен и дори не ви приляга. Когато децата ви имат мечти, толкова грубо ли ще ги обезкуражите? Едва ли.


БРАВО!!!!!!

mariqanastasova
01-31-2012, 16:23
Какви да са , нормални зубъри.
Аз само като гледам авторката как пише неуморно във фън темите във форума..Точно за Харвард е ..:)

Това ,че пише в този сайт не означава,че няма уменията за Харвард.

mariqanastasova
01-31-2012, 16:24
Адски зле.До сега таех поне малки надежди да се справиш..Логическото ти мислене е на отрицателно.Недей се мъчи момиче,пак ти го казвам.Ще си го спомняш някога ;;

Ти пък не давай акъл на човек ,който има мечти....

mariqanastasova
01-31-2012, 16:27
Аз не се заяждам.. И все пак не може да очакваш ние да разчетем мислите ти.

И пак повтарям - успех. Пиши ми като влезеш в Харвард :lol:

Тя пита някой ,който е влезнал в Харвард и който поне мъничко знае нещо.....Ама като знаеш нищо не се бъркай!

DisappointedDreamer
01-31-2012, 16:40
^:lol: kids these days...

HolyShit
01-31-2012, 16:42
Да великите умения,може да влезне в Харвард...Като чистачка :)

DisappointedDreamer
01-31-2012, 16:45
Да великите умения,може да влезне в Харвард...Като чистачка :)

^+1

И няма някво 12-13 годишно лапе да ми дава акъл, дето още не може да си избърше задника само.Сорри.

ivyy
01-31-2012, 16:52
Сестрата на приятелят ми учи в Принстън, но ще завърши докторанската си степен в Харвард. Мога да ти кажа това, което той ми е казвал. Сестра му издава две книги с есета още в 10 клас. Ходи по олимпиади и се занимава с физика. И сега учи това. Занимавала се е с много състезания и с много извънкласни работи. В момента в Принстън учи по 15 часа на ден, за да може да си изкара изпитите с отлични оценки. Отделно в университета се занимава с лабораторна работа и не спира да учи все повече и повече нови неща. Когато е кандидатствала е подавала документи и в Йеил, Бостънският университет и другите по-престижни. Та мисълта ми е: ако поискаш може да влезеш, ама след това много бързо може да отпаднеш. В момента това момиче се бори да завърши колкото се може с по-добри оценки и да се занимава с колкото се може повече лабораторна работа, защото конкуренцията е много. Не е нужно само да искаш да влезеш в Харвард, по-важно е да правиш нещо по въпроса. И не забравях, че трябва да имаш мнохо добро ниво на английски.

HolyShit
01-31-2012, 17:01
Сестрата на приятелят ми учи в Принстън, но ще завърши докторанската си степен в Харвард. Мога да ти кажа това, което той ми е казвал. Сестра му издава две книги с есета още в 10 клас. Ходи по олимпиади и се занимава с физика. И сега учи това. Занимавала се е с много състезания и с много извънкласни работи. В момента в Принстън учи по 15 часа на ден, за да може да си изкара изпитите с отлични оценки. Отделно в университета се занимава с лабораторна работа и не спира да учи все повече и повече нови неща. Когато е кандидатствала е подавала документи и в Йеил, Бостънският университет и другите по-престижни. Та мисълта ми е: ако поискаш може да влезеш, ама след това много бързо може да отпаднеш. В момента това момиче се бори да завърши колкото се може с по-добри оценки и да се занимава с колкото се може повече лабораторна работа, защото конкуренцията е много. Не е нужно само да искаш да влезеш в Харвард, по-важно е да правиш нещо по въпроса. И не забравях, че трябва да имаш мнохо добро ниво на английски.

Как й уби мечтите ? :( ..

irrationalDecision
01-31-2012, 17:09
HolyShit,

Може ли кротко да те попитам нещо? В една друга тема, ти знаеш коя, споделяш своите желания и мечти за следване и бъдеща реализация. Да видя случайно някой да те подиграва за тях или да изразява каквото и да е недоверие в способностите ти да ги сбъднеш?Тъкмо напротив, отговорите , които аз съм прочела в темата, сaмо могат да те окуражат и мотивират да продължиш напред.Не мислиш ли, че останалите също заслужават подобно отношение и шанс?

Не познавам авторката, нямам представа нито за възможностите й, нито за мотивацията й, затова и не коментирам. Може и да става за Харвард, може и да не става.Времето ще покаже, не сме ние тук тези, които да определят нечий път и способности.

И стига сте се ловили във всяка втора тема за правопис. Критикува този, който може да се похвали с безгрешен правопис. Колко от пишещите в темата, най-вече сред критикуващите, са такива?

HolyShit
01-31-2012, 17:16
Критикува този, който може да се похвали с безгрешен правопис. Колко от пишещите в темата, най-вече сред критикуващите, са такива?

Айде сега глупости..Тя на езика си не може да пише,в Харвард ще ходи...Следователно имаме 100% право да й критикуваме правописа,та ако не на нея,на кой друг?


В една друга тема, ти знаеш коя, споделяш своите желания и мечти за следване и бъдеща реализация?

Ама разликата е там,че съзнавам колко е трудно това и ,че вероятно няма да стане колкото и да го искам. Докато авторката продължава да витае в облаците.За това съм се насочил не само към една цел,но и към второстепенни,по-лесни разбира се.Та падне ли тя,пада от високо,там е проблемът.
Дано в крайна сметка темата да е просто е б а в к а и да не си мисли действително това,което пише тук.

Nakadah
01-31-2012, 20:53
Хората които защитават авторката са същите индивиди които си мислят че влизането в топ университет става с щракане на пръстите и те са най-великите та целия свят ще им ходи по гъза. Същите индивиди които си мислят че парите се берът по дърветата. Тези хора се опитват да ни обеснят как авторката може да направи всичко защото искат са се самоубедят че и те ще го направят. Докато си дете е хубаво че мечтаеш на воля, но идва време в което трябва здраво да стъпиш на земята и да се осъзнаеш какво става около тебе.

irrationalDecision
01-31-2012, 21:18
Хората които защитават авторката са същите индивиди които си мислят че влизането в топ университет става с щракане на пръстите и те са най-великите та целия свят ще им ходи по гъза. Същите индивиди които си мислят че парите се берът по дърветата. Тези хора се опитват да ни обеснят как авторката може да направи всичко защото искат са се самоубедят че и те ще го направят. Докато си дете е хубаво че мечтаеш на воля, но идва време в което трябва здраво да стъпиш на земята и да се осъзнаеш какво става около тебе.

Ми аз лично не защитавам авторката.Изрично казах, че не й познавам възможностите,съответно и не ги коментирам.
Писах най-вече в темата заради неоснователния присмех от хора, които както се вижда в цитата, също не се славят с особено добро владеене на иначе толкова често споменавания тук правопис като мерило . Но пък на едро раздават квалификации за хора, които не познават.Знам идеално, че парите не се берАт по дърветата.Не е нужно да ми го обЯсняват този факт.Нито се опитвам да се самоубеждавам в нещо. Светът не свършва, ако човек не следва точно в университет от бръшляновата лига.

HolyShit
01-31-2012, 21:35
На нея па трябва постоянно да го повтаряме,тя на български не може да пише,на английски ще тръгва..И то не какъв да е..

Nakadah
01-31-2012, 21:38
Ми аз лично не защитавам авторката.Изрично казах, че не й познавам възможностите,съответно и не ги коментирам.
Писах най-вече в темата заради неоснователния присмех от хора, които както се вижда в цитата, също не се славят с особено добро владеене на иначе толкова често споменавания тук правопис като мерило . Но пък на едро раздават квалификации за хора, които не познават.Знам идеално, че парите не се берАт по дърветата.Не е нужно да ми го обЯсняват този факт.Нито се опитвам да се самоубеждавам в нещо. Светът не свършва, ако човек не следва точно в университет от бръшляновата лига.

Ей как ме затапи бе момиче... Направо ми стана тъжно! Като човек който не живее в България, не говори български често и това е единственото място на което пише на български искам да ти кажа че си се справям отлично!

Нещо друго да имаш да кажеш?

чакай да вмъкна че аз използвам кирилизатор(както и в момента), докато авторката си пишеше на латиница с тъпи оправдания докато някои мод не и изтри мненията

Cold_Tearsss
01-31-2012, 21:53
DisappointedDreamer

http://hairstylesarea.com/hair-pic/HLIC/35238c49edec898d188c3df020ef1d53.jpg

Този като съдя по физиономията му трябва да е педофил....

