PDA

View Full Version : Не ми харесва държанието на....



reperw
02-01-2012, 09:26
Не ми харесва държанието на едни приятел... приятели сме от 13 години мога да го нарека ,че ми е един от най-близките приятели,но не ми харесва как се държи с мен... не зачита мнението ми... мисли ,че съм му длъжен за всичко... може би това стана така защото винаги когато ме е помолил за помощ или за нещо аз съм се отзовавал...нали така пратят приятели... и той сега мисли ,че всичко което ме помоли аз ще го направя...когато му помогна с нещо никога не казва благодаря...може би в голяма степен аз сам съм си виновен ,че се е стигнало до тук...
Същото така може би това ,че сме приятели отдавна просто му позволява да бъде по-отпуснат незнам...
Искам да ви попитам има ли начин да променя поне малко в това искам да започне да ме уважава...
САМО НЕ МИ КАЗВАЙТЕ ДА СИ НАМЕРЯ ДРУГ ПРИЯТЕЛ аз си имам много приятели и познати просто искам да се оправя с този (той може да има и лоши качества ,но има и добри ,но не затова съм му приятел) незнам дали имате човек без когото не можете ,но за мен той е такъв колкото и да е лош и да ме дразни понякога.

thelover3
02-01-2012, 15:53
Тук явно никой не може да ти даде съвек. 0 коментара, 40 прочита...13 годишно приятелство? На колко си?
Може би ще е добре да поговориш с него. Не зачита мнението ти? Какъв приятел ти е тогава? Както и да е. Кажи му това, което казваш на нас сега. Кажи му, че не ти е приятно да се държи така с теб. Да не зачита мнението ти, да мисли, че си му длъжен. А той винаги ли се е държал така с теб, или от скоро? Ама той е твой приятел, човек избира с кого да е приятел и с кого да не е. Ти го познаваш, би трябввало да знаеш дали се държи така попринцип с хората(смисъл е от по-грубите), или само с теб.

Miichelle
02-01-2012, 17:03
Говори с него. Кажи му, че ти не си му "приятел за лични нужди и облаги". Кажи нещата, които сподели тук.

thelover3
02-01-2012, 17:11
Говори с него. Кажи му, че ти не си му "приятел за лични нужди и облаги". Кажи нещата, които сподели тук.

Да! И аз съм на същото мнение.

toad
02-01-2012, 17:35
Просто е започнал да злоупотребява с приятелството ви . Според мен каквото и да кажеш или направиш ще ви отдалечи . Променил се е, и е малко или много друг човек . Трябва да приемеш това и да продължиш напред .

reperw
02-01-2012, 20:13
на 18 съм ако това е от значение.Ммм просто го виждам как се държи с други (с тези от класа му да кажем) и с мен разбирам,че когато е с мен го дава по лежерно и не му пука много какво говори и как го говори.Замислете се вие как се държите във къщи (майка баща сестра брат) и с приятелите си навънка нещо такова е.Не ,че не ми уважава мнението ,незнам и аз не мога да го опиша странно е ,трябва да се изпита.
Не търсете задни помисли в дейстията му просто защото го познавам много добре и съм 100% нещата който прави или говори не за с някаква цел ами просто така му идва от вътре.

NqkfaNikakva21
02-02-2012, 08:29
Според мен толкова е свикнал с теб, че въобще не мисли как се държи с теб и какво прави. Т.е както и да те нагруби с държанието си, то ти няма да имаш проблем с това, защото видиш ли той си мисли, че като сте приятели от толкова време ти нямаш някви изградени ценности и може да се държи с теб както си иска и без да се замисля. Почни леко и постепенно да му отказваш, накарай го да цени приятелството ти и да го заслужава. Дори толкова дълго приятелство трябва да се доказва и поддържа, а не да го пренебрегва и да се държи с теб всякаш си му длъжен и ще му прощаваш всичко. Приема те за даденост и въобще не допуска, че трябва да прави нещо за теб.

thelover3
02-02-2012, 08:54
Според мен толкова е свикнал с теб, че въобще не мисли как се държи с теб и какво прави. Т.е както и да те нагруби с държанието си, то ти няма да имаш проблем с това, защото видиш ли той си мисли, че като сте приятели от толкова време ти нямаш някви изградени ценности и може да се държи с теб както си иска и без да се замисля. Почни леко и постепенно да му отказваш, накарай го да цени приятелството ти и да го заслужава. Дори толкова дълго приятелство трябва да се доказва и поддържа, а не да го пренебрегва и да се държи с теб всякаш си му длъжен и ще му прощаваш всичко. Приема те за даденост и въобще не допуска, че трябва да прави нещо за теб.

Мхм, просто е свикнал с теб и се е отпуснал твурде много. Или поговори с него, или му покажи, че трябва да те уважава.

extreme16
02-02-2012, 09:03
Като те нагруби, нагруби го и ти. За едно "благодаря" ли си!? Приятелите не си искат сметка един на друг.

NqkfaNikakva21
02-02-2012, 09:22
Като те нагруби, нагруби го и ти. За едно "благодаря" ли си!? Приятелите не си искат сметка един на друг.

