PDA

View Full Version : Всичко за лицето и кожата



betty-dimitrova
02-01-2012, 12:15
Тъй като има подобни теми за косата реших да направя и такава за лицето.
Тук споделяите как си поддържате кожата на лицето, какви продукти използвате... продукти, от които сте доволни и обратното и така. :)

XxInn0cencexX
02-01-2012, 13:04
Сутрин и вечер мия лицето си с Мицеларна вода,след което нанасям хидратиращия крем Здраве.2 пъти на седмица си ексфолирам лицето,също и 2 пъти си правя маска - с хума и кисело мляко,със саке и ориз на ейвън или някаква подобна.Като ми излезе някоя и друга пъпка нанасям всеки ден Акне аут върху нея,докато не изчезне.Като цяло кожата ми е хубава,не е мазна,нито пък е суха.Излиза ми от време на време някоя пъпчица и това е общо взето.

Между другото темата много ми харесва.

betty-dimitrova
02-01-2012, 13:25
Радвам се,че ти харесва. Дано и други споделят.

Сутрин и вечер си почиствам лицето със сребърна вода. Когато ми излезнат пъпки си почиствам лицето със салицилов спирт и понякога крем здраве. Ако имам зачервявания си слагам от маската на ейвън за премахване на зачервяванията. Когато кожата ми стане много суха от салициловия спирт или от нещо друго се мажа със бадемово масло.

mynichkaTanq
02-01-2012, 16:37
и на мен много ми харесва темичката

сутрин и вечер ВИНАГИ си мия лицето с вода и сапун(течен)
Когато ми излезнат пъпчици(това многоооо рядко се случва) не ги третирам с нищо освен като им слагам коректор. По принцип кожата на лицето ми е много суха и ползвам крем Нивеа, за да изглежда нормално. Понеделник, Сряда и Неделя се мия с Garnier Pure 3in1.

Sickness94
02-01-2012, 16:52
Сутрин се измивам просто с топла вода,вечер с някакъв измиващ гел и след това нанясам хидратиращ крем...като ми излезе пъпка и слагам крем Здраве,маска 1 път седмично по принцип,но от много отдавна не съм си слагала и ексфолирам също 2 пъти седмично

betty-dimitrova
02-03-2012, 18:53
От кои марки козметика сте най-доволни и от кои имате оплаквания?

Lenny
02-03-2012, 19:00
Всяка вечер си мия лицето със сапун Dove и след това слагам крем Здраве, а 2-3 пъти в седмицата си правя маски.

PullMeCloser
02-03-2012, 20:21
ЙЕЙ!!! От кога искам такава тема! :Д

Кожата ми е чувствителна. Зимата има склонност към изсушаване. Иначе не е проблемна-нямам пъпки и черни точки, за щастие, харесвам си я много. Грим почиствам с мицеларна вода(Дъглас), след това пръскам с термална(Авен) и след това мажа с крем(Eucerin). Сутрин я мия с някакъв измиващ гел. Няколко пъти седмично използвам скраб на Clean and Clear. Преди си правех пилинг маска, но открих, че доста ми дразни кожата.
А,забравих. Тоник...имам три-два за проблемна кожа и някакъв почистващ уж, два на Нивеа и един на Гарниер. Отвреме-навреме и с тях се плескам, но доста рядко, доста ми дразнят кожата, разбираемо защо.
Това е май.

DesireToFire
02-03-2012, 20:31
Сутрин ползвам Гарниер 3в1 + тоник/розова вода + дневен крем. Ако се прибера от някъде също си мия лицето, ако се сетя, с гел + тоник после. Вечер с гел + тоник + нощен крем (за млада кожа е, няма нужда от обяснения как не ми трябва :Д). Когато си мия косата (през ден) ползвам ексофолиант. Правя си маски с хума, аспирин, мед, пилинг, някакви на Ейвън или такива в малки опаковки за по 1 път на Гарниер или Балеа, когато се сетя. Отделно ако имам някакъв кожен проблем салицилов спирт + цинков мехлем.

