PDA

View Full Version : Правили ли сте space cake ?



fama
02-05-2012, 16:10
Вчера за първи път чух за това и ми стана интересно какво е , поразрових се и разбрах, че е кекс с трева вътре, стана ми интересно за рецепти и какво е чувството като го ядеш, но от приятелите ми никой не е пробвал, и сега се надъхаха за един предстоящ рожден ден да им спретна. Та, пробвали ли сте? Рецепти знаете ли ( в нета е фул с рецпети на английски , но аз искам някоя изпробвана и сигурна )) ? Какъв е ефекта?

StolenBliss
02-06-2012, 18:22
Един фр е в Холандия, той е пробвал и каза, че са много overrated. Цитирам ' Изобщо не те хваща, направени са за заблуда на туристите'. Та такам.

А рецептата ква да е, праиш кекс в който слагаш трева вътре.Done

TheBeliever
02-06-2012, 18:59
Един фр е в Холандия, той е пробвал и каза, че са много overrated. Цитирам ' Изобщо не те хваща, направени са за заблуда на туристите'. Та такам.

А рецептата ква да е, праиш кекс в който слагаш трева вътре.Done

Ако и на твоя "фр" са му правили така кексчетата нищо чудно, че не го е хванало.

Която и рецепта да хванеш от нета, все ще станат. Стига да ти е хубава тревата.

trabi_bs
02-06-2012, 19:50
ако си намериш много хубава трева са 6+

PullMeCloser
02-09-2012, 00:34
Яла съм и знам, че повече никога няма да пробавм :Д
Ние сложихме тревата в тестото :Д и разбъркахме всичко. Шоколадови бяха нашите.
Получиха се лееко сурови, но бяха адски вкусни и изядох две и половина.

MusicalCherry
02-09-2012, 18:09
Не съм яла, но бих пробвала. :D

roadering
02-10-2012, 09:14
Трябва 1-во да си направиш от тревата масло или олио и после си правиш каквото искаш с тях. Няма специална рецепта, правиш си сладките или кекса по стандартна, само че олиото ти трябва да е "вълшебно" :Д. Приготването на масло или олио е лесно. В зависимост от качеството на тревата ти или от това колко сладки ще правиш трябва сам да си прецениш, слагаш олио или разтапяш масло, чакаш да се загреят и слагаш тревата. Пържиш я на слаб огън докато не стане кафеникафа, после я прецеждаш тревата и я хвърляш, а олиото или маслото ги ползваш. Трябва да знаеш, че хваща след около 30-на минути и хваща и държи повече от колкото пушенето.

flawless_
02-10-2012, 09:24
Не съм, но ще кажа на мама да пробваме.

BrainlessROCKBABY
02-10-2012, 09:52
Трябва 1-во да си направиш от тревата масло или олио и после си правиш каквото искаш с тях. Няма специална рецепта, правиш си сладките или кекса по стандартна, само че олиото ти трябва да е "вълшебно" :Д. Приготването на масло или олио е лесно. В зависимост от качеството на тревата ти или от това колко сладки ще правиш трябва сам да си прецениш, слагаш олио или разтапяш масло, чакаш да се загреят и слагаш тревата. Пържиш я на слаб огън докато не стане кафеникафа, после я прецеждаш тревата и я хвърляш, а олиото или маслото ги ползваш. Трябва да знаеш, че хваща след около 30-на минути и хваща и държи повече от колкото пушенето.

точно! стават уникални

ick1
02-17-2012, 13:39
И аз съм навит за кексчета. Пробвайте и с мляко ако искате да се размажите многоооооооооооо. Сега тука компанийката обмисляме не само работата с кекса, ами и да пуснем специални бонбонки на училище, като някой от нас има рожден ден =)

MuffinnMaybe
07-31-2013, 11:34
Окей хора нали всичко точно някой казва че се праи със листата от растението...а четох в нета че се слага самата поста вътре....и последно някой знае ли листата на растението ли тря да се сложат или самите главички ? ;/

venci974
05-12-2014, 17:57
А например за 10 кексчета колко трева трябва да взема ? :)

OnlyDreamsNow
05-13-2014, 03:01
Хахах тука са се изписали доста глупости по темата :Д :Д

За кекс ти трябва яко плява - слаб коз ама да е количество. Ако си мислиш че с кварталната оферта за 25 лева грам ще си направиш кекс, няма да се получи (освен ако нямаш 100 лева за тоя кекс :Д).

Канабиноидите които те интересуват можеш да ги отделиш от растението в мазнина (олио, масло, мас) на водна баня. Слагаш материала в купичка която плува във вода върху тиган или тенджера. В купичката имаш мазнината и чакаш да се отдели "мазгата" (лепкавото на коза) в олиото. Когато стане наситено кафяво изваждаш растенията и ги хвърляш. После с наситената с канабис мазнина си готвиш както обикновено - дали кекс, дали курабии, дали ще го ядеш с лъжица - твоя си работа :Д