PDA

View Full Version : Образование на коляното?



Skriwex
02-02-2012, 10:07
Значи бях болен през последната седмица , просто грип , нищо прекалено сериозно. Днес реших да си взема дълъг душ , след като излязох забелязах че имам някакво образование на дясното коляно и съм доста притеснен. Ето как изглежда лявото , което си е добре - http://imageshack.us/photo/my-images/72/photo01011s.jpg/ , а ето дясното - http://imageshack.us/photo/my-images/851/photo01001.jpg/. Доста съм притеснен и ме е страх чесно казано. Ще отида на лекар ако до 1-2 дни не спадне / не изчезне но все пак реших да питам вас - може някой от вас да знае нещо по въпроса. Доста е твърдо на допир и не боли - дори и да го ударя леко пак не боли. Всякаква помощ би била много добре дошла. Забравих да добавя че съм на 15.

toad
02-02-2012, 11:22
образУвание ... не се стърпях

npp
02-02-2012, 12:40
да не би да си се контузил някъде, и да не си забезязал?, това че не боли е добър признак, защото ако беше злкочествено щеше да боли с сигурност, но все пак не се бави с диагностицирането, защото ако не-дай-Си-Боже се окаже че това е киста, и че отвътре/в образуванието има нещо злокачествено, тогава трябва да се лекува незабавно, не се стряскай/плаши, няма полза от стреса/страха, при децата и юношите няма толкова голям риск да се яви нещо злокачествено, защото организмът на подрастващите е по-силен в преодоляването на вредните фактори и все още в процес на растеж

BrainlessROCKBABY
02-02-2012, 14:46
висше :D:D

ImmortalSportFreak
02-02-2012, 19:20
Много образовано коляно имаш. :)

По темата - не може за няколко дена да получиш киста,тумор или нещо такова - изобщо не мисли за такива страшни диагнози.Сигурно нещо се е възпалило и подуло или си паднал на леда без да те е заболяло много и в последствие се е подуло.
Бих ти препоръчала още утре да отидеш на лекар,ако не е почнало да спада. ;) Успех!После кажи какво е било))

kalpazanka
02-04-2012, 16:16
Заминаваш на лекар в понеделник, по възможност- ортопед.

MaGuSs
02-05-2012, 06:07
висше :D:D
Не бе средно му е...

П.П. И аз се сетих за това ама си ме изпреварила :D

besso
02-07-2012, 06:42
На мен лятото ми се получи така, само че под коляното от външната горна страна на прасеца. Беше видимо подуто и без болка. Според мен се получи в резултат на прекаляване с бягаща пътека. Мина ми за няколко дни от самосебе си. Така и не разбрах какво беше - нещо като продължителна крампа. Пиши ако си ходил на доктор какво ти е казал.

BrainlessROCKBABY
02-07-2012, 08:22
Не бе средно му е...

П.П. И аз се сетих за това ама си ме изпреварила :D

^-^ ^-^ ^-^ ^-^

Skriwex
02-19-2012, 15:00
Sorry за доста късния отговор ама чак сега се сетих. Както и да е миналата седмица най-накрая отидох на ортопед. Оказа се че е някаква "рогова кост която излиза от коста на коляното ми". Един ортопед казва , че в бъдеще може да причини някакви цитирам "пороци" , другия (който ще ме оперира) каза че щом не ми пречи и не ме боли значи мога да си ходя и с него , но било доста голямо за това било най-добре да се оперира. Сега тази сряда ще го оперират ще стоя 1-2 дни в болница и след това ще съм на превръзки. Благодаря на всички за отговорите бяха полезни ;p
П.П.:
Осъзнах се за "образованото" ми коляно обаче беше малко късно и неможех да го променя :д