PDA

View Full Version : Университетите в България



didenceeto
02-04-2012, 18:22
Крайно съм разочарована от нашите университети. 12 клас съм, остават ми по-малко от 4 месеца докато завърша. Вече съм се насочила къде да уча и искам да се явявам на предварителен изпит. Но за съжаление още нищо не знам, защото винаги съобщават тези неща в последния момент. Разглеждах университетите в чужбина, там още от октомври бяха публукували кога започват записванията и подаване на документи (с общи думи, всичко което ми е нужно). А при нас всичко се публикува в последния момент, а и справочниците почти навсякъде ще излязат април чак.Има ли смисъл да го купувам тогава? И за какво са им тези сайтове, като не публикуват нищо там?

denis92bg
02-05-2012, 00:06
Ами колкото време-толкова.. какво друго можеш да направиш.. нищо.. чакай да излезе справочника или инфото в нета и това е .. и аз чакам в моемнта. и само гледай да не си изгубиш годината.. много е гадно :(

didenceeto
02-05-2012, 14:49
Не просто искам да знам датите. А не 1 месец преди изпита. Така ще мога да се подготвя :)

kalpazanka
02-05-2012, 18:40
Не просто искам да знам датите. А не 1 месец преди изпита. Така ще мога да се подготвя :)

Ти на този 1 месец ли разчиташ?

ImmortalSportFreak
02-05-2012, 19:37
Ти на този 1 месец ли разчиташ?
Точно.
Поне трява да си се ориентирала към нещо - обикновено изпитите са юни месец - виж изпитните дати от минали години и тая ще са горе-долу същите ; същото се отнася и за конспекта. ;)
Готви се от сега,докато е време!))
УСпех!

didenceeto
02-05-2012, 20:19
Просто иска да знам датите

reperw
02-06-2012, 12:24
всичко го има по сайтовете им

didenceeto
02-06-2012, 14:40
Нищо не пише

TheBeliever
02-06-2012, 15:23
За кой университет в частност питаш? Защото от 4 сайта, които аз отворих (на ИУ-Варна, ТУ-Варна, УНСС и СУ) единствено в този на Софийския не успях да намеря график на предварителните изпити. При това не съм търсила задълбочено.

Crazytu
02-06-2012, 15:55
И за Софийски университет има график. Мен пък не ме бърка, че излизат датите 1 месец преди самите изпити. Готвила съм се цяла година, така че какво значение има дали ще са на 15ти или пък на 20ти. Единственото, което не ми харесва е, че датите на изпитите се препокриват в няколко университета. Ама какво да се прави .. конкуренция ..

Glamour92
02-06-2012, 15:57
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2012/prilozheniya/prilozhenie_1 =>>> СУ,на първа страница им е графика =))
Авторке,какво значение има дали ще узнаеш датата на изпита един месец или 1 година предварително? Сядаш и четеш,а пък за когато го насрочат,тогава...

didenceeto
02-06-2012, 16:31
Интересувам за ПУ

Chacho
02-06-2012, 16:34
И за Софийски университет има график. Мен пък не ме бърка, че излизат датите 1 месец преди самите изпити. Готвила съм се цяла година, така че какво значение има дали ще са на 15ти или пък на 20ти. Единственото, което не ми харесва е, че датите на изпитите се препокриват в няколко университета. Ама какво да се прави .. конкуренция ..

Не е само до това, изптите трябва да се съгласуват и с други дейности в университетите. Примерно, когато аз кандидатствах имаше предварителен изпит в СУ на 29-ти януари, точно по средата на зимната сесия на студентите.

TheBeliever
02-06-2012, 16:49
Интересувам за ПУ

Явно това е единственият университет, който още не си е започнал кандидат-студентската кампания. :lol: Ако толкова не можеш да търпиш звънни в университета и ги попитай каквото те интересува.

didenceeto
02-06-2012, 19:16
Явно това е единственият университет, който още не си е започнал кандидат-студентската кампания. :lol: Ако толкова не можеш да търпиш звънни в университета и ги попитай каквото те интересува.


Има още много.