PDA

View Full Version : Help..



mads13
02-01-2012, 21:10
Здравейте :) Това,което искам да споделя с вас е следното: всичките ми приятели си имат гаджета,постоянно излизат по двойки,качват снимки във фейсбук как се целуват и прегръщат.До момента съм имала 2 връзки и то несериозни.Виждам,че на тях им е толкова хубаво и забавно.Толкова много пъти ми се е искало да бъда като тях и да изживявам такива работи.Средата,която ме заобикаля е такава.Правя опити да си намеря гадже,но приятелката ми на която споделям всичко казва,че ще дойде рано или късно и моя ред,но докато го чакам.. :( Когато се въртя около момичетата от даскало все казват "айде бе,тръгни с някой"..Все ми разказват "Вчера бях с еди си кой,той ме целуна,цял ден бяхме не знам си къде,прекарахме супер."Гадно ми e.Знам,че не трябва да ходиш с някой просто защото ти е кеф,но се чувствам депресирана,мисля че няма да имам приятели,ако нямам гадже,страхувам се от това,че всички ме мислят за изостанала и задръстена.. Харесвам едно момче,казах му,питах го дали и той мен,но не ми отговори.Накарах приятелката ми да го пита и той й каза,че не ме харесва и сега съм още по - отчаяна..Искам да споделите дали ви се е случвало нещо подобно,какво сте направили..ии да ми кажете как трябва да се държа с едно момче,за да му се харесам и как да покажа на останалите,че не съм такава за каквато ме мислят..(сега ще кажете,не можем да ти кажем,при всеки е различно..не можем да ти дадем точни стъпки - знам,но поне как е било при вас).. :) Благодаря предварително за съветите!!

kinkygirl
02-01-2012, 21:35
Първо-Се оттърви от тая депресия! :) няма да ти донесе нищо хубаво! ;) Мисля че приятелката ти е права..Много си нетърпелива..Така е,нормално е всеки иска да бъде обичан..Но просто бързаш поради факта че всички около теб а обвързани..И НЕ няма никой да те помисли за задръстена,само защото нямаш приятел..или още по-малко да си загубиш приятелите..Помни че точно те ще са до теб винаги,докато ти ще преминаваш през любовни връзки,и ще те подкрепят..Стегни се и си избиий тези глупости от главата ;) Не се подценявай.. :) И доколкото отношенията с момчетета ще ти кажа само едно: Остави се по течението и всичко ще се подреди така както искаш :) И когато този момент настъпи ти вече ще знаеш как да се държиш.. :) Успех! :)

anonymous708973
02-02-2012, 06:15
Не съм била в такова настроение, но ще ти дам няколко съвета, които ще ти помогнат.

Първо, поработи над себе си. Няма значение дали ще започнеш да гледаш новини и ще се почувстваш в крак със ставащото по света, дали ще спортуваш, за да поддържаш форма, ще спечелиш състезание по физика или ще се научиш да печеш сладкиш. Всяко нещо, което те прави по-различна (по хубавия начин) и повече от връстниците ти ще ти вдига самочувствието. Така ще се харесваш и цениш повече, което е важно. Но внимавай да останеш на земята все пак. Никой не харесва хора с претенции и самочувствие без покритие.

Второ, имай си едно наум за такава показност. Познавам двойки, на които основните им занимания са две - да стоят със заврени до сливиците езици 24/7 и да се снимат за фейсбук. А, имало и трето - да си пускат в несвят сърчица по стените. Не губиш нищо, повярвай ми.

Трето, чети. Има няколко доста полезни източника на информация.
1) женски списания (Космополитън е доста добър вариант).
2) мъжки сайтове като вратовръзка.нет.
3) форум като този тук. Тук е идеалното място да видиш един куп гледни точки и да видиш коя ти е най-близка до сърцето, ще осъзнаеш много истини, ще видиш нагледно как работи механизмът на общуването и до какво водят отделни реакции и постъпки. По един много приятен начин ще научиш куп социални техники.
4) общувай с момчета. Без да ги харесваш. Колкото се може по-различни. Дори през интернет. Дават ти много полезна гледна точка, обясняват я и знаеш какво да очакваш. Ще ти помогне много. Можеш да пишеш дори на някой от форума, ако имаш проблем. Има няколко момчета, които доста точно усещат нещата. В първия момент е вероятно да сметнеш мненията им за прекалено цинични, но помислиш достатъчно обективно, ще видиш, че са прави.
Как да се запознаеш с такива? Виждаш някаква много яка снимка във фейсбук на непознато момче, пишеш му на лично нещо готино, без да целиш нищо, разбира се. Примерно "Ау, Седемте рилски езера, уникална гледка!". Дори да не ти отговори, което е малко вероятно, ще видиш, че няма нищо страшно.

Всички тия неща целят максимално обективно да те научат за основни положения в отношенията между двата пола. Ще се научиш колко е лесно всъщност да провокираш определена негова реакция; да му покажеш, че го харесваш без да ти е неудобно или да се стига до глупави обяснения по скайп и да получиш това, което искаш, ако срещу теб стои зрял човек, а не тъп пубер, който ще ти обяснява колко е тъпа даскалката му по математика, защото не е искала да му пише 5 при оценки 3, 3, 5. Примерно. Което ме довежда до последното правило.

