PDA

View Full Version : Подарък!



IQA
01-31-2012, 08:11
Здравейте, още една тема за Св. Валентин, но искам да се допитам до вас. Искам да взема заедно с подаръка ми бутилка вино, но не съм добре запозната с тях. Таа..ще може ли някой запознат и почитател на виното да ми препоръча хубава марка и някой магазин в Пловдив. Благодаря предварително!

Irti
01-31-2012, 08:24
Намери си домашно вино.

Тези от магазина са боклуци. ВСИЧКИ!

И въобще не слушай някой, ако ти разправя, че са истински и хубави. На вкус ще го докара г/д (по-скоро долу), ама не и по съдържание. Дори и вино да е за 200 лв.. Трябва да познаваш много добре някой търговец и да си виждала как го прави и дали е чисто.. и тогава да си вземеш от него, ама много добре трябва да си го проучила и обикновено и те правят едни шашми. Трябва да имаш вътрешен човек (така да се каже) или някой, който си прави за него и да ти отдели едно шише.

Ако баща ти прави домашно вино:

Вземаш една хубава бутилка на вид.
Сипваш го вътре.
Слагаш една хубава коркова тапа с някакво послание (или нещо друго за този "празник") и готово. И едно по-хубаво сирене за мезе (Хубаво, хубаво.. то и сиренето е едно, ама все пак избери някакво)

Успех!

:)

anonymous708973
01-31-2012, 09:31
Червено вино? Мавруд от Асеновград. "Енира" също е добър вариант, почти съм сигурна, че така беше името.
Добра идея също е някой купаж - това е вино, смеска от два сорта. "Купаж" е просто терминът, който се употребява в тези среди. Приготви си от 7-8 лв нагоре. Има прекрасни бутилки по 15, не е необходимо да даваш луди пари.