PDA

View Full Version : Как да го спечеля ?



easynickname
02-02-2012, 19:02
Здравейте ! Съвсем нова съм в този сайт , и може би преди мен е имало и други момичета или момчета които са задавали същите теми . Става въпрос за едно момче , в което съм истински влюбена , а той изобщо не ми обръща внимание ( с 2 години по-голям от мен е , но нали знаете - за любовта няма граници ) И та въпроса ми е , как да го спечеля , как да го накарам да ме види ?! Преди това обаче , искам да ви кажа , че съм ужасно срамежлива , и съвети от типа "Направи първата крачка" изобщо няма да ми бъдат полезни , тъй като ме е срам дори да го погледна . Лудо влюбена съм в него .. щом си затворя очите , веднага виждам неговия и моя образ в някаква романтична ситуация . Истината е , че той е изключително красив , и едва ли аз съм единствената , която иска да го притежава . Когато разглеждам профила му в фейсбук , забелязвам , че пише коментари от типа :* на едно момиче , и някак си се ядосвам и от тогава съм намразила това момиче (знам , че е жалко и смешно , но наистина го харесвам) Интересно е , че той беше първата училищна любов в 3,4 клас , и тогава и той ме харесваше . Бяхме доста малки , но още се надявам да си спомня , когато бяхме двамата . И та въпроса ми е не как да го спечеля , а как да го накарам да ме забележи . Имам много книги с такива съвети , но както казах съм доста срамежлива .. Всеки един съвет ще ми е полезен .. Ще бъда много щастлива тези съвети да бъдат повече , наистина не е толкова лесно , колкото си мислите !

ebemise
02-02-2012, 19:18
Харесваш го защото е хубав ... ? Така ли да смятам.. ? Ще ти писне ..

BuBzzz
02-02-2012, 19:23
Ми пиши му по фб,питай го дали си те спомня,завържи разговор,попитай го дали си спомня времената когато сте били малки и т.н

darinnkaa
02-02-2012, 19:44
трябва да го преодолееш този срам , така до никъде няма да стигнеш,а и вече има фб и така е много по лесно,пиши му,излезте и виж как ще се развият обстоятелствата !

Dreamerr
02-02-2012, 20:26
трябва да го преодолееш този срам , така до никъде няма да стигнеш,а и вече има фб и така е много по лесно,пиши му,излезте и виж как ще се развият обстоятелствата !
давам + ...

easynickname
02-02-2012, 20:37
"Харесваш го защото е хубав ... ? Така ли да смятам.. ? Ще ти писне .. " Защо реши , че го харесвам защото е хубав ? Споменах само това , не съм се натъкнала на него ;) Относно другите коментари , съгласна съм , че трябва да преодолея срама , но със всеки опит , става по - зле ;D За фейсбук - Да , по- лесно е , но няма ли да си личи прекалено много , че го харесвам , след като не съм му писала от 2 , 3 години ?

Dying
02-02-2012, 21:36
Абе защо не му пишеш, нещо от рода на "Оф, ти май трябваше да ми пишеш, като седнеш..", за да го заговориш и след което нещо от типа на "опа извинявай, не беше за теб..", " между другото ние с теб не бяхме ли заедно в началното училище" и така.. ?

svetlidim
02-03-2012, 00:09
Чуй ме сега добре :) Трябва да решиш кое е по-важно : гордостта ти или да видиш дали имаш шанс.
Аз например бях също като теб - срамежлива, недостъпна, непреклонна, да не съм първа, след мен да тичат, не аз след тях. След това пък отидох на другата противоположност - преглътнах гордостта си, почнах да си признавам чувствата открито, дори бих казала се унижавах, защото съм била и отхвърляна, но в крайна сметка разбрах, че не е добре нито в едната крайност, нито в другата (по ред причини).
НО това, което му трябва на човек в такива ситуации е златната среда, микс от 2те положения , които ти изброих по-горе. Тоест да знаеш къде е границата, до къде да се разкриеш и къде да отстъпиш една крачка назад и да не показваш много. Но , мила моя, за да разбереш това , трябва да се пробваш и вероятно може и да сгрешиш. Ако се плашиш, няма да разбереш къде е твоята граница. Ако се пробваш , може пък и да се унижиш. Отделен въпрос е, че като харесваш някого не се унижаваш, а му правиш страхотен комплимент, а ако той е недорасъл - естествено го обръща срещу теб, защото не е наясно как да реагира.
В крайна сметка ако искаш да ловиш риба, трябва да се понамокриш, не може да излезеш сух от водата. :)

easynickname
02-03-2012, 16:12
Благодаря ви много ! Май наистина трябва да бъда по смела и решителна .. Както и до сега , този срам до никъде няма да ме откара ! :D

gugenceto2
02-03-2012, 16:55
Просто го заговори във фб.Така напрежението ти няма да си личи :) Късмет!

GrEeNgIrL21
02-03-2012, 17:02
може ли да те питам на колко си?Но сега по темата аз също бях адски срамежлива и вярвай бях изплашена до смърт да направя нещо.Всички ми повтаряха опитай,опитай ама аз не че не..е мина месец,два,три на четвъртия ми писна да чакам опитах с фейсбук не се получи смисъл той не влиза там често изчаках още месец събрах смелост и опитах нещо друго отидох и питах приятеля му/който е мой съученик/ имали си приятелка или нещо от сорта отговора беше не обнадеждих се и реших че щом каже на въпросния ми възлюбен той ще предприеме нещо е да ама не...направих последния опит отидох и говорих направо с момчето е да отряза ме но пък поне ми олекна че съм си казала всичко.Опарих се да но сега не се чудя дали е щяло да се получи с него.Имала съм и друг случай в който нищо не направих и още се питам щеше ли да стане или не..но мисълта ми е забрави за срама си просто действай иначе после ще съжаляваш и ще се мислиш ами ако бях направила нещо?!Така че просто опитай :)) Повярвай знам какво ти е така че стискам палци

4o4ina
02-03-2012, 18:25
Как да го спечеля ?
Иди пусни фиш за тотото!