PDA

View Full Version : Ще се местя :(



babyfreak
02-03-2012, 11:36
Хей.Не знам дали е това раздела ,но ако темата е другаде няма да получа много мнения.Със сигурност скоро ще замина за Америка .. ЗАВИНАГИ !Още не знам в кой град.
Аз съм си българка.Много се притеснявам как ще ме приемат там къде ще ме запишат да уча..
Там всичко е различно..дали няма да ми се присмиват ;(
Кажете какво трябва да направя за да ме приемат ..

DisappointedDreamer
02-03-2012, 11:41
Спокойно. На колко си? Английски знаеш ли? Няма да умираш, не е края на света. Ще научиш езика, ако не го знаеш, ще се приспособиш след половин година, или пък година, всичко ще се напасне.

babyfreak
02-03-2012, 11:43
Почти на 15.Преди бях много добре с английския ,но тази година уча само руски..и много неща съм забравила ;x
Не знам дали ще се справя..

DisappointedDreamer
02-03-2012, 11:51
Ще се справиш. Щом езика не ти е напълно непознат, и си го учила, много бързо ще си го припомниш и подобриш веднъж стъпиш ли на американска земя.

babyfreak
02-03-2012, 11:58
Много ти благодаря.Виждам ,че ти си с опит. ;d
А какво ще ми препоръчаш за да го подобря.. малко тъп въпрос ,но..

Colouring
02-03-2012, 12:13
Погледни го от друга страна-ще видиш един съвсем нов свят.Всяка година все повече и повече хора напускат страната ни и все някак се оправят,спокойно.Разбира се,България и всичко,което си оставила тук,ще ти липсват,но все някак ще трябва да свикнеш.Предполагам семейството ти ще е с теб?Или?Ако е така,то това е най-важното.Все пак няма да си абсолютно сама.
Аз нямам личен опит,който да ти дам като пример,но имам една приятелка в Америка.Приеха я страхотно!Намери си много приятели,пред нея се отвориха толкова много врати,абе... много е доволна.Важно е на какви хора ще попаднеш,но по нейните думи са мили и те приемат добре.Ако си общителна и сговорлива няма как да не намериш поне няколко човека,с които ще си допаднете.Да не би всички в Америка да са местни жители?Пхахаха... Спокойно.
А пък за езика-хубаво е,че не ти е напълно непознат.Сега можеш да четеш книги и да гледаш филми без(или с английски) субтитри.Но не мисля,че точно това трябва да те плаши.Дори и да не си го тренираш много,щом отидеш много бързо ще започнеш да говориш,предвид това,че не ти е непознат.

babyfreak
02-03-2012, 12:21
Не ,няма да съм сама.Много ти благодаря за мнението :) :**

DisappointedDreamer
02-03-2012, 12:23
Много ти благодаря.Виждам ,че ти си с опит. ;d
А какво ще ми препоръчаш за да го подобря.. малко тъп въпрос ,но..

Последно се преместих в Швеция, когато бях на 12. Това, което беше гадно е факта, че трябваше да почна да уча напълно непознат за мен език. При теб не е така, така че по-бързо ще се справиш и влезеш в релси.

Иначе гледай американски филми, чети книги на английски, говори с приятели на английски, било то на 4 очи или пък в интернет.

nIkEnCeTy_bE
02-03-2012, 15:40
Лесно ще се приспособиш. А и е по-хубаво, че от малка заминаваш, тука няма развитие, в областта на ученето изобщо. Ще ти е мъчно в началото, но ще видиш, че след време ще ти е по-добре. Сестра ми вече 4та година е в Германия, и е по-добре там. Първата година е трудно, особено ако си сам, но след това всичко е добре. Животът там е друг, хората там са други, няма да останеш разочарована. :) И аз мисля да заминавам след 12 клас, тука просто няма развитие, според мен.

alleyy
02-04-2012, 12:49
БОЖЕЕЕЕЕЕЕ, БЛАЗЯ ТИ ! Толкова пък мечтая да се махна от България, от хората тук, от обстоятелствата , от мизерията..Ако бях на твое място щях да скачам от радост.Представи си го сякаш започваш нов живот, толкова хубаво :) Въпреки , че не е лесно да оставиш приятелите си и близките си тук ..

Mirage3
02-04-2012, 13:05
Да, наистина. Това е невероятно, че се местиш! Аз бих се радвала супер много, ако се преместя от тук, но естествено на по-добро място.

qkakukla2
02-04-2012, 18:11
БОЖЕЕЕЕЕЕЕ, БЛАЗЯ ТИ ! Толкова пък мечтая да се махна от България, от хората тук, от обстоятелствата , от мизерията..Ако бях на твое място щях да скачам от радост.Представи си го сякаш започваш нов живот, толкова хубаво :) Въпреки , че не е лесно да оставиш приятелите си и близките си тук ..
++


(10 букви)

MuRocLaW
02-04-2012, 19:25
И като се местиш в америка кво букет ли да хода да зимам

Nakadah
02-05-2012, 06:21
Не очаквай да ходиш по червения килим! Не очаквай да се справяш с езика! Не очаквай че родителите ти ще си намерият добре платена работа в първите няколко години! Не очаквай че ще живееш в хубаво жилище!

Дали ще е позитивно или негативно преживяване зависи от това как ще погледнеш на нещата. Къде точно ще ходите? Пожелавам ти успех!

ПС: Refugee ли ще сте или със зелена карта?

immortaL..
02-05-2012, 18:45
според мен това е невероятно ;) .. не е хубаво,че ще оставиш приятелите си но погледни от добрата страна .. ще започнеш нещо като нов живот .. помисли пък ако ти хареса ? - няма как да разбереш ако не си опитала :).Моята мечта е да се изуча и да отида в Америка .. да се махна от България по хилядите причини .. ;х.За английския най-добре се учи с практика знам го от личен опит,уча английски от малка (1-2 клас).Опитай може и да ти хареса :)

ImmortalSportFreak
02-05-2012, 19:32
[color=teal]Супер че имаш тази възможност да учиш и живееш в Америка! С мотивация и постоянство ще научиш езика. Споко! ;)
УСпех!

Supernaturalfan
02-08-2012, 13:42
Еми супер! И аз ще се местя в Северна Америка (Канада) след 1-2-3 години и нямам търпение :) Надявам се наистина да се впишеш и да ти хареса, езика ще го научиш, няма проблеми!

Junieee8
02-09-2012, 20:47
БОЖЕЕЕЕЕЕЕ, БЛАЗЯ ТИ ! Толкова пък мечтая да се махна от България, от хората тук, от обстоятелствата , от мизерията..Ако бях на твое място щях да скачам от радост.Представи си го сякаш започваш нов живот, толкова хубаво :) Въпреки , че не е лесно да оставиш приятелите си и близките си тук ..

И аз така <3

staysave
02-13-2012, 16:32
И като се местиш в америка кво букет ли да хода да зимам Боже! Момичето просто пита как да се интегрира по - лесно. Като ти й завиждаш, си се ядосвай вкъщи. Ако искаш удряй стената. Не се карай на другите.
Относно въпроса : Кака ми замина за САЩ и много й харесва. Каза, че хората там са много приятелски настроени и им било интересно да слушат за България. А за английския не се притенявай - не е толкова труден. Сестра ми го учи в средното училище, две години ходи на курсове и се справя в университета без проблеми. :)