PDA

View Full Version : Къде да уча?



galu6a
02-05-2012, 19:25
Има толкова много университети в чужбина ,че не знам ,кой е хем добър, хем пък с достъпни цени.Имам само няколко критерии и моля за помощ
държави:САЩ,Англия,Дания,Хо ландия или Швеция
специалности:счетоводтсво, финанси,банково дело ,вътрешен дизайн.
И таксите за година да не надвишава 4000 евро или долара ,зависи от валутата
Ще съм ви много благодарна ако помогнете

ImmortalSportFreak
02-05-2012, 19:27
В Дания(както и в повечето страни на Скандинавския п-в) е безплатно образованието,но стандартът на живот е много висок и е много скъпо - квартирите също ще са ти по-голям проблем сигурно.Само това мога да ти кажа.

NomNomNom
02-06-2012, 06:27
Зависи какво искаш да учиш. Погледни рейтингите за специалностите в нета.

rome0
02-08-2012, 18:24
И мен ме притеснява същия въпрос. Аз мисля най-вече между Холандия и Англия. В Холандия ми харесват програмите, но съм чувал, че образованието не е било чак на толкова високо ниво и нямало смисъл, ако не искаш да живееш и работиш там, а в Англия ме притеснява, че хубавите университети поставят високи изисквания, а моята диплома намя да сред най-добрите... в гугъл вече не знам какво да напиша, за да намеря повече информация по темата, но яво вече заминалите българи не се занимават да пишат по форуми....
Вие какво мислите заслужава ли си образованието в Холандия, ако нямаш намерение да живееш там или е по-хубаво в Англия дори да не е сред "топ" университетите...
/поствайте и полезни линкове по темата, ако знаете/