Zorin
01-31-2012, 22:26
Тая тема е малко от типа "човек крещи на стена да се мръдне а тя не ще".
Едните викат "няма да влезеш, 'ко ще и да Омреш!!!1111чушка", насреща им се крещи "Уставете момето да си мИчтае" като нито една от двете страни не представя аргументи в подкрепа на тезата си и изобщо стават пет страници манджа с грозде и правописни грешки. Пък и после някой каза, че журналистиката била "тъпа специалност" и "нямало хляб в нея", което пък хич не разбрах как се свързва с Харвард, защото доколкото съм чела за университета там точно специалност Журналистика, Медийни науки или каквото и да било друго не се предлага.
Аз пък казвам, давай смело. Не ти знам нито колко са ти амбициите, нито колко ти е мозъкът, но ако ще да е само крастата си да начешеш - подавай документите и след плащане на съответните суми, admission tutor-ите на Харвард ще си свършат работата по-добре от нас и ще ти кажат по-добре от нас. Какво трябва да свършиш, общо взето, са ти го казали - САТ 1, САТ 2 (и то поне 3 САТ 2) и да си бъкана до козирката с извънкласни занимания. Вярно, че Харвард, както и другите Ivy League университети приемат едно десет процента от всички кандидатстващи, но оптимизмът винаги е предимство, нали?
Моят съвет е да поразшириш кръгозора си. Има много университети - не само в САЩ, но и в Европа - които могат също да ти предложат много добро образование за твоята специалност, не са толкова скъпи и влизането не е толкова труднопостижимо. Вземи и тях предвид.

HolyShit
01-31-2012, 22:32
Ако не видя никъде нито един аргумент,значи просто не си чел/а или си го направил/a повърхностно.

Zorin
01-31-2012, 22:36
Е пък може аз да не съм ви разбрала нещо, човешко е, особено в тоя късен час. ;) Просто му влизам в положението на момичето, защото и аз в десети клас имах един период на полусън, в който си вярвах, че две години подготовка ще ми стигнат да вляза в университет от Бръшляновата лига, добре, че поне се събудих навреме. :)

watergirlblue
02-01-2012, 03:47
Ей как ме затапи бе момиче... Направо ми стана тъжно! Като човек който не живее в България, не говори български често и това е единственото място на което пише на български искам да ти кажа че си се справям отлично!


а мен питате ли откъде съм?! не, но продължавате да се мислите за страшни...и аз не съм българка и знам че това кое пишеш в някъкъв форум, не определя дали пишеш така в реалност....


Хората които защитават авторката са същите индивиди които си мислят че влизането в топ университет става с щракане на пръстите и те са най-великите та целия свят ще им ходи по гъза.

А хората които седат тук за да се опитват да "критикуват" докато всъщност се само се месят където очевидно не ми е работата какво мислят? Че пада егати зубренето и едва ли не хората там нямат друг живот освен учебниците? Животът им почва след като тръгнат от там...отварят им се всички врати и стават хора които вие не сте чували, и на картичка не сте виждали и никога няма да видите и да чуете...:D :D :D
Защо още в началото решихте че едва ли не това е първото място където питам? Че преди това никога не съм се интересувала....?!?!?!?!?!?
Аз изцяло на вас разчитам да знаете...без вас... круши да бера...AXAXAXAXAXAXXXXXX!! :D :D :D :D
DisappointedDreamer Нещо което още не ме оставя намира: кой те би през ръцете да показваш моя снимка тук?! и коя избра от общо 4 ти избра най-странната...А знаеш ли защо? аз ще ти кажа: защото на другите ясно личи че не съм кифла...;) и ти какво на хитра ли се направи?! :D

Nakadah
02-01-2012, 05:14
а мен питате ли откъде съм?! не, но продължавате да се мислите за страшни...и аз не съм българка и знам че това кое пишеш в някъкъв форум, не определя дали пишеш така в реалност....

А после се имаш за по-умничка така. Първо, ти каза вече че 1-ния ти родител не е от България. Второ и много по-важно! Аз никога, ама НИКОГА не съм казал че не съм Българин. Аз съм Българин който не живее в България! Ако не можеш да направиш разликата то тогава не си за университет!!!




А хората които седат тук за да се опитват да "критикуват" докато всъщност се само се месят където очевидно не ми е работата какво мислят? Че пада егати зубренето и едва ли не хората там нямат друг живот освен учебниците? Животът им почва след като тръгнат от там...отварят им се всички врати и стават хора които вие не сте чували, и на картичка не сте виждали и никога няма да видите и да чуете...:D :D :D
Защо още в началото решихте че едва ли не това е първото място където питам? Че преди това никога не съм се интересувала....?!?!?!?!?!?

Аз изцяло на вас разчитам да знаете...без вас... круши да бера...AXAXAXAXAXAXXXXXX!! :D :D :D :D
DisappointedDreamer Нещо което още не ме оставя намира: кой те би през ръцете да показваш моя снимка тук?! и коя избра от общо 4 ти избра най-странната...А знаеш ли защо? аз ще ти кажа: защото на другите ясно личи че не съм кифла...;) и ти какво на хитра ли се направи?! :D

Да бе, ние сме некви супер прости. Никога не сме били във великата Америка, та дори не знаеме къде се намира на картата. Никога, ама никога не сме следвали в университет и тн.

Амк още не се е обадил в тази тема обаче...

watergirlblue
02-01-2012, 05:46
Да бе, ние сме некви супер прости. Никога не сме били във великата Америка, та дори не знаеме къде се намира на картата. Никога, ама никога не сме следвали в университет и тн.

Амк още не се е обадил в тази тема обаче...

не знам дали сте прости или не, но вече 4 страници доста изпростявате ...:D :D :D

DisappointedDreamer
02-01-2012, 06:15
На всичките снимки си една и съща. Приличаш ми на малко момиченце, още не слязло на земята. Качила си снимката в интернет, защо си изненадена?

Аааа, и не прилича на педофил човек, по скоро на някои луд, ама те умните и гениите винаги на такива са приличали. :lol:

watergirlblue
02-01-2012, 06:50
не съм изненадана, просто мястото й не е тук...и "не слязло на земята" граматически правилно ли е?! :D

DisappointedDreamer
02-01-2012, 07:42
Всъщност правилно е да. Няма значение. Живей си с мечтите, когато порастнеш след 5-6 години, надявам се ще осъзнаеш какви си ги дрънкала.

I'm outta here.

watergirlblue
02-01-2012, 08:00
axaxaxxx...Besos! :*

mariqanastasova
02-01-2012, 08:01
^:lol: kids these days...

УЖАСССС!!!

HolyShit
02-01-2012, 08:34
Как се опитва да ни убеди ^^ И въпреки,че ти казаха,че ще трябва на ден общо да учиш 15 часа,ти повтаряш "ма тва зубъри ли са" "вие нищо не знаете бе" МИ КАТО ТИ ЗНАЕШ , ЗАЩО ПИШЕШ ТУК МА!!!!!!!!!!!!! Да се направиш на важна ,нали?

watergirlblue
02-01-2012, 08:53
брех! динозаврите са странни същества..аз не виждам логиката в ученето по 15 часа на ден и "ма" е доста селско казано...и признавам че с тези 13 удивителни направо ми избоде очите и със сигурност ще привлечеш внимание...дано ти драсне някой дето не е на 13 :D

HolyShit
02-01-2012, 09:14
НЕ ТИ Е ПОЗВОЛЕНО ДА МИ ПИШЕШ ТАКА !!! НАЛИ В ХАРВАРД ЩЕ ХОДИШ , КВИ СА ТИЯ ОТНОШЕНИЯ!!!

ПП: ПИША С ГЛАВНИ БУКВИ,АКО НЕ ЗНАЕШ ТОВА Е РАВТОСТОЙНО НА ВИКАНЕ

И ЗАЩО НЕ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА МИ ?? ИЗБЯГВАШ ЛИ ??

watergirlblue
02-01-2012, 09:28
нервите на тази крехка възраст не са полезни, моля те че ако ти стане нещо...не викай...не се правя на важна и не ми казвай какво право имам и какво не...поне не точно ти :)

supersonic0
02-01-2012, 10:02
Кво ви пречи момичето? Дали ще влезе или не, т'ва си е нейна работа, какво толкова?! Колко по-глупави теми има от тази, вие тук сте намерили да се заяждате. Пък и не мисля, че тази тук е глупава ;д

HolyShit
02-01-2012, 10:28
нервите на тази крехка възраст не са полезни, моля те че ако ти стане нещо...не викай...не се правя на важна и не ми казвай какво право имам и какво не...поне не точно ти :)

Да не се правя на важнА? Ама ти си адски зле,мойто момиче.Вече те съжелявам :( Още избягваш въпроса ми :)
И ще ти казвам какво право имаш и какво не,защото мога да си го позволя,проблем? ;]

dreamwalker
02-01-2012, 10:40
Nakadah, DissapointedDreamer и HolyShit, никой не ви кара да пишете в тази тема. Аз мисля, че watergirlblue вече намери отговорите, които и бяха нужни. А вместо да се заяждате по форумите, може да посетите някои курсове по правопис.

DisappointedDreamer
02-01-2012, 10:52
Бързам. Нащо може поне да се оправи, ама нейното не може. От високо ще падне.

HolyShit
02-01-2012, 10:58
Nakadah, DissapointedDreamer и HolyShit, никой не ви кара да пишете в тази тема. Аз мисля, че watergirlblue вече намери отговорите, които и бяха нужни. А вместо да се заяждате по форумите, може да посетите някои курсове по правопис.