loliipops
02-03-2012, 21:04
аз след изливане на лицето нанасям розова вода и крем здраве лека формула

loliipops
02-03-2012, 21:05
и на мен много ми харесва темичката

сутрин и вечер ВИНАГИ си мия лицето с вода и сапун(течен)
Когато ми излезнат пъпчици(това многоооо рядко се случва) не ги третирам с нищо освен като им слагам коректор. По принцип кожата на лицето ми е много суха и ползвам крем Нивеа, за да изглежда нормално. Понеделник, Сряда и Неделя се мия с Garnier Pure 3in1. какъв сапун използваш?

brutaLxxbunny
02-03-2012, 22:30
Кожата ми е мазна и това ми е болка в з*дника, и то ужасна. Още от 4-5 клас имам пъпки и този проблем ми костваше много средства, сълзи и усилия. В крайна сметка се отървах - с доста белези по лицето и черни точки, но се отървах :)

Сутрин и вечер си мия лицето с измиващ гел на Юсерин, за мазна кожа. Сутрин задължително си мажа лицето с матиращ крем на Галеник. Правя си маски с морска сол, хума, мед, аспирин. Също така готови маски от DM. Ексфолирам я всеки път като се къпя, което значи 2-3 пъти седмично. Когато имам проблеми с някоя пъпчица, минава много бързо с Акне Аут или Витасин.

mynichkaTanq
02-04-2012, 10:54
лолиипопс : не знам каква е марката, но много хубаво ухае на бонбоните черноморец
П:С не знам марката, защото е махната марката(надписчето)

Glam0rous
02-04-2012, 11:06
Сутрин и вечер си мия кожата с някакъв гел/крем. В момента е един с бял чай на Ейвън. После слагам крем за суха кожа. Веднъж в седмицата пилинг маска, същата като гела - с бял чай. Грима си махам с мицеларна вода на Bourjois. И това е, нищо особено.

mynichkaTanq
02-04-2012, 11:50
^доволна ли си от този гел/крем с бял чай на Ейвън?

Glam0rous
02-04-2012, 11:58
Да много! Аз ги взех в комплект с маската и дневния лосион. За втори път го поръчвам и сега за зимата само лосиончето ми е малко по-леко и ми остава суха кожата, иначе в по-топло време ми е идеално. Ама и моята кожа си е много суха, на по-мазна сигурно ще е добре.

paradosou
02-04-2012, 12:09
Сутрин и вечер ползвам измиващ гел. Ако ми излезе някоя пъпка, мацвам с Акне Аут лосион. Грима го чистя с тоалетно мляко, но съм решила да пробвам мицеларна вода и в най-скоро време ше отскоча да си взема. :)

mynichkaTanq
02-04-2012, 12:58
Glam0rous благодаря ти, а помниш ли на каква цена беше гела/крема?

Glam0rous
02-04-2012, 13:11
Само той не знам. Трите неща бяха около 15.

weti
02-04-2012, 16:52
Кожата ми е ужасна и почти винаги ми излизат пъпки :( Сутрин се мия със сапуна на Имекс,през деня съм с коректор,а вечерта отново със сапунчето и кремчето Имекс.

kalpazanka
02-04-2012, 17:19
С мазна кожа съм, но напоследък й обявих война и я изсуших. :D
Два пъти дневно мия с гел /Авен или Ла Рош/. Сутрин мажа с акне аут лосион, а вечер нанасям Bioderma sebium pore refiner. Пилинг маската я зарязах заради прекомерното вече изсушаване.

PullMeCloser
02-04-2012, 21:18
Калпазанка, този крем на Биодерма помага ли за разширени пори?
Под окото имам нещо като дупчица, не съм сигурна дали е разширена пора,ама на такова ми прилича,и просто полудявам...Този крем дали ще оправи дупката? Хидратира ли добре?
Кожата ми е непроблемна,в смисъл без пъпки и черни точки,чувствителна,със склонност към изсушаване, ако има значение.