За каква сметка говориш? Нима човек не може да очаква едно 'благодаря' като е направил нещо за друг било то и приятел от 13 години ... айде сега като са приятели от толкова време да не зачита нормалните неща като 'благодаря'. Не мисля, че и ти не очакваш едно 'благодаря' като направиш нещо за друг .. айде моля ти се, човек винаги очаква и е нормално да очаква да му се отблагодари за свършенето, тва си е напълно нормална човешка реакция, която не се отменя в зависимост от времето от което сте били приятели. Едва ли има човек, който да не очаква да му се зачете делото, още повече от приятел. Айде не.

thelover3
02-02-2012, 16:26
незнам дали имате човек без когото не можете ,но за мен той е такъв колкото и да е лош и да ме дразни понякога.

Да, всъщност като се замисля, имам.
бтв и аз имах такъв случай с една приятелка, но всичко се оправи от само себе си. Той от кога се държи така с теб? От сравнително скоро, или от доста време(примерно 2-3-4 години). Просто му покажи, че трябва да те зачита и уважава. Може би трябва да се отдръпнеш малко.

extreme16
02-02-2012, 17:59
За каква сметка говориш? Нима човек не може да очаква едно 'благодаря' като е направил нещо за друг било то и приятел от 13 години ... айде сега като са приятели от толкова време да не зачита нормалните неща като 'благодаря'. Не мисля, че и ти не очакваш едно 'благодаря' като направиш нещо за друг .. айде моля ти се, човек винаги очаква и е нормално да очаква да му се отблагодари за свършенето, тва си е напълно нормална човешка реакция, която не се отменя в зависимост от времето от което сте били приятели. Едва ли има човек, който да не очаква да му се зачете делото, още повече от приятел. Айде не.

Нима, това че той пише тук и се оплаква за това, че не е получил едно "благодаря" не е искане на сметка.
За всяко нещо ли човек трябва да казва "благодаря", а ако не го каже, да бъде наречен неблагодарник. Щом са приятели би трябвало да си знаят, че такива формалности са излишни. Сякаш приятеля му не е благодарен след като не го казва. Пък цял живот да се казва "благодаря" без да се показва, това по-добре ли е !?

NqkfaNikakva21
02-02-2012, 20:04
Нима, това че той пише тук и се оплаква за това, че не е получил едно "благодаря" не е искане на сметка.
За всяко нещо ли човек трябва да казва "благодаря", а ако не го каже, да бъде наречен неблагодарник. Щом са приятели би трябвало да си знаят, че такива формалности са излишни. Сякаш приятеля му не е благодарен след като не го казва. Пък цял живот да се казва "благодаря" без да се показва, това по-добре ли е !?

Ами не, приятелят му хич не е благодарен и хич не го показва. Това е проблемът. И едва ли се оплаква от това, че не получава ''благодаря''. Проблемът е в държанието му. Мисля, че ти искаш точно такъв приятел.

Chacho
02-02-2012, 20:08
А ти не се ли чувстваш комфортно с него? С близките ми приятели мога да се изпокарам, можем да си правим забележки, но никой не го взима навътре, защото сме приятели.

reperw
02-03-2012, 00:18
чесно казано като знам как се държи с другите си приятели и как с мен не ми е конфортно... например аз ако го помоля нещо или пък му дам съвет ще има да се чуди дали е така да ми опонира все ще има да се заяде а като го знам като е с другите говеда от неговия клас кфо то му кажат той това прави..значи пред тях няма лично мнение н,о пред мен има... не мога да го разбера

thelover3
02-06-2012, 17:35
Еми явно твърде много се е отпуснал пред теб. Това за съветите ме навежда към мисълта за недоверие. Поговори с него най-добре, или пък се отдръпни, ама като че ли е по-добре първото...

Ducati
02-07-2012, 20:29
Защото е прост селянин.

reperw
02-08-2012, 20:09
че е тъп тъп е няма спор нее от най-умните ,но това не го прави по различен

Chacho
02-08-2012, 20:22
Според мен проблема е в теб, че си по-мекушав, просто с него контактуваш повече.

reperw
02-08-2012, 20:28
аз знам ,че проблема е в мен... аз съм го направил такъв...и какво сега да спрем да конкактуваме ли ? ако спрем след 3 4 седмици я се чуем по телефона я не...

Chacho
02-08-2012, 20:48
Не, просто му казвай нещата в очите без да се разколебаваш.

SunT
02-08-2012, 21:42
Имах същата приятелка и тя също се държеше така, от което ми беше много гадно.Не ѝ пукаше как се държи пред мен и ме имаше за даденост.Само че на мен в един момент ми писна и прозрях колко е себична и каква приятелка ми е.Много ясно й показах, че не може да продължава така.Сега не сме приятелки.
Не е задължително и при вас да стане така.И на мен ми се струваше, че не мога без нея, но честно казано сега за нищо не се връщам на старото положение.Осъзнах, че тя с нищо не е повече от мен и че щом на нея не ѝ пука и ми трови живота, тогава аз също нямам причина да се тревожа за нейния.Успех и не се давай :)