PDA

View Full Version : Някога запитвали ли сте се



4o4ina
02-02-2012, 17:30
какво всъщност е "любовта" и какво значи "да обичаш" някого?Всеки казва на всеки,че го обича,но всъщност не е така.Защо тази дума изгуби значението си и сега всички я използват вместо "здрасти"?Вече едва ли някой знае какво значи това...

Professional
02-02-2012, 17:34
има хора,които знаят значението на тази дума , но са малко ((:

SisiStrange
02-02-2012, 17:36
Любовта се вижда. Тя не е до думи.

Sh@d0w
02-02-2012, 17:37
Любовта се вижда. Тя не е до думи.

Това .

Lucho
02-02-2012, 17:41
Не, не съм се запитвал.

Dying
02-02-2012, 17:45
Любовта е като щастието, не винаги се вижда, но се усеща! Думите - любов не правят! Тя се доказва, но не се печели..!

lubovvv
02-02-2012, 17:58
Значението на думата е "смисъла на живота".

toad
02-02-2012, 17:59
Тва любовта яде ли се , пие ли се ?

fenkaaa
02-03-2012, 01:37
Наистина "голямата любов" е само една.. НО ! .. Това не пречи да си обичал примерно и 5-ма преди това,защото дали си го казвал на 2,3,4-ма не мисля че има кой знае какво значение,защото всеки с който сме,след време по един или друг начин някак си го обикваме.. както обикваме приятел,домашен любимец и т.н, така обикваме и хората до себе си.

kinkygirl
02-03-2012, 19:21
,,Любовта е това да позволиш на другия до теб да пъде себе си'' Хорхе Букай :) > Абсолютно съгласна съм! :) ..Но както по-нагоре четох наистина днешно време Думата ,,Обичам/те'' Е за здравей и здрасти..Но всеки я приема различно..Според мен най-съкровенната и истинската любов коят озпитваме е тази към семейството си..А истинската любов с някой друг..е открива трудно и се губи лесно.. : )) Тва е истината..Незнам съгласни ли сте с мен.. :D :)

fluffy_^
02-03-2012, 19:25
,,Любовта е това да позволиш на другия до теб да пъде себе си'' Хорхе Букай :) > Абсолютно съгласна съм! :) ..Но както по-нагоре четох наистина днешно време Думата ,,Обичам/те'' Е за здравей и здрасти..Но всеки я приема различно..Според мен най-съкровенната и истинската любов коят озпитваме е тази към семейството си..А истинската любов с някой друг..е открива трудно и се губи лесно.. : )) Тва е истината..Незнам съгласни ли сте с мен.. :D :)

+десет букви

4o4ina
02-03-2012, 19:42
,,Любовта е това да позволиш на другия до теб да пъде себе си'' Хорхе Букай :) > Абсолютно съгласна съм! :) ..Но както по-нагоре четох наистина днешно време Думата ,,Обичам/те'' Е за здравей и здрасти..Но всеки я приема различно..Според мен най-съкровенната и истинската любов коят озпитваме е тази към семейството си..А истинската любов с някой друг..е открива трудно и се губи лесно.. : )) Тва е истината..Незнам съгласни ли сте с мен.. :D :)
точно така мисля и аз

Cold_Tearsss
02-03-2012, 19:50
Любовта се вижда. Тя не е до думи.

Усеща се .

NambyPamby
02-03-2012, 20:08
Темата - банална, дъвкана, предъвквана, мненията в нея, за разочарование, но в никакъв случай, за изненада - скучни, блудкави чак, отегчителни като разсъждения на малко дете, което тепърва ще си обогатява речника и ще се учи да изгражда теза и аргументация. Или аз съм пораснала и трябва след половин десетилетие да търся ново място във виртуалното пространство, където да убивам време, или просто форумът се е превърнал в някаква сбирщина. Чудя се и се мая...

Sirona
02-03-2012, 20:17
Ангелите я наричат небесна радост, дяволите - адска мъка, а хората - любов :)

ShtrudeL
02-03-2012, 21:21
Такива философски теми ги разхвърляте като плюнки.

Обичам да обичам и ако не обичам ми е празно. Повече искам да обичам, от колкото да ме обичат. Това е обич.

umri
02-03-2012, 21:33
,,Любовта е това да позволиш на другия до теб да пъде себе си'' Хорхе Букай

Вицепрезидентът на манекенските писатели? Не е лесно да пъдеш себе си. Аз пъдим само цигАнье.

