PDA

View Full Version : само за отслабващи



sunnnnnnnn
01-29-2012, 14:02
Мии...не знам ...дойде ми една идея, която може за ви се стори малко странна :D Така ..значи , решила съм до лятото да отслабна , да стегна и да се кефя на яко тяло (не че сега е много зле ама има кво да се желае по въпроса) . Направих си една тетрадка , която от утре (30.01.2012) започвам да попълвам . В нея ,всеки ден ще записвам каква е била закуската ,обядът , следобедната закуска и вечерята ми + физическата дейност. Ако има ефект ще пусна снимка преди и след , а ако някой иска да започваме заедно и се е надъхал да пешее :D Абе идеята ми общо взето беше да си пробвам сама собствената диета ,да покажа снимки преди и след и така и други момичета да могат да се въползват (понеже виждам че има много във форума) от диетата :D Моля не ме съдете :D !!

TheBeliever
01-29-2012, 14:17
И с какво ще ти помогне тетрадката?

Wwwooow
01-29-2012, 14:18
Аз започнах преди 3-4 дена може би !! И темата ще ми е от полза както и другата подобна .. Пия много вода и чай(без захар), ям повече плодове и зеленчуци,гледам да не ям много хляб 1филия мах на ядене, че ако може и без.И правя упражнения,вървя пеш дано до май/юни да има ефект :)и аз имам такава тетрадка и си записвам същите неща ;р Успех ти желая :р

Wwwooow
01-29-2012, 14:19
И с какво ще ти помогне тетрадката?

за мотивация

likelikelike
01-29-2012, 14:29
ще следя темата

divacheee
01-29-2012, 14:50
и аз имам такава тетрадка и си записвам същите неща ;р



аз пък съм си го направила в текстов документ на компа ;д

bloodyF
01-29-2012, 15:39
авторката да пише скайп на лични ;p

sunnnnnnnn
01-29-2012, 16:07
писах :) .....

scar.ss
01-29-2012, 18:47
Аз ще си включа тетрадката. Не че съм на диета, ами преминах на по здравословно хранене. Ама то едно здравословнооо... като съм в даскало във всеки пакет бъркам, всяка вафла отхапвам. Ще започна със тетрадката, но дано да не я зарежа след няколко дни.

Barbie47
01-29-2012, 19:18
Аз карам 90 дневната диета и днес ми е 26 ден. Като цяло съм доволна от диетата, защото никога до сега не съм била гладна.Тя е на принципа разделно хранене и наистина научих доста неща за храненето покрай нея. Започнах от 57кг., а в момента съм 54кг. и 700гр. От 4 януари до сега не съм пропускала ден, в който да не си попълня храненията за деня в тетрадка. Ще следя темата и се надявам авторката да постигне желания резултат.

HolyShit
01-29-2012, 22:13
Такам...

Правил съм си подобна тетардка но мойта схема е малко по-сложна..

Ето какво съдържа мойта табличка..

http://prikachi.com/images/2/4328002H.jpg

Twilight_23
01-29-2012, 22:28
много хубава тема

sunnnnnnnn
01-30-2012, 05:53
Мхм ..
HolyShit , е чак в такива детайли не мисля да изпадам ..Просто съм момиче и не го смятам за нужно . Искам да те питам ,ако може да ми кажеш някоя рецепта за нещо не много калорично ,което да ми е за между храненията някой път ! :)

Иначе сега (08:52) попълних закуската в тетрадката сии iei :D

Който иска да пише лични да си разменяме скайп и да си казваме съвети ,рецепти и кой каквото знае :) :D

divacheee
01-30-2012, 06:39
Такам...

Правил съм си подобна тетардка но мойта схема е малко по-сложна..

Ето какво съдържа мойта табличка..

http://prikachi.com/images/2/4328002H.jpg


хахаха и аз бях така преди .. но се отказах да смятам макронутриенти, че нещо взех да се вманиачавам :д

mik_i
01-30-2012, 16:49
аз не искам точно да отслабвам а да махна малко от бедра и да натрупам малко мускули (да не съм хилка като сега, а да мога да бия някой на канадска :D, не искам да ставам като изрод ужс) :)!!