Това "сове" за благозвучие ли го слагаш.Въври ти по-добре :)

ПП: Сигурен съм,че докато зацепиш за какво става въпрос ще минат поне няколко минути,ако въобще разбереш.. xahaxhh

irrationalDecision
02-01-2012, 11:07
Да не се правя на важнА? Ама ти си адски зле,мойто момиче.Вече те съжелявам :( Още избягваш въпроса ми :)
И ще ти казвам какво право имаш и какво не,защото мога да си го позволя,проблем? ;]
Tя изрично е написала за себе си, че не се прави на важна. Какво по-естествено от това момиче да говори за себе си в женски род?Или не си прочел като хората или не си разбрал смисъла на написаното, като и в двата случая вината си е твоя. Такъв тип комуникация, с недочитане на написаното от другите, не допринася с нищо.Постове наред само със заяждания от едната страна и с отговори в подобен тон от другата.Много полезна тема, няма що. Радвам се, че нямам апетити към американските университети, заради които да ми се налага да питам толкова добре "осведомените" тук за детайли.

dreamwalker
02-01-2012, 11:11
Ще "въвря" ако трябва. Благодаря, че ме предупреди кога ще зацепя.

slicky
02-01-2012, 12:20
Aвторке, написах ти един що годе разумен пост, ама ти пак се хващаш на тези, дето те хранят. Ако прием, че си супер умна, ходиш по олимпиади и заемаш първи места, занимаваш се с различни клубове и те приемат в Харвард или там където искаш, осъзнаваш ли какво ще ти се случи? Едно ОГРОМНО зубрене. Ей тва те чака-живот между общежитието и библиотеката, невероятно голям брой изпити и учене по цял ден. И това заслужава ли си? Няма никаква гаранция, че като си завършила някакъв супер университет ще успееш и в живота. Да си пропилееш най-хубавите години в такова зубрене е просто...дори дума няма за описване. Пък в САЩ нали ти е ясно, че не живеят като нас? Ако не си ходила е възможно въобще да не се приспособиш там и ще има рев за мама и тате. Така че вземи пиши журналистика в СУ, а ако после искаш ходи специализирай, където искаш.

DisappointedDreamer
02-01-2012, 12:34
^Над 97% от студентите завършили Харвард си намират ДИРЕКТНО работа след завършването си. Така че това "зубрене", за което толкова много говорите и, от което толкова много се плашите, си ЗАСЛУЖАВА!

DisappointedDreamer
02-01-2012, 12:47
Хората, които кандидатстват в такива елитни университети знаят, че наистина ще бъде трудно и наистина ще трябва много да се учи, но знаят, че ще се справят. И не е само зубрене и учене - да, по-голямата част ще бъде наистина прекарана в учене, но ще има и забавни моменти като купони и излизания, като всеки друг университет.

Животът не е само купони. Ако (хипотетично казано) приемането ми в Харвард означава зубрене по цели нощи, тогава хубаво. Но предпочитам това, защото след като завърша ще знам, че за мен ще има работа, че бъдещeто ми ще е осигорено. Няма да пропилявам годинитe, в които трябва да уча, в купони, пиячка и момчета, а после да си блъскам главата с това какво да правя и защо не мога да си намеря работа.

Chacho
02-01-2012, 13:33
Журналистика СУ може да запишете, не е лошо и има работа, имам познати от там. Но българска или чужда филология е още по-добре за журналистика. Повечето главни редактори са точно такива.

Второ, за университетите и зубренето. Ако в главата ви е идеята, че трябва да учите за да си намерите после работа, надали ще се получат нещата. Идеята е да се счупите от учене, защото ви се учи и ви се занимава с наука. Работа винаги ще си намерите.

Nakadah
02-01-2012, 18:21
аз не виждам логиката в ученето по 15 часа на ден

Нека ти кажа как седът нещата в университет които е на високо в класацията(не колкото Харвард, но пак). За всеки 1 час лекции ти препоръчват по 3 часа учене! На ден спокойно имаш 3 часа лекции, аз лично имам 3.5. 3.5х3 = 10.5 часа на ден учене. Добави и лекциите ти става 14 часа учене на ден което трябва да направиш ако искаш да имаш добра оценка!

Ако не искаш да имаш добра оценка просто ще те изхвърлят...

Ако си мислиш че е лесно или пък някои се ебава с тебе жестоко се лъжеш. Не знаеш колко материал взимаш през този 1 час лекция. Ако искаш да завършиш добър университет ще трябва да си седнеш на дупето здраво!

Не знам как е в Харвард, но ми се струва че в моя университет ще си като на почивка сравнение с Харвард!


Nakadah, DissapointedDreamer и HolyShit, никой не ви кара да пишете в тази тема.

Нито пък тебе, но го правиш!?


А вместо да се заяждате по форумите, може да посетите някои курсове по правопис.
Ако имаш предвид правопис по български моля те прочети предишната страница на тази тема и после ми дай логично обяснение защо аз трябва да го правя. Не ми излизай с това че ми е родния език и блабла.

Zorin
02-01-2012, 18:44
Журналистика СУ може да запишете, не е лошо и има работа, имам познати от там. Но българска или чужда филология е още по-добре за журналистика. Повечето главни редактори са точно такива.

Аз съм чувала, че факултета по журналистика, медии и комуникации в СУ не е в особено добро състояние, като се взема предвид факта, че е относително нов. За следване в България съм съгласна с теб, но в западните университети медийните и журналистическите специалности са търсени и конкурентни, доколкото зная.
Иначе, то ако се разсъждава така, всеки университет е като на почивка в сравнение с Харвард, като изключим останалите Айвита, Кеймбридж, Оксфорд, LSE, UCL и прочее, някои от които дори не приемат българските дипломи. Важното е да си намериш мястото, защото дал Господ университети. Съгласна съм, че ако не ти се учи, нито в Харвард, нито в другите гореспоменати университети ще паснеш, а там хората не са кои да е. Знам го от момиче, което влезе в Принстън с пълна стипендия и учи втора година там.
Но многото учене в никакъв случай пък и не значи липса на студентски живот, нали.

irrationalDecision
02-01-2012, 19:11
Ако имаш предвид правопис по български моля те прочети предишната страница на тази тема и после ми дай логично обяснение защо аз трябва да го правя. Не ми излизай с това че ми е родния език и блабла.
Въобще не е такова блабла. Правописът се учи, а грамотността се придобива в детските години, до максимум 5-6-7 клас, тъй като от осми нататък дори не се учи българска граматика. Та грубо казано , както пише човек на 11-12 години, така ще си пише и като по-голям. И това не го казвам аз, а филолози и учители по БЕЛ.Номерът с позабравянето заради живеене в чужбина и непрактикуване на езика е верен, но донякъде. По-скоро човек по-трудно формулира мисълта си, бягат му думи, но това не се отразява толкова на правописа му.Имам роднина в Канада, живее там от 30 години, като жена му не е българка.С детето си и с нея, както и с околните, говори само на френски. Като си дойде тук веднъж на 5-6 години си проличава веднага нещо като акцент в говора му, трудно му е да се сети за доста думи, конструкцията на изреченията му е по-простичка, но в писмен вид - във Фейсбук, на мейл и т.н , нещата са си наред като правопис. Та и да отричаш, вероятността и преди години да си пишел обЕснявам, берЪт, седЪт и т.н си е много голяма.Още повече, че едва ли от 30 години си в Америка, като се има предвид, че си студент.Пък ето, че въпреки не дотам добрия си правопис си стигнал до добър по думите ти американски университет.Затова дай шанс и на друг.

dreamwalker
02-01-2012, 19:57
Nakadah, интересно ми е как намираш време за форума при положение, че имаш да учиш повече от 10 часа на ден? Забелязах, че говориш в сегашно време. И да поясня, че това не е опит за заяждане. Очаквам да получа нормален отговор.

watergirlblue
02-02-2012, 05:13
Nakadah, интересно ми е как намираш време за форума при положение, че имаш да учиш повече от 10 часа на ден? Забелязах, че говориш в сегашно време. И да поясня, че това не е опит за заяждане. Очаквам да получа нормален отговор.

леле...щях да питам същото...:) :D

Nakadah
02-02-2012, 05:46
Още повече, че едва ли от 30 години си в Америка

Да! Едва ли съм на 30 години въобще! Знам че се опитваш по някакъв начин да ме нападнеш и да ме накараш да се чувствам зле, но за да можеш да го направиш трябва поне малко да ме познаваш и да знаеш къде да се целиш...


това не е опит за заяждане

Защо ли и аз така си мислех?


леле...щях да питам същото...:) :D

Като човек който твърди че ще влезне в Харвард и че ние сме прости трябва да можеш ти да ми отговориш на този въпрос. Все пак ти си умната тука...

Дами, темата не е направена от мене и не е относно мене така че не аз трябва да съм този който коментираме. Ако имате определен проблем точно с мене можете винаги да ми пратите лично съобщение.

watergirlblue
02-02-2012, 06:50
Знам че се опитваш по някакъв начин да ме нападнеш и да ме накараш да се чувствам зле, но за да можеш да го направиш трябва поне малко да ме познаваш и да знаеш къде да се целиш...