Blab
02-03-2012, 21:52
Любовта се вижда.

как изглежда?

//по темата - виждаш ли го - не е, не го ли виждаш - е;

xoxi
02-03-2012, 21:54
Да ти кажа честно, моето мнение по тази тема се мени през определени периоди от време.
Най-дълго застояло се мнение е това, че някои хора просто се взимат прекалено на сериозно, най-вече що се отнася до любов. Истинска любов. Според мен тази любов не е една единствена, защото щеше да е много егоистично ако беше така. Смятам също, че такова понятие като истинска и НЕистинска няма. След като някой ти размърда прочутите пеперуди в стомаха, защо да не е любов? Та даже и на 10 години да си. От край време ми прави впечатление как някои хора казват на други "това твоето не е любов, просто влюбване". И от тук като се започнат едни локуми какво е да обичаш, какво е да си влюбен и какво е просто да си сексуално привлечен. Край няма.
За мен любовта си е най-простото нещо. Не трябват задълбочени мисли, нито крилати фрази, а какво остава за философски задълбавания в темата. Просто е. Ако обичаш - значи обичаш.
И не мисля, че израза/думата си е загубил/а смисъла. Никой не е казал, че една любов трябва да е вечна. Днес можеш да обичаш, утре не. Разбира се, това е малко преувеличено, но има и такива случаи. И това, че днес не обичаш това, което си обичал вчера, не прави вчерашните чувства по-малко истински или силни.
Така го виждам аз.

SisiStrange
02-04-2012, 08:11
Само като видя начина, по който му светва лицето и очичките му не се свалят от мен даже, когато съм с 39 градуса температура и приличам на сбабичосана гъба, ми става ясно, че не ми казва "Обичам те!", колкото да си чуе гласа.

bloodyF
02-04-2012, 10:19
//по темата - виждаш ли го - не е, не го ли виждаш - е;
Августин за времето?


по темата: като обичаш го усещаш, не мога да го опиша, защото не мисля, че съм обичала някого както трябва..
и все пак, по прочетено от интернет, книги и споделено от приятели, пеперуди в стомаха и заспиване и събуждане с мисълта за него/нея и това , че той/тя е превзел/а целият ти свят е сигурен знак, че си влюбен/а :)

djipsito
02-04-2012, 18:13
Споделям мнението на xoxi.

Любов, любов.. химия и хормони. Както се появява така и изчезва.
Обичта си е обич. По-трудно идва и по-трудно си отива.

magicm
02-04-2012, 18:34
Няма на земното кълбо двама души, които да обичат по един и същи начин.
Всеки чувства любовта различно.
Всеки изразява любовта по свой начин.
Но зависи и от нацията, към която човек принадлежи.
Холандски хумор:
Едно дете попитало баба си:
-Коя е твоята голяма любов?
-Моряците-отговорила бабата

YoUcANNOtiMaGiNe
02-05-2012, 09:36
4 Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,
5 не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,
6 не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
7 всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
8 Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.
............................
13 И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта.
-Нов Завет: 1-во Kоринтяни 13 глава

balu4ka
02-05-2012, 10:50
"Любовта",в днешно време хората я приемат по-различни начини.Дори бих казала,че думата "обичам те" до една степен се изтърка,протърка >.<.Защото,хората забравиха значението и,кога се ползва,дали наистина изпитват съответните чувства.Не мисля,че тези неща се казват-доказват се.Слушам сегашните 13,14 годишни деца,употребяват я без да знаят конкретното и значение.Дори самата аз не го знам ,напълно.Но,наскоро попаднах на един философ,който формулира тезата си за любовта ,така:
"Любовта е единственият начин да се постигне единение на базата равенството и така да се спасим от непоносимото чувство за самота и безсилие."

Според мен,обичаш някого,защото достатъчно обичаш себе си,а мразиш самотата.Всеки човек,намира човека на който да каже тази дума,рано или късно.

summerxtime
02-05-2012, 19:54
Не.Не съм я чувствала.Но знам,че тя е нещо ценно.Тя е нещо,което не може да се опише с думи.Това значи да чувстваш някои като част от себе си.Сякаш сте едно цяло.Любовта е онова малко чувство,което всеки получава когато го/я видиш.Любовта те вдъхновява.И да,аз съм на мнението,че за любовта няма години.Когато се случи-случи се.Може и на 8,и на 80 да си.

kosmos
02-06-2012, 17:40
Нали знаеш какво казват:Любовта е като вятъра..не можеш да я видиш, но можеш да я усетиш! :)