HolyShit
01-30-2012, 20:05
Мхм ..
HolyShit , е чак в такива детайли не мисля да изпадам ..Просто съм момиче и не го смятам за нужно . Искам да те питам ,ако може да ми кажеш някоя рецепта за нещо не много калорично ,което да ми е за между храненията някой път ! :)

Иначе сега (08:52) попълних закуската в тетрадката сии iei :D

Който иска да пише лични да си разменяме скайп и да си казваме съвети ,рецепти и кой каквото знае :) :D

Салати са решението.Като забъркаш една тенджера с краставица,домат и сол КАЛИЕВА (!) разбира се.И си хапваш яко.Като допълнение към основните хранения,но и иначе.Минимум калории и въглехидрати има(по-точно има въглехидрати,които са нужно,например зелето има целулоза),повечето зеленчуци са в най-голямата си част ВОДА,например моркова е 94% вода(адски голям процент за този зеленчук,нали?) Също е добре да си вземеш някакъв комплекс витамини и отделно витамин Ц , защото няма да ядеш никакви плодове и ще е добре от някъде да си набавяш витамините,важни за имунната система.

sunnnnnnnn
01-31-2012, 05:21
Мерси много ... :) Ноо


Също е добре да си вземеш някакъв комплекс витамини и отделно витамин Ц , защото няма да ядеш никакви плодове и ще е добре от някъде да си набавяш витамините,важни за имунната система.

Ям много плодове

HolyShit
01-31-2012, 06:56
Ще ги спреш по време на диетата ;)

sunnnnnnnn
01-31-2012, 07:40
И защо хаха ?

HolyShit
01-31-2012, 08:25
Защото искаш да отслабваш,xaxa ? ....

divacheee
01-31-2012, 10:21
xaxax HolyShit, още ли се мъчиш да им наливаш акъл .. не видя ли, че няма ефект :Д

sunnnnnnnn
01-31-2012, 16:36
От плодове не се пълнее ?!

HolyShit
01-31-2012, 16:47
Плодовете имат фруктоза? Чела ли си нещо за нея? Да, "пълнее" се , щом искаш да ги характеризираме така.Освен фруктозата , особено някои плодове съдържат голямо количество прости въглехидрати(банан) , които възпрепятстват процесите на горене на адипоза и вместо това първо се изчерпва чернодробният гликоген.

sunnnnnnnn
01-31-2012, 17:00
Има плодове, които са с нисък гликемичен индекс , бананът е едно от изключенията . Ако имам отрицателен калориен баланс , няма ли да е все едно дали съм изяла 2 ябълки примерно или белтъчна храна , която се равнява по калории на двете ябълки?

HolyShit
01-31-2012, 17:02
Като килограми - ДА(в повечето случаи) , като визия - ТВЪРДО НЕ

sunnnnnnnn
01-31-2012, 17:04
Е визията не зависи ли от това до колко ще си тонизирам мускулите с тренировка.. То само с храна е ясно , че не става :)

HolyShit
01-31-2012, 17:09
Визията зависи и от тренировката и от храната.Няма смисъл да вървиш срещу течението,при положение ,че може да се обърнеш и да вървиш по течението на реката и да стигнеш дори по-далеч от там където ти искаш.

Плодове,които евентуално може да ядеш.Някви цитруси и нищо друго.Едва ли е много приятно.Но за няколко месеца е всичко това и после си ядеш нормално.
Визията зависи пряко от храната,не е само тренировка.Въпреки,че нея до сега не я бяхме споменавали,другата грешка е едиствено аеробното натоварване при жените , тоест тичане,колела и тн без да тренират с тежести,което води до скини фат визия,което не е много хубаво.

DisappointedDreamer
01-31-2012, 17:19
^Така е да.

Еми и аз да се разпиша в темата. Спряла съм всички тестени, сладки и т.н. храни, сещате се, почнала съм the 30 day shred+ наблягам повече на водата и зеленчуците. Нямам много да свалям, най-много 5 кг, но искам просто да се стегна за лятото :lol:

sunnnnnnnn
01-31-2012, 17:34
Дай някво примерно меню, моля те

ПП : Какво е 30 day shred ?