Rebirthing
02-04-2012, 22:19
Към тези които си мият лицето със сапун, да им казвам ли колко е вредно ?

elen4e9
02-04-2012, 23:09
На мен това много помага особено за омазнена кожа или черни точки http://aptekadara.com/product/12231/garnier-gsn-pyuar-aktiv-pochistvasht-losion-200ml.html

dead_princess
02-05-2012, 07:36
Сутрин си измивам лицето с вода и след това почиствам с мицеларна вода на Биодерма,а вечер си мия лицето с почистващия гел на Виши,после пак миц. вода и понякога слагам Далацин Т

Sickness94
02-05-2012, 07:45
Как да се отърва от черните точки по носа? Те почти не се забелязват и все пак ме влудяват..на друго място не ми се появяват дори и ако все пак се появи,правя си пилинг или някаква маска и след време сама си изчезва...но тези се прераждат и прераждат :D Също и аз се интересувам какво е най-ефикасно за разширени пори и пигментирали места? :)

betty-dimitrova
02-05-2012, 07:52
Мисля да си направя режим за лицето. Сутрин мия си лицето със вода след това се мажа с розова вода. После на обяд се почиствам със сребърна вода и ако имам проблеми със салицилов спирт и акне аут. Вечерта отново се почиствам със сребърна вода, след това с бадемово масло и после с крем Здраве лека формула. И ако имам зачервявания от пъпки със маската на Ейвън със салицилова киселина.

kalpazanka
02-05-2012, 08:57
Калпазанка, този крем на Биодерма помага ли за разширени пори?
Под окото имам нещо като дупчица, не съм сигурна дали е разширена пора,ама на такова ми прилича,и просто полудявам...Този крем дали ще оправи дупката? Хидратира ли добре?
Кожата ми е непроблемна,в смисъл без пъпки и черни точки,чувствителна,със склонност към изсушаване, ако има значение.

Помага и прави кожата все едно си нанесла пудра/фдт. Изравнява я, прави я сияйна, но изсушава. Понеже ползвам два изсушаващи продукта /лосиона и крема/, дерматоложката ме бе посъветвала дори да мия лицето само с вода, за да не пресушавам кожата.
Тааа....в този ред на мисли не мисля, че е добра идея да го ползваш.

mariqanastasova
02-05-2012, 09:39
Към тези които си мият лицето със сапун, да им казвам ли колко е вредно ?

Има специални сапуни за акне.........

kalpazanka
02-05-2012, 09:47
Има специални сапуни за акне.........

Но има и гелове за акнеична кожа....

brutaLxxbunny
02-05-2012, 09:55
Тъкмо ми свършва матиращият крем на Галеник и kalpazanka, много ме навиваш за този на Биодерма. :) Защото поне до сега, каквито и съвети да съм чела от теб що се отнася до мазна кожа, все са ми били от полза.
Аз също доста си изсуших по едно време лицето, защото го минавах вечер с Акне Аут лосиона и когато отидох на козметик толкова ми се белеше, особено носът, че не успя да го почисти. Изкушаващо е да имаш суха кожа като след толкова много време си бил с мазна, но не мисля, че е полезно да я тормозя вече.

Rebirthing
02-05-2012, 10:26
Има специални сапуни за акне.........

Блокчета, знам, не ми се струва най-хигиеничния вариант, а има и някои хора си мият лицето с обикновен сапун...

summerxtime
02-05-2012, 10:59
Сутрин&вечер се мия с най-обикновен гел на Nivea.Не ексфолиянт ами най-обикновенно гелче.2-3 пъти в седмицата се мия вечер с ексфолиянт и всеки петък маска.Имам чувствителна кожа,смесена към мазна.

kalpazanka
02-05-2012, 11:49
brutaLxxbunny, направо ми галиш очите/ушите. :D
Не знам дали обаче този refiner ще е равностоен на матиращия крем...

BrokenInnocence
02-05-2012, 14:24
Мия си лицето сутрин и вечер с докторския сапун на Криспа, сутрин мажа с крем "Кларина", а вечер с "Витасин". Веднъж в седмицата ексфолирам с ексфолиант с чаено дърво на The Body Shop и пак веднъж в седмицата си правя маска - Cosmetic Warrior на Lush. Кожата си ми е ок, от време на време ми излиза по някоя пъпчица, но като цяло не се оплаквам.

