PDA

View Full Version : Отслабване



Nqmatakuv
01-30-2012, 18:49
И така искам да отслабна с около 5-6 кг. аз съм висок 171см. и съм 66кг. Искам да отслабна без допълнителни разходи в домашни условия искам да ви кажа ,че за храната която ям нямам голям избор защото около моето училище няма нищи здравословно само дюнери тостери и тн.. .Търся някаква изпитана диета или просто съвети каква храна да избягвам и упражнения които да правя , опитах с коремни преси и се получи нещо което не мога да си обясня продължава да стои отгоре самата мазнина на корема но от долу като си стегна корема се усеща преса . искам да сваля главно от корема задника и бедрата .

ПП: Благодарен съм за всяко полезно мнение ;]]

HolyShit
01-30-2012, 18:55
Наистина "няма такъв" .. Ти си клечка,бе..За къде ще сваляш? .....

Nqmatakuv
01-30-2012, 19:10
По мерките е така обаче всъщност е съвсем различно имам 1 неприятно коремче и мазнина в областа на бедрата и задника която искам да премахна

HolyShit
01-30-2012, 19:16
Нормално е.Може и да си скини фат,ама едва ли..Все пак,мнението ми остава същото.Мускулна маса,после чистиш и ще се получи по-добре.Дефакто в момента ще станеш по-зле от преди....

Todor_Markov
01-30-2012, 21:10
За съжаление не може да свалиш точно от определена част на дялото мазнини,още по малко като в случая с коремни преси...Подбирай си малко от малко храната..избягвай газирано,сладко,пържено,хл б,джънки фуудс(чипсове и тн.) и наблягай на храни богати на фибри.Съчетано с кардио тренировка (за предпочитане сутрин на гладно или евентуално привечер) ще ти донесе желания резулат.Успех! :)

Chacho
01-30-2012, 21:19
@Todor_Markov
Добре дошъл отново! Докато си тук, какво мислиш за точковата редукция?

Todor_Markov
01-30-2012, 22:28
Здравей!Впредвид по-горният ми пост мисля,че е ясно мнението ми :)..иначе преди бях попадал на статия за точковата редукция на въпросният господин Белчо Христов,който аз лично не харесвам особено много,найстина беше написана много добре.

Моето обяснение:Главните източниците на енергия са мускулния/чернодробния гликоген и свободните мастни киселини.Впердвид това,че гликогенът - глюкозата са предпочитаното гориво за организма,чак след сведения до минимум гликоген в мускулите и черния дроб,започва разграждането на мазнините,на който им е необходимо голямо количество кислород,за да настъпят окислителните процеси или иначе казано продължителна тренировка - кардио.И въпреки всичко дори при близо 1-часова кардио тренировка едва около 40% от консумираната енергия се получава от мастните продукти.

До колкото разбрах тренировката по този начин се практикува няколко пъти дневно и то всеки ден :))...А възстановителните процеси как ще настъпят,не мога да си обясня,още по-малко механизмът по-който ще изгорят въпросните мазнини...Не го приемам този метод...

П.п Сега разгледах,че ми стана интересно и забелязах,че статийте са 1 към 1 идентични с тази в бб-тийм..кой ли е плагиятът? :}

Chacho
01-31-2012, 00:22
И мен ми е доста чудно, защото се подвизаваше един човек, вече не си спомням името, който май се обявяваше за автор на "точковата редукция" точно в бб-то (и в коментарите долу). Утре ще се поразтърся за статиите. Обясняваше, че при завишено кръвообръщение се активирали някакви бета-рецептори, който спомагали разграждането на мазнините. И уж изпълняването на едно упражнение в няколко серии от по много повторения подобрявало кръвоснабдяването точно на тази мускулна група, откъдето се активирали повече бета-рецептори там, отколкото в другите мускули и затова се изгаряли повече мазнини в конкретната област.

Говоря малко наизуст и малко сънено, но ще потърся. Пък и ще дрънна до приятелите от МУ да ми разяснят какви точно са тия бета-рецептори.

А имаш ли познати тренирали по този метод?

lubovvv
02-03-2012, 13:34
От храна не се лишавай! Пълна заблуда е отслабването с диета или гладуване, защото после почваш да тъпчеш като луд и пак си връщаш килограмите, или пък обратното- тялото ти изпитва постоянен недостиг на храна и се чувстваш слаб. Като искаш мускули тренирай

RetardedGenius
02-03-2012, 18:12
Аз съм АБСОЛЮТНО същата история. И всички от форумите ми казват, че съм клечка и т.н. НО НЕ СЪМ ! От 1 седмица спрях вредните храни и напитки (газирано,сладко,мазно,пърж ено) и всеки ден правя серии коремни и лицеви. Но няма почти никакъв резултат. Знам, че е още рано, но няма нито 0.1 свалено кило. Много съм объркан.

HolyShit
02-03-2012, 19:04
Аз пък мога да ти кажа защо не става това,което искаш.....Ама си на 13 години....

RetardedGenius
02-03-2012, 20:24
Аз пък мога да ти кажа защо не става това,което искаш.....Ама си на 13 години....всичко е заради това ?

HolyShit
02-03-2012, 21:41
Ако почна да ти пиша , ще те вкарам в големи филми и най-много да се откажеш въобще да спортуваш :D

Nqmatakuv
02-05-2012, 17:08
Пиши бе няма лошо , на мен ми е интересно какво ще кажеш .

HolyShit
02-06-2012, 12:15
Нищо ново не мога да кажа.Най-простото мериш си всичко (килограми,ръст,подкожни мазнини етц) и после изчисляваш макронутриентите.Според зависи определяш определен процент макронутриент и разпределяш в различните хранения според зависи.
2 реда,зад които се крият книги и книги и книги и книги........Литература безброй.

nikolcheto0
03-07-2013, 08:25
Аз съм момиче на 14 години. Висока съм 1,55 и съм 49 кг искам да сваля около 2-3 кг ако може кажете някакви упражнения . :) Благодаря предварително :)

TykaSePisheNick
03-08-2013, 10:18
Цялостни тренировки ще свършат работа, просто спортувай - квото и да е.