PDA

View Full Version : ACTA



RainMan
01-31-2012, 17:55
НЕ на цензурата на Интернет! Не позволявайте безумното споразумение наречено ACTA дa бъдe прието!

Повече инфо:

http://www.youtube.com/watch?v=PCoCZ9ZPE_c&feature=player_embedded

Какво можете да направите:

Подпишете подписката:
https://secure.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/?slideshow

Включете се в протеста:
https://www.facebook.com/events/246513398758312/

На началната страница на zamunda.net можете да намерите и списък на българските евродепутати и техните имейли, на които можете да пишете.

Не стоите безучастни, гледайки отстрани, нека покажем, че не сме овце, които могат да бъдат контролирани по такъв безумен начин!

toad
02-01-2012, 13:34
Поредната простотия на ГЕРБ
Сценарият ще е същият като със Шистовият гас . Много шумотевица , хората се плашат , времето минава и нищо не се случва , ГЕРБ бездействат и си чешат т....е ,а накрая нищо не се случва . И така с глупостите докато им свърши мандата , защото инак са безидейни и нищо удачно не правят , а нали трябва да се вдига врява за нещо и да се отклонява вниманието от важните неща .

Sh@d0w
02-01-2012, 15:13
^Явно си доста неинформиран/a. ГЕРБ няма нищо общо с това, макар че доста неща зависят от тях. Проблема е на доста по - глобано ниво. И всеки който мисли, че АСТА се налага, само за да предотврати пиратството тъне в дълбока заблуда.

Тези закони са "анти човешки" и много опасни .
Те са недомислени и ще могат ( и ще бъдат използвани) срещу свободата в интернет. Да не говорим, че даже не са предложение от политици, хора за които е гласувано и имат законна власт, ами от други организации с определени цели.

toad
02-01-2012, 16:57
ГЕРБ няма нищо общо с това ?? Ти шегуваш ли се ? Да не говорим , че и последната дума по ратифицирането също е тяхна . Както сигурно си забелязал, не всяка държава от ЕС е длъжна да приеме тези текстове , никой не ни е задължил насила . Следователно си зависи предимно от ГЕРБ .
Подобен контрол и цензура ще са реалност и възможно най-лошият сценарий и това ще стане , но не сега . Сега ще приемат най-много както Мартин Димитров спомена само част от текстовете , които ще се отнасят само до най-сериозните случаи на злоупотреба , като се остави вратичка за евентуално допълване . Този сценарий сме го гледали вече , нищо ново под слънцето . Ще видиш , че така ще стане ;)

Cold_Tearsss
02-01-2012, 16:58
Shadow е напълно прав.

Sh@d0w
02-01-2012, 17:03
ГЕРБ няма нищо общо с това ?? Ти шегуваш ли се ? Да не говорим , че и последната дума по ратифицирането също е тяхна . Както сигурно си забелязал, не всяка държава от ЕС е длъжна да приеме тези текстове , никой не ни е задължил насила . Следователно си зависи предимно от ГЕРБ .
Подобен контрол и цензура ще са реалност и възможно най-лошият сценарий и това ще стане , но не сега . Сега ще приемат най-много както Мартин Димитров спомена само част от текстовете , които ще се отнасят само до най-сериозните случаи на злоупотреба , като се остави вратичка за евентуално допълване . Този сценарий сме го гледали вече , нищо ново под слънцето . Ще видиш , че така ще стане ;)

Договора беше подписан от наш посланник, не от представител на ГЕРБ. Естествено че решението за ратифицирането е в техните ръце, затова казах че зависи от тях.

toad
02-01-2012, 17:05
И по-точно това е Любомир Тодоров , посланника ни в Япония , наивно е да смяташ , че действията му не са съгласувани с властта .

Sh@d0w
02-01-2012, 17:12
Кординирани, некоординирани картинката е доста по - глобална. Този въпрос засяга толкова много държави, нашата е една малка част от тях.

Говориш все едно ГЕРБ са иницирали всичко това, а всъщност са част от стадото.

Cold_Tearsss
02-01-2012, 17:13
Какви посланици имаме. 2010 лятото, когато трябваше да се актуализират паспортите, в Италия нашият посланик пуснал цялата администрация за лятото в отпуска.... Прави му сметка.

toad
02-01-2012, 17:26
Кординирани, некоординирани картинката е доста по - глобална. Този въпрос засяга толкова много държави, нашата е една малка част от тях.

