PDA

View Full Version : Не мога да си отговоря на един въпрос



distance
02-06-2012, 16:33
Откъде идва самочувствието??? Явно не е от качествата на човек. Има хора, умни, красиви, интересни и т.н., но без грам самочувствие. А има и грозни, злобни, гадни, ама с някво убийствено самочувствие. Защо се получава така?

Glamour92
02-06-2012, 16:48
Самочувствието идва с опита,преди всичко-говоря за онази увереност,която се изгражда с времето и която отговаря на реалните възможности на човека...При твоите "злобни,грозни,гадни" познати,които предполагам са на не повече от 15, най-вероятно става въпрос за поза

TheBeliever
02-06-2012, 16:55
Самочувствието е самовъзприятие, т.е как се виждаш ти самия, как се оценяваш. Когато имаш висока оценка за себе си, харесваш се и вярваш в способностите си тогава имаш самочувствие.

fifito19
02-06-2012, 17:07
Всичко зависи от средата, в която човекът се намира.
Ако даден човек е израстнал в благоприятна обстановка, хората са го харесвали и уважавали.. било то заради дрехите или парите му.. Той изгражда в себе си самочувствие..
Друг е въпросът, че хората може и да са грозни и противни, но с добра душа отвътре...
И още по- друг е въпросът, че в днешно време по- голямата част от населението са грозни навсякъде в себе си и лесно се издигат в тази "Грозновата" йерархия...
От къде идва самочувствието? - както казах, от средата.
И така много красиви и талантливи деца губят живота и бъдещето си.
Аз също бях така..
Важното е да намериш приятел, който да те измъкне от тинята и да вярва в теб!

Anichkaxxwee
02-06-2012, 22:25
Всичко е от средата, в която е израснал човек.. И от много други неща. Например пари, дрехи и т.н ..

Едни си го градят, други - се раждат със самочувствие(някои даже нямат покритие).

tItEufFf
02-07-2012, 10:16
Според мен всичко идва от възпитанието, от семейството.
Ето аз ще дам пример със себе си. В семейството сме високи от малка, майка ми все ми повтаря "ох дано да не станеш толкова висока като мене. Аз много бях комплексирана като малка". Еми станах висока, и дъъълго време ми беше голям комплекс. Но с времето осъзнах че не това прави човека, че човек не може да бъде съден по височината. И вече хич не ми пука .. ;)

BrainlessROCKBABY
02-07-2012, 14:17
Всичко е от средата, в която е израснал човек.. И от много други неща. Например пари, дрехи и т.н ..

Едни си го градят, други - се раждат със самочувствие(някои даже нямат покритие).

парите и дрехите създават изкуствено самочувствие

walcho0
02-10-2012, 10:51
http://www.facebook.com/pages/Dont-worry/177507479012379 Заповядайте в моята страничка , има интересни работи . ;) Like please ;)