PDA

View Full Version : Имам проблем с храненето



silvenaaa
01-29-2012, 18:42
Здравейте ! Имам проблем с храненето, който е на базата на стрес или просто казано от нерви започвам да се тъпча. Осъзнавам какво правя, но нещо ме подтиква да прекалявам с храната! Всеки ден си казвам стига, но не издържам. А когато имам проблем или неприятност си го изкарвам или на близките ми, или се утешавам с храна. За не повече от половин месец станах от 46кг. на 51кг. , което си е много за този кратък период. Преди бях пълна, но с воля и много усилия успях да се вталя и сега (година по-късно) ме е страх да не си върна старото тегло. Помогнете ми, кажете ми как да спра и къде да потърся помощ... Благодаря предварително !

antineutral
01-29-2012, 18:52
консултация с психолог ще ти е от полза

Noja
01-29-2012, 23:08
Ами ако е наистина е от нерви, соред мен трябва да оправиш най напред проблема с нервите. Пробваи със спорт, книги или каквото ти харесва, чая от Мента попринцип деиства успокояващо.

bloodyF
01-30-2012, 16:48
като ти се яде-яж
обаче нека е нещо полезно-моркови, ябълки, портокали, кивита, зеле, марули...
недей да ядеш боклуци просто.. : )

silvenaaa
01-30-2012, 19:00
благодаря за съветите :)) бихте ли ми препоръчали нещо , с което при ситуация на неудържимо тъпчене , да се развлека и забравя за храната ? :))

ImmortalSportFreak
01-30-2012, 20:41
Спорт,забавления с приятели,учене,чистене вкъщи(като нещо ти е нервно най-помагащото в този случай е някакво активно действие,свързано с движение,като например бягащата пътечка-после се чувстваш като нов човек без проблеми или само с 1 - мускулна треска след прекаляване с бягането ;д). :P

Noja
01-30-2012, 23:21
Ами гледаи да се разсеиваш с нещо щом усетиш порив да се натъпчаш, с какво от теб зависи на мен може да ми е приятно да правя лицеви опори, а теб това да те изнервя още повече. Ти трябва да решиш кое ангажира вниманието ти по приятен начин.

npp
02-01-2012, 10:15
запълни си времето с някакви полезни занимания, така че да не ти остане много свободно време за ядене

vermili0n
02-01-2012, 10:54
Аз също имах този проблем. Според мен не е необходимо да се консултираш с психолог. Гледай да си запълваш времето. Когато си гладна яж, но да е здравословна храна и се опитвай да не прекаляваш. Като хапнеш колкото да не си гладна си намери друго занимание, за да не мислиш за храна. При положение, че се тъпчиш, защото си стресирана, разходка/разговор с добър приятел, на когото можеш да споделиш проблемите си е добро решение(поне при мен е така). Освен това те съветвам да се запишеш на някакъв спор, например на танци, ще ти се отрази добре.

Haripapazov
02-15-2012, 15:07
Имах подобен проблем нервен бях заради консумация на много кафета психолога помага. Ако консумираш доста кафе намали го защото то пречи на нервната система.