PDA

View Full Version : Отслабване и прочие...



babbeta
02-01-2012, 19:42
Здравейте,
правя тази тема с идеята да помогна на хора, които искат да отслабнат или поне да намалят теглото си.
Като за начало ще споделя моята велика история...
Преди години получих първия си компютър и покрай него започнах да "тренирам" усърдно цс1,6 и ядене на вафли.
В края на 6-ти клас ме беше срам дори да излизам от нас.Поради тази причина не спрях с моите "тренировки" и в края на 7-ми клас бях 140 килограма 184см (не се шегувам....).Ваканцията дойде и една сутрин си набих 2 силни шамара и отидох да тичам в парка.Тичах 20 минути и имах чувството, че ще умра.Това ме мотивира още повече и си взех карта за плуване.Отидох на другия ден с голямо желание, но тогава се сблъсках с огромен проблем - срама.Набих си пак няколко шамара и плувах до затварянето на басейна.Това продължи месец, защото не издържах повече на "големия срам".Купих си карта за фитнес, отидох, но не знаех какво да правя.Естествено минавах през всичко(нали имаше много уреди - лежанка, дъмбели, скрипец и пътека...)така тренирах още 1 месец и стигнах до 120 килограма.Тогава пък реших ,че ще тичам в парка с кучето.Започнах и тогава 1 приятел ми каза за един прекрасен сайт - http://www.bb-team.org Поинтересувах се, изчетох и доста други сайтове.Направих си хранителен режим, фитнес програма, купих си нова карта за фитнеса, купих Л-карнитин и окси елит про и си поставих реални цели.След 1 месец бях стигнал до 100 кг и приличах на човек ,а не на лоена топка.Станах 8-ми клас, влезнах в ново училище и продължих започнатото.Захванах се сериозно с фитнес и започнах да тренирам ръгби(това ми е кардиото).В момента тежа 84-85 кг висок съм 190см и се чувствам прекрасно.И мога да кажа, че живея за спорта!!!
Така след моята дълга история ще ви дам 2-3 съвета и се надявам да прочетете написаното от мен преди да пуснете поредната тема: Как да отслабна???
За режим ви препоръчвам НВД(ниско въглехидратна диета) има огромен ефект от нея ако я спазвате както трябва.
Естествено има и други режими http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi
Ако нямате възможност да спазвате хранителен режим може да следвате няколко прости, но ефективни принципа:
сладко - само плодове, ако случайно хапнете шоколад гледайте да е сутринта някъде
никакви бързи закуски
не пийте алкохол - той възбужда апетита и отслабва черния ви дроб (отговорен за изгарянето на мазнините в организма)
яжте 6-7 пъти дневно по равни количества или спрямо натовареността на деня
опитайте се да вечеряте преди 20.00
правете кардио тренировки - най-ефективни са сутрин на гладно(не ви препоръчвам велоергометъра, тичането е доста по-ефективно според мен)
пийте повече вода
няма универсално хапче - добавките неслучайно се наречени "ДОБАВКИ"
не се отказвайте
бъдете постоянни и най-важното - поставете си реални и постижими цели :)
Препоръчвам ви ББ-тийма, защото има доста интересни статии, които съм сигурен, че ще ви бъдат полезни.
Ако съм пропуснал нещо или има нещо неясно кажете ;)

RetardedGenius
02-01-2012, 19:58
Лал .. доста .. странна история. За 2 години 60 кила и 6 см .. ти си ебати и човека ! Адска воля, адско постояннство ! Шапка ти свалям.

babbeta
02-02-2012, 14:55
Мерси много :)

awerw
02-02-2012, 15:23
Браво пич, и при мене нещата бяха на същия принцип, но с по-малко кила ;д

loveca777
02-03-2012, 08:25
Имаш ли снимки?
Защото това са огромни постижения! Спомням си ,че имаше и други потребители,които обаче публикуваха снимки и наистина преди и - сега - въобще не може да го познаеш ,че е същия човек!

brutaLxxbunny
02-03-2012, 16:47
Такива истории вдъхновяват и самата мен :)

babbeta
02-03-2012, 20:35
Идеята ми беше да помогна на хората да спрат да пускат препокриващи се тъпи теми.
За снимките - ще се поразровя все някъде имам някоя стара.