smiirnoff
02-05-2012, 14:58
Някой би ли пояснил каква е тази мицеларна вода? о.О

Сутрин и вечер мия лицето си с лек почистваш гел - на Ейвън е, много е приятен.
Използвам крем Здраве (лека формула) или един дневен крем от Ейвън. 2 пъти в седмицата си правя маска - или една с кал от Мъртво море (която ухае невероятно) или маска с глина и лавандула. И двете са доста приятни, омекотяват и ухаят страхотно.
За пъпки преди използвах Акне аут, но "открих", че малко крем Здраве върху пъпката действа доста по - добре, а и не е толкова агресивен продукт.

betty-dimitrova
02-05-2012, 15:07
Някой би ли пояснил каква е тази мицеларна вода? о.О



Мисля,че е за почистване на грим.

mynichkaTanq
02-05-2012, 15:55
http://www.tonus-g.com/2011/08/11/miceralna-voda ето за мицеларната вода

smiirnoff
02-05-2012, 17:28
Ха, звучи доста добре - може би ще я пробвам. Нека момичетата, които я ползват да споделят отзиви :)

PullMeCloser
02-05-2012, 18:12
Супер доволна съм аз от моята. До сега не съм чула оплаквания от тази вода,всъщност :Д

betty-dimitrova
02-06-2012, 16:11
Някой има ли мнение за ' Здраве акне стоп - гел за измиване на лице ' Майка ми днес го купи и да видя струва ли си да го ползвам?

brutaLxxbunny
02-09-2012, 20:42
Някой има ли мнение за ' Здраве акне стоп - гел за измиване на лице ' Майка ми днес го купи и да видя струва ли си да го ползвам?

И без това е купено, защо просто не го пробваш?

betty-dimitrova
02-09-2012, 20:45
Еми ддз може да има лоши мнения пък аз до сега не забелязвам ефект...

PullMeCloser
02-09-2012, 23:59
kalpazanka, описанието му звучи просто прекрасно и това с иравняващия ефект звучи прекрасно за през деня. Чудя му се, има ли тестери да си взема и да пробвам как ще ми се отрази?
Например ако го нанасям през дните,в които нямам намерение да нося грим,а когато слагам грим и вечер да си нанасям нормалния ми хидратиращ крем, дали ще се отрази добре и ще помогне ли за дупката под окото?

kalpazanka
02-10-2012, 12:37
Ами, душа, не мога да ти отговоря за тестерите. Взимала съм слънцезащитни кремове и млека тестери, включително и тонирани, душ кремове за баня и измиващи гелове за лице, но не знам дали точно този продукт на Биодерма го има. :)

wezinka
02-10-2012, 16:17
Аз не третирам кожата много. Сутрин само с вода, вечер с акне аут /не че имам много пъпки, просто съм свикнала с него/ и един крем на Биодерма, защото акне аут много исушава. Маска си правя на 2 седмици някъде /домашна, ако има интерес ще споделя/. Я кажете зя проклетите черни точки, как се справяте. Какви домашни маски си правите /как с какво/?

brutaLxxbunny
02-10-2012, 20:16
Аз не третирам кожата много. Сутрин само с вода, вечер с акне аут /не че имам много пъпки, просто съм свикнала с него/ и един крем на Биодерма, защото акне аут много исушава. Маска си правя на 2 седмици някъде /домашна, ако има интерес ще споделя/. Я кажете зя проклетите черни точки, как се справяте. Какви домашни маски си правите /как с какво/?

Маските с морска сол и аспирин вършат чудеса срещу черните пъпки.

PullMeCloser
02-22-2012, 18:29
Ъп-вам темата, загуби се нещо, голямо ровене падна докато я намеря.
Аз си промених "режима" на кожата,
Сутрин си мия лицето(евентуално-тоник слагам), пръскам термална вода и мажа с хидратиращ крем.
Преди грим пак си мия лицето и мажа с хидратиращ крем, като след него слагам 50-ти фактор-днес специално сложих три слоя :Д, като чаках да попиват, защото започнах едно избелващо кремче да ползвам и ме е страх да не ми се появят пигментни петна.
Когато се прибера си трия грима с мицеларна вода, пръскам термална вода и мажа с хидратиращ крем.
Вече когато лягам се мажа с избелващия крем на чиста кожа и това е. :Д
Имам лунички и искам леко да ги избеля, за това слагам тези избелващи кремове. Доста неща ползвам, сега като ги изброих и... :Д

tanch3t093
02-23-2012, 08:23
И аз нямам особено проблемна кожа, супер рядко ми излизат пъпки или петна, но зимата супер много ми се изсушава. 2 пъти в седмицата си правя маски с хума, кисело мляко и бадемово масло. След това се мажа с хидратиращ крем. Сутрин се мия с топла вода, а вечер с тоник за премахване на грима и след това пак хидратиращ крем.

