PDA

View Full Version : Как да си подправим срочна оценка в бележника ?



Championa112
01-29-2012, 20:29
И така след няколко дни идва краят на първия срок . А аз имам един проблем ! Наще вече ми знаят оценките за срока с изключение на математиката. За тях е много важно там да съм добре, а аз съм зле и просто не искам да разбират за срочната ми оценка ! Та някой има ли опит или съвет как да променя срочната оценка в бележника или да направя нов или нещо подобно ?

Miichelle
01-29-2012, 20:47
Просто кажи, че там си пълна нула.. Не си причинявай излишни глаболия да подправяш бележници, чак нови да купуваш.. Няма смисъл

elichka955
01-29-2012, 20:51
Купуваш си един нов белжник..казваш в училище,че си загубил/а стария , за да ти сложат печат и после си пишеш срочните оценки,които ти искаш ..поне от моя клас гледам така ги правят :D

watergirlblue
01-29-2012, 21:11
minalate godina edna fr napravi slednoto: stiga da nqmash pe4at na srednata stranica, smenqsh samo neq...taka nikoi nqma da se usymni..:D

irrationalDecision
01-29-2012, 21:17
И как ще стане тая работа? Да кажем, че я поправиш по някакъв начин оценката. После какво ще правиш?Нито изведнъж по математика ще станеш добър/добра, нито оценките ти през втория срок ще са някакви супер високи ей така от нищото. На родителска лъжата ти ще лъсне. А ако те хванат пък в даскало, вашите и мрънкането им за кофти срочна оценка по математика ще са ти най-малкият проблем. Аз лично, ако бях в такова положение, никога нямаше да си помисля да направя нещо такова.По-добре да ти повикат малко, ще им мине после. Хем и ще знаят, че имаш трудности и ще намерят начин да ти помогнат.

Championa112
01-29-2012, 21:30
Пич миналата година беше същата работа ! Първия срок 2 втория 6 просто щото почвам да ходя на уроци . Тая година пак така ще направя ! А за родителската не се безпокоя майка ми се чува с класната почти всяка седмица, по други въпроси и щом още не е разбрала за отъствията ми които наистина са много смятай ! Аз си направих фалшив бележник за края на миналата година и мина :Д . Обаче утре или в сряда ще ми го върнат и ще си купя нов бележник ще опитам да сменя само страниците с срочните оценки ама ако прецакам и 2та бележника кво правя... :Д

Chacho
01-29-2012, 21:55
Щом не искаш да учиш - това си е твое решение и няма да го коментирам. Много хора не сме пипвали по някои предмети. Но си мъж и като такъв трябва да поемаш отговорност за действията си. Кажи си на родителите, изтърпи си наказанията, оправи си кашите, но си запази достойнството! Това, което правиш, е жалко. Ако не искаш родителите ти да се разочароват от теб и да разваляш на всички мнението за себе си - не им давай причина. Ако смяташ, че избора ти е основателен, тоест да не учиш по математика, недей, но не се крий.

Колкото до математиката, нивото което се иска в училище за 6 може да се постигне от най-безнадеждните по тоя предмет ученици. Надали си такъв. Теорията и задачите понякога не са предназначени да се разберат от първия път, но са разбираеми или решими, щом присъстват в учебниците и някой ги е написал. Нужно е да се отделя време и да се решават задачи, но в момента, в който почне човек да схваща, досадата изчезва.

Не на последно място, ако имаш нужда от помощ, тука има тема за математиката и винаги можеш да пишеш. Ако имаме възможност и време, с удоволствие ще ти помогнем.

Cold_Tearsss
01-29-2012, 22:06
+1 .

Noja
01-29-2012, 22:13
Баснята за лъжливото овчарче предполагам е знаеш, следователно не е лошо да си направиш изводи.

П.С. Не смятам, че е добре да се лъже, особено за училище и на мен ми е било гадно преди не че и сега много ми се учи, но се налага и като си се захванал учи.

LeprikonA
01-30-2012, 07:59
Купуваш си един нов белжник..казваш в училище,че си загубил/а стария , за да ти сложат печат и после си пишеш срочните оценки,които ти искаш ..поне от моя клас гледам така ги правят :D

това не минава особено, защото ако имаш отговорен класен, той си сяда на задника и нанася всичките ти оценки в новия бележник.

elichka955
01-30-2012, 08:44
това не минава особено, защото ако имаш отговорен класен, той си сяда на задника и нанася всичките ти оценки в новия бележник.



Това е другото :) Но нашият класен не е отговорен..

Championa112
01-30-2012, 09:20
Chacho Що ми се струва, че не си прочел коментара ми докрай ? И много мразя хора, които се изказват без да са запознати с обстановката.. Как ти се струва фактът, че моят клас е от 27 човека и 19 завършихме с 2ки за срока ? Ще си помислиш, че сме много прости, но ще ти кажа, че поне аз с изключение на 2ката по математика нямам по слаба оценка от 5 за срока по всички други предмети ! Но не ми се разказва, защо така се получава вече втора година ! Не това питах и не искам някой да ми дава акъл а да ми отговори точно и конкретно по това, което съм питал ! А и последно ! Тебе, като те гледам първото нещо, което ми идва на акъла е, че си голям ''мъж'' да знаеш ! Извинявам се за арогантността ми, но ми е писнало от такива изказвания !

