PDA

View Full Version : Какво си причинявам?!..



ObreCheNa
01-30-2012, 10:25
Имам приятел от почти година. Преди него всичките ми връзки бяха пълен провал, при всички се стигаше до големи крайности, недоверие, постоянно следене в скайп и фейсбук, забрана за излизане с определени хора.. С него още от началото беше различно, харесва ми това, че държи на приятелите ми, дава ми лична свобода и т.н.
Последните няколко месеца нещата не вървят толкова добре.. даже никак.. Постоянно си крещим за нещо, постоянно се дразним, псуваме и какво ли още не, а най-лошото е, че забелязах, че е за неща които ги е имало още в началото. :)
Толкова съм била влюбена, че чак съм допускала какви ли не критерии по мой адрес и съм се старала да съм винаги перфектна, но никога не е било оценено това. Постоянно критикуваше теглото ми, това защо си връзвам косата или какво да обличам. Нямаш право да ходя на дискотека с пола или токчета, или гол гръб.. съдеше ме за това, че пушех, не искаше приятелите му да знаят.. Е, спрях цигарите, свалих няколко килограма, спрях да ходя на дискотека с приятелки ако той не дойде с мен, а в замяна какво?! Критиките си продължават... казвала съм му, че не ми е приятно да ме критикува така, но той си продължава. Иска той да определя всичко, кога да се виждаме, за колко време, кога ще оставам у тях, къде ще ходим и с кого.. Иска да има пълната свобода.. Е, старая се да му я давам и му я давам.. Липсват ми някои неща като например разнообразието във връзката ни, романтичните неща.. никога не ми е подарявал нещо или не е правил нещо мило за мен.. Говорих с него на този въпрос.. каза че тези неща му се струват лигави, не само че му се струват лигави, но и не смята да прави такова нещо..
Не знам какво да направя.. когато му кажа, че искам да се разделим той не го приема и си продължава да си твърди, че сме заедно и какво ми липсвало... Няколко дни не го търсих, исках да го накарам да се промени, а си е все ужасен... Не знам какво да направя.. толкова неща липсват във връзката ни, че не знам има ли смисъл да я продължаваме, но пък и не мога без него.. свикнах с него..

LeprikonA
01-30-2012, 10:34
как изобщо си свикнала на вечните критики? аз лично не бих изтърпяла всичко изброено. няма такова нещо като "казвам му, че искам да се разделим, ама той не го приема" - няма къде да иде. ще го приеме, ще му се наложи. прояви малко характер и направи нещо полезно за себе си - не позволявай подобни неща, чувство за самосъхранение ли ти липсва?

ObreCheNa
01-30-2012, 10:38
Прекалено мекошава съм. Когато се караме винаги търсех грешката в себе си.. :)

antineutral
01-30-2012, 10:46
Все някога ще ти прелее канчето :)

BaffaLsc
01-30-2012, 10:48
Имай малко повече воля и спри да го търсиш за известно време.
Сам ще се върне с безброй извинения, щом не е проработило да говориш с него,
не знам какво друго би могла да направиш.

Mi6inka
01-30-2012, 11:24
Това, че си свикнала с някой не е причина да стоиш при него щом не си щастлива. И е доста глупаво оправдание пред самата теб. Щом не си щастлива- оставяш го! Това е.. Няма ама това, ама онова.. Всеки заслужава да е щастлив.

TheBeliever
01-30-2012, 11:52
Свикнала си с критики, обиди, ограничения, незачитане на личното ти мнение и предпочитания, неуважение и недоверие. И не само, че си свикнала, ами и "не можеш без него".