betty-dimitrova
02-26-2012, 10:42
Маските от хума през колко време ги правите?

brutaLxxbunny
02-26-2012, 12:21
Маските от хума през колко време ги правите?

Един, два пъти на седмица макс и то само ако имам време, защото съм мързелива. Но зависи от типът ти кожа

Silver_flower
02-27-2012, 08:10
Аз съм на 13, имам проблемна, мазна кожа, и направо ме побърква. Ами като стана само с вода я измивам. Основно се грижа за нея вечер, имам един измиващ гел Nivea Visage Purifying Water Cleansing Gel, от време навреме го ползвам, но него някъде обед-следобед, защото е много приятно освежаващ и почистващ в дълбочина кожата, но аз грим не ползвам и поне с това не я тормозя кожата ми. Пише, че трябва да се ползва сутрин и вечер, но то е нещо като лекичък ексфолиант, та нз колко пъти да го прилагам в такъв случай.Свикнах от 1-2 години да ползвам салицилов спирт и кожата ми се изсушава ужасно и бели така и затова ще я ограничавам драстично. Цяло лято ползвах вечер салицилов спирт, Nivea обикновено кремче и крем Здарве лека формула. Не ми помага тоя Здраве, направо и аз нз защо. Ами може би защото постоянно не ги оставям на мира и те още се възпаляват, а знам че не бива да се човъркат и стискат, ама... В петъка тати ми купи Акне аут активен крем, уж има ефект долу-горе засега, но ще видя, него редовно го ползвам оттогава. Дано тая терапия вече да помага, че просто кандисах от тия пъпки и черни точки (за тях не съм намерила още решение, защото ми теква кръв от носа като приложа нещо по-драстично). Та в общи линии: Измиване с гела на Нивеа, салицилов спирт, Акне аут кремче и понякога за освежаване на кожата розова вода, ако нямам кожни проблеми само кремче Нивеа(обикновено).

П.П: Чувала съм, че сребърната вода е антибактериално средство, чудя се дали ако накисна някой сребърен предмет(изчистен добре), да кажем в верижка, дали след определено време ще се получи? Ако някой знае да каже. :)

betty-dimitrova
02-27-2012, 16:15
Сребърна вода ползвам и съм доволна премивам си раните с нея ако имам и лицето го почиствам с нея. Не струва много защо не си купиш вместо да правиш експерименти с верижките.

пAteNцЕ
02-27-2012, 17:00
Маските от хума през колко време ги правите?
аз си правя един/два пъти седмично но си прецени най-добре :)

пAteNцЕ
02-27-2012, 17:10
аз сутрин....една студена вода минавам да се събудя и след училище(а там е ужасно не се поддържа мръстотията е навсякъде и затва не си пипам лицето) си махам всичката мръсотия с ракия(все пак е спирт съжалявам ако звучи странно но на мен лично много ми помогна) после вечерта слагам хидратиращ Здраве или Нахткерцен на доктор Тайс(много съм доволна) а за пъпките коректор на Белеа (или Балея) кожата ми понякога е мазна..друг път суха ама по-скоро е чувствителна и затова вече не ходя на козметици(колкото и да са добри просто после ставам далматинец)

Hayashi
02-27-2012, 17:14
Мия се с пяна за лице и сутрин, и вечер. Понякога слагам крем за лице вечер.
Маска правя много, много рядко.

lude7ina
03-01-2012, 17:47
Към тези които си мият лицето със сапун, да им казвам ли колко е вредно ?

Да интересно ми е.

betty-dimitrova
03-02-2012, 14:32
В една друга тема имаше маска с желатин и мляко за черни точки, някой от вас правил ли си е такава и имало ли е някакъв резултат?