казваш го на други а защо се опитваш тук да накараш някого да мисли нещо? защо се опитваш да се заяждаш с мен като не ме познавш...аууу...така е по-лесно нали? ;)

smiirnoff
02-02-2012, 09:27
Хайде спрете да се заяждате един с друг, вие живот нямате ли? Всички разбрахме, че сте над всички, не ви "е б е" за нищо, "приземени" сте и т.н. Не разбирам, собственото си его ли подхранвате, когато се заяждате с останалите? Каквато и да е причината, отстрани изглежда доста жалко да продължавате да се самоизтъквате и да тъпчете другите. :Д

ledenakrasota
02-02-2012, 10:39
Значи въпроса ми е следен: има ли някой който иска да ходи там или се е пробвал на зипитите...аз искам да уча журналистика там или в Колумбийския университет...10 клас съм и знам че записванията тръгват от много рано...така че някои насоки няма да ми пречат..:)


Тук никой няма да ти даде нещо наготово. Езиковите гимназии винаги са с предимство за съответната страна. Другата алтернатива са програмите и съответните курсове и бла бла.
Това, че питаш тук говори, че не си наясно как стоят нещата. От 10-ти клас можеш да се готвиш за някой университет не от такава величина, защото това е най-добрият в света или един от най-престижните. Тук малко вече не съм сигурна за информацията.
В сайта на университета има предостатъчно информация. :)

Представата за журналистиката у нас и в други страни е коренно различна. Можеш да бъдеш журналист в дадената страна, където си я изучавал. :)

Трябва да си бетон с литературата и политиката на съответната страна. :)

HolyShit
02-02-2012, 13:36
Във връзка с последното мнение: watergirl , колко книги и на каква тематика си изчела последните 2-3 години?

Тая литература съсипва цял народ,защото над 90% от хората имаме много беден и ограничен речник .

ryyann
02-02-2012, 21:25
Уоаааааааааааал..

Толкова глупости,толкова много.И какво сега,казвате че момичето не може да постигне мечтите си?


ЛОЛ ,малоумни ли сте,естествено, че не може .

Тя е 10ти клас,не е взела никакви олимпиади , не е участвала никъде и вероятно някой от тяхните е циганин ( ром ) ( извинявам се ако това е някакъв вид дискриминация ,дано не е ,защото не съм мислил да дискриминирам ) и вече айде,цялото и неграмотно съществуване е оправдано.Еми не.

Стига бе момиче,аз познавам хора дето са в Харвард и т.н , едното момиче си беше издало книга в 7-8 клас до колкото знам,постоянно печелеше награди където и да отиде и ходеше на национално на всяка олимпиада почти по всичко , беше страшно добра.
А ти какво ? Сетила си се 1 година преди кандидатстването и айде , ще ходя в Харвард..Не става така,няма да идеш там,щото си поредната глезла дето си мечтае.Като много голям привърженик на всичките неща с мечтите и това да следваш целите си , мога да кажа , че понякога просто не става така , понякога трябва да спреш да говориш и да се захванеш за нещата , но ти нямаш време.

Хайде да сме честни,ти не чакаш някой да ти каже нещо за Харвард , ти чакаш хората да ти вдъхнат малка надежда ,че наистина има шанс за теб да те приемат там, а когато ти казват ,че не е така , ти ги нападаш и като чели искаш да убедиш себе си ,че ще те приемат ,а не нас.

Не,няма да те приемат,защото те търсят талантливи млади хора ( нищо че всички се мислят за такива ) ,които да се открояват от останалите , а ти как се открояваш ,че имаш 6 в училище ли ?

Ако ти наистина беше добра,умна и страшно оправна ,каквато трябва да си ,ти щеше да знаеш доста повече от нас .И все пак,аз казах защо пускаш темата и съм сигурен,че е така.

Бори се за мечтите си ,колкото и нереални да са , гледай си клипчетата в Youtube като се надъхваш ,че ще постигнеш всичко , но накрая просто виж фактите и си набий в главата , че това не е от ония невъзможни неща,дето хората казват ' оо да ,това е невъзможно .. ' а после ти успяваш и натриваш носовете на всички .. не,не е от ония.Това е от тия неща,дето ти си закъсняла доста и няма как да промениш нещата,ти в Харвард няма да идеш,защото си една от другите хиляди дечица,които си мислят,че ще постигнат много.Ти си точно от ония момичета,дето пишат през 2 седмици , че искат да стават актриси и да отидат в Холивуд и че са доста по-различни от останалите ,а другите потребители ги убеждават ,че са невероятни и наистина ще станат велики..
Нда.

watergirlblue
02-03-2012, 06:14
една поговорка казва: you know my name not my story ;*
ти съвсем си се заблудил...по майчина линия, всички са цигани, ма от онези дето простират чаршафите на радиаторите където са заченали всичките ми 50 братя и сестри...:D :D :D :D :D :D :D по бащина линия пък са всички роми, но с моголоиден произход...така че горе-долу схващаш за какво иде реч...(охх чакай че не мога да си поема дъх от смяхх..) прабаба ми пък е била робиня с арабски произход, така че и тя е допринесла за моето странно потекло...:D знаеш ли имаето ми? не-знаеш само никнеймът, за това не си чел нищо мое...знаеш ли къде живея? не-затова изкарваш семейството ми такива каквито не са...хора вие сте странни...вашия живот е като луковица както е казал Джеймс Хюнекер, белите го слой по слой докато разберете че вътре няма нищо...;хх и вие така нямате си друга разбота...:D

HolyShit
02-03-2012, 08:29
Горките хора..Нямаме си друга "раЗбота" :(

Колко грешки мислиш,че имаш в написаните няколко реда от теб?
Заемай се с тая литература,че лошо ти се пише .

Thrombocyte
02-03-2012, 08:42
Присмял се Хърбел на Щърбел е казал народа едно време.
Нямам намерение да чета всички страници по тая избозена тема, но останах ужасно отвратен от първата страница.
Някак си доста долно е да си правите такава долна гаргара с хора, които дори не познавате.

П.С Има и други уни-та, където могат да се натрупат достатъчно знания и връзки с бъдещите "оператори на овце".

DisappointedDreamer
02-03-2012, 08:43
^Не спря да се хвалиш. "Не знаете коя съм, не знаете къде живея", "ама ние много пари имаме".

-.-

HolyShit
02-03-2012, 09:45
Присмял се Хърбел на Щърбел е казал народа едно време.
Нямам намерение да чета всички страници по тая избозена тема, но останах ужасно отвратен от първата страница.
Някак си доста долно е да си правите такава долна гаргара с хора, които дори не познавате.

П.С Има и други уни-та, където могат да се натрупат достатъчно знания и връзки с бъдещите "оператори на овце".

Има,няма..Тя иска Харвард и никой друг уни.

watergirlblue
02-03-2012, 11:19
^Не спря да се хвалиш. "Не знаете коя съм, не знаете къде живея", "ама ние много пари имаме".

-.-

всъщност не спрях да се ащитавам по-скоро...от глупаци!

lolipoop1
02-03-2012, 11:59
С тоя правопис в никой университет няма да влезнеш :D

DisappointedDreamer
02-03-2012, 12:19
всъщност не спрях да се ащитавам по-скоро...от глупаци!

Можеше да го направиш и без да ни натякваш тази информация. Това къде живееш или колко пари имаш няма нищо общо с темата, която обсъждаме.

watergirlblue
02-03-2012, 14:09
а вие защо прдължавате да говорите тогава? не натяквам каква съм, колко съм и каде живея...да съм споменала? казах го като израз че не ме познавате и теоретично нямата право да ме съдите...;)

DisappointedDreamer
02-03-2012, 14:18
Ааа, аз не продължавам да те съдя, ама е доста дразнещо, едва ли не щом си няква важна клечка (ех, не ти, родителите ти), където живее еди къде си, и има еди колко си пари, и пълно 6 в училище, Харвард трябва непременно да се бори за приемането и в тяхния университет.

xXFlameXx
02-03-2012, 14:39
watergirlblue, препоръчвам ти да гледаш 3та серия от 3ти сезон на сериала "Момичетата Гилмор" (Gilmore girls). В нея главната героиня Рори отива на среща с бивш възпитаник на Харвард, за да му зададе някои въпроси относно университета. Знам, че това е просто филм, но може и да ти създаде някаква представа колко трябва да си подготвена за това висше учебно заведение. Надявам се да ти помогне и да ти отговори на някои въпроси. :))

P.S. ето и линк към сезона, няма епизода отделно : http://zamunda.net/details.php?id=118238

watergirlblue
02-03-2012, 15:00
ще го погледна, мерси...но се съмнявам филма да има много общо с реалността...и пак благодаря! :)

HolyShit
02-03-2012, 21:31
Я почни да пишеш само на Английски,да видим на какво ниво ти е ^ Като българсият не ти е силен,може пък англ. да е.

letroa
02-04-2012, 00:11
е не бе тя знае 5-6 езика перфектно като единия дори е китайски

windowlicker
02-04-2012, 00:44
Здравей, watergirlblue. По принцип попрегледах цялата тема и първото нещо, което искам да кажа е да цитирам това от един друг форум:
"Заначи въпросът ми е следният:

Има ли някаква промяна в отнощението към тъпанарите, глупаците, простоватите и не много интелигентните хора в България?

