PDA

View Full Version : Руски език - курсове



smiirnoff
02-03-2012, 13:51
Здравейте!
Имам желание да се запиша на курс по руски език. Търся в интернет школи и центрове, които предлагат обучение по руски език. Повечето работят по системата Контакт, цените са приблизително еднакви, периода на обучение - също. Искам да попитам някой посещавал ли е курсове по руски език, къде, доволен ли е и въобще всякаква такава информация ще ми бъде полезна. Не бързам за никъде с научаването на езика, така че не се интересувам особено от периода на обучение. Искам хората, които са посещавали такива курсове да споделят мнения и отзиви за обучението и ефективността. Става въпрос за град София.
Моля да отговарят хора, които са запознати с тези неща и могат да ми кажат нещо полезно.
Благодаря

slicky
02-03-2012, 17:32
Ухаа, толкова рядко се мяркат руско учещи . Аз лично ходя при госпожа, рускиня, тя ми помага доста, но за успееш трябва да се само занимаваш. Не знам до колко си запозната с езика, но падежите не са трудни, най-трудното е управлението на глаголите. Ако те интересуват могат да постна линкове с учебници и помагала по руски, от които има някои наистина много ценни. Аз лично гледам и руско тв, техният Първи Канал е доста разпространен и всяка вечер в 21:00 пускат интересно шоу, а после и новините. Ако искаш нещо друго,питай, но не съм от София и за курсове не знам.

smiirnoff
02-03-2012, 17:38
Оооо, ще ми помогнат такива помагала. Пусни линкове, ако не те затруднява. Щом като по немски най - накрая започнах да оправям падежите, ще оправя и руските :Д. Искам да те питам какво мислиш за системата Контакт (ако си запознат/а)? Защото гледам повечето школи работят с тези помагала.

slicky
02-04-2012, 07:04
Казват, че Контакт учебниците били най-добри, а една от авторите, е издала най-добрата според МОН граматика. Ние в училище учим с Диалог в России, който също не е лош учебник и сме с граматиката,която споменах. Иначе най-добрите учебници естествено не са българските. Ето линкове( 3 тома):
1.http://arenabg.com/details.php?id=cd11835568a61ce837498f21e05ad1839d0 29644 (мега много учебници,наистина доста ценно)
2.http://thepiratebay.se/torrent/6678465/Russian_Language_Learning_Pack_%28Updated%29_%28Vo l._2%29
3.http://thepiratebay.se/torrent/6685498/Russian_Language_Learning_Pack_%28Updated%29_%28Vo l._3%29
Aко нямаш регистрация в Арена, можеш от piratebay да изтеглиш и 1-ви том. Ако има още нещо, питай.

smiirnoff
02-04-2012, 09:54
О, благодаря много. Но аз едва ли сама ще стигна до някъде с електронни учебници. Ако все пак някой има ценна информация за школи в София, моля да пише :).
Иначе, Skicky, благодаря много, ще изтегля и първия том и след като започна курса ще си в доста голяма помощ.

smiirnoff
02-05-2012, 17:37
Еее, никой ли не е посещавал курсове по руски в София ;s?

saggitarius
04-27-2015, 19:10
Здрасти! Наскоро завърих курс с безплатен ваучер към център за професионално обучение "Хармониа" и курса беше добър като получих знания , които като от напредък начално до някакво средно ниво ми помогнаха много.Надявам се да съм бил полезен.