PDA

View Full Version : Имам нужда от съвет.



fifito19
02-06-2012, 15:21
Едва на 14 години съм и знам, че някои от вас биха се подиграли...
Но родителите ми са психолози и от малка ме учат да вниквам по- дълбоко в нещата. Ето защо повдигам тема, която може би за повечето би била скучна и безинтересна...

По въпроса: Аз съм кантактен човек. Имам много приятели в и извън училище. Всички ме обичат /колкото и мазно да звучи/ и животът ми е хубав. Но нещата са толкова повърхностни.. Всички от клса ми харесват поп- фолк, но и като цяло нямаме общи интереси .. Те ме харесват, приятели са ми, но аз на тях - не... Защото имам нужда от човек, който да е до мен , когато имам проблем... Същото е и с приятеля ми. Той е на 15. Всичко е чудесно. До момента, в който го помоля да поговорим...
И се изумявам колко плиткоумни младежи има около мен... И ме е срам, че говоря с тях въобще...

И същината на моя проблем:
Имах една приятелка, по- голяма с година, която ме разбираше, бяхме като загубени близначки. Абсолютно еднакви... Но една "астроложка" и проми мозъка и реши, че трябва да ме остави... Срещнах едно момиче с объркана сексуалност, тя ме разбираше дори по- добре и винаги бяхме заедно и си споделяхме.. После усетих нейните чувства и трябваше да се отдалечар аз съм хетеросексуална.
Приятелят ми става все по- повърхностен и по- повърхностен... Никой не се интересува от смислените неща в живота и важните теми.. Всички са се привърнали в онова, което наричат кифли...
И.. Губя всекиго един по един... Нямам един истински приятел, нямам вече дори съученици, приятелят ми не ме разбира...
Какво да направя?
/извинявам се за допуснатите грешки/

betty-dimitrova
02-06-2012, 15:38
Ей здрасти... Бях почнала да пиша един роман за моите ситуации, но реших да ви го спестя... Само ще кажа - разбирам те горе-долу и щом си общителна намери приятели със сходни с твоите интереси и мислене.

mariqanastasova
02-06-2012, 15:45
Едва на 14 години съм и знам, че някои от вас биха се подиграли...
Но родителите ми са психолози и от малка ме учат да вниквам по- дълбоко в нещата. Ето защо повдигам тема, която може би за повечето би била скучна и безинтересна...

По въпроса: Аз съм кантактен човек. Имам много приятели в и извън училище. Всички ме обичат /колкото и мазно да звучи/ и животът ми е хубав. Но нещата са толкова повърхностни.. Всички от клса ми харесват поп- фолк, но и като цяло нямаме общи интереси .. Те ме харесват, приятели са ми, но аз на тях - не... Защото имам нужда от човек, който да е до мен , когато имам проблем... Същото е и с приятеля ми. Той е на 15. Всичко е чудесно. До момента, в който го помоля да поговорим...
И се изумявам колко плиткоумни младежи има около мен... И ме е срам, че говоря с тях въобще...

И същината на моя проблем:
Имах една приятелка, по- голяма с година, която ме разбираше, бяхме като загубени близначки. Абсолютно еднакви... Но една "астроложка" и проми мозъка и реши, че трябва да ме остави... Срещнах едно момиче с объркана сексуалност, тя ме разбираше дори по- добре и винаги бяхме заедно и си споделяхме.. После усетих нейните чувства и трябваше да се отдалечар аз съм хетеросексуална.
Приятелят ми става все по- повърхностен и по- повърхностен... Никой не се интересува от смислените неща в живота и важните теми.. Всички са се привърнали в онова, което наричат кифли...
И.. Губя всекиго един по един... Нямам един истински приятел, нямам вече дори съученици, приятелят ми не ме разбира...
Какво да направя?
/извинявам се за допуснатите грешки/


Сега всички са такива.Всички слушат тази чалга и даже се гордеят с това.Ужасно е!Поискай съвет от родителите си-нали все пак за психолози ?!

Glamour92
02-06-2012, 16:13
Може би си крачка напред в развитието си в сравнение с връстниците си,което не е никак лошо,но пък често ще се чувстваш не на мястото си сред тях...Контактувай с нови хора-поне в днешно време възможности за това-колкото щеш.С времето ще намериш себеподобни и няма да ти е така криво,както сега (още повече,че в момента се намираш в една доста особена възраст... ) =))

Anichkaxxwee
02-06-2012, 22:17
Да, в последно време така стана.. Но все пак ще си намериш нови приятели.. Може да не е веднага, но след известно време. И вече няма да се чувстваш самотна :)

fifito19
02-07-2012, 12:37
Страхотни сте, благодаря Ви! ^^

BrainlessROCKBABY
02-07-2012, 13:39
Ценностите са доста съмнителни в днешно време, за съжаление. Все пак мисля, че са останали хора, които обмислят повече поведението си. Не познавам много, даже мисля - само 1 и при това момче. Има надежда ;д

brutaLxxbunny
02-07-2012, 14:36
Ще го откриеш тоя един човек, повярвай ми. Тръгни на някакви курсове и се запознай с нови хора, друго не мога да ти предложа. Разбирам те напълно, и аз бях в такова положение в предишното ми училище. Няма спасение...

crazydivane
02-07-2012, 15:05
Хей здравей.Аз имам почти същия проблем като твоя, но няма да коментирам.Знаеш ли,аз мисля че всеки един от нас има друга половина /човек близнак/ някъде по света...Повечето от нас все още не са го намерили както изглежда ти,както и аз и т.н.Знам,доста трудно е но може би това е един кратък период в твоя живот,надявам се.Ако искаш се запиши някъде на танци,или на нещо което да те развлича.Така ще можеш тъкмо да научиш нещо ново,както и да се запознаеш с нови хора.Относно приятеля ти,аз мисля че това не е точния човек за теб.И аз ако бях на твое място щеше да ми е кофти че не мога да разговарям с гаджето си на каквато и да е тема-Не се обиждай,просто си казвам мнението.Успех :)

Noja
02-09-2012, 01:08
Хората са различни, точно в това е и час от красотата на живота, не се притесняваи смятам, че ще срешншеш правилните хора.

П.С. Ако е удобно би ли казала кои неща от живота смяташ за стоиностни.

Chacho
02-09-2012, 02:39
Когато един мъж се ожени, понякога брака им не е идеален. Жена му не му духа, а той тича на курва. Веднага осъждаме поведението му, но някак си нещата се сработват помежду им.

Разбира се, аналогията с изневерите я зарязваме тук и гореспоменатото не го одобрявам, но можем да си направим един бърз извод. Можем да получаваме едно от един, друго от друг. Да изневеряваш на жена си е тъпо, защото и предаваш доверието и делиш любовта си между повече хора. Проблем ли е да имаш повече приятели и ще им загубиш ли доверието, ако разнообразяваш контактите си? Не.

И аз ще се съглася с останалите, намери си занимание, което ще ти донесе нови контакти и ще запълниш дупката. Нещо свързано с литература например, там има достатъчно предизвикателства за ума.