PDA

View Full Version : MMA Впечетления и разсъждения/



realpain
02-02-2012, 17:02
Здравейте първо да се извиня за правописа, че съм забелязал има доста педантични хора тук. :д

така.. искам да ви попитам какво мислите за спорта ММА Mixed martial arts ( смесени бойни изкуства ) който доста бързо завладя целия свят и бързо се разраства в България има ли очаровани от него или пък разочаровани ? бихте ли се записали да тренирате дори и само за форма има доста хора по залите и много жени дори какво мислите вие? аз лично мога да ви препоръчам зали в цялата страна е почти де :)

Chacho
02-02-2012, 17:49
Realpain, тоест Студ. град? Можеш ли да пуснеш едно коментарче за в този район някъде за месечни такси, къде може да се тренира вечер, как протича тренировката (дали се определя според предишен опит с други БИ, колко внимание се отделя на граплинг и на страйкинг, колко често се играе спаринг, има ли силови тренировки и уреди, изисква ли се някаква екипировка като гуми, миди и т.н.)

realpain
02-02-2012, 18:09
Ако имаш впвредвид Студентски град да има там Любомир Геджев провежда тренировките пo MMA. BJJ. Месечната такса е нещо от сорта на 50-60 лева тренировки вечер може да ходиш при близнаците който са най-известните в този браш на Дианабад,което пак е близо до Ст град тренировката протича различно според зависи трениора кой е и на ккаво набляга давам ти пример при мен МОйте трениори са Николай Добруджански известен ММА състезател, бивш и Владимир Вълев питбула който е световен шампион на Кикбокс стил к1 при мен вниманеито върху граплинга и стоиката ' стрйкинга' е следната понеделник сряда и петък стойка а вторазвам зависи от гледанта точка на трениорите силови тренировки се правят в определен прериод и на лагери екипировката се състои от каска ръкавици цели (боксови) и изразяни (мма-ски) гума за устата бандаж да пази топките :) и протектори на краката на професионални състезания се играе само с гумата и бандажа ... и да има занчение дали си тренирал нещо преди всичко ще ти е в +ник четвъртък и събта граплинк и борби спаринги в петък но това е при мен в мойта зала във Варна пак к

Chacho
02-02-2012, 18:48
За този клуб ли става на въпрос: http://www.mma-bulgaria.com/clubs/view/0/0/409/ ?

RainBerry
02-02-2012, 20:00
ММА като цяло ме радва това, че се смесват всички стилове, да не говорим, че е удоволствие да гледаш някои по-добри състезатели, погледнато от страна на различни стилове на игра и тн. А, да, Владимир Вълев - много ми харесва как играе, гледала съм му мача от световното.. Питбула си е Питбула, няма две думи. :))

toretto03
02-02-2012, 20:08
Ами да, честно казано доста бързо навлезе в България този спорт ,определено ми допада ,съчетава в едно всички бойни спортове .Гледам репортажите и предаванията от състезанията ,ходих да ги гледам и на живо като бяха в Русе .
Имаме и добри бойци който ни представят и на световно равнище в лицето на Стъки,на европейско в лицето на Зарко Савов един изключителен боец с много добре подготвен както в стойка така и на земя ,много добър и в граплинга ...
Аз мисля да пораспитам как стой въпроса с тренировките в русенските зали ,като мисля да не гоня професионални цели а да тренирам просто за спорта и поддържане на някаква физичрска форма :)
Ама ми се струва че първо трябва да почна фитнс да натрупам поне малко мускулна маса :)

realpain
02-02-2012, 20:47
За този клуб ли става на въпрос: http://www.mma-bulgaria.com/clubs/view/0/0/409/ ?

