PDA

View Full Version : Искам да споделя ...



BiYourself
01-31-2012, 15:18
Ужасно съм разочарована от вече бившия ми приятел. Живях с него година и половина...има ли сме караници, и постоянно ме е манипулирал с това, че ще си тръгне или, че ще си намери някоя по-добра от мен! Докато живяхме заедно нямаше работа и моите родители ни издържаха, понеже аз съм студентка!
В момента той не е в страната....от 5 месеца ..... аз съм си тук. Много го обичам, но реших да се разделя с него, защото винаги е бил, като фурнаджийска лопата! Винаги когато нещо не му харесва избухва, крещи и се кара с мен. И се уморих от тези караници. От възходите и паденията във отношенията ни. Казах му, че искам раздяла и той вместо да оцени искреността ми, почна да ме обижда и да ми сваля приятелките, в опит да ме накра да страдам! Защо е такъв?!
Мъчно ми е за него, липсва ми, но тази връзка е обречена. И все пак...много искам да му се обадя, и един ден да го видя. От 1 седмица не се чуваме, но няма да потъпча отново достойнството си и да му звънна, колкото и да ми липсва.
Онзи ден преглеждах хронологията в скайп, и всеки ден е различен....казва ми колко много ме обича и колко е бил наранен от решението ми, но колко мн държал на мен, а на следващия ден съм боклук и какво ли още не!
Не мога да повярвам, че с този човек съм живяла година и половина....не го познавах, като такъв! макар, че като сме се карали винаги е показвал признаци на човек, който в удобен момент би използвал всичко казано от теб, срещу теб и т.н.
искам да го видя и да говорим, като големи хора, а не като малките деца! Не знам дори защо го искам, при положение ,че осъзнавам какъв е! Може би в мен живее някаква надежда.............но надежда за какво - не знам! :(

Dying
01-31-2012, 16:57
Ей момиче, ти сама каза, че връзката ви е обречена.. Защо трябва да страдаш после? Искам да кажа, проявила си смелост и ти си прекратила нещата, а той те обича, затова се държи така.. Един ден е мил, като си мисли, че като каже истината ще е най-добре, в друг пък си мисли, че като казва истината е смешен, затова те обижда - така да го кажем!! В момента е уязвим, сам и наранен, затова се опитва да ти го върне с приятелка.. все пак от тях боли най-много..!

Godzilla
01-31-2012, 17:23
Факта, че не го познаваш като такъв човек те обърква най-много в момента. Но трябва да се премириш. Такъв е. Такива хора като това момче, трябва да преживеят малка или голяма травма в живота си, за да се осъзнаят и променят. Раздялата му с теб може да е точно такава травма, но не позволявай след 1-2 седмици да ти обяснява как всичко е осъзнал и се е променил. Това са глупости. Трябва да изстрада и да осъзнае с времето и мислите. Къде е сгрешил и какво е можел да направи по-добре. После болката, която е преживял, няма да му позволи да повтори грешките си. Инстинкт за самосъхранение.

ttubetts
01-31-2012, 19:55
До миналата година и аз бях така .. но се разделихме .. психически не можех да понеса още една караница и поредния обичаен спор .. ;хх Обещаваше,че ще се промени,но напразно. Нещо в мен ми казваше,че това между нас не е истинско и ни бива да продължи,ала сърцето не беше на същото мнение ..
Така де,по темата - Постъпила си правилно според мен като си го скъсала ! :)

xXxMixXx
01-31-2012, 20:00
Даже и не си помисляй да го търсиш! Държал се е с теб отвратително и просто трябва да страда, за да не повтаря държанието си повече.
Избухливите хора трябва да се научават да се контролират. Ти го обичаш, но и го мразиш заради начина, по който се е държал с теб. Давала си му достатъчно шансове, стига толкова.
Пожелавам ти скоро да намериш нова тръпка и да го преодолееш.

djipsito
01-31-2012, 21:58
Приеми, че има хора, с които шанса да се разберете като големи хора е... нулев. Просто продължи напред и го остави където му е мястото ;)