Да поясня. Аз се имам за доста тъп и в България хората са ме карали да се чувствам виновен заради това.Факта че съществувам ги е обиждал, било е унижение за тях че са имали съприкосносновение с мен.
Тук ме "оставят да паса". Никой не е засегнат че му дишам въздуха и не му е първа грижа да покаже че е нещо повече от мен (въпреки че в повечето случаи е).

Този форум ми е интересен с това че подходът на много съфорумци е точно по "български"."

В никакъв случай не те наричам тъпа или нещо друго. Този цитат е по-скоро насочен към хората, които те нападат за това как се чувстват длъжни да обиждат и нападат някой, за да се чувстват по-добре или и аз не знам защо.

Сега сериозно, честно казано не вярвам да имаш шанс. Както и 99% от хората. Защо точно там реши? Иначе аз съм студентка в САЩ, така че ако имаш конкретни въпроси с обучението тук ще се радвам да помогна както мога. Успех :)

watergirlblue
02-04-2012, 05:36
е не бе тя знае 5-6 езика перфектно като единия дори е китайски

а ти точно тук ли намери да напишеш първия си коментар? първо че идея си нямаша за какво иде реч и не ми говори че си чел всичките страници, защото не си!

на всички други ще кажа че оспамиха цялата тема и нека пишат само ако имат нещо свързано с нея...

letroa
02-04-2012, 09:16
помисли щом се регистрирах само за да пиша в тая тема що за тема си пуснала

watergirlblue
02-04-2012, 09:19
мисля що за скучен живот трябва да имаш наистина за да се регистрираш само за да пишеш в тази тема...;хх

letroa
02-04-2012, 09:33
така е тези които не се целят в харвард живота им е скучен като гледам ти си доста заета с учене и подготовка за харвард

watergirlblue
02-04-2012, 09:43
не се притеснявай за мен...остави нас мен да оправям живота си-ти гледай да разнообразиш своя...;)

letroa
02-04-2012, 09:51
e ok uspeh s harvard

HolyShit
02-04-2012, 10:34
Много е заета с четене на коментари във фейсбук.Очаква сега всички да пишат някви насърчаващи коментари,да си храни егото.. "О да мила , ще успееш , ти си умна , воля и късмет" " Следвай мечтите си,гордея се с теб"




















:D :D

Nakadah
02-05-2012, 06:14
мога да ти помогна...аз съм италианка и английски, италиански и бзлгарски са ми майчини езици...иначе говоря перфектно испански и уча китайски...:)

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/453472-%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%88/page6

watergirlblue
02-05-2012, 07:26
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/453472-%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%88/page6

единственото което храня в момента е надеждата че не сте такива на каквито се правите в този форум където никой не ви познава...
Nakadah и от какъв зор го постна това тук????????????????

ryyann
02-05-2012, 08:44
за да покаже,че във форума лъжеш като невидяла, за това.

watergirlblue
02-05-2012, 09:43
идва ми нещо наум, за да ракрием кой кого всъщност лъже...;)

ryyann
02-05-2012, 09:47
lol ми не знам сигурно съседа от горния етаж

темата предполагам е за теб и да,лъжеш като долен циганин..подготвяла си се по английски не знам си какво,после английски ти е майчин .. и как така ем английски,ем италиански ,ем български са ти майчини,как става тая магия ? Първо говориш едно,после пък знаеш китайски и не знам си какво..я стига.

ledenakrasota
02-05-2012, 10:48
Всеки, който се заяжда се излага. Това е просто тема. Стига сте казвали кой какъв е.

И 6 езика могат да бъдат майчини. Това, че имате грешна представа за нещата не означава, че човекът насреща ви е луд.

Родният или още майчин език е езикът, който човек научава първо още от рождението. Родният език на човек е базата за неговата социолингвистична идентичност.

Някой може да има два или повече родни езика и по тази причина да е двуезичен или многоезичен.

Редът на научаване на тези езици не е определящ за дълбочината на тяхното знаене. Например, френскоговореща двойка може да научи дъщеря си първо на френски, а после на английски, но ако дъщерята израстне в англоговореща страна, най-вероятно тя ще е владееща английски.

В Люксембург официалните езици са 3. Малките деца учат и трите.

И аз уча китайски и какво? Сега и мен ли ще ме изядете, че не е вярно?! :D Аман от комплекси.

watergirlblue
02-05-2012, 11:09
Всеки, който се заяжда се излага. Това е просто тема. Стига сте казвали кой какъв е.

И 6 езика могат да бъдат майчини. Това, че имате грешна представа за нещата не означава, че човекът насреща ви е луд.

Родният или още майчин език е езикът, който човек научава първо още от рождението. Родният език на човек е базата за неговата социолингвистична идентичност.

Някой може да има два или повече родни езика и по тази причина да е двуезичен или многоезичен.

Редът на научаване на тези езици не е определящ за дълбочината на тяхното знаене. Например, френскоговореща двойка може да научи дъщеря си първо на френски, а после на английски, но ако дъщерята израстне в англоговореща страна, най-вероятно тя ще е владееща английски.

В Люксембург официалните езици са 3. Малките деца учат и трите.

И аз уча китайски и какво? Сега и мен ли ще ме изядете, че не е вярно?! :D Аман от комплекси.

щях да го обясня и аз , но като се сетя, че няма да разберат се отказах...дано пък теб да те схванат поне малко...:)

ledenakrasota
02-05-2012, 11:15
щях да го обясня и аз , но като се сетя, че няма да разберат се отказах...дано пък теб да те схванат поне малко...:)

Не искам да споря, защото е глупаво. :) Моите препоръки са тези, които ти писах по същността на темата. Ако си наполовина италианка, както разбрах, ще ти бъде по-лесно да получиш информация от родното си място и зависи каква се водиш по паспорт- дали си българка, или италианка. :)
Тук няма да получиш адекватни отговори. :D

flawless_
02-05-2012, 11:22
Та ти не можеш да пишеш, а си помисляш за Харвард! Трябва да ти е много високо нивото, за да можеш дори да се надяваш да влезеш там... Не говоря само за успеха, който трябва да е ОТЛИЧЕН, това е ясно. Трябва да си уникална, да впечатляваш, ДА СИ НА НИВО, да умееш много неща, да комуникираш. Трябва да си страхотна, там не приемат посредствени хора.

watergirlblue
02-05-2012, 11:28
Не искам да споря, защото е глупаво. :) Моите препоръки са тези, които ти писах по същността на темата. Ако си наполовина италианка, както разбрах, ще ти бъде по-лесно да получиш информация от родното си място и зависи каква се водиш по паспорт- дали си българка, или италианка. :)
Тук няма да получиш адекватни отговори. :D

имам двойно гражданство..т.е. два паспорта..:) но в Италия не са много на ти с езиците...силата им не е в английския на италианците...:д
на flawless_ бих казала, че знам нещата които казваш, но пък за да си помисля че мога да имам шанс сигурно има причина не мислиш ли? Сега ще кажат ма ти се мислиш за еди каква си, имаш се за много, а всъщност изобщо не е вярно...просто имам цели, които ще се опитам да постигна...дали ще успея е нещо, което обаче не решавам аз...а за съжаление и вие....

flawless_
02-05-2012, 11:31
на flawless_ бих казала, че знам нещата които казваш, но пък за да си помисля че мога да имам шанс сигурно има причина не мислиш ли? Сега ще кажат ма ти се мислиш за еди каква си, имаш се за много, а всъщност изобщо не е вярно...просто имам цели, които ще се опитам да постигна...дали ще успея е нещо, което обаче не решавам аз...а за съжаление и вие....

Хубаво е, че имаш цели и се опитваш да ги постигнеш, пожелавам ти успех. Но като за начало - постарай се да пишеш правилно тук, поне поставяй главните букви в началото на изречението.

watergirlblue
02-05-2012, 11:33
това не е граматика...това е форум и всеки (не само аз) пише кой както иска...ако не слагам главни букви тук, или имам отделни грешки защото в бързината не ги забелязвам, това не значи че иначе пиша така...:)

flawless_
02-05-2012, 11:36
Ето за това говорех. Посредствеността. Засега по нищо не се различаваш от останалите, които ще се продължат по криво - по ляво живота тук, далеч, далеч от Харвард и НЕпосредствените хора. Не бъди посредствена.

watergirlblue
02-05-2012, 11:41
да, напълно прав/а си! Но аз това се опитвам да кажа вече 8 страници, че начина по който пиша тук не ме определя за пред другите..камо ли за хора които си нямат идея дори как се казвам и изобщо не ме познават!

flawless_
02-05-2012, 11:49
Напротив, зависи. Някой ден ще го разбереш.

ledenakrasota
02-05-2012, 11:50
Всъщност на никого не дължиш обяснение каква си и какво си. :) Всеки знае какво трябва направи и какво, какво е правилно и какво не, но дали го прави е друг въпрос. :)

Задала си въпрос, някой ти е отговорил. Останалото е излишно. :)

watergirlblue
02-05-2012, 11:55
Всъщност на никого не дължиш обяснение каква си и какво си. :) Всеки знае какво трябва направи и какво, какво е правилно и какво не, но дали го прави е друг въпрос. :)

Задала си въпрос, някой ти е отговорил. Останалото е излишно. :)

напълно си права! но си мисля: как може да мразиш някого до такава степен без да го познаваш? просто се чудя кому беше нужно това заяждане ? :х

HolyShit
02-05-2012, 11:57
Разбира се ..На никой не дължиш обяснения,не е нужно да се оправдаваш/извиняваш или защитаваш.А ние от наша страна може да критикуваме каквото око ни вижда.

flawless_
02-05-2012, 12:02
Всеки знае какво трябва направи и какво, какво е правилно и какво не, ...