да точно това е на дианабад това е най пълната зала в софия

realpain
02-02-2012, 20:48
Да в русе и в българия като цяло има много класни бойци . относно фитнеса не е задължително можеш да го съчетаваш с тренировките а ти ако си от русе няма как да го мислиш скачай в залата там е добро нивото на ММА

TePuKaTpoDuShA
02-14-2012, 23:22
Незнам как мислите вие, ама на мен ми е много смешно като някой каже, че тренира MMA. Как се тренира MMA като то е смесица от бойни изкуства, като се почне от бокса та стигнем до жиу жицу-мицу а-у... За тези дето искат да се научат да се бият или незнам какви са им цели според мен би било много по-добре да запишат нещо бокс, кик бокс, самбо а-у отколкото да си давате парите за нещо, което не е бойно изкуство, пък и MMA в България си е жив т*ш*ак за мен лично, мутрите си пускат охраните да се бият и си залагат, като например тоя най-новата звезда на българския MMA ЛЮБО ЧУКА... пуснаха го да се бие с некви пенсионери, дето явно са дошли само за пари и колкото да запише някакви победи нашия играч, разбираш ли НАД НЕКВИ БИВШИ СВЕТОВНИ ЗВЕЗДИ ПО НА 40 години. Иначе друго си е UFC...

dimitar_ak
02-15-2012, 06:55
Махленски бой качен на ринга. Едно време го правеха по кръчми и дискотеки. Определено не ми харесва.

bubka98
02-15-2012, 07:00
Извинете обращам се кам тези които са били 7 клас ..трябва да напиша ..Какви са изпитанията на духа в разказа ."Една Българка" моля помогнете..трябва ми за утре

Chacho
02-15-2012, 12:17
Махленски бой качен на ринга. Едно време го правеха по кръчми и дискотеки. Определено не ми харесва.

Ако по кръчмите и дискотеките имаха същата техника като на ринга, охраната щеше да е въоръжена с калашници.

toretto03
02-15-2012, 20:35
Незнам как мислите вие, ама на мен ми е много смешно като някой каже, че тренира MMA. Как се тренира MMA като то е смесица от бойни изкуства, като се почне от бокса та стигнем до жиу жицу-мицу а-у... За тези дето искат да се научат да се бият или незнам какви са им цели според мен би било много по-добре да запишат нещо бокс, кик бокс, самбо а-у отколкото да си давате парите за нещо, което не е бойно изкуство, пък и MMA в България си е жив т*ш*ак за мен лично, мутрите си пускат охраните да се бият и си залагат, като например тоя най-новата звезда на българския MMA ЛЮБО ЧУКА... пуснаха го да се бие с некви пенсионери, дето явно са дошли само за пари и колкото да запише някакви победи нашия играч, разбираш ли НАД НЕКВИ БИВШИ СВЕТОВНИ ЗВЕЗДИ ПО НА 40 години. Иначе друго си е UFC...
Не си прав ,има доста наши ММА бойци който не са тренирали нищо преди да започнат с ММА ,не съм си задавал за цел да им помня имената но помня че русенецът Ники Алексиев е един от тях и е един от топ-бойците в катекорията си.
Незнам дали мутрите пускат охраните си да се бият ,но имаме много добри бойци на европейско ниво поне според мен,да речен Станислав Недков, Румен и Росен Близнаците ,Атанс Джамзазов ,Дидо Топалски ,Емо Захариев ,Светлозар Савов ,
наще момчета вече направиха доста мачове с бойци от съседните на България държави ,гледам вече и Японци идват в България и губят ...
Виж за Любо съм съгласен ,и Джими и Гари не бяха в категорията на Чука...

firstdiesel
02-15-2012, 21:07
абе Максфайт трябва да си земат една клетка вече ... на ринга е ташак (все пак е боксов ринг, а не борчески), ти тъкмо го приклещиш за ключ и айде извън ринга... или го наливаш в граунд ен паунд и той бяга навън и пак к*р... то доде сторите на ново ситуацията в средата на ринга то противника се осеферва ..

ако не се лъжа единствената клетка в БГ е в КА2 Пловдив ... ако я сложиха изобщо....

иначе имаме добри бойци, обаче има на къде да се развиват, но това зависи от спонсорите им.
Евала на Недков, не е кой знае колко интересен за гледане, но се придържа към плана и успява да надделее....

а ако заговорим за Чука ... той е много лесен, не е техничен боец, залага на физиката си, само трябва да намерите човек с неговите параметри, висок и в тежка категория. Той сам каза, че ще се бие само с големците на спорта ... е да, бяха световни шампиони, но преди 5-10 години :D ... защо не преговарят със млади състезатели с неговите физ показатели като Джон Джонс, примерно .... Джонс никога няма да приеме боя, но примерно говоря... тогава ще е интересен мачът, а не както Джими Амбриз вс Чука ... то разтега на Амбриз е полвината на тоя на Чука

иначе най си ме кефят близнаците ... свежарки са отсякъде :)

Багата е добър ... и тн

ММА е хубав спорт и доста по-интелигентен отколкото изглежда...