Говориш все едно ГЕРБ са иницирали всичко това, а всъщност са част от стадото.

От 27 държави от ЕС , това чудо са го подписали мисля 21 , така че не ми говори за задължителност ;) .
Казах ти вече , че такъв тип контрол ще бъде налице , но след много години . Сега ще приемат вероятно някои от текстовете и тази грозна картинка с най-лошият сценарий няма да се случи .
И не твърдя , че ГЕРБ са инициирали това , те са едни мишки , пионки и лизачи на американоеврейски и европейски задници . При това някои от тях са и екс червени . Пълна каша са . Твърдя , че просто сценарият е такъв и това се повтаря вече много пъти . А това което се случи с Шеврон и шистовият гас го предрекох абсолютно точно още преди няколко месеца ;)
Те дори вече не се и крият толкова в манипулацийте си , защото им е ясно , че не носят никаква отговорност. Е , носят , но на хартия .

Sh@d0w
02-01-2012, 17:46
Да съм казал нещо за шистовия газ? Говорим за АСТА в момента.

Договорът още не е ратифициран, така че не говори предварително. А и както виждам, някои от евродепутатите вече се обявиха против АСТА.

toad
02-01-2012, 18:04
Давах изхода от ситуацията с шистовия като сравнение . Ще видиш , че ще изляза прав , пак ще пишем по темата.

ScarlettS
02-01-2012, 19:39
^

И аз мисля, че в крайна сметка така ще стане.

defender
02-02-2012, 13:05
http://i.actualno.com/club.bg/files/2011/09/19/e47139503d.jpg

Cold_Tearsss
02-02-2012, 13:34
/\ Много правилно.

thunderstruck5
02-02-2012, 13:43
Аз мисля, че това е поредния трик за отвличане на вниманието. Да, важно е да не цензурират интернета и да не ни наблюдават, но всичко това може да се избегне с няколко прости техники. Вижте на какво попаднах наскоро: :)



"Живеем в толкова динамично време, че едва ли не всеки ден става нещо значимо в световен мащаб. Всички ние се загубваме в този поток от информация. Не можем да се ориентираме кое е истина и кое лъжа, кое е маловажно и кое наистина важно. И това е добре дошло за тези, които ръководят, за сега, този театър. Една от основните им стратегии винаги е била да ни отклонят вниманието от някое значимо събитие, като превърнат друго по-маловажно в по-значимо такова.
Свидетели сме и на същата тази стратегия дори и в момента. Целия свят се възмути от задаващите се на хоризонта закони SOPA,PIPA и ACTA! Цялото внимание на хората сега е насочено към тях. А в същото това време САЩ, заедно с подкрепата на НАТО, и съюзниците си от Близкия изток се кани да нападне Иран. Иран, която официално беше подкрепена от Китай и Русия в случай на военен конфликт. При така изложените факти мисля, че всеки здравомислещ човек веднага ще разбере, че ако САЩ нападнат Иран целия свят ще бъде изправен пред Трета световна война.
И ако това наистина се случи ACTA ще бъде най-малкият ни проблем!
Информирайте се по въпроса, както и вашите приятели и познати - https://www.facebook.com/groups/324442854267097/
Всички ние твърдо трябва да заявим нашата позиция, че не искаме тази война,камо ли да участваме! Защото точно за това Хилъри Клинтън ще посети България на 5 февруари, искайки да ни въвлече в този конфкликт!
ДА ПОКАЖЕМ, ЧЕ БЪЛГАРИЯ Е ЗА МИР!
Българи за мир - НЕ на войната срещу Иран!
Група на хората, които не желаят България да осигурява въздушен коридор и използването на американските бази в страната за нападение срещу Иран."

defender
02-02-2012, 15:04
11 февруари, 11 часа- масови протести срещу АСТА и в България

http://www.gramofona.com/obschestvo/11-fevruari-11-chasa-masovi-protesti-sreschu-asta-i-v-blgariya

Sh@d0w
02-02-2012, 16:09
Давах изхода от ситуацията с шистовия като сравнение . Ще видиш , че ще изляза прав , пак ще пишем по темата.

Слуша ли новините току - що?

toad
02-02-2012, 17:46
"Българското законодателство в частта Интернет, доставки, следене в Интернет категорично няма да се променя"

"Когато ратифицираме конкретните текстове, засягащи интернет, ще запишем, че има резерви и българското законодателство няма да се променя"

"Вчера икономическият министър Трайчо Трайков пък обясни, че положеният подпис не е окончателен, а под условие."