Дали? .....

ledenakrasota
02-05-2012, 12:02
напълно си права! но си мисля: как може да мразиш някого до такава степен без да го познаваш? просто се чудя кому беше нужно това заяждане ? :х

Никой не те мрази. Нормално е по форумите. Тук всеки ще те направи на гъз, ще те критикува и обратното. Нещо нормално е :D

letroa
02-05-2012, 12:06
ти знаеш ли какво значи да знаеш перфектно даден език?

LeprikonA
02-05-2012, 12:06
А ние от наша страна може да критикуваме каквото око ни вижда.

и да се позабавляваме на сеира, който блика от тая тема. това бяха едни приятни осем страници за мен, само ме е яд, че има изтрити мнения :(.

watergirlblue
02-05-2012, 12:10
ти знаеш ли какво значи да знаеш перфектно даден език?

аз знам, но предполагам , че ти искаш да ми кажеш? :)

letroa
02-05-2012, 12:12
да ще ти кажа щом знаеш перфектен испански колко време прекара в испаноговоряща страна ? колко време прекара в англоговоряща страна ? тва че учителката ти е писала висока оценка незначи че езика ти е идеален

HolyShit
02-05-2012, 12:13
Ааа,как бе майна.....Мога да ти кажа "здрасти" на 10 езика..Перфектно ги знам и десетте езика,к'во говорим майна.Аз съм луд.

ledenakrasota
02-05-2012, 12:19
Ааа,как бе майна.....Мога да ти кажа "здрасти" на 10 езика..Перфектно ги знам и десетте езика,к'во говорим майна.Аз съм луд.

Като малка бях запомнила "Аз те обичам" на доста езика. :D Имаше го в интернет на 100 езика и все се надпреварвахме с приятели кои на повече ще го каже и запомни. :D

watergirlblue
02-05-2012, 12:20
наистина ли искаш да знаеш? В Испания ходя всяка година..англиийски пък научих защото ме пуснаха сама в Англия когато не знаех дори как е здрасти...задоволителен ли беше отговорът ми?
HolyShit радвам се за теб..аз обаче мога да ти отговоря само на 5 езика..тук печелиш..:)

letroa
02-05-2012, 12:24
аха ходиш всяка година в испания за една седмица и испанския ти е перфектен, супер!!!!!! аз съм израснал в англоговоряща страна и никога не бих казал че говоря перфектен англиски баща ми е испаноговорящ и испанският ми далеч не е перфектен ,но явно ти с твойто лято в англия си с доста добър английски и испански

watergirlblue
02-05-2012, 12:31
ако не си успял при тези обстоятелства, не знам как ще усвоиш перфектно даден език...Аз се възползвам от всяка възможност, за да се подобря и да бъда по-добра...;) без лоши чуства, но не мисля че тук му е мястото на този разговор..

letroa
02-05-2012, 12:44
явно представите ни за перфектен език се разминават, иначе за разгвора си права..bye

ryyann
02-05-2012, 13:54
пф ако ставаше както си мислиш,всички щеше да учим в Харвард.

HolyShit
02-05-2012, 13:59
ако не си успял при тези обстоятелства, не знам как ще усвоиш перфектно даден език...Аз се възползвам от всяка възможност, за да се подобря и да бъда по-добра...;) без лоши чуства, но не мисля че тук му е мястото на този разговор..

Момиче,перфектен език знаеш,документ можеш ли да представиш? Първо научи български и после гледай наоколо.Не се занимавай с 1000 неща едновременно,защото накрая няма да направиш нищо.

watergirlblue
02-05-2012, 14:05
добре татко....:D
стига спамихте..

ryyann
02-05-2012, 14:15
може/мога да спамя/спамим колкото искам/е ,защото ти си отворила тема във форум ,а ние коментираме.

Ти казваш,че искаш да отидеш в Харвард нали така?

Какво ни даде на нас?Освен лъжите ти ,че знаеш тоя и ония език перфектно,накрая да не се окаже,че знаеш малко италиански и малко английски и малко български ..

Представи ли ни на нас да ни покажеш,че си добра?Казали ни колко олимпиади си взела,как си печелила конкурси,как си взимала награди от всякъде и си ходила на състезания?Защото така приемат хората в Харвард..нашата се сетила 11 клас да ходи в Харвард без ник'ва подготовка и без нищо ,айде моля ти се..
и стига само си викала добре,ок или си се защитавала с неграмотното си малоумно писане .. нали си много умна,нали ще те приемат,защо искаш съвет от нас?И като си толкова умна,защо не ни обедиш защо Харвард биха те искали ,а не примерно някой друг ? а ?

watergirlblue
02-05-2012, 14:28
Защото темата е за съвсем друго нещо..Ако имаш подобен въпрос пиши на лично..Няма лошо в това да спамите-просто е некоректно.Не съм представила нищо, защото не сме на изложба където всеки си показва трофеите и темата изобщо не е за това...Доколкото помня от друга тема го видяхте.

NomNomNom
02-05-2012, 15:33
Мнооого зле. Мноого зле.
Бих разказала малко за себе си ...

Нее, не съм толкова комплексирана, че да комплексирам хората тук :Д

Silverknife
02-06-2012, 11:44
Оставете я момичето,бе....Тя вече смята,че е влезнала в Харварт и е на върха на своята кариера......
Някои хора много обичат да се подиграват на чуждия правопис и да наричат другите неграмотни,но повечето също не са идеалния пример..

Dagichka
02-06-2012, 13:51
Хох, добро занимание си намерих за отмора след даскало, изчетох всичките страници :Д Както бях чела някъде "Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят. Руски форум: Питаш нещо и теб те питат. Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп! " .. :Д А що се отнася до Харвард и тн. - авторката наистина здраво да си сяда на трите букви и да учи.. сестра ми мина по този път, хич не е лесно. А Бръшляновата лига си е направо.. 34786372 пъти по-трудно от Liberalarts colleges (в един от който е сестра ми). Aко толкова силно искаш да отидеш там - направи всичко възможно и невъзможно и дано успееш! ^^

Crazytu
02-06-2012, 15:48
може/мога да спамя/спамим колкото искам/е ,защото ти си отворила тема във форум ,а ние коментираме.
.......

Всъщност не, не можеш да спамиш колкото си искаш или да пускаш безсмислени коментари, които не отговарят на въпроса в темата. Прочети малко правилата на форума преди да отговаряш.
"II.Задължения на потребителите:
9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя, пуснал темата. "
Към авторката: Защо се занимаваш да отговаряш на хора, които очевидно си нямат друга работа? Ако очакваш отговор различен от просто заяждане, много се лъжеш.

HolyShit
02-06-2012, 15:53
Интересно,че споменаваш тези двете правила,а не споменаваш другите,пряко свързани с тази тема.

2.Да уважават мнението на останалите потребители

7.Да пишат пълно и описателно заглавие на темите си.
Теми от рода на "?", "help", "zashto?" и т.н. ще бъдат поправяни или
премахвани по преценка на модераторите. Заглавията трябва да са на КИРИЛИЦА.

anonymous708973
02-06-2012, 15:55
Аз се възползвам от всяка възможност, за да се подобря и да бъда по-добра...;)

Имаш ли документ, който удостоверява, че знаеш английски, испански и каквото там още претендираш, че говориш? Ако нямаш, все едно не знаеш повече от "здрасти".

Chacho
02-06-2012, 15:59
Имаш ли документ, който удостоверява, че знаеш английски, испански и каквото там още претендираш, че говориш? Ако нямаш, все едно не знаеш повече от "здрасти".

По-скоро е обратното. Важното е да знаеш езика, иначе нищо няма да стане. Документите се вадят малко преди прилагането (да кажем годината преди да кандидатства), защото повечето приложими сертификати са с давност и често тя е по 2 години.

anonymous708973
02-06-2012, 18:24
Кеймбридж са с доживотна давност. Естествено, ако го е взела преди 3-4 години, е възможно да я попрепитат, макар че то е достатъчно интервюто да е на английски и всичкото (не)знание ще блесне.
А никой няма да й повярва, ако каже "Аз говоря перфектно три езика."

CrazyButEverybodyLikesIt
02-06-2012, 18:59
Тая тема вече е за ключ :lol:

Chacho
02-07-2012, 11:09
Кеймбридж са с доживотна давност. Естествено, ако го е взела преди 3-4 години, е възможно да я попрепитат, макар че то е достатъчно интервюто да е на английски и всичкото (не)знание ще блесне.
А никой няма да й повярва, ако каже "Аз говоря перфектно три езика."

