PDA

View Full Version : Прекалено бухнала коса !!!!



Axeria
01-30-2012, 17:18
Здравейте. Моя проблем, както се разбира от заглавието, е, че косата ми е прекалено бухнала. На степени е, а и е доста чуплива. За момента нямам преса, а и не харесвам пресите/сешоарите и другите от този род, защото адски много ми горят косата(то всички коси горят, но моята доста по-силно..) Горните няколко пласта на косата ми са адски сухи поради това, че преди доста често я третирах с разни неща.

Та, въпроса ми е - Как да намаля този ужасен обем? Наистина неприятно е, след като почти не мога да изляза със спусната коса.

brutaLxxbunny
01-30-2012, 18:05
Фризьорката ми препоръча арганово масло, може да пробваш :)

AliceSw
01-30-2012, 18:09
Намери си читав шампоан и сешоар, от тях бухва всъщност. И използвай задължително балсам без отмиване.

cveti_petrova2
01-30-2012, 18:14
Най-добре отиди при фризьора да те филира. Филиращата ножица намалява обема. Или си я изправяй със сешоара. :)

AliceSw
01-30-2012, 18:27
Филирането е кошмар за такава коса. Или не трябва да се прави въобще, или трябва да се прави всеки месец, даже по-често...

Rebirthing
01-30-2012, 18:30
Маска и качествен балсам.

Axeria
01-30-2012, 20:01
Първо - Мерси за отговорите.
И второ- За филирането - не виждам особена разлика при мен. Била съм и филирана, но нищо особено.

AliceSw Под читав шампоан, какво да разбирам ??

Hayashi
01-30-2012, 21:01
Имаше преди едни неща, които изправяха косата и я поддържаха в по-прибран вид, но не съм срещала скоро такива.

AliceSw
01-31-2012, 11:05
Ами такъв, който ти влияе добре...и аз съм била с бухнала чуплива коса и е кошмар. Сега използвам или подхранващи или заглаждащи, според това какво ще и правя. В момента специално съм с черен глис, но не съм очарована.

strawberry88
01-31-2012, 11:33
^Предложи някои заглаждащи,че и аз имам този проблем ..от кои си останала доволна? :)

paradosou
01-31-2012, 15:29
Пяната ше ти свърши работа. :)

SunT
01-31-2012, 15:50
Пяната ше ти свърши работа. :)

Малко вероятно.Може в началото като я намаже да стои, но после същата работа.. Моята коса е така и само преса я оправя.Не съм чувала обаче за тези продукти...?Някой марка, снимка..?

Axeria
01-31-2012, 17:40
Пяната ше ти свърши работа. :)

Пяната оправя що-годе само отгоре. Долните слоеве са недокоснати, което няма никакъв ефект почти. :)

wezinka
01-31-2012, 19:39
Моята приятелка беше така и отиде да я изправят уж дълготрайно, даде 100 лв. и пак и се начупва като се изкъпе. За мен само преса, но ти каза, че не ги харесваш.

Glam0rous
01-31-2012, 21:07
Мога да си представя какво е понеже и моята беше станала същата след няколко некадърни боядисванета. Истината е, че докато всичко изгорено не се изреже няма баш оправия. Моята година и повече я подкъсявах докато се оправи и сега е на черта и е добре. По принцип косата на степени е много по-трудна за поддръжка и подхранване, понеже връхчетата са с различна дължина и не можеш да контролираш къде колко продукти слагаш. Аз бих ти препоръчала шампоан и маска за много суха коса и задължително балсам без отмиване. Черния на Глис е много хубав, за шампоана и дугите неща не мога да кажа същото, обаче балсамът без отмиване е супер!

strawberry88
02-01-2012, 07:03
^Аз съм ползвала черния шампоан на Глис и останах доволна. ;) ..но миризмата му не ми хареса. ;D

loliipops
02-01-2012, 10:19
и аз съм използвала черния на глис, но при мен няма ефект ..ии миризмата ми харесва :) малко на мъжки парфюм ;д

Axeria
02-01-2012, 10:24
Черния Глис ще се пробва :) :D

TheBeliever
02-01-2012, 10:48
Има и още един фактор, на който е добре да се обърне внимание. Казваш, че косата ти е много чуплива? Ако е наистина много чуплива самото сресване я прави бухнала. Моята е къдрава и ако я разреша, докато е суха, заприличвам на пудел.

Опитай да нанесеш балсам без отмиване докато е влажна и да я оставиш да изсъхне сама - без сешоари. Разресвай с рядък гребен, не с четка.

vermili0n
02-01-2012, 11:10
Една приятелка имаше същия проблем. Купи си шампоан, балсам и маска на orzene за третирана коса. Сега косата й е много хубава, гладка и има блясък. Мисля, че и на теб ще свърши работа :)

AliceSw
02-01-2012, 11:19
Всичките заглаждащи по принцип са добре, и Нивеа и лилавият Глис, просто задължително към тях трябва да има още поне 1 продукт - балсам за отмиване предпочитам аз, маските ми я утежняват и я правят странна. Спрейчетата пак Глис много използвам. Напоследък пробвах един шампоан подобен на Орифлейм, пак заглаждащ се води - с розова капачка.

kittenella
02-01-2012, 11:23
След като си измиеш косата, НЕ я сресвай!Така става бухнала...естествено, ако ще се изправяш или ще правиш някакви по-специални прически, ще се срешеш, но ако ще е къдрава - недей!И аз съм така и не я сресвам, само прокарвам пръсти докато е още чисто мокра, за да не е заплетена, разбира се.