PDA

View Full Version : Няколко въпроса :)



silvenaaa
01-30-2012, 19:06
Здравейте! От близо един месец правя упражнения: коремни преси, клякания и т.н., но искам повече да спортувам. Когато се стопли, ще започна да бягам на стадиона, но засега само искам да тръгна на фитнес. Та въпросите ми са свързани с него. Трябва ли да изкарам поне една тренировка с инструктор, за да ми каже точно какви упражнения да правя? Аз искам да си стегна корема, бедрата, ръцете и отстрани паласките, но в никакъв случай да натрупам мускули на бедрата.. просто искам да са стегнати (не мога точно да си го обясня), та кои уреди да посещавам и по колко? Другия ми въпрос е, има ли ефект сауната?
Благодаря, предварително!

weezyfuckinbaby
01-30-2012, 19:55
Винаги първата тренировка във фитнеса трябва да ти е с инструктор, ако до сега не си посещавала фитнес. Инструктора ще ти отговори на всичките тези куп въпроси, програма ще ти направи и ще те следи първите 1-2 пъти после ще се чувстваш като у дома си. Успех

Todor_Markov
01-30-2012, 21:16
Вечните притеснения на жените..Не може да натрупате толкова мускулна маса,колкото си представяте,поради простата причина,че в женския организъм се възпроизвежда около 20 пъти по-малко тестостерон "главният виновник за натрупването на мускули",така че не се притеснявай.Общо приетата практика сред инструктурите е да те пуснат първия месец на кръгови тренировки (за цялото тяло) комбинирано и с кардио след тренировка,евентуално.След каето вече може да се говори за акцентиране на определени мускулни групи.