Вече не са, а и в Харвард никога няма да и вземат Кеймбриджски сертификат. Всъщност въобще е спорно дали някъде в Америка ще й послужи. Пък и тук в Европа предпочитат TOEFL и IELTS.

slicky
02-07-2012, 11:44
Тая тема вече е за ключ :lol:

Темата показва модераторската посещаемост на раздела/

ledenakrasota
02-07-2012, 21:43
Вече не са, а и в Харвард никога няма да и вземат Кеймбриджски сертификат. Всъщност въобще е спорно дали някъде в Америка ще й послужи. Пък и тук в Европа предпочитат TOEFL и IELTS.

Дам.

Пантерке, тя няма да го казва, а показва. Ако го може, ще се види. Има си начини. Америка не е България. :-D По-лесно ще се оправиш на испански или френски в различните части на щатите. :)
Полиглоти с няколко майчини езика, пишат ужасно. Писала съм си с писателка, която е учила в Харвард и мога да кажа, че няма никаква пунктуация, каму ли добър правопис. Но начинът й на изразяване е уникален и си личи. Хубавото е, че мисли на български, когато пише. :)

Също така полиглотите (повечето) имат перфектна дикция, четат, говорят и превеждат страхотно, но ако ги накараш да пишат ще изпитат значителни затруднения. Това е в повечето случай. :)

Nakadah
02-08-2012, 05:14
Темата показва модераторската посещаемост на раздела/

Модераторите влизат в този раздел. Просто са ни оставили малко свобода на изява ;)

watergirlblue
02-08-2012, 08:05
Хох, добро занимание си намерих за отмора след даскало, изчетох всичките страници :Д Както бях чела някъде "Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят. Руски форум: Питаш нещо и теб те питат. Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп! " .. :Д А що се отнася до Харвард и тн. - авторката наистина здраво да си сяда на трите букви и да учи.. сестра ми мина по този път, хич не е лесно. А Бръшляновата лига си е направо.. 34786372 пъти по-трудно от Liberalarts colleges (в един от който е сестра ми). Aко толкова силно искаш да отидеш там - направи всичко възможно и невъзможно и дано успееш! ^^

от момента в който сложих заглавието на тази оспамена тема търсех точно такова мнение!!Благодаря!

anonymous708973
02-08-2012, 08:36
Какво си очаквала? Мнение, което не ти дава никаква информация, а ти казва "Сядай и учи"?

Не ми отговори. Сертификати по език имаш ли?
Леденакрасота, няма да й дадат възможност да го покаже на интервю, ако предварително не им изпрати сертификатите. Нелепо е да мисли, че няма да има сертификат и ще я допуснат до следващ етап.

HolyShit
02-08-2012, 08:48
Дам.

Пантерке, тя няма да го казва, а показва. Ако го може, ще се види. Има си начини. Америка не е България. :-D По-лесно ще се оправиш на испански или френски в различните части на щатите. :)
Полиглоти с няколко майчини езика, пишат ужасно. Писала съм си с писателка, която е учила в Харвард и мога да кажа, че няма никаква пунктуация, каму ли добър правопис. Но начинът й на изразяване е уникален и си личи. Хубавото е, че мисли на български, когато пише. :)

Също така полиглотите (повечето) имат перфектна дикция, четат, говорят и превеждат страхотно, но ако ги накараш да пишат ще изпитат значителни затруднения. Това е в повечето случай. :)

А тя със сигурност има много добър начин на изразяване..Сигурно :D

watergirlblue
02-08-2012, 08:53
А тя със сигурност има много добър начин на изразяване..Сигурно :D

ти се завърна? тъкмо мислех че си преусмислил колко глупаво е да седиш и да храниш празни надежди че ще накараш някой да се чуства тъп от твоите остроумни заяждания..на личните нещо не отговаряш...срам ли те хвана? ;) няма проблем..
Пантера, сертификат имам само по английски, защото на другите езици просто са от семейството ми и никога не съм ходила на уроци..ккамо ли на изпити..:)

Glamour92
02-08-2012, 09:11
ти се завърна? тъкмо мислех че си преусмислил колко глупаво е да седиш и да храниш празни надежди че ще накараш някой да се чуства тъп от твоите остроумни заяждания..на личните нещо не отговаряш...срам ли те хвана? ;) няма проблем..
Пантера, сертификат имам само по английски, защото на другите езици просто са от семейството ми и никога не съм ходила на уроци..ккамо ли на изпити..:)
срам баш не,вероятно просто не му се занимава...бтв, преОсмислям е глаголът
по темата-имам усещането,че живееш в Страната на розовите еднорози-никой който реално се е запътил към Харвард не търси инфо от тийнфорум-единственото обяснение защо би направил това е да се изфука.Може би и затова народът реагира така =)) Несериозно е някак

watergirlblue
02-08-2012, 09:19
колко грешки ми намерихте, но няма да ги поправя..това би било глупаво...виж за глагола наистина не знаех, но и да знаех пак нямаше да го поправя..иначе за това защо съм пуснала темата няма повече да се обяснявам..;х

bloodyF
02-08-2012, 09:34
ти се завърна? тъкмо мислех че си преусмислил колко глупаво е да седиш и да храниш празни надежди че ще накараш някой да се чуства тъп от твоите остроумни заяждания..на личните нещо не отговаряш...срам ли те хвана? ;) няма проблем..
Пантера, сертификат имам само по английски, защото на другите езици просто са от семейството ми и никога не съм ходила на уроци..ккамо ли на изпити..:)



ахаххах на ниво бегинър ли ти е сертификата?
и кво, ще идеш и като те питат говориш ли испански ще кажеш си и като те питат да го докажеш-а тя мама ме е учила :lol:"


//примерно испански, не съм ти чела елементарната тема

anonymous708973
02-08-2012, 09:52
Няма да е зле тогава да изкараш сертификати и по другите езици, които мислиш, че знаеш, защото никой няма да се върже на "Ми, той ми е майчин и го говоря перфектно". Несериозно е.

Chacho
02-08-2012, 10:30
Няма да е зле тогава да изкараш сертификати и по другите езици, които мислиш, че знаеш, защото никой няма да се върже на "Ми, той ми е майчин и го говоря перфектно". Несериозно е.

Напротив. Както ти нямаш нужда да доказваш, че знаеш български, защото ти е майчин. Пример: отиваш да следваш историческа лингвистика в Канада, прилагаш си дипломата от България, документ удостоверяващ българското ти гражданство или нещо в този дух и те взимат за преподавател по езика (ТА), което ти осигурява финансово половината следване. Говорим за престижни университети. В Щатите е същото.

shaunaa
02-08-2012, 10:34
Защо си мислите, че е невъзможно един българин да учи там ??? Всичко е възможно стига наистина да се иска!! В Харвард има и обикновенни хора. За да влезеш там не е нужно баща ти да е магнат, за да влезеш ти трябват добри оценки и ккакто казаха някаква извън класна дейност !!НЕ те гледат от къде си и какъв си, гледат оценки и препоръки !
Ако вярваш може и да успееш, не е никак лесно, защото много хора иксат там, но не е и невъзможно.
И момичето просто иска да се посъветва, нали за това е форума, койот не знае да не пише, има такива които знаят и тя иска да чуе тях ! Това как пише тук няма значение, как ще описвапш някой без да си го виждал ???
АКо наистина вярваш в себе си и си умна ще успееш !!
И аз един път бях писала една тема, в която молех за съвет, за това как да успееш да живееш в щатите или нещо подобно и всички ми казаха , че било невъзможно да успея да живея там , защото такива българи като мен само мечтаели и нищо неправили и т.н. За това гледай да успееш и да им натриеш носовете !!!

Chacho
02-08-2012, 11:13
shaunaa, в Харвард не става само с високи оценки и малко извънкласна дейност. Ако извънкласната ти дейност е олимпиади от национално/международно ниво или иницииране и организация на обществено важни събитие, или пък качествен стаж, тогава ОК. Малко хора могат да се похвалят с подобни постижения. В повечето случаи, ако можеш да убедиш преподавателите в подобен университет, че имаш нужните качества, ще можеш да го направиш и пред някакви хора във форум.

И все пак мисля, че авторката може да покаже малко повече, отколкото съфорумците си мислят.

watergirlblue
02-08-2012, 11:14
ахаххах на ниво бегинър ли ти е сертификата?
и кво, ще идеш и като те питат говориш ли испански ще кажеш си и като те питат да го докажеш-а тя мама ме е учила :lol:"


//примерно испански, не съм ти чела елементарната тема

ми доста по-простичко е: аз просто ще поговор на испански..:) какво му е сложното?!

watergirlblue
02-08-2012, 11:18
В повечето случаи, ако можеш да убедиш преподавателите в подобен университет, че имаш нужните качества, ще можеш да го направиш и пред някакви хора във форум.

.

тук не съм съгласна...особено ако някаквите хора във форума са хора които само се заяждат от скука и прекалено свободно време..на мен не ми пречи, просто допълнително оцветяват моята тема, но какво пък...ако не се покаже малко сеир, тема ли ще му викаме?

Chacho
02-08-2012, 11:22
Хората във форума по дефиниция стоят тука от скука и много свободно време.