Sickness94
01-31-2012, 17:53
Как спирате просто ей така тестото? Уау. Аз от как се помня си ям тесто и никога не съм го спирала...ноо сега го обмислям,защото искам да сваля и аз най-много 5 кг. Но все се чудя - ако така изведнъж спра тестото и наистина не ям примерно 1/2 месеца,най-вероятно резултатите ще са добри ...но след това рано или късно пак започваме нали? Значително по-малко количество разбира се. Еми като толкова време сме свикнали без тесто,организмът няма ли да си отмъсти и да качим и от малкото,понеже е отвикнал? А не мисля,че ще се въздържам чак до такава степен цял живот :D Затова мисля да го понамаля постепенно...4 пъти в седмицата хапвам (то при мене тестото е само сутрин),след някво време 3 пъти...и може би и така ше си остане

sunnnnnnnn
01-31-2012, 18:06
Еми аз не съм го спряла драстично ..просто замени белият хляб с черен . Днес например ядох малко пица и не го смятам за чак такава грешка :)

DisappointedDreamer
01-31-2012, 18:24
30 DS - 30 Day Shred by Julian Michaels

HolyShit
01-31-2012, 18:39
Как спирате просто ей така тестото? Уау. Аз от как се помня си ям тесто и никога не съм го спирала...ноо сега го обмислям,защото искам да сваля и аз най-много 5 кг. Но все се чудя - ако така изведнъж спра тестото и наистина не ям примерно 1/2 месеца,най-вероятно резултатите ще са добри ...но след това рано или късно пак започваме нали? Значително по-малко количество разбира се. Еми като толкова време сме свикнали без тесто,организмът няма ли да си отмъсти и да качим и от малкото,понеже е отвикнал? А не мисля,че ще се въздържам чак до такава степен цял живот :D Затова мисля да го понамаля постепенно...4 пъти в седмицата хапвам (то при мене тестото е само сутрин),след някво време 3 пъти...и може би и така ше си остане

Замени тва тесто с овес.

HolyShit
01-31-2012, 18:43
Дай някво примерно меню, моля те

ПП : Какво е 30 day shred ?

Това май е тренировка, а не хр.режим.Поне в нета ми изкарва тренировки.

DisappointedDreamer
01-31-2012, 18:54
Това май е тренировка, а не хр.режим.Поне в нета ми изкарва тренировки.

Ми да, тренировки са. 8-)

Смисъл не се отслабва много, но тялото се стяга. :)

sunnnnnnnn
01-31-2012, 18:55
Мхм предполагах , че е тренировка
Аз говорих на теб (Holyshit) да дадеш примерно меню ...най-вече ме интересува закуската

HolyShit
01-31-2012, 19:01
Закуса примерно

50 грама овес 5 белтъка и една салата.

sunnnnnnnn
01-31-2012, 19:06
А като за момиче , става ли малко (г/д 4 супени лъжици )мюсли ,1 яйце ..за жалост сега през зимата зеленчуците не струват много може някъв морков или ддз :ДДД какво мислиш ? :D

HolyShit
01-31-2012, 20:05
Горният пример си беше по принцип..За всички,какво ще речи "по като за момиче" ? Чай и лимонов сок ли ??

sunnnnnnnn
02-01-2012, 06:19
Горният пример си беше по принцип..За всички,какво ще речи "по като за момиче" ? Чай и лимонов сок ли ??

Разбира се , че не .... Еми тази сутрин закусих чаша прясно мляко с овесени ядки и лъжица канела и 1 сварено яйце :)
Заситих се и сега ще карам велоергометър-а 30 минути :)

Sickness94
02-01-2012, 06:40
HolyShit и аз си мислех точно с овес да го заменя,но не изцяло..камо ли така изведнъж. Не мисля,че е добра идея. А как е закуската от примерно 200 г кисело мляко с шепа бадеми вътре....мазничка? Темата много ми допадна и аз ще я следя с интерес :) иначе при вас как върви с идейката за тетрадката? Някви изцепки? :D

sunnnnnnnn
02-01-2012, 07:31
Абе може да ми се смеете , ама какво ще рече овес ? Аз разбрах овесени ядки ... и как точно се яде тоя овес ...с мляко :D ?
Иначе тетрадката върви чудесно ..вече си попълвам 3тия ден днес .. :D като изпиша повече ще ви я снимам и ще постна да си кажете мнението :D

