PDA

View Full Version : Моля ви помогнете ми много е спешо проблем с рутер linksys wrt54gl



mim4encetyyyy
02-04-2012, 10:34
Исках да сложа парола,за да не може всеки да се свързва към моя интернет. Не можах да намеря диска с драйверите на рутера и затова си ги изтеглих от интернет. Пуснах инсталацията и стигнах до едно място,където трябва да въведа IP адрес, и още няколко такива адреси ли не знам точно какво е и най отгоре трябваше да се въведе вид на интернет връзка и беше избрано static IP и аз го оставих така. Другите данни ми излязоха от command prompt и ги въведох 1 към 1. Като натиснах next чаках 1-2 минути и ми изписа error и в момента ми изписва,че интернета е свързан но всъщност нямам. Едвам хващам от съседите. Моля ви,ако някой знае какво съм объркала или как да го поправя да ми помогне,защото ми трябва за работа.
PS аз съм на blizoo със кабел,кйто се свързва с рутера, обаждах се,но ми казаха,че имам интернет и проблема е в рутера

defender
02-04-2012, 10:40
За рутер драйвери не трябват.

Просто свързваш рутера към компа с кабела, който би трябвало да върви заедно с рутера и да е в кутия на рутера. После за да влезеш в настройките на рутера използваш интернет браузъра си като пишеш - мисля, че за линксус беше това 192.168.1.1. И после от настройките на рутера си задаваш парола.

ПС: паролата, която е по подразбиране за влизане в настройките на рутера би трябвало да е admin

mim4encetyyyy
02-04-2012, 12:41
мноого ми помогна благодаря ти :)))) но да попитам как да разбера там където пише Static IP, PPPoE,PPTP,L2TP,Telestra Cable, Automatic Configuration-DHCP какво от всички тези да избера

defender
02-04-2012, 13:40
ами това зависи от протокола, но най-често използвания е PPPoE (надявам, се че и при теб е такъв) когато избереш PPPoE ще ти даде да си зададеш потребителско име и паролата, които ти ги е дал доставчика на интернет и надявам се си ги знаеш. Също някъде в настройките има опция за Клониране на Мак адреса - включи я тази опция.

NomNomNom
02-07-2012, 14:06
ами това зависи от протокола, но най-често използвания е PPPoE (надявам, се че и при теб е такъв) когато избереш PPPoE ще ти даде да си зададеш потребителско име и паролата, които ти ги е дал доставчика на интернет и надявам се си ги знаеш. Също някъде в настройките има опция за Клониране на Мак адреса - включи я тази опция.
????

Най-често доставчиците си пускат dhcp и не се занимават с глупости + или дават статично, PPPoE у нас ползват само БТК, защото само те предлагат DSL (ако не се лъжа).

И бтв, не мога да разбера, защо вместо да питате тук не звъните на доставчика? Така съм научила нашите, все пак хората в кол центровете и поддръжката не за украса, лол.

dimitar_ak
02-07-2012, 17:17
Повечето доставчици правят това, което и тя е описала. Проверяват дали има свързаност с модема. Има ли тях повече не ги касае дали устройството ти (компютър или рутер) се е бъгнало.

doomkillerr
02-08-2012, 12:27
мноого ми помогна благодаря ти :)))) но да попитам как да разбера там където пише Static IP, PPPoE,PPTP,L2TP,Telestra Cable, Automatic Configuration-DHCP какво от всички тези да избера

Няколко въпроса имам към теб!

Трябва да знаеш, по какъв начин ти предоставя интернет доставчика ти достъп до интернет!

1. Виж на компютъра си дали на Лан картата са задедени някакви настройки: IP адрес, Subnet Mask, Default Gateway! - Ако имаш настройки там - със същите трябва да конфигурираш рутера, като избереш "Static IP" и въведеш нужните настройки. Не забравяй, че трябва да се клонира и МАК адреса на лан картата!!!

2. Ако доставчика ти е предоставил потребителско име и парола за достъп до интернет - избираш "PPPoE" и въвеждаш името и паролата в съответните полета!

3. Ако нямаш настройки на лан картата (от въпрос 1) и нямаш потребителско име и парола, тогава избираш "Automatic Configuration" и само трябва да Клонираш MAC адреса!

П.С. - Не стана много ясно от твойте постове имаш ли изобщо достъп до Wi-Fi интернет връзка, защото ако имаш и питаш само за паролата си свали това: "WRT54GL User Guide" (http://www.palearnersonline.com/A1/lib/linsysSetup.pdf) и погледни "Глава 3-та" на страница 11 от ръководството, къде трябва да сложиш паролата. Също така в мануала е обяснено и това, което по горе ти обясних за настройките!!!

Айде успех от мен! :)

NomNomNom
02-08-2012, 18:17
Повечето доставчици правят това, което и тя е описала. Проверяват дали има свързаност с модема. Има ли тях повече не ги касае дали устройството ти (компютър или рутер) се е бъгнало.

Като им врътнеш скандал - пращат кола, каквито и да са. Или поне ти обясняват какво да направиш. В 2am съм звъняла на Виваком, към 3am вече имах нет.