PDA

View Full Version : Какво да купя на майка й? (Момичета вкарайте едно рамо)



NIIKII
02-02-2012, 19:08
С приятелката ми сме заедно от 8 месеца.Утре ще станат 8 месеца,а утре майка й има и рожден ден и ме е поканила..ние сме си приятели с нея. Тя много ме харесва,аз нея също, преди месеци приятелката ми дойде на рождения ден на баща ми и сега и аз искам да я уважа.Проблемите са няколко, но еднотипни .. Те са заможни хора..доста (абе имат бая пари) , докато ние някога бяхме , но вече далеч не сме ,а сега точно е момент в който сме много зле, но както и да е 20-на лева ще успея да намеря. Жената далеч не е някаква разглезена, да парадира с това че има пари и прочие.Напротив много е земна и разбрана и никога няма да кажеш, че разполага с толкова много.Понеже не я познавам много добре и едва ли ще мога да и взема нещо кой знае какво с 20-30лв. пък и повече да имах едва ли щях да оцеля вкуса й аз мислех да и купя един букет, с който да отида и да я уважа. Какво мислите прекалено малко ли е :/ какви цветя да взема,какъв букет аз съм тотално скаран с тия цветарски истории,знам само да не са четно число, че било за починали.. Просто финансите ми са сериозно ограничени , аз мислех да откажа да отида, но все пак успях да намеря някакви пари,макар малко и казах че ще намина за час-2.Моля за някакви съвети ;?
П.С. аз съм на 20 , приятелката ми на 19 ,майка и е на около 40,не съм сигурен на колко става,но е без значение

BuBzzz
02-02-2012, 19:27
Цветя и подари..избери някакъв хубав букет или просто 3 4 рози

TheBeliever
02-02-2012, 19:27
Отиваш в някой цветарски магазин и казваш да ти направят букет в рамките на еди-колко-си лева, с уточнението да е класическа и стилна аранжировката.

Fermer
02-02-2012, 20:04
Момче съм но пак ще ти помогна :) Както горе казаха купи и 1 букет недей се впряга да и купуваш друго :) Един хубав букет дори и евтин ще и хареса на жената важен е жеста :)

DisturbiaV
02-02-2012, 20:14
Само аз ли мисля,че букет не става...ще пръснеш 30 лева за букет като можеш да вземеш да кажем 1 роза с малко украса сложи го 5 лева и с другите се сети какво си виждал у домът на приятелката ти и ще се досетиш какво може да купеш.Ще ти дам пример в приятелят ми всяки един сводобед ълъл е запълнен с цветя.Избрах и изчанчено цвете в саксия и беше доволна.Майка ми е луда по вази...Всяка жена си има слабост и в повечето случеи можеш да намериш нещо.Щом са заможни купи по-екстравагантна ваза или цвете в саксия,колие дори може сребърно (макар,че смятам,че е прекалено лично) Попитай приятелката си все пак.Но само с букет (бил той и 30 лева) някакси...ще увехне след 2 дни и това е.

NIIKII
02-02-2012, 20:18
@DisturbiaV именно това ме притеснява да не си каже жената.. Не ме разбирай погрешно , аз съм човек свикнал да харча и да съм ларж , но сега времената са такива че ми е невъзможно и ми е страшно неудобно :/ за това и толкова се притеснявам.. за съжаление не се сещам за нищо подобно ,понеже те имат доста имоти и в повечето не съм бил ми е трудно да определя какво, къде, как харесва.. :D

TheBeliever
02-02-2012, 20:34
Само аз ли мисля,че букет не става...ще пръснеш 30 лева за букет като можеш да вземеш да кажем 1 роза с малко украса сложи го 5 лева и с другите се сети какво си виждал у домът на приятелката ти и ще се досетиш какво може да купеш.Ще ти дам пример в приятелят ми всяки един сводобед ълъл е запълнен с цветя.Избрах и изчанчено цвете в саксия и беше доволна.Майка ми е луда по вази...Всяка жена си има слабост и в повечето случеи можеш да намериш нещо.Щом са заможни купи по-екстравагантна ваза или цвете в саксия,колие дори може сребърно (макар,че смятам,че е прекалено лично) Попитай приятелката си все пак.Но само с букет (бил той и 30 лева) някакси...ще увехне след 2 дни и това е.

Не съм много съгласна с логиката ти. Това, че нечий дом е пълен с еди-какво-си не означава, че собственикът би се зарадвал на още едно такова нещо. Пример давам с бившата ми шефка, в чиято къща нямаше рафт/шкаф, който да не беше отрупан със сувенирчета и порцеланови фигурки, но тя самата си призна, че не ги харесва и ги държи само от уважение към хората, които са й ги подарили (а синът й ни подшушна и за няколкото кашончета с подобни чудесии в гаража). И ни заплаши с глоби ако даже си помислим да й подаряваме фигурка за рождения ден (заплахата беше в кръга на шегата, разбира се).

ronyrony
02-02-2012, 20:45
чудесен подарък би бил кутия бонбони, букет и картичка.. сигурна съм, че парите ще стигнат ,а и винаги за човек който държи на теб ще бъде по-важно уважението ,отколкото стойността на подаръка .

Dying
02-02-2012, 21:30
@DisturbiaV именно това ме притеснява да не си каже жената.. Не ме разбирай погрешно , аз съм човек свикнал да харча и да съм ларж , но сега времената са такива че ми е невъзможно и ми е страшно неудобно :/ за това и толкова се притеснявам.. за съжаление не се сещам за нищо подобно ,понеже те имат доста имоти и в повечето не съм бил ми е трудно да определя какво, къде, как харесва.. :D

Ох, момче.. И аз имам тези навици - лоша работа.. Сега по темата.. - ти не я познаваш много, един букет и кутия бонбони и няколко мили думи са идеални, без значение дали хората имат 300 или 30 лева в джоба..! Не си позволявай да мислиш повърхностно, ти сам каза, че жената е доста земна..!