Ако толкова искаш да си него - търпи и се унижавай. Ако все пак ти е останало малко самоуважение прекрати всякакъв контакт с този индивид и не поглеждай назад.

xXxMixXx
01-30-2012, 11:57
Според мен възможно най-бързо трябва да му докажеш, че не си негова и че НЕ може да ти казва какво да правиш, кога, и с кого ! Той те манипулира, а ти продължаваш да му тичаш след г*за.. Глупаво е! Прекрати всякакви контакти с него и с приятелите му (ако се наложи).

balu4ka
01-30-2012, 14:42
Явно си мазохистка.Друг отговор на всичките ти въпроси ,аз поне така и не отрких.
Ти имаш ли малко достойнство?Как може да търпиш подобно отношение,а то е от човек ,който "уж" те обича?!Когато обичаш някого,го правиш с всичките му кусири,недостатъци и прочие.Седнал и почнал да те съди,следи,обвинява и за какво?!Според мен ,трябва сериозно да седнеш и да се запиташ ,дали за този човек си струват мъките (:.

fluffy_^
01-30-2012, 15:09
Всичко си е в границите.Смисал и аз бих искал приятелакта ми да не пуши бих седнал с нея и да поговорим по тази тема (ако пуши) но въпреки всичко ако тя не се съгласи просто ще се примеря и това е иначе за тва да ти забрани да излизаш с приятелките си :X Това да ти казва как да се обличаш еми бих си дал мнението примерно какво ми харесва да я виждам да носи но просто бих споделил нищо повече :) може пак като и споделя за това с дрехите какво ми харесва на мен и на нея да и хареас идеята или да опита нещо нова и т.н колкото до косата същото :) Просто бих си дал мнението в никакав случеи не бих се опитал да налагам моето мение върхо нея и т.н

Колкото до твоят приятел не си заслужава да го търсиш.Той трябва да те харесва такава каквато си не да се опитва да те променя и притиска и т.н по този начин :)

fenasf
01-30-2012, 16:26
Зарежи го, щом не те харесва каквато си

bloodyF
01-30-2012, 17:33
ти си жалка
същата като жените, които всеки ден ги пребиват и пак продължават да се обясняват в любов
има над 3 млрд мъже на света, все някой ще има, който да те уважава и да те обича едновременно..
зарежи го и продължавай напред, имай малко самоуважение и достойнство..

YoUcANNOtiMaGiNe
01-30-2012, 19:31
^ Айде да не определяме кой какъв е. За другото съм съгласна. Kъм авторката - не че си свикнала, просто така си мислиш. Не си го причинявай. Не си струва.

Sh@d0w
01-30-2012, 19:36
Ти това връзка ли го наричаш?

BlueFace
01-30-2012, 20:02
Ако имаш поне капка останало самоуважение ще прекратиш тази "връзка". Той те третира като вещ и изобщо не те оценява. Просто му казваш в прав текст, че го късаш и прекратяваш всякаква връзка с него. Това е начина!

error92
01-31-2012, 03:14
Да, определено си ОбреЧеНа :S

anonymous708973
01-31-2012, 06:00
Иска да има пълната свобода.. Е, старая се да му я давам и му я давам..

Eй тук ти е грешката. Ти си личност, имаш мнение и то трябва да бъде зачитано.

И още нещо... не знам какво правиш и какво струваш, но определено имаш вина с това, че всичките ти връзки са едни и същи - визирам забраните и т.н. Сериозно, как така ще ти ЗАБРАНИ да ходиш на токчета? Не ми го побира главата. Нямам идея аз какво бих направила при такъв случай.

Stan4o123
01-31-2012, 07:54
Определено имаш вина и ти за статуса си - ти все повече копаеш в лайната,надявайки се,че няма да замирише повече...това,че той е боклук си е друга тема,ти си го оставила в живота си,напълно доброволно...осъзнай грешката си и просто я поправи,ако ли не - ще живееш в сянката на някой друг,такава е реалността!

MartinWesker
01-31-2012, 07:58
Тегли му шута. Ще се почувстваш по-добре.

baby_love_you
02-08-2012, 16:09
хм... и на мен се е случвало нещо такова. Просто момчето беше по-студено и прикриваше чувствата си - не ми казваше, че държи на мен или че ме обича, понякога се държеше странно и винаги беше различен. Тогава реших, че няма чувства към мен и затова и не ги показва, и си тръгнах. Беше ужасно трудно. Обичах го, но исках да му покажа, че ако не ме цени ще си тръгна. И наистина се получи. Той ми се обаждаше и се извиняваше. Но не исках да се връщам. Тогава си паднах по едно друго момче и тръгнах с него. А предното момче продължаваше да ми се обажда и искаше да се виждаме. Призна ми, че го намира за трудно да изкарва чувствата си наяве. Доказа любовта си, в която не бях повярвала. Сега пак се виждаме. (макар че ситуацията е малко объркана ;д )