Sickness94
02-01-2012, 08:09
еми житно растение,от което се правят овесените ядки,полезно,идеално за закуска,защото съдържа достатъчно калории,за да те зареди :) аз съм на 4тия,обаче вчера се оплесках :D кафето си го пих със захар (мамка ми),една мацка от класа имаше рожден ден и съгреших с три бонбона от уважение (и още нещо),вечерта..ядох малко повече,отколкото бях планирала :/ след тва като си попълвах тетрадката случайно съм хванала червена химикалка и всъщност се получи,че съм си написала прегрешията с червено и ме кефи като идея,шото ми става гузно нали :D колкото повече червено има в тетрадката,толкова повече....не струвам! :D вие пиете ли кафе? Киселото и прясно мляко,което консумирате с колко процента масленост е?

Sickness94
02-01-2012, 08:11
аа,имам предвид овесените ядки,че са идеални за закуска де :D

sunnnnnnnn
02-01-2012, 08:19
Кафе не пия ,само чай без нищо . Кисело мляко не ям , не защото не трябва , а защото не обичам , а прясното го пия 1,5 % или 3.0 % , каквото има вкъщи . За мен не е от голямо значение ... Твоето с колко % масленост е ? :)

Sickness94
02-01-2012, 08:30
Блазе ти,аз пия кафе от 4 години..но без захар ми е гадно. От неделя се опитвам да го пия с мед,което е доста необичайно знам,ама по дяволите много бързо профуквам меда така,а аз и филиийки си мажа :D та пак почвам със захар..целта ми беше да не си я набавям допълнително. Чайчетата и аз ги пия без нищо. Млеката са ми 3,5 и 4,5 процента,което е недопостимо за слабеещите,но май аз съм единствената,която ше продължи да ги приема с висока масленост..просто нямат вкус на нищо като са с ниска. Та проблемът ми е с мазнинитее...ям мазно :D сладкото и тестото мога да ги спра/намаля без проблем,но мазното и даже пърженото са си предизвикателство...сега почвам борбата и аз след време може да постна :)

HolyShit
02-01-2012, 08:37
HolyShit и аз си мислех точно с овес да го заменя,но не изцяло..камо ли така изведнъж. Не мисля,че е добра идея. А как е закуската от примерно 200 г кисело мляко с шепа бадеми вътре....мазничка? Темата много ми допадна и аз ще я следя с интерес :) иначе при вас как върви с идейката за тетрадката? Някви изцепки? :D

Направи я цяла кофичка.. xD

mynichka
02-01-2012, 09:10
HolyShit, писах ти лично :)

HolyShit
02-01-2012, 10:29
Отговорих ти.. :)

Lalalalaa
02-01-2012, 20:35
Може ли някой да ми каже от кой храни НЕ се пълнее, ще съм му благодарна :)

sunnnnnnnn
02-02-2012, 05:38
Дам и мен точно това ме интересува .. може би HolyShit ще ги знае най-добре
Ако ти се занимава ги напиши :)

snow__queen
02-02-2012, 07:52
http://www.inspiredfitstrong.com/bg/ Един доста полезен сайт, за хранене, тренировки и мотивация :)

Sickness94
02-02-2012, 08:16
Позволявате ли си изобщо нещо сладко?

HolyShit
02-02-2012, 09:17
Няма такива универсални храни,от които да не се пълнее..Всяка си има дадена калоричност.Като искаш по-малко калории избягваш/или приемаш в малки количества/ храните с много калории.Например ядките - в малки количество 50-100 гр. дневно,но са нужни точно когато сваляш килограми,за набавяне на мазнини.Най-добре са орехи-бадеми.

Lalalalaa
02-02-2012, 10:21
Еми горе долу, кой са ''най-безопасни" и можем да ги ядем на спокойствие :?