Избирай хората, с които общуваш. Всеки в обкръжението ти влияе по някакъв начин и те променя несъзнателно. Гледай да е в положителна насока.

Изписах бая неща, ако имаш въпроси, питай. На колко си, впрочем?

DisappointedDreamer
02-02-2012, 06:18
^Наистина полезни съвети.

P.С. Няма да се учудя обаче, ако авторката каже, че е на 13-14 -.-

mads13
02-02-2012, 08:34
Благодаря много за полезната информация на PinkPan7her ии kinkygirl :) Да на 14 съм..

djipsito
02-02-2012, 12:15
Аз съм била в подобно положение като бях и аз на 14 (без депресиите). Моите "приятелки" постоянно говореха за момчета, за секс, за пиене, за цигари.. Съюзяваха се срещу мен, понеже "не нося блузи с големи деколтета", бях задръстена, защото не се бях целувала с момче и т.н.

Не обръщах внимание, защото не исках да бъда като тях, не ми харесваше тва нещо и не ме интересуваше кво си мислят. На 15 пропуших цигари и по техни думи "не съм задръстена, щото пуша". На 16 се целувах за първи път, на 17 си хванах първото "гадже", на 18 почнах секса. За някои хора тва е за задръстени момичета, за мен не е, няма и да бъде. Не съжалявам за нищо. Не се води по мнението и по акъла на хората. Представяй си каква искаш да бъдеш и се старай да го постигаш. С времето всичко си идва на мястото. Когато имаш големи очаквания за нещо, има голяма вероятност да се разочароваш. Ако не очакваш, вероятността да се изненадаш приятно е доста по-голяма от разочарованието.

Както каза и пантерката, не си мисли, че твоите приятелки като си имат гаджета, значи много се обичат и т.н. На тези години трудно можеш да наречеш тва нещо връзка. Както се пее в една песен "Ni je ljubov sve shto vidis, zato pazi kome zavidis" - "Не всичко, което виждаш е любов, за това внимавай на кого завиждаш". Чувствай се добре сама, бъди общителна, излизай, забавлявай се, запознавай се с момчета. Не е задължително да станете гаджета, просто си правете веселото.

Всяко нещо си има и добра и лоша страна. Има момичета, които си имат приятели и все пак понякога им се иска да са свободни, да се отпуснат и да правят каквото им идва отвътре, без да има проблеми после. Намери добрата страна на това да си без гадже и се възползвай. Имаш време за всичко, от теб зависи как ще го разпределиш. Недей си напряга хубавата главица да мислиш и да предполагаш, просто се отпусни и прави неща, които те карат да се чувстваш добре. Както казах и по-горе, нещата сами си идват на мястото, като ги насилваш нищо хубаво не излиза.

anonymous708973
02-02-2012, 18:26
Точно на 14 ти е време да започнеш да изучаваш тия неща полека-лека, за да няма фалшиви надежда, неразбрани намеци и послания, ред сълзи, ред сополи и тъпи теми във форума :)

Dying
02-02-2012, 18:31
Първо-Се оттърви от тая депресия! :) няма да ти донесе нищо хубаво! ;) Мисля че приятелката ти е права..Много си нетърпелива..Така е,нормално е всеки иска да бъде обичан..Но просто бързаш поради факта че всички около теб а обвързани..И НЕ няма никой да те помисли за задръстена,само защото нямаш приятел..или още по-малко да си загубиш приятелите..Помни че точно те ще са до теб винаги,докато ти ще преминаваш през любовни връзки,и ще те подкрепят..Стегни се и си избиий тези глупости от главата ;) Не се подценявай.. :) И доколкото отношенията с момчетета ще ти кажа само едно: Остави се по течението и всичко ще се подреди така както искаш :) И когато този момент настъпи ти вече ще знаеш как да се държиш.. :) Успех! :)

Направих точно това, и вече имам връзка от 7месеца и няколко дни!! Направи го и ти! ;)

baby_love_you
02-05-2012, 22:07
И аз съм преживяла нещо такова :)
Разбирам те, но този период отминава, вярвай ми.
До седми клас бях в групата на зубърите(просто не исках да бъда от кифлите :) и никое момче не ме забелязваше. Постоянно мислих за това как съм сама и как сигурно винаги ще бъда (макар и да бях само на 13-14 :Д ).
Когато станах осми клас всичко се промени. Влязох в нова паралелка с много нови хора. Създадох приятелства. Пораснах(следователно и изглеждах по зряла на външен вид). Прекарвах си супер с приятелките :) . Всеки ден се смеехме и правихме щуротии. Спрях да мисля за нуждата от момче до мен. Бях щастлива и без такова. И изведнъж се появи той. Просто ей така от нищото с една покана във facebook. По-късно преживях много ценни мигове с въпросното момче.
На кратко - спри да мислиш, за това което нямаш. Концентрирай се върху нещата, които имаш. Знам, че звучи лесно, а ти се струва трудно, но опитай и ще видиш, че всичко ще е наред. Излез, купи си някоя блузка... прочети хубава книга... изгледай някой забавен филм. Животът е хубав. А когато правилния момент дойде, ще имаш и човек до себе си :)