BrainlessROCKBABY
02-08-2012, 16:39
http://adventuresofasinglegirl.com/wp-content/uploads/2010/04/Freak-Flag1.png

NomNomNom
02-08-2012, 17:04
Не знам какво да ти кажа, хората са ти написали. Много много неприятна ситуация, чак невъзможна ми се вижда.
Щом си само с такива, значи сама си ги намираш, деди ишюс, като вече е модерно да се казва на проблемните отношения с бащата, замисли се къде бъркаш с намирането на такива хора.
И, ако те кефи така, да изпълняваш желанията му- няма лошо, всеки човек има различни предпочитания, дори да са мазохистични, пак е окей. Но се замисли наистина дали няма да се почувстваш по-добре с друг тип хора.

ObreCheNa
02-08-2012, 18:37
Да споделя, че с това момче се разделихме на 31ви още и от тогава не сме се виждали и както каза baby_love_you веднага започна да ми звани и да осъзнава какво става. Званеше ми всеки ден и искаше постоянно да се виждаме, но аз все отказвах и му казвах, че няма шанс да се съберем. Казваше ми постоянно, че се чувства много зле, не сядаше на компютъра, не спеше, не излизаше ( тези неща ги знам от брат му, все пак се интересувах как се чувства и влиае ли му раздялата ни ). Усещах, че почна да разбира грешките си, но и аз разбрах много за себе си, разбрах, че и аз съм допускала много грешки, и че може би причината за някои негови реакции са били точно тези грешки. Снощи говорихме за тези неща и решихме, че трябва да седнем и да говорим кой какво иска от другия и как да правим нещата, които искаме без да нараняваме другия.. Решихме да отиден някъде за 4 дни, само двамата ( това той го предложи, даже ми стана супер странно, защото никога не е обичал да сме някъде сами повече от 1 ден) и да разрешим тези неща, и най-вече да прекараме това време заедно. Искрено се надявам нещата наистина да се променят и да имаме вече една по-добра и стойностна връзка.

NomNomNom - Била съм и с човек, който ми е давал всичко от, което съм имала нужда, подкрепа, романтика, обич... но и този човек не беше за мен.. До сега не съм могла да си представя бъдещето с нито един от бившите ми приятели, а точно с този мога.. и си го представям.. и искам да имаме такова! ... :) Дано след дългият ни разговор нещата да се изгладят..

mockyy
02-08-2012, 18:48
Психопат...

NomNomNom
02-08-2012, 18:59
NomNomNom - Била съм и с човек, който ми е давал всичко от, което съм имала нужда, подкрепа, романтика, обич... но и този човек не беше за мен.. До сега не съм могла да си представя бъдещето с нито един от бившите ми приятели, а точно с този мога.. и си го представям.. и искам да имаме такова! ... :) Дано след дългият ни разговор нещата да се изгладят..

















Искам да се самоубия.

ObreCheNa
02-08-2012, 19:12
Не знаеш какво се е случило, за да съдиш.. :) Просто казвам, че понякога, когато ти дават всичко от което имаш нужда, може да не е защото иска да показва колко много те цени, а просто да замаскирва някои неща.. както се случи и при мен..

NomNomNom
02-08-2012, 19:30
Извинявай, ама да те правят на парцал и да не те зачитат за човек изобщо не попада в хубави критерии никъде.
Опитах се да те толерирам, ама ти сама като не се уважаваш - не знам какво очакваш.

fenkaaa
02-09-2012, 17:33
Добре де нали казваш,че ти дава пълна свобода и т.н,след това казваш,че ти забранява това и онова?! Или имаш предвид,че преди е било така,а сега е по зле.. Ако е така,просто след време хората си показват рогата,опитват се да налагат своето,но приятелят ти прекалява.. все пак никой не може да ти каже как да се обличаш или ОБУВАШ !

NomNomNom
02-09-2012, 23:39
Ъпвам темата, защото ме потресе :Д