PDA

View Full Version : "Окупирай" движенията...



PainMonopoly
01-29-2012, 13:24
Очевидно се заформя война между определени агресивно налагани бизнес интереси от една страна и от хора, които биват засегнати от налагането им от друга. Изглежда тази война се очертава да се води до някъде по улиците, но най-вече в Интернет.

Интересите на корпорациите са ясни. Това са общо взето зли хора, които нямат намерение да се спрат пред нищо, за да стават още по-богати и са готови да отнемат всичко, което носи радост на обикновения човек и да си го присвоят - свободата, здравето, щастието и т.н. Пределно ясно е, че те са враг на всички нас, които посещаваме този форум (съмнява ме тук да пишат медийни и звукозаписни магнати).

Обаче кой стои от другата страна? Кой е лидера на оформящата се съпротива? Каква му е идеологията, за какво се бори? Каква алтернатива може да предложи? Аз лично все още нищо не разбирам и се отнасям скептично към идеята да застана зад тези хора.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4513991

Това, както и един коментар във фейсбук група, който беше нещо от сорта на "не искам да живея в тази глупава държава" ме погнусиха. Що за изрод ще гори собственото си знаме? Това някакви анархизирани комуняги ли са? С тях ли трябва да вървим рамо до рамо, с хора които плюят по Родината си?

Better drink my own piss...

yakuza_
01-29-2012, 14:32
Важното е да се максимизира печалбата на собствениците :D

psychopath
01-29-2012, 18:41
В България преобладава дезинформираността, позьорщината и неебателността (целта е да "бъдем над нещата", да храним, да сме вечно недоволни, но в същото време да не правим нищо и да не предлагаме решение) и разбира се не на последно място типичното "овчо мислене", което трови и малкото останали незасегнати органи от организма на гражданското ни общество, от което аз се срамувам честно казано.

Сера им на ценностите, на мечтите, на целите и на све! СМЪРТ!

ohluv
01-29-2012, 21:58
Нека богатите да стават все по-богати! Иначе дезинформираността, позьорщината и неебателността са световно разпространени явления =/

Cold_Tearsss
01-29-2012, 22:02
В България преобладава дезинформираността, позьорщината и неебателността (целта е да "бъдем над нещата", да храним, да сме вечно недоволни, но в същото време да не правим нищо и да не предлагаме решение) и разбира се не на последно място типичното "овчо мислене", което трови и малкото останали незасегнати органи от организма на гражданското ни общество, от което аз се срамувам честно казано.

Сера им на ценностите, на мечтите, на целите и на све! СМЪРТ! Напълно съм съгласен. Без последното.

Wax
01-29-2012, 22:08
Що за изрод ще гори собственото си знаме? Това някакви анархизирани комуняги ли са? С тях ли трябва да вървим рамо до рамо, с хора които плюят по Родината си?


Бивши пациенти на клиниката в Раднево...

В България пропорциите вървет на нещо от сорта - ако 10 000 са против нещо си в Интернет, ще излезат максимум 100.
Поради този факт считам оформянето на такива сдружения в България за трудно постижими, ако не невъзможни.

Лично аз бих се включил в една такава група. Група която предпиема някакви действия...