Chacho
01-30-2012, 10:10
Щом те устройва това оправдание - ОК.

irrationalDecision
01-30-2012, 10:38
Chacho Що ми се струва, че не си прочел коментара ми докрай ? И много мразя хора, които се изказват без да са запознати с обстановката.. Как ти се струва фактът, че моят клас е от 27 човека и 19 завършихме с 2ки за срока ? Ще си помислиш, че сме много прости, но ще ти кажа, че поне аз с изключение на 2ката по математика нямам по слаба оценка от 5 за срока по всички други предмети ! Но не ми се разказва, защо така се получава вече втора година ! Не това питах и не искам някой да ми дава акъл а да ми отговори точно и конкретно по това, което съм питал ! А и последно ! Тебе, като те гледам първото нещо, което ми идва на акъла е, че си голям ''мъж'' да знаеш ! Извинявам се за арогантността ми, но ми е писнало от такива изказвания !

Не е въобще задължително някой да си е помислил, че си прост. Ако беше такъв, нямаше да ти пука какво става и да се притесняваш от това какво ще кажат вашите за тази двойка.Само че начинът, по който реагираш, е малко тъп.А между това ти да си тъп и конкретна твоя реакция да е тъпа има много разлика.Сигурно и даскалът ви не е особено добър, щом има толкова двойки в класа . Но и така да е, искаш ли нещата да се оправят, начини има много.Така че вина си имаш и ти и това може да го каже и човек, който не те познава. Сам казваш, че миналата година си ходил на уроци втория срок и си оправил гафа от първия. Що не направи същото още от началото на тази учебна година, като знаеш, че примерно нещата не ви ги предават като хората в училище?Или що не помоли някой да ти обясни нещо като за оценка 3-4?Или пък можеше да потърсиш помощ и тук. Сега нямаше да се чудиш как да излъжеш с измислена срочна оценка, от която нямаш никаква далавера.Все в някой момент някой ще те хване - дали вашите или класен, все тая.

BaffaLsc
01-30-2012, 10:55
Човек, к'вото си си изкарал през срока - т'ва е,
нали се сещаш, че рано или късно ваш'те ще разберат
и ще стане грандиозно мазало ?

fenasf
01-30-2012, 16:13
Какво ще се криеш, да му сера на глупавия предмет, аз съм си горд с оценката

qkakukla2
01-30-2012, 17:05
Внимавай като си подправш оценката, че ако те хванат лошо ти се пише. Цяла година ще миеш тоалетните в училище. . :D :D :D

Nakadah
01-30-2012, 18:51
Ква е тая селяния да лъжеш родителите си за нещо толкова важно като училището ти? Ако наистина има проблем с въпросия преподавател не смяташ ли че е по-редно да кажеш на ваште че да говорят в училището по въпроса? Като останеш на поправка в края на годината как ще я скриеш от вашите?

Audiophile
01-30-2012, 20:24
1. Купуваш нов бележник - преписваш нещата, лепиш снимката, 2-3 човека ти слагат различни подписи и т.н.
2. Оставаш със същия бележник, но просто сменяш страницата.

Hayashi
01-30-2012, 21:14
Купуваш си нов бележник. На старият през телботчетата му вадиш страниците и подменяш точно тази със срочните оценки. А нея си я вземаш от новия бележник и пишеш каквото ти е кеф. После си връщаш пак истинската страница и всичко е тип топ.

Но както те посъветваха другите по-добре е да не лъжеш.

ImmortalSportFreak
01-30-2012, 22:10
За нищо не света на лъжи родителите си,пък камоли за подобна тъпотия!Ами ако ги излъжеш за нещо по-сероизно-какво става!? Няма да ти имат доверие.Така и така на някоя родителска ще видят дневника и ще говорят с госпожата по математика.Ще се цупят няколко дни,ще ти дадат някакво наказание и ще им мине.

Не мисли как да лепиш бележника,да купуваш нов и подобни простотии ,а си седни на Д-то и се стягай за 2я срок.Ако имаш проблеми,пиши в темата математика,или пък при възможност се запиши на уроци по математика. ;)

BrainlessROCKBABY
01-31-2012, 08:58
Човек, к'вото си си изкарал през срока - т'ва е,
нали се сещаш, че рано или късно ваш'те ще разберат
и ще стане грандиозно мазало ?

"присъствах на грандиозно мазало" :D

Championa112
01-31-2012, 09:35
Hayashi така ще направя, мерси ! Това исках, като отговор, а не акъли какво да правя и какво не !

Fiction7577
02-02-2012, 07:19
Не те знам на колко си, но си доста самоуверен, че дори и арогантен.. хората ти обясниха, че не е редно, а ти веднага скачаш. Аз ги излъгах преди 7 години време за нещо много по-сериозно и до ден днешен съжалявам, щото все още не ми вярват напълно. Само заради тая простотия.

А иначе, вече ти казаха как да го направиш. Само гледай да не те хванат и не си пиши оценка повече от 4, веднага ще те заподозрат.

thelover3
02-02-2012, 09:11
Всички ти казаха, че не трябва да лъжеш родителите ти за токова нещо, а ти не слушаш. Още мислиш как да скриеш въпросната оценка. Просто кажи на вашите за оценката, кажи, че имаш проблеми с предмета. Да те запишат на курс, както казваш, че е станало миналата година. А защо като знаеш, че не си много добър и ти е трудно. не си се записал на курс още в началото на годината? Успех със скриването на 2-ката.