PDA

View Full Version : Подути вени/лимфни канали на пениса



TheNewGuy90
01-29-2012, 22:07
Здравейте. Преди време, след ежедневната мастурбация забелязах, че от дясната страна на пениса ми, на 2 пруста под главичката се е появило образувание, наподобяващо на дебел конец. Разрових се в интернет и до колкото разбрах това трябва да е подут лимфен канал или кръвоносен съд, който се е възпалил в следствие на мастурбацията. След няколко дена забелязах, че по време или след ерекция се подуват и някои други вени/лимфни съдове (не съм сигурен кое от двете представлява). Отидох на уролог, който ми каза че е нормално понякога и ме съветва да не мастурбирам известно време и ще се оправи. Минаха 3 седмици от както не съм мастурбирал и няма подобрение. Сега докосвам гениталите си единствено когато се къпя и ги подмивам (и когато ходя до тоалетна, разбира се). Старая се да не се възбуждам често, но въпреки това няма подобрение. Не мога да пия антибиотици, защото имам някаква алергия към някакво вещество. Вече не знам какво да правя и започвам да се плаша, че ще си остана така или ще се влоша. Моля се някой с подобен проблем да сподели как се е справил. Мога да дам снимка на състоянието ми ако някой се интересува повече или може да помогне. Ако ви трябва, пишете на лично. Моля помогнете.

Noja
01-29-2012, 22:56
Според мен ще е добре да идеш на повторен преглед.

besso
01-30-2012, 06:50
1-во: На пениса няма лимфни възли.
2-ро: Ти на колко си години бе, амсалак :D
3-то: Вената е кръвоносен съд, който връща кръвта към сърцето.
4-то: Ерекцията представлява изпълването на пениса с кръв.
Нормално е вените да се издуят при ерекция и да останат леко издути и след нея. Явно си на около 15 години, оная ти работа ще се развива и променя още, но свиквай - така ще бъде цял живот и си мастурбирай спокойно, нищо ти няма. Не се въздържай толкова много време - не е здравословно!

P.S.: И все пак - ако нещото ти се струва наистина необичайно - иди на преглед при друг лекар, в друго здравно заведение. И незабравяй да пишеш какво ти е казал, може да им и други, които имат същия проблем тук и ще е хубаво да им помогнеш :)

TheNewGuy90
01-30-2012, 12:27
На 21 съм и си познавам оная работа достатъчно добре, че да знам че не е наред в момента. На пениса няма лимфни възли, но има лимфни канали, по които минава течност (поне така пише навсякъде в интернет). Вените се издуват нормално, но точно определена област от едната вена се издува до толкова, че изглежда сякаш ще се пръсне. При допир не се чувства болка, а леко дразнение и дискомфорт. Разпитвам и търся информация, но навсякъде пише че щяло да отмине ако не го дразня.