PDA

View Full Version : Забременяване при прием на противозачатъчни?



nymphadora
02-02-2012, 19:33
След възникнал спор и малко ровене в теми четох за много жени забременели дори и с противозачатъчни-някои нередовни в приема,други дори и при редовен прием пак направили гафа.На мен ми е ясно,че само въздължанието е 100 % ефективно,но ми е интересно какви са признаците при бременност с противозачатъчни.След като цикъла е фалшиво кървене пак ли закъснява,или жените разбират чак 3-4 месец..Може да ми звучи дебилно питането,но ми стана наистина интересно,още повече,че самата аз съм на противозачатъчни.

TheBeliever
02-02-2012, 20:06
Доколкото съм чела аз, забременяване може да има ако по една или друга причина хапчетата не си свършат работата, т.е ако се отдели яйцеклетка. Причините варират от нередовен прием, повръщане, диария до конфликт на противозачатъчните с други медикаменти.

Колкото до кървенето, то не е фалшиво. Пак се изхвърля повърхностния слой на лигавицата на матката, който обаче, при прием на ОК, е по-малко като количество и по-различен като консистенция.

Логиката ни навежда на мисълта, че ако е налице бременност, няма как да има менструация. Все пак със съдържимото на матката би изпаднал и зародиша. (изключвам случаите на цветна бременност)

Мисля, че за информация от първа ръка ще е най-добре да пуснеш темата в някой от "мама" форумите.

nymphadora
02-02-2012, 20:12
И аз мислех,че там ще е най-удачно да пусна темата,но не ми се занимаваше да се регистрирам :D.Иначе и моята логика е сходна,но знам ли-досега не съм се замисляла над това,все си мислех,че ако си ги пиеш редовно няма ядове :)

TheBeliever
02-02-2012, 20:15
При равни други условия (:D тая икономика ми е изпила мозъка) не би трябвало да има ядове. Но, както споменах по-горе, има доста фактори, които биха могли да попречат на действието на хапчетата.

SisiStrange
02-02-2012, 21:41
Общо взето трябва да внимаваш да ги взимаш всеки ден по горе-долу едно и също време. Ако, не дай си боже, се разболееш, четеш етикетите на антибиотиците дали не пише в противопоказанията нещо за хормонални таблетки. Ако имаш диария или повръщаш, си правиш една хубава сметка да не правиш секс без презерватив поне 1 седмица (то не, че е сложно, докато ти се гади да се сдържаш откъм секс де). Не пиеш активен въглен и други подобни минимум 2 часа преди/след приема на хапчето и така.
Някак този пост прозвуча сложно, но всъщност това са доста редки обстоятелства. През повечето време просто гледаш да не изпускаш хапче.

fenkaaa
02-03-2012, 01:47
Имало е моменти в които не съм била много редовна в приема,смисъл пропускала съм най-много 2 хапчета.С бившия ми приятел 1 година подред той свършваше в мен и не съм имала проблеми от това засега..

marilyn
02-03-2012, 09:10
И преди съм го споделяла това из форума. На една от най-добрите ми приятелки сестра й забременя така. Пиеше редовно ОК, не е пропускала хапче и не е имала някакви проблеми от тези които изброихте горе (повръщане, антибиотици и тн). Разбра, че е бременна съвсем в началото, отиде на лекар и й казаха, че от противозачатъчните бебето може да е увредено и трябва да се изчака до 3тия месец за да се види. Изчакаха, видяха че бебето няма да се роди здраво и тя направи аборт. Не казвам, че това се случва винаги, но реших да го споделя, защото станах свидетел на това и бях... потресена. :)