Т.е. точно това което казах - най-много ще се приемат отделни текстове ,а и дори и това не е сигурно , като споразумението трябва евентуално да се подпише до март 2013г. Т.е. малко преди изтичането на мандата на ГЕРБ , ако не се лъжа.

Sh@d0w
02-02-2012, 17:52
Вчера си е за вчера, аз ти говоря за днес. Казаха, че България няма да ратифицира договора.

А относно резервите, затова протестите не са отменени и ще ги има.

toad
02-02-2012, 18:00
told you amigo

defender
02-02-2012, 18:22
Ако АСТА бъде приет, трябва вместо молове, да започнат да строят нови затвори, защото наличните изобщо няма да са достатъчни. Хи-хи, както и да е.

Lucho
02-02-2012, 18:25
И аз не вярвам, че този документ ще мине. И силно се надявам да НЕ мине!

Wax
02-03-2012, 14:21
Протеста в Пловдив: https://www.facebook.com/events/292309164160296/
Протеста в София: https://www.facebook.com/​events/246513398758312/
Протеста във Варна: https://www.facebook.com/​events/374427159240206/
Протеста в Бургас: https://www.facebook.com/​events/375580262468062/
Протеста в Кърджали: https://www.facebook.com/​events/268390609897567/
Протеста в Хасково: https://www.facebook.com/​events/261858850554176/
Протеста в Разград: https://www.facebook.com/​events/336543933044676/
Протеста във Велико Търново: https://www.facebook.com/​events/102800419845470/
Протеста в Русе: https://www.facebook.com/​events/178145112289919/
Протеста в Габрово: https://www.facebook.com/​events/178558878917273/

GunSnSteelflowers
02-04-2012, 22:01
Постоянно сме подложени на всякакви манипулации отгоре. За жалост американците са добри психолози и превиждат. Всичко се случва под носа ни и сме се превърнали в хлебарки.

toad
02-04-2012, 22:13
Ако си достатъчно умен/умна няма да се подаваш на подобни манипулации .

GunSnSteelflowers
02-05-2012, 07:46
Ти може да си знаеш, че те манипулират, но правиш ли нещо по въпроса? В България всички знаем и какво? Пак някакви футболистчета им плащат повече от колкото на тебе примерно, който си лекар или пожарникар.

toad
02-05-2012, 10:55
Алтернативи винаги има.
Ако не желаеш да ти предоставят преработени , селектирани и предъвкани и изсмукани от пръстите си новини , то решението е просто - не гледаш новини .

Ако не желаеш да изпростяваш с разните им затъпяващи , вулгарни и нецензурни предавания и чалга парчета , то решението е просто - не ги гледаш/слушаш . А когато ти се наложи , просто не обръщаш никакво внимание .

Ако не желаеш да те тъпчат с ГМО и фалшива храна - отглеждаш си на село или ходиш на био маркети .

Ако не ти харесва политиката и управлението на държавата имаш 3 опции - емигрираш , абстрахираш се изцяло или влизаш с Ак47 при парламентарния контрол и ги почваш .

Колкото до несправедливостите в света , ами той така е устроен , просто трябва да се адаптираш и да следваш принципите си.

GunSnSteelflowers
02-05-2012, 12:25
И да емигрираш, и да не емигрираш все тая. АСТА не идва от България, нали така? Да, човек може да се абстархира, но до известна степен. Понякога, абстрахирайки се, губиш тези принципи, за които ти говориш. А първият ми коментар беше до един горен с нещо като статия за това, че залъгвайки ни с дребни неща, ни карат да губим фокуса върху по-сериозни. И оп, както пишеше там - ТСВ. Оставам с впечатлението, че обикновените граждани и хорица и да съществуваме, и да не съществуваме сме станали толкова податливи и безучастни, че само хАбим ресурс дето се вика.

toad
02-05-2012, 13:22
И да емигрираш, и да не емигрираш все тая. АСТА не идва от България, нали така? Да, човек може да се абстархира, но до известна степен. Понякога, абстрахирайки се, губиш тези принципи, за които ти говориш. А първият ми коментар беше до един горен с нещо като статия за това, че залъгвайки ни с дребни неща, ни карат да губим фокуса върху по-сериозни. И оп, както пишеше там - ТСВ. Оставам с впечатлението, че обикновените граждани и хорица и да съществуваме, и да не съществуваме сме станали толкова податливи и безучастни, че само хАбим ресурс дето се вика.