Между другото, интересно ми е да пробваме обратния вариант. Да речем, че аз искам да вляза в Харвард (всъщност в MIT). Каква информация за мен ти е нужна да ме посъветваш и какво би ме посъветвала?

dreamwalker
02-08-2012, 11:35
Chacho, с информатика ли се занимаваш?

watergirlblue
02-08-2012, 11:37
Бих те питала за нивото ти на английски, бих ти казала хубаво да си помислиш какво ще отговориш на въпроса:Защо да вземем теб, а не някой друг?, тъй като това може би е от най-решаващо значение...Това дали си се подготвял от 4 годишен или се подготвяш от няколко месеца насам изобщо няма да ме интересува, защото всичко е възможно и ако дори да си почнал подготовка преди няколко месеца, значи или наистина желанието ти е много силно, или че имаш много силна вяра в себе си и целите си.И в двата случая е нещо хубаво..Ако си решил- пробвай се и дано успееш! Бих те посъветвала да попиташ, някой който има познати които са се пробвали на изпитите(каквото търсех и аз)...и накрая бих ти казала, че последния човек който трябва да питаш за подобно нещо съм аз...защото мога да ти кажа това което на мен са казвали разниагенции...друго е някой да каже примера: Сестра ми беше там...каза че на съседната улица имаше магазинче с балони с герба на университета..А пък залата била огромна и имало плакати по стените в коридорите..(това последното на шега рабира се)...Разбираш ли ме? Тя ще ти каже нещо, което агенциите няма да могат да ти кажат...Нещо, което може да няма нищо общо със самия изпит, но ще е полезно макар и в малка степен, ще е интересно и просто нещо допълнително...:) За това попитах и търсех човек, който може би ще каже нещо по-различно от това което може да ми каже Британика, или Дарби примерно...

Chacho
02-08-2012, 11:53
@dreamwalker, да, но темата не е за мен.

@watergirlblue, окей, да речем, че имам нивото на английски, за да си изкарам нужните сертификати (не съм се пробвал наскоро, но да кажем, че мога да изкарам един proficiency или еквивалентен на ниво С2 с добра оценка). Да предположил и, че съм говорил съм с хора, които са учили там и желанието ми е по-силно от на повечето хора, с които съм контактувал. Сега накъде? Чувствам се, че съм до под крушата, какво правим сега?

На въпроса "Защо да вземем теб, а не някой друг?" съм си отговарял много пъти и знам, че все още няма какво да им дам, за да кажат "искаме теб". Съфорумците изхождат от същата гледна точка. Знаят, че въпросът е много подвеждащ и дори в добрия случай най-вероятно ще отговориш, че все още не си готов(а). Коментират, защото искат да ти предадат своята представа за критериите, по които ще преценяват този твой отговор в университета.

Дай да си спестим мъките. Защо точно ти, а не някой друг?

watergirlblue
02-08-2012, 12:23
от доста време работя по отговора който ще дам...и още не съм го довършила, все пак остават още 2 години...толкова много неща ще се случат...но ако ме питаха днес и точно сега трябваше да отговоря, щях да кажа че си нямам и най-малката шибана представа по въпроса! :D :D Ами защото съм най-обикновено момиче, което изучава себе си...проблемът ми е че понякога съм толкова странна че правя странни неща, без да се замислям , а накрая се оказват много полезни за хората около мен...Няма правило, което да улеснява кой е човекът който трябва да изберат...защото бих могла да съм много полезна, знам ли? знам че на повечето тук ще им се стори адски смешно, защото наистина не ме познават ,но съм тръгнала да говоря и затова ще продължа...трябва да съм аз, защото хората около мен се чустват различно когато са с мен...защото ми пука за всички независимо дали ме харесват или не, и мога да ги накарам да се почустват специални...защото карам хората да се чустват обичани и ценя всичко,което ми се дава и се опитвам всичко да разделя с другите...защото докато другите са ходили на уроци когато са били на 5-6 години аз си скъсвам гъза от работа, за да стигне семейството ми и да им помогна да станат това което сме днес...защото докато другите деца са си играли с кукли и роботи, аз гледах малкия си брат който беше в кома! Защото днес сме богати и можем да си позволим всичко, но се гордея, че не винаги съм била, защото съм се научила от трудностите, които съм преживяла...учила съм се сама, а смятам че по-добър учител от живота няма!! защото мога да преценя кое е красиво, кое е грозно, кое е истинско и кое фалшиво, БЕЗ ДА СЕ ВЛИЯЯ ОТ СОБСТВЕНОТО СИ МНЕНИЕ!! от това дали ми харесва...защото нещо може да ми харесва, но да е отвратително грозно!! аз съм реалист със цели! но в края на краищата съм просто едно обикновено момиче..това е!




СЕГА МНОГО ВНИМАТЕЛНО МЕ ЧУЙТЕ! Не ми пука дАЛи ми вярвате или не, но това което казах не е за шега, тъй като не трябваше да го казвам .! И все пак го направих...И ако има някой който може да се присмее на нещо, толкова сериозно (като за брат ми например) ще му драсна едно лично, за да си поговорим...И ще ви се стъжни...не защото съм страшна или съм биячка! А защото за семейството ми никой не говори!!! Надявам се че се разбрахме...

Чачо..как беше отговорът ми? :)

Glamour92
02-08-2012, 12:32
Не съм Чачо,ама ще ти кажа,че тези слова,поднесени подходящият тон биха били прекрасен опит за НАТФИЗ...
Не се гъбаркам и не ща ЛС-та
Успех в Харвард =))

HolyShit
02-08-2012, 12:33
ти се завърна? тъкмо мислех че си преусмислил колко глупаво е да седиш и да храниш празни надежди че ще накараш някой да се чуства тъп от твоите остроумни заяждания..на личните нещо не отговаряш...срам ли те хвана? ;) няма проблем..
Пантера, сертификат имам само по английски, защото на другите езици просто са от семейството ми и никога не съм ходила на уроци..ккамо ли на изпити..:)

Я..Това,че не съм вея къв твойта посока не означава,че имам някакви едва ли не лични дразги..
Просто,дори хората,които те подкрепят съм сигурен,че зад монитора ти се смеят и подиграват много много повече от това,което аз пиша(ако би го възприела така) И аз мога да лицемернича и почвам да те хваля и да те окоръжавам и т.н.
Но трябва да си реалист все пак.Би трябвало като видиш процента да разбереш колко са малки шансовете,особено на този етап.

Chacho
02-08-2012, 12:33
Ми по-други неща търсех, личните няма да ги притеглят, защото е неетично и непрофесионално. Въпросът е да можеш да им кажеш: "Аз съм журналистът, който търсите, защото..."

За тях е важно да можеш да коментираш актуалните политически и социални проблеми; да заемеш различна и едновременно с това адекватна и аргументирана позиция; да можеш да я изкажеш така, както другите не могат и всичко това да го докажеш със собствени статии, олимпиадни есета(или пък от други конкурси и мероприятия, които да са признати във ВУЗ-а, който си избрала), препоръки от признати в академичната или бизнес среда хора.

Това ще ти искат, това ще ти трябва, доколкото разбрах това гониш (в известна степен) и това ще те вкара вътре. Влизането не е мистерия, просто не е за всеки.

flawless_
02-08-2012, 12:33
Чачо имай милост към женската аудитория във форума
темата е точно за теб.

DisappointedDreamer
02-08-2012, 12:36
^Недостатъчен. Всеки втори е като теб, е може би като изключим това с брат ти, за което съжалявам. Но, има толкова много други хора като теб. Шанса да те изберат е 0,0000000000001. Е, все пак го има.

DisappointedDreamer
02-08-2012, 12:39
Ми по-други неща търсех, личните няма да ги притеглят, защото е неетично и непрофесионално.

Съгласна съм с останалата част от поста ти, но не и с тази. Това не е вярно. Точно обратното е - ако през това време си бил/а в някакво лично затруднение (финансови проблеми, смърт на роднина/приятел, здравни проблеми и т.н.) е най-добре да ги разкажеш, защото шанса да те приемат тебе се увеличава. Защо ли? Защото може да си постигнал/а същите успехи като всички други кандидати, но си ги постинал/а при различни, тежки условия, което автоматично те прави по-добър кандидат.

Лично съм чела за такива случаи, тъй като и аз от доста дълго време се интересувам от университети в САЩ.

Glamour92
02-08-2012, 12:42
Чачо имай милост към женската аудитория във форума
темата е точно за теб.

трябваше да го изрецитираш в стихотворна форма :/

Chacho
02-08-2012, 12:53
Съгласна съм с останалата част от поста ти, но не и с тази. Това не е вярно. Точно обратното е - ако през това време си бил/а в някакво лично затруднение (финансови проблеми, смърт на роднина/приятел, здравни проблеми и т.н.) е най-добре да ги разкажеш, защото шанса да те приемат тебе се увеличава. Защо ли? Защото може да си постигнал/а същите успехи като всички други кандидати, но си ги постинал/а при различни, тежки условия, което автоматично те прави по-добър кандидат.

Лично съм чела за такива случаи, тъй като и аз от доста дълго време се интересувам от университети в САЩ.

Несериозно е да разчиташ на такива качества. Пък и толкова много се говори напоследък за това, как най-добре да демонстрираш уменията си, че хората се концентрират почти само върху това и забравят наистина да придобият уменията. Скромният ми опит ме научи, че сериозните и умни хора все още могат трезво да преценяват какво можеш, без да им се обясняваш допълнително и изкуствено.