PDA

View Full Version : Как да разбера кой размер сутиен нося?



anonimnaags
02-05-2012, 12:00
Момичета, имам малки гърди, но не мога да си улуча сутиен...
Като цяло изпитвам голям дискомфорт от тях, но не мога да тръгна без, защото ще се очертава всичко, а и нямам толкова голям бюст, че да имам самочувствие да тръгна така.
Подгръдната ми обиколка е 74-5см. а гръдната е 86-7см.
Гледах някакви таблици, но не ми излиза нещо сметката...
Като си купувам сутиени си взимам чашка Ц, но те са китайски, а сигурни по БГ размери съм по - малка чашка...
Някой може ли да ми помогне?
А и още нещо, не знам при вас получава ли се, но гърдите ми постоянно излизат от чашите, сякаш чашките са приближени прекалено много една до друга, а естествено гърдите ми са по - раздаличени... не знам дали го обясних правилно, та, налага се постоянно да се оправям и да ги прибирам вътре... дали е защото са прекалено малки или и аз не знам...
плюс това много трудно се намира сутиен с малка подгръдна...
моял дайте съвет :(
Нищо не ми седи!

LipSy
02-05-2012, 12:38
Най-лесният вариант е да отидеш в магазин за бельо ( някой, където има сумати сутиени) и да започнеш да мериш най-различни модели, с различна големина и който ти пасне,...той. Аз и до ден днешен не мога да разбера какъв размер точно трябва да нося. Всичко зависи от модела, с това дали сутиенът има подплънки или няма и т.н. Така че,...просто си отдели няколко часа за разходки и ако си любителка на shopping...ще намериш това, което търсиш! :)

Cucko0
02-05-2012, 20:45
http://www.85b.org/bra_calc.php

anonimnaags
02-06-2012, 08:01
Мерси много за калкулатора...
Но нещо не ми излиза пак, вчера бях по магазините и мерих сутиени....
Тези, които ми ставаха бяха чашка голямо Ц и малко Д....
А тук пише, че съм за А или Б....
Не знам на какво се дължи...
може би защото гърдите ми са доста овални и широки...

BuBzzz
02-06-2012, 08:26
Как C или D ? То тогава май трябва да имаш доста голям бюст..

anonimnaags
02-06-2012, 08:28
Зависи какво разбираш под голям бюст... на мен не ми се струват 'големи'....
Е, малко Д е почти Ц, мисля че съм Ц...

BuBzzz
02-06-2012, 08:52
http://prikachi.com/images/559/4361559X.jpg
по-големи ли са ти от на тази жена?защото това не е малък бюст..

anonimnaags
02-06-2012, 08:53
Ами съвсем малко по - големи от нейните...
Но не знам.

ledenakrasota
02-06-2012, 10:53
Ами съвсем малко по - големи от нейните...
Но не знам.

Звучиш като някоя на 12 години. Казваш, че са ти малки и изведнъж стават ц-д. :shock: После не знаела. Ако не си малоумен, можеш да прецениш на фона на връстниците си какви гърди имаш и без да мериш. Говоря дали са ти малки или големи. За размера вече е друг въпрос. :)

Ако са ти малки, просто носи бюстие. Ако са излети, отиваш в магазина за бельо и просто мериш.

Аз уж съм бе, но имам и сутиени це. Всичко зависи от кройката на сутиена. :) Имаш и майка. На толкова невежа не се прави. :?

vermili0n
02-06-2012, 11:38
Голямо значение има формата на чашката. На мен някои модели ми стоят зле и ги избягвам. Най-добре отиди в магазин, където може да мериш и купи такъв, който харесваш как ти стои :)

FuCKkK13
02-06-2012, 13:59
ъъъъ малки гърди - Д и Ц ?! .. ако са ти малки А и Б .. към ц и д вече са си нормални,а дори Д са си големи..

SweetySmallDevil
02-06-2012, 15:30
Така както е дала размерите си, не изглежда като да са за чашка Д или Ц ... разликата между подгръдната и гръдната и е 13см .... стана егати мистерията тука :D

FuCKkK13
02-06-2012, 15:35
^ тоя калкулатор не е верен.. мен ме изкарва Ц

SweetySmallDevil
02-08-2012, 15:28
Явно размерите са различни от нашите, ето ви линк към друг:
http://www.felina.de/bg/felina_informs/your_size/index.php

anonimnaags
02-09-2012, 07:12
Взех си правилно размерите, явно не съм ги измерила като хората.
Бюст - 87
Подгръдна - 70
Талия - 60
Ханш - 88

Излиза ми, че съм за 70C

dzezkata
10-23-2012, 09:37
Искам да попитам,в всички магазини ли има размерите 65А,а пък и ме е малко срам да вляза и да кажа,че сутиена е за мен :(

BlackMeow
10-23-2012, 10:40
Колко мъка има по тоя свят...
Отивате в магазин за бельо и пробвате!
Ханша и талията кога за започнаха да имат значение за размера на сутиена и какво срамно има в купуването на сутиен?

Аз преди 1-2 дена си взех нов - попаднах на страхотна продавачка, пробвах поне 5 сутиена, че да избера удобен и хубав и си прекарах адски приятно. Вярно, че изобщо не ми е това първи сутиен, ама...
Какво се стягате толкова???

А 75 А - има ли смисъл?

Hayashi
10-23-2012, 10:52
Искам да попитам,в всички магазини ли има размерите 65А,а пък и ме е малко срам да вляза и да кажа,че сутиена е за мен :(

65A малко трудно се намира, но виж 65B се намира почти навсякъде. Напоследък срещам и 70A доста често, а той е абсолютно същия като 65B.

star hii
01-03-2017, 20:42
Как да разбера кой размер сутиен нося? Бюстa ми е 99см и плюс това едната ми гърда е малко по-голяма

lunacy
01-03-2017, 21:20
Как да разбера кой размер сутиен нося? Бюстa ми е 99см и плюс това едната ми гърда е малко по-голяма

размерът сутиен отговаря на подгръдната обиколка и чашката
например 80B означава че имаш подгръдна обиколка 80 см и носиш чашка B

затова измери подгръдната, а чашката се разбира с пробване;
това че едната ти гърда е по-голяма няма никакво значение, при голяма част от жените е така и няма за какво да се тревожиш

Yoana_01
01-04-2017, 00:41
Как да разбера кой размер сутиен нося? Бюстa ми е 99см и плюс това едната ми гърда е малко по-голяма

Мериш го на подгръдната дали ти е добре. Поне при мене работи този трик.

Bisha
01-04-2017, 23:40
Спомена че отстрани ти излизали от чашката - бих ти препоръчала сутиен с форма триъгълник. Тъй като моите са си средно големи и без сутиен са с хубава форма (idk как да го кажа) и любим ми е например бриджитката. tbh и аз не си знам размера, като отида да си купувам виждам кое е за мен :D