Да не си в личностна криза нещо ? :)
Просто сме участници в гражданския оборот - работим , ядем , спим , възпроизвеждаме се. Ако си мислиш , че преди векове не е било същото се лъжеш . Сега условията са просто по-добри , но както се вижда напоследък системата има нужда от кръпки . И помежду другото всеки си определя доколкото може живота , разпределя свободното време, определя целите си и ги преследва . Колкото до АСТА , тази картинка няма да я видим скоро , сега това на което ставаме свидетели е просто заявка за контрола , който ни очаква след много години .

Безучастни сме , защото сме свикнали и носим на бой :P . И на мен не ми харесва , но единственото , което можеш да направиш на този етап е да гледаш себе си и семейството си. И бъди ако не много силна , то достатъчно силна личност и следвай принципите си без да се отчайваш .

GunSnSteelflowers
02-05-2012, 14:25
Ами не, това е нормалното ми състояние :D Аз не се жалвам, моята личност си е на място. Просто констатирам каква е ситуацията, но малко хора искат наистина да си отворят очите. Що се отнася до миналото съм убедена, че е било същото - яка пропаганда и след това те издебват отзад. Просто обществото се развива и право пропорционално тарикатите задобряват. А за АСТА - съгласна съм, че това е едно предупреждение, което обаче не трябва да бъде подценявано, защото в това далечно бъдеще ще живеят децата ни. Ще ни дават инфо, ще ни го взимат, ще ни правят на още по-големи хамстери и така порочният кръг се върти ли върти. Може би няма изход, а може би има, но малцина са тези, които го търсят. Може би будните полудяват и затова не е печелившо да си такъв, но аз съм си избрала гледна точка и не съжалявам за нея. Успех и на теб, дерзай :)

anql4etyyy11
02-11-2012, 11:57
ПРОТИВ АСТА!!! Отказвам да плащам за да гледам бълвочи като "Стъклен дом" на ниво читалищна самодейност, които са по-зле от "Дързост и красота" само за да може някакви посрани глезанки и к*рви като Радина Кърджилова да живеят охолно! Или пък пръдлата Преслава, която ходи на почивка в Дубай докато народа мръзне тук.

flawless_
02-11-2012, 21:50
ИЗКУСТВЕНО СЪЗДАДЕНИ ПРОБЛЕМИ.
ИЗРОДЩИНИ.
НАСЪСКВАТ НАРОДА ДА ПОИСКА НОВ СВЕТОВЕН РЕД И ДА СЕ ПОКЛОНИ НА ОНЗИ В ЛАВРОВИТЕ КЛОНКИ И ПИТАНКА НА ГЛАВАТА.

anql4etyyy11
02-12-2012, 21:41
Не е така, това е реален проблем.

flawless_
02-13-2012, 10:45
Точно ти ли се намери да казваш кое как е. Позволи ми да знам малко. Нещата изобщо не са такива, каквито изглеждат на пръв поглед, от това, което дават по телевизията, чувате и четете в интернет. Ама вие си им вярвайте, и без това сме роби.

Chacho
02-13-2012, 12:13
Първо, едно предложение, понеже навсякъде се омазват темите. Където и да потърсите политически теми в интернет, винаги ще попаднете на говоренето от гледна точка на това, как всички лъжат, крадат и народа не го осъзнава. Всъщност коментарите са изключително само такива и едва се срещат изказвания за реалната ситуация. Навсякъде преобладават недомлъвки за сделки под масата, крадени пари и пренебрегнато мнение, но рядко някой се навива да посочи с конкретни примери и да си подкрепи думите с факти.


В последното интервю на Трайков, което слушах, ГЕРБ няма никакви намерения да ратифицира договора. Колкото до договора, макар и на пръв поглед да не изглежда така, идеята е да се създаде строг пазар, за да се засили износа навън, към по-свободния. Тъй като в България законите са достатъчно строги в момента, без оглед на спазването, позицията на ГЕРБ е, че нямат нужда от промяна на този етап.

toad
02-15-2012, 22:08
Нали при един такъв строг пазар освен износа ще се увеличи и вноса , и то в пъти повече .

Susan_
02-15-2012, 22:23
Bravo mnogo dobre!

Chacho
02-16-2012, 10:56
Нали при един такъв строг пазар освен износа ще се увеличи и вноса , и то в пъти повече .

