PDA

View Full Version : Как да кажа "Обичам те" без да кажа "Сбогом"



onmyway
02-05-2012, 07:00
Здравейте!Аз съм момиче със тинейджърски проблем и имам нужда от съвет.
Проблемът ми е,че съм влюбена(или поне така мисля) в най-добрия си приятел.Познаваме се от 2 години и си споделяме всичко.Знам какво ще кажете: "Кажи му го".Не е проблем да му го кажа,но ме е страх!Страх ме е да не го загубя,защото съм сигурна,че не изпитва по-силни чувства от приятелски.Той винаги ме е подкрепял и ми е казвал,че много ме цени и обича - но като приятел(поне така мисля).Страх ме е да не разваля едно страхото приятелство,но когато си има приятелка се чувствам пренебрегната.Нормално е да обръща повече внимание на приятелката си,но почти всяка нощ потъвам в мисли за него и ми е трудно да заспя,след като знам,че ще бъде наранен.Моля ви дайте ми някакъв съвет,ще се побъркам!Вие как бихте реагирали ако бяхте на негово място?Трябва ли да рискувам приятелството ни или да свикна със своите чувства?
"Трудно е когато си близо до човека,когото обичаш,но далеч от сърцето му."

SisiStrange
02-05-2012, 07:05
Той в момента има ли си приятелка?

Огледай и прецени държанието му с теб. Има една тънка граница между това да се държи с теб като с най-добра приятелка и да те възприема едва ли не като "едно от момчетата" и да гледа на теб като на момиче.

LeprikonA
02-05-2012, 07:22
като цяло приятелството си е заминало вече, ти имаш чувства, неприятно ти е когато той има приятелка. по принцип по държанието му можеш да разбереш, ако ти казва направо, че те приема като просто приятелка не вярвам да има големи чувства. да не се правя на врачка - всичко е възможно. но все пак прави нещо, ако си сигурна.

thelover3
02-05-2012, 09:52
Еми като за начало спри да вярваш, че може да се получи нещо между вас. Ама наистина спри! Най-лесно е като му кажеш и те отреже, но ако не искаш да рискуваш приятелството-недей. От там нататък е лесно. Сравнително.

balu4ka
02-05-2012, 10:23
От твоя страна,приятелството не е същото.Какво има да губиш,до последно имаш за цел да се измъчваш?
Няма как да знаеш,преди да опиташ.А,повярвай ми доста време ще ти е нужно да го преодолееш,защото няма да можеш да си дадеш сметка за чувствата му.
Той сега ,приятелка има ли си ?

djipsito
02-05-2012, 19:44
На колко си ?

Ако няма приятелка, почни малко по малко да му показваш с действия, че ти харесва и гледай как реагира.

blondeVIP
02-05-2012, 19:54
Хмм.. мин нова година най-добрият ми приятел ми призна, че ме обича и какво.. нито сме си развалили приятелството, нито нещо се е променило :) Смисъл такъв - той ми каза: "Знам, че обичаш еди кой си и ме е страх да не разваля всичко , което има между нас (защото наистина сме много близки с него), но трябва да знаеш, че момичето за което ти говоря от известно време си ти (аз подозирах, нооо)". Аз му казах, че много го обичам и никога няма да се промени нещо м/у нас, но просто при мен не е така... После като мина 1-2 седмици почнахме да си пускаме някакви шеги и така до ден днешен всичко си е по старому просто се ебаваме от време на време.... Ако той няма приятелка не ти пречи да му го кажеш.. ти прецени как точно и просто след това не се отдръпвай от него, ако той не го направи. :) Не е казано, че ако той не откликне на чувствата ти ще го загубиш. :)

Съжалявам за дългия пост :D

onmyway
02-07-2012, 16:49
Благодаря за съветите,но са много пъстри и някои си противоречат.Това ме обърка още повече.
Вече и аз не знам,какво точно да правя.
Страхувам се!
~
Не,в момента си няма приятелка.Беше лудо влюбен в едно момиче,но тя го лъжеше и той я заряза.
~
Какво му е държанието му към мен..?!
Държанието му е много мило,понякога даже подозрително мило.Случва се по 1-2 пъти в седмицата да се държи малко студено,но мисля,че е друга причината.Той си е студен характер.Не допуска много хора до себе си.Има ми голямо доверие и знае,че няма да го излъжа.Винаги когато се видим ме прегръща силно.Винаги се опитва да ме накара да се усмихна.Споделя ми своите мъки и проблеми.Но това не означава,че ме харесва,нали?Много добри приятели постъпват по същия начин..но не понякога си мисля точно обратното обратното.
~
(Големината на поста няма значение :) )