NIIKII
02-02-2012, 22:07
хм кутия бонбони е интересно..не ми беше и минало през ума,аз лично доста ще се зарадвам ако някой ми подари кутия бонбони независимо от повода ,защото много обичам.. :D + картичка евентуално звучи прилично .. аМааа картичката да не дойде прекалено ли незнам .. ;xx

Dying
02-02-2012, 22:21
хм кутия бонбони е интересно..не ми беше и минало през ума,аз лично доста ще се зарадвам ако някой ми подари кутия бонбони независимо от повода ,защото много обичам.. :D + картичка евентуално звучи прилично .. аМааа картичката да не дойде прекалено ли незнам .. ;xx

Зависи, как ще я надпишеш.. Ако в нея подчертаеш нещо за "хубавата и дъщеря и как си й благодарен, че я има" - е идеално..!

NIIKII
02-02-2012, 22:27
ъмм.. ще минем без картичка,тия лигавщини не са ми присъщи , само ще се срамувам .. :D ще си подготвя някакво кратко, но хубаво пожелание .. ии кво тия бонбони в плик ли да ги донеса или така ;? .. не е лесна тая работа ей.. :D

Dying
02-02-2012, 22:33
Ти да не ги взимаш наливни, че в плик :D:D

NIIKII
02-02-2012, 23:41
исках да кажа , кутията с бонбони в плик ли да я сложа или така да я дам ;дд трагично е знам.. ;d

svetlidim
02-02-2012, 23:44
Без пликове.
По принцип не се изхвърляй много за майката, после ще се чудиш на дъщерята какво да купуваш.

ronyrony
02-03-2012, 00:01
Радвам се че помогнах :)

NIIKII
02-03-2012, 00:14
дъщерята е лесна,от нея нито се притеснявам, нито я познавам толкова малко.. Нямам и възможност да се изхвърля и да искам. Сега остава да реша какви бонбони да взема и цветето.
@Ronyrony - БЛАГОДАРЯ !
Благодаря на ВСИЧКИ. Ако дадете предложение по-специално за цветето, с бонбоните сигурно и сам ще се справя, но сами можете да си представите,че визуално и по име знам 5 цветя на кръст , като повечето са такива дето не се продават по магазините (маргаритка,глухарче,кокич ,теменужка т.н..)

ronyrony
02-03-2012, 01:48
лале хахах шегувам се... за цветята знам хризантеми не са скъпи ,гербери, лилия мисля че не е от най-евтините и розата която е около 3 лв едната ...за бонбоните тези http://prikachi.com/images/579/4346579l.jpg са до 8 лв ,а тези http://prikachi.com/images/578/4346578m.jpg до 10 лв, / http://prikachi.com/images/580/4346580p.gif и http://prikachi.com/images/581/4346581D.jpg също са удачен вариант , ако купувам една от първите две кутии бонбони бих опаковала букета в тъмно кафяво със златна лента, вторите бих опаковала в бяло.

anonymous708973
02-03-2012, 05:59
Бонбони Рафаело е идеално, супер вкусни са :д
Гербер не купувай, страшно обикновено цвете. Питай за лилиум :)

DisturbiaV
02-03-2012, 08:48
Щом ще са бонбони-имаше едно време тема за магазин в сф (ако си от там де) дето бонбоните изглеждаха по невероятен начин.Не знам дори дали още съществува такова нещо.Просто ми дойде на ум като чух бонбони.Разгледай някакви такива,не готови.


ПП пак казвам не знам дали има нещо подобно.

Josefinne
02-03-2012, 11:14
Ако решиш да й вземеш цветя, най-добре просто отиди в някой хубав цветарски магазин и избери най-хубавия букет или помоли на място да ти направят. Обясни за случая и цветарката ще съобрази какви цветя да избере. Иначе смятам, че е най-добре да попиташ приятелката си за съвет, тя добре познава майка си, а и съм сигурна, че ще се радва да помогне :)

NIIKII
02-03-2012, 11:51
за бонбоните сигурно ще заложа на Raffaello или lindor ;p за цветята ще е консултация с цветарката .. Благодаря на всички

bloodyF
02-03-2012, 17:08
купи линдор в кутийка (не сърце) и пролетни хризантеми примерно?
жената ще види, че е от сърце, а и е важен жеста, не подаръка :)

NIIKII
02-03-2012, 21:37
http://prikachi.com/images/579/4346579l.jpg - Взех тези бонбони, че в магазина нямаше на Рафаело нищо,а на Линд бяха някви много нежни.. Харесах едни с панделка глупости ма пък ми се видяха много малко и не мислех че ще са достатъчно като количество. А букета беше ( между 3 букета избирах) 25 лева с някви цветя който бяха красиви , аранжиран беше така по-строго елегантно едно,като за ЖЕНА не момиче .. Не намерих за редно да подарявам Рози , а пък тия гербери много грозни :D Цветарката каза че тия цветя са мнооого издръжливи - > http://gradina.zamakabg.com/snimki/AmfY1C69_anthurium-1.jpg бяха ей такива , на снимката изглеждат грозни, но в букета бяха хубави ! :D добре мина,зарадва се жената , приятелката ми ми се понакара че съм дал "толкова" пари, че не трябвало бла бла..
Благодаря на вСички.

anonymous708973
02-04-2012, 07:24
Страхотно си постъпил, браво!
А цветята наистина са хубави :)