PDA

View Full Version : Това голям проблем ли е ?



whoiammm
02-03-2012, 20:10
Здравейте .. ! От доста ама от достаа време ме измъчват няколко въпроса. Да започнем с това че съм на 15 години и съм 1.60 см висок. Малко ми е тъпо че съм по нисък от приятелите ми в класа. Има само 1 момче колкото мен. Родителите ми не са много високи но на доста места чух че в повечето случай децата стават по високи от своите родители. Винаги съм си мислел че момичетата на моята възраст се държат някак по друг начин с по ниските и някак си ги подценяват или ги мислят за някакви лапета. А всъщност това че тя е с 5-10 че дори и с 15 см. по висока не я прави нищо повече от мен и много ме дразни като почнат да се надуват. Има ли някакъв шанс да се издължа до 1-2 години и да стана по-висок че да хващам окото на красивите девойки. Аз си мисля че като си по нисък на моята възраст е много по трудно да си намериш подходяща приятелка. Като гледам в Facebook какви момичета със какви момчета се обвъзват напрао се чудя кфо става. 0_о Момиче на 15 години ми ходи с някакъв на 17-18 не винаги но това е факт.. Оф май много писах .. Хайде дайте някои друг съвет как да се издължа или ако не това поне ми кажете има ли надежда да стана по висок до 1-2 години ?? Защото съм чувал че някой хора се издължават по късно .. :) Хайде Благодаря ви че прочетохте тази тема. Очаквам отговори .. :)

Sh@d0w
02-03-2012, 20:17
Темата май не е много за раздел любов, не виждам нищо общо с въпроса ти. Започни да спортуваш, храни се здравословно, не се тъпчи с боклуци, щото вместо на височина, ще растеш на ширина и така.

В повечето случаи си е до ген.

За момичетата не се притеснявай, ще срещнеш все някога, такова момиче, че да те харесва такъв какъвто си. Не прави грешката да се променяш заради момиче. Ако те хареса, трябва да е заради самия теб.

NambyPamby
02-03-2012, 20:19
Момиче на 15 години ми ходи с някакъв на 17-18 не винаги но това е факт..

И? Абсолютно нормална разлика. Проблемът на такива като теб е не ръста, а комплексите, които се пораждат от него. 'Щото, прощавай, едно е да си нисък, друго е да си нисък и озлобен към тия, които са си яли Нескуика о време.
И понеже не е много възпитано да ти разклащам и без това ниското самочувствие - да, възможно е и най-вероятно ще порастнеш до 10-15 сантиметра до към 20-25-годишна възраст. Дори и това да не случи(което е съмнително), не е дошъл краят на света. Ще намериш с какво друго да компенсираш.

umri
02-03-2012, 20:44
На 15 обикновено си достигнал почти максималния си ръст, но може и да има шанс. Единственият избор е да започнеш усилено да тренираш баскетбол или волейбол и да се надяваш. 1.60 наистина е малко, но не за всички жени това е от екзистенциално значение. Ако си самоуверен, правиш всичко както трябва, умееш да привличаш жените и не показваш комплексите от ръста си, ще имаш шанс. Не със всички, но ще имаш. Според мен има шанс, ако тръгнеш да тренираш баскетбол. Ако дръпнеш още 5-6 сантиметра, ще си добре. Познавам хора, които са около 165-6 и успяват да си намерат приятелки около техния или по-нисък ръст. Вярно е, че е трудно да имаш някоя дългокрака мръсница, но не смятам, че ще се чувстваш добре с по-висока. Пък и има доста момичета, които са ниски и въобще не са за изхвърляне.

Cold_Tearsss
02-03-2012, 20:53
Защо го лъжеш? Баскетбола щял да го направи по-висок, да бе да. Имам приятел, който е на 23 години като от 2003 тренира баскетбол и не е мръднал със сантиметър. Всичко е до гени. Да поясня, че е висок 173.

whoiammm
02-03-2012, 21:08
Малее това ме вкара в ШОК сериозно ли повече няма да раста ? 0_о Направо ми идва да се самоубия.. ;х Как така на 15 достигаш максимален ръст .. ;х Малеее направооо ЩЕ СЕ ЗАСТРЕЛЯМ .. !!! Отивам за патрони ..

GrEeNgIrL21
02-03-2012, 21:14
И? Абсолютно нормална разлика. Проблемът на такива като теб е не ръста, а комплексите, които се пораждат от него. 'Щото, прощавай, едно е да си нисък, друго е да си нисък и озлобен
Ама напълно съм съгласна!Къв е проблема момиче да ходи с момче2-3 та дори и 4 години по-голям от нея?!Тва че нямаш самочувствие не значи че по-високите са ти виновни..

Cold_Tearsss
02-03-2012, 21:21
Ти явно не ме разбра. Ще растеш спокойно! Не пиши тези глупости със самоубийството!

Чрез баскетбола се съмнявам да пораснеш дори и с 1 сантиметър. Струва ми се безсмислено да се занимаваш, ако не ти е по сърце. Приятелка ще си намериш, външността не е винаги най-важното, пък и съм сигурен, че има с какво да я компенсираш тази височина.

Спокойно, природата знае какво прави. :)

umri
02-03-2012, 21:29
Защо го лъжеш? Баскетбола щял да го направи по-висок, да бе да. Имам приятел, който е на 23 години като от 2003 тренира баскетбол и не е мръднал със сантиметър. Всичко е до гени. Да поясня, че е висок 173.

Аз имам приятел, който тренираше 4-5 години баскетбол - от 4 до към 9-10 клас, но последните години не ходеше редовно. Към 8 клас беше към 1.84-5 и последно помня, че стана 1.90 някъде, едър и голям. С една глава е по-висок от цялата му рода от мъжки пол, така че не ми обяснявай. Не е единственият случай, за който знам, но обикновено тези, които израстват на височина са започнали усилено трениране от крехка възраст, 1-4 клас. Може при някои случаи да не се получава, но ти казвам на какво съм бил свидетел.

Godzilla
02-03-2012, 21:44
В 9-ти клас бях 155 висок. 12 клас бях 175/65кг. Сега съм 178/77кг. Успокой се.

thelover3
02-05-2012, 14:05
В 9-ти клас бях 155 висок. 12 клас бях 175/65кг. Сега съм 178/77кг. Успокой се.

Ето хората ти дадоха пример. Не се паникьосвай толкова, ще пораснеш. Пък и това не е най-важното в един мъж. И да наистина баскетболът и волейболът подпомагат растежа, така че най-добре се запиши на един от тези спортове. Аз също познавам хора, които са се издължили от тези спортове.

djipsito
02-05-2012, 19:40
Кво се притесняваш ? Има супер яки миньончета, така наречените джобни гаджета..

Lucho
02-05-2012, 20:16
whoiammm, има истина, в това, което ти говорят за баскетбола. Опитай! Но с него или без него ето я максимата, която си е решаваща в 90% от случаите до 18 години (и в 85% от случаите след това):

http://kebapche.com/wp-content/uploads/2012/01/100_n.jpg

С две думи - не винаги ръстът има значение.

Но попринцип като тенденция се забелязва, че в масовите случаи момичетата до 18 предпочитат по-високи от тях момчета. Тъпо, но факт.

fuuuuck
02-05-2012, 20:19
momiche sum ama nali znaesh zaradi p*tka p*tka ne stavai ;)