Засилването на двете може да означава икономически растеж, но трябва да се направи статистическа оценка. Вносът е свързан с облагания, а износът е мотивиран от увеличена продукция.

Според мен трябва на по-късен етап да се засили борбата с пиратството, но да стане след като се планира закон, съобразен с човешките права според идеите на демокрацията. Аз също нямам намерение да бъда наблюдаван от хора, но автоматизирано наблюдение чрез софтуер - нямам нищо против. Винаги може да се остави следа по файловете за авторски права и на принципа на антивирусните да работи програма на сървърите на доставчиците, която да сканира за липсата на тази следа или фалшифициращи програми. Може също да е неефективно, но според мен ще има подобрение.

И аз обичам да си свалям по цял ден музика, филми, сериали и книги, и ми е добре да е безплатно. Обаче, стоейки отчасти от другата страна, нямам мотивация да пиша софтуер, защото ще инвестирам над година в изработването на такъв, само за да го намеря два дена по-късно качен по тракерите, където да ми го разграбят за без пари. Проблемът е, че авторските продукти не са съобразени по цена със стандарта ни на живот - за повечето хора е непосилно да дават по 8-10 лева за един албум, от който слушат 2 песни. Ако един албум струваше левче, тоест една песен да е някакви стотинки, щяхме да пазаруваме много по-често.

Това е само ИТ страната на договора, но е и най-наболелият въпрос, който поражда. Според мен беше съвсем очаквано да го отхвърлим (още преди съботните протести се говореше за това), но очаквам по-натам да се приемат малко по-строги мерки. Времето ще покаже. Но май сме свикнали много да консумираме безнаказано и понеже сме много, всички лаем, а повод за обсъждане на такива договори има.

Както и да е, свободни сме към момента и аз съм доволен от това. Бих си жертвал професията да стана сервитьор, стига да не допускаме тоталитарно управление.

ick1
02-17-2012, 12:09
Ужас. Няма да мога да си гледам сериалчето, че ако ме хванат има да си лежа по затворите :(. К'во ли още ще измислят. Няма да ни пуснат една легализацийка, ама ще дебнат, кой сваля незаконно филмчета хохохо

Chacho
02-17-2012, 19:13
Те цигарите ще забранят на обществени места, ти очакваш легализация.. Не че няма да протестирам на 4ти април, но няма големи шансове за тук.

А АСТА я отхвърлиха, спокойно.

Lucho
02-17-2012, 19:43
Не бе, цигарите е хубаво да ги забранят. Това май не е лоша идея за друга тема?

toad
02-20-2012, 16:51
Все пак по груби сметки не мисля , че съотношението внос-износ ще е в наша полза , въпреки облагането ...

Chacho
02-20-2012, 17:15
Все пак по груби сметки не мисля , че съотношението внос-износ ще е в наша полза , въпреки облагането ...

Ми не мога да твърдя нищо, икономическите модели често са толкова сложни, че наум (или въобще от човек) е непосилно да се пресмята, а и не разполагаме с нужните данни. Едно е сигурно, АСТА в този си вид не беше готова и щеше да е безумно да се приеме.

@Lucho, ми прави тема :D

ohluv
02-20-2012, 17:57
И аз обичам да си свалям по цял ден музика, филми, сериали и книги, и ми е добре да е безплатно. Обаче, стоейки отчасти от другата страна, нямам мотивация да пиша софтуер, защото ще инвестирам над година в изработването на такъв, само за да го намеря два дена по-късно качен по тракерите, където да ми го разграбят за без пари. Проблемът е, че авторските продукти не са съобразени по цена със стандарта ни на живот - за повечето хора е непосилно да дават по 8-10 лева за един албум, от който слушат 2 песни. Ако един албум струваше левче, тоест една песен да е някакви стотинки, щяхме да пазаруваме много по-често.





Специално за тази част от мнението ти мога да кажа,че има iTunes примерно,което е вид решение на проблема,който си разгледал.Песните струват от сорта на 50 цента + .Не искам да прозвучи сякаш аз си купувам музика :D

Chacho
02-20-2012, 18:24
Да, оттам ми беше идеята. Купувал съм си няколко песни през iTunes-а за плейъра, от чиста добросърдечност към музикантите. Ученик, с джобни, но се навих. Има и библиотеки с филми и музика, в които плащаш членска карта и ползваш огромна база свободно за известен период от време. За една американска заплата са нищо пари 50 цента.