HolyShit
02-02-2012, 10:28
От към калории

Зеленчуци (повечето)
Меса без мазнини (пилешко,телешко) също и риба
Извара
Ще има и още,ама в момента не се сещам

Но все пак дори и тези храни не може да ядеш неограничено.Но едва ли за някоя от вас ще е проблем,тъй като ядете малко.

snow__queen
02-02-2012, 10:41
Според мен, вместо да се опитвате да изкопчите от HolyShit информация, какво точно да ядете, по-добре първо се поинтересувайте, относно това, какво се случва с организма ви при приемането на някаква храна, колко калории на ден са ви необходими и как през деня да си ги разпределите. Първо, защото има много видове диети, както виждам, той за себе си е избрал, ниско въглехидратна, високо протеинова. Тази диета, обаче има разновидност и като ниско въглехидратна, високо мазнинна (която честно казано има доста добър ефект). Тези диети, обаче са по взискателни за следване. Ако искате просто да се вкарате във форма, без кой знае какви, спортни и анатомо-физични успехи, е достатъчно, да ядете разнообразна храна, която включва и въглехидрати, и мазнини, и протеини, като въглехидратите разбира се са на върха на пирамидата (тоест, са в най-малко количество). Яжте по-често, по малко (като казвам често, нямам предвид, постоянно да дъвчете нещо). Яжте храна, която ви засища, защото когато изгладнявате, значително пада нивото на кръвна захар, което след това ви подтиква, да изядете повече, отколкото ви е необходимо. Не отговаряйте още на първия сигнал, че сте гладни, когато почувствате глад, изпийте една чаша вода или чай.... изчакайте известно време, докато се убедите, че става въпрос за истински глад, а не за фалшиво съобщение пратено от мозъка... Друго, което бих ви посъветвала е не приемайте, това което правите, като диета, а като режим на хранене, който да стане част от живота ви... Ще видите, че когато промените отношението си към храната и я използвате като гориво за организма си, а не като нещо, което да ви носи положителна емоция, когато сте тъжни, разочаровани и т.н., резултатът сам ще дойде ;)
HolyShit, не се обиждай за това което казах. Евала, че спазваш такъв режим. Аз самата спазвам доста стриктен режим на хранене, но за да човек да прави такова нещо, трябва да знае защо го прави, каква му е целта, къде иска да стигне и как точно да го направи ( по постовете виждам, че ти си наясно, но не съм сигурна, че другите в темата, разбират точно как стоят нещата)
Успех на всички :)

HolyShit
02-02-2012, 12:50
Дефакто в момента съм на ВВД (високо въглехидратен) , тоест режим за качване.Но съм правил и ВМ-НВД.И за това мога да дам и мнение въпреки,че до сега не съм успявал сериозно да изкарам 4 месеца такъв режим на сваляне.Общо взето падат големи изчисления и най-малкото може да те извади извън правата линия.
Целите са ясни за мен.Те вероятно имат винаги само една цел - ДА ОТСЛАБНАТ,много редки случаи има когато някоя жена (искам да кажа ако не е състезател фитнес-културизъм-бикини модел и тн) Та хубаво отслабват,но стигнат ли желаните резултати,като спрат да ядат каквото трябва си връщат килограмите.И това НЕ Е йо-йо ефект..Напълно нормално си е.Тялото ти не живее на спомени от преди,то е действително от малкото справедливи неща в този свят - каквото му даваш , това ти връща

sunnnnnnnn
02-02-2012, 16:21
Прочетох всичко , сайтът , който даде snow__queen е страхотен и има много хубави рецепти , който с течение на времето със сигурност ще пробвам . А иначе аз хапвам от всичко , просто без храните-врагове , нали се сещате чипс , дюнери и т.н . Колкото до сладкото, за тези 4 дена съм изяла само 2 редчета ЧЕРЕН шоколад , а когато ми се прияде нещо сладко мисля да го залъгвам със сушени плодове.


йей изписах първата си страничка и вече 4ти ден . Сега ще ви постна снимки и ако може да ме посъветвате ако трябва да намаля нещо , да го заменя с друго и изобщо си казвайте мнението свободно . (Особено Holyshit :D )

Ето и снимките :
http://prikachi.com/images.php?images/430/4344430W.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/432/4344432j.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/436/4344436u.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/433/4344433Y.jpg