аа и още нещо Максфайт трябва да разрешат ударите с лакти, че то граунд ен паунд без лакът не е интересно :D

Muaythaifighter
02-19-2012, 12:47
MUAY THAI TOP1

susho boinoto sambo e mn golqm sport

TheManTheLegend
02-19-2012, 20:37
Дали е бойно самбо и ММА горе долу едно и също :)

DieselBlood
02-19-2012, 21:14
Махленски бой качен на ринга. Едно време го правеха по кръчми и дискотеки. Определено не ми харесва.

+1
10 букви да ви го туря!

Muaythaifighter
02-20-2012, 19:22
Дали е бойно самбо и ММА горе долу едно и също :)


hahahhahahahahahahaha :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Savage14
02-21-2012, 09:59
Такива хора много ме очудват. Хем не знаят за какво иде реч, хем пишат

smeshnik
02-25-2012, 16:39
Махленски бой качен на ринга. Едно време го правеха по кръчми и дискотеки. Определено не ми харесва.

това е спорт , в който има страшно много мислене! много повече от футбол,тенис,баскетбол и т.н.

dimitar_ak
02-28-2012, 10:28
Мислене при един прост пердах?!?!

smeshnik
02-28-2012, 13:04
Ами явно не си се занимавал, не си се качвал на ринг и затова имаш такова мнение :)

мисъл - много!

redbul2
02-28-2012, 15:06
това е спорт , в който има страшно много мислене!
Хахаха,голям си смешник. Имам на предвид,че ника ти е Смешник,хаха. :)
"Една патка като мислила много и взела,че умряла накрая от мислене"-стар лаф от времето на баба ми. :)

ZipFail
03-03-2012, 07:47
Мислене при един прост пердах?!?!

Само един въпрос имам..
През живота си занимавал ли си се с боен спорт въобще ? Понеже отдалече си личи че си от големите разбирачи, дето обаче грам не са се докосвали до това за което говорят :)


По темата: Да, бих се записал, само дето не разбирам защо таксите на ММА са почти 2 пъти по високи на всички други БИ и спортове. Да не би ММА в България да е на двойно по-високо ниво от бокса ? Или от самбото ? Вчера гледах за тренировките при Станислав Недков - 20 лв на тренировка ?!
Винаги съм си мислел, че като ходиш да тренираш трябва да плащаш за толкова за колкото получаваш, а не да получаваш надути цени, само защото това е популярно в момента..

Chacho
03-03-2012, 08:43
Тука се наблюдава някакво спонтанно връщане на старите. Чакаме navar и SolomonIceberg

Horrificus
03-03-2012, 11:29
мма определено е много интересно! може би това е най-интересният спорт съзадаван някога. аз принципно съм фен на стронгмените, трибойците, щангисти(състезатели в двубой), както и бодибилдинга, но мма е събуждал много по-голям интерес за мен(гледам предимно супертежка категория. зрелището, което предлага мма, не може да се сравни с никой друг спорт

redbul2
03-03-2012, 15:37
Така е. Много прилича на гладиаторските борби преди 2000 години. В тоя "спорт" има нещо животинско,първично и това привлича по-първосигналните хора. Издигащи в култ насилието. Връщане към пещерната епоха в 21 век,кво да се прави. Яааабадабадууууууууу!

ZipFail
03-03-2012, 19:44
Който не му харесва - да не го гледа.

Пък аз мога да кажа че едни от най-спокойните и уравновесени хора които познавам са точно бойци. Ама всеки с мнението си. Само че на някои мнението е от личен опит, а на други - от това което са видяли по телевизията.

Blitzcrank
03-03-2012, 19:55
Като трениране ме кефи добри тренировки учиш се на много стилове много нови неща ,но като спорт нещо...;/ то правила се едно няма качват се и почват да се млатат като кучета ... Бокса вече е спорт.И другите бойни стилове но по отделно.