PDA

View Full Version : Поредната дилема (help!)



Illusion772
02-02-2012, 10:24
Първо искам да кажа че и преди съм писал по моя проблем
и честно казано получих някои много добри съвети за които благодаря
Но отново съм пред задънена улица :(.
Накратко истоята ми - Харесвам едно момиче от доста време
(5 години може и повече вече да са станали), честно казано с времето
мисля че прерасна в любов (или поне така мисля), и доста време
всичко товa беше изцяло в тайна до началото на тази учебна г.
Просто не се чуствах готов или достатъчно добър за нея и мисля
че това не се е променило особенно, в смисъл тя е красива, умна (което
също е важно за мен) накратко моя идеал за момиче, но това което мисля е
,че аз не съм момчето което е за нея и това винаги ми е пречело.
Но от както постнах тук за първи път получих добри съвети и мисля че се
промених, в смисъл станах по-общителен(и преди бях такъв но основно с момчета)
и по-забавен в неино присъствие (надявам се да се досещате) .
Но сега съм пред една голяма дилема. Скоро е рожденият й ден , и някои
приятели които знаят за чуствата ми ме посъветваха да се появя на
рож. й ден с цвете (роза например) макар и тя да не го празнува (доколко знам)
Е да отговорът е прост да отида или не , но ако отида се разкривам пред нея
(че имам чуства) а след това започвам отново да се питам достатъчно добър ли съм
за нея (красив или каквото друго се сетите).А пък е тя е невероятно срамежлива това
също трябва да вземе предвид. Ако не го направя, не знам цялата ситуация
започва да ме измъчва прекалено много и вече ми писна да мечтая за човек които не знае
за чувствата ми, в някои ъгъл слушайки каква ли не тъжна музика.
Приемам всякакви съвети,идеи или коментари
Благодаря предварително

paradosou
02-02-2012, 11:14
Никога няма да се получи, докато се опитваш да я впечатлиш и си с нагласата, че е прекалено добра за теб.


станах по-общителен(и преди бях такъв но основно с момчета)
и по-забавен в неино присъствие (надявам се да се досещате) .


Не играй роли за пред нея, момичетата имаме вграден радар за неестествено поведение (:Д).
Прави крачки към сближаване, интересувй се от мнението й, бъзикай я.., но не прекалявай с вниманието. Старай се да преобладава живият контакт.
Следи жестовете й, погледа, действията, движенията.., те могат да ти кажат много. Ако прецениш, че има интерес, покани я на билярд/боулинг/дартс... Прекарвайте си добре и не мисли постоянно за тва как ше ви се развият отношенията. Просто бъди спонтанен и се отдай на момента. :)

toad
02-02-2012, 11:27
Ако смяташ , че не си достатъчно добър за нея , значи наистина не си . Все пак опитай , за да не съжаляваш после , че не си опитал .

djipsito
02-02-2012, 11:43
Трябва да си вдигнеш малко самочувствието и да си по-уверен. Защо смяташ, че не си достатъчно добър за нея ? Бъди това, което искаш да бъдеш, имай си принципи, отстоявай си мнението. Не трябва да се срамуваш от това, което си и не трябва да мислиш кой и дали ще те хареса. Харесвай се сам, тогава и другите ще почнат да те харесват.

Ако някога някое момиче, дори да не е въпросната за която говориш, не те приеме такъв, какъвто си, значи ТЯ не е достатъчно добра за теб. Ако не те оценяват, не те заслужават. Бъди по-смел.

Illusion772
02-03-2012, 06:41
Трябва да си вдигнеш малко самочувствието и да си по-уверен. Защо смяташ, че не си достатъчно добър за нея ? Бъди това, което искаш да бъдеш, имай си принципи, отстоявай си мнението. Не трябва да се срамуваш от това, което си и не трябва да мислиш кой и дали ще те хареса. Харесвай се сам, тогава и другите ще почнат да те харесват.


Честно казано имам доста комплекси и го знам (от преди че съм дебел, а вече не е така и го знам) но комплекса остана

А относно идеята за рожденият ден, какво мислите дали трябва да го направя или да продължа да чакам удобна възможност да я поканя на кафе,билярд или какво друго се сетите

DisappointedDreamer
02-03-2012, 06:45
Според мен направи този малък жест с цветето, покажи и, че я уважаваш и зачиташ, че не ти е безразлична. Пък по-късно, след рожденния и ден, може да я поканиш на кино, кафе, каквото и харесва и се сетиш.

djipsito
02-03-2012, 12:27
Действай..

02-05-2012, 17:49
Предлагам ти да не и подаряваш розата пред всички, а някъде като я засечеш насаме!
Постни една снимка да ти кажем има ли защо да се притесняваш!

ObreCheNa
02-05-2012, 18:40
Да.. подари и цвете.. Така ще й покажеш, че те интересува и, че си запомнил празника й. Мисля, че ще се зарадва. Но не бързай да си изливаш чувствата към нея, покани я да излезнете, после пак.. така ще видиш нейните реакции и държане спрямо теб. Само тя може да прецени достатъчно добър ли си за нея или не. А това, че имаш комплекси - всеки има, но някой не го показват. :) УСПЕХ!

Illusion772
02-05-2012, 18:57
Вече го направих и се получи почти перфектно , благодаря на всички ви за мненията с съветите
А относно снимките, анонимността на teenprolem е едно от нещата които ми харесват най-много :)

francyzoi4ety
02-05-2012, 21:01
Ще ти дам съвет(изживян).Пиши й един смс(ако и имаш номера) да се срещнете някъде точно на рожденния й ден,но не пиши от кой е съобщението.Купи й един хубав букет,по желание някоя хубава плюшка и да видиш после дали няма да се зарадва :) Не е нужно да изкачаш пред всички и да се чудиш какво ще кажат те или какво ще си помисли тя направи го тайно само за вас двамата :)

LadyTerrible
02-05-2012, 21:39
Харесваш момичето от достатъчно време.Дали си достатъчно добър за нея няма как да разбереш,докато не действаш!!!Затова събери кураж,отиди при нея и й подари една хубава червена роза.Ние момичетата ценим смелостта!Затова не се колебай - няма смисъл да се измъчваш повече.Пък каквото стане,стане.Имай вяра в себе си.Това е моят съвет.Успех!