HolyShit
02-02-2012, 19:37
Първият ден е най-зле.Но и в другите дни ядеш много малко.Ясно ми е,че целта ти е да сваляш,но няма смисъл.Да не говорим,че не ядеш каквото трябва.Тия овесени ядки са добре,но при положение,че имаш много изцеждаща тренировка и следователно ще стопиш от гликогена(това е много важно,натрупа ли се гликоген,няма горене на мазнини) Проблемът е,че тренировката ти вероятно не е много интензивна,че да ги ядеш тези неща.А за плодовете си казах мнението,има отдавна направени вече експерименти.В тези количества,които ги ядеш,само може да възпрепядстват горенето на мазнини (заради фруктозата) , но няма да ти навредят поне на здравето.Ако увеличиш количеството с течение на години има огромна вероятност да проявиш някои от симптомите.Проблеми свързани със сърце,мозъчна дейност и всякакви,описани в направeния експеримент неща.

Glam0rous
02-02-2012, 20:06
Извинявай, че така ти връхлитам в темата, но наистина не са ли супер малко и еднообразни нещата, които ядеш. Трябва да вкараш месо, риба, зеленчуци.От всичко по малко. Сушените плодове с пълни със захар и не са добра идея. И поправете ме ако греша, но не е ли правилно пресите и другите упражнения да се правят на няколко серии една след друга?

mishkaa
02-02-2012, 20:32
щом е само за отслабващи.. и тук ще си натреса менюто :д
определено ми трябва мотивацияяяяяяяяяя :Д не искам да съм вечно гладна и дебела :Д нямам малко за сваляне ,но искам до лятото да съм във форма и бавно и славно смятам да го постигна ..качих 5-6 килца ,но имах известни проблеми..започвам от 60 .. правила съм много глупости и май ми трябва подкрепа от някой и се надявам тук да я намеря.. и да постигна това което искам :) и да няма йо -йо ефект :х моля ако има компетентни по тази тема да дават съветчета ;д ще се отчитам всеки ден и аз си направих тетрадка и смятам да броя калории.. не повече от 1000/1100 на ден.. не знам дали е добра алтернатива и не бих отказала съвети.. не ям месо и млечни продукти от месец поради здравословни причини
за днес:

з: филийка "вита" с намачкан домат с тофу
о:салата /царевица,маруля,грах,краст вица,доматен сок,маслини,ленено семе,сусам/
м.з: 2 ябълки
м.з: ябълка
в: тофу,1 маслина,морков и коричка от бял хляб :д мн съм мизерна.. :Д
около 1100 кал.

mishkaa
02-02-2012, 20:47
поради добрите отзиви за 90 дневната реших че я започвам на 4ти и ще се отчитам , утре ще изкарам по -същия начин

HolyShit
02-02-2012, 21:00
Кат не ядеш никакви млечни продукти и меса в белтъчните дни какво ще сложиш? ..

mishkaa
02-02-2012, 21:54
фейл :Д еми салати с много работи.. и тофу
пише ,че може и соя

loliipops
02-04-2012, 09:36
ще следя темата и от понеделник почвам и аз да записвам :)

HolyShit
02-04-2012, 10:30
фейл :Д еми салати с много работи.. и тофу
пише ,че може и соя

А да,соя може..До колко е добре да си набяваш всичкия протеин от соя е друг въпрос.

HolyShit
02-04-2012, 16:27
Досетих се да пиша,като видях днес храната :D

Зелен фасул на 100 грама има 28 калории
Грахът също има много малко.

Идеални са за гарнитура,която няма нищо,но те наяжда.Повечето момичетата тук със 100 грама са вече наядени.

Rebirthing
02-04-2012, 17:15
Ох, как обичам зелен фасул ;д !

sunnnnnnnn, не знам как преживяваш с 3 ябълки и 2 кивита :D ! Но пък като се замисля ябълката е плодът богат на най-много фибри, т.е би трябвало да усещаш пълнота/засищане. Определено в менюто ти бих вкарала зеленчуци, ядки и бобови.

sunnnnnnnn
02-04-2012, 17:38
Оффф прецака ми се цялата диета , от понеделник почвам пак !!

TheBeliever
02-04-2012, 19:11
Оффф прецака ми се цялата диета , от понеделник почвам пак !!
Голяма работа, че днес не си следвала режима. Не си го слагай на сърце и утре си продължи по план. Ако след всяко прегрешение чакаш понеделника, за да започнеш наново